Daj cynk
Reklama

Aktualności

Guay-Guay: seria AEG Law Enforcement

Aktualności, 28.05.2008, h. 23:18, dodał: Promant
18

Nie od dziś różnego rodzaju służby mundurowe używają replik AEG do zadań treningowych. Nic w tym dziwnego, skoro taka była geneza stworzenia ASG w Japonii. Do dnia dzisiejszego takie zastosowania AEG są najbardziej popularne właśnie w Azji. A najlepszym przykładem replik w tym celu zaprojektowanych jest obecnie Systema PTW. Jednak nie tylko Systema produkuje współcześnie repliki treningowe. Również G&G zaczęła rozwijać serię replik przeznaczonych, w tym przypadku, do treningu służb policyjnych.



 

 

 

 

Przeciętny gracz airsoft'owy zapewne nie kupiłby repliki G&G oznaczonej symbolem "T" czyli treningowej, choć są to repliki stock'owo specjalnie wzmocnione. Jednak celowo zastosowany niebieski kolor większości elementów raczej je dyskwalifikuje do zastosowań w grach, podobnie jak zamontowane w standardzie silne sprężyny główne, nadające się w airsofcie w zasadzie tylko do replik snajperskich. Charakterystyczny niebieski kolor jest wyróżnikiem replik treningowych przeznaczonych dla służb mundurowych. Bazą dla serii Law Enforcement są stock'owe repliki G&G - np w przypadku M16A2 jest to GR16. Obecnie G&G Armament oferuje w serii LE dwie repliki oznaczone jako: T-MP5 oraz T-M16A2. Korpusy replik, kolby oraz grip'y wykonane są z wzmocnionego tworzywa, we wspomnianym niebieskim kolorze. Pozostałe elementy wraz z magazynkami są wykonane z metalu. Elementy gearboxa są wzmocnione stock'owo. Zastosowano bardzo wytrzymałe zębatki i sprężyny główne M160 o niejednakowym skoku zwojów.

 

 

 

 

 

 

W przeciwieństwie do Systemy - założeniem G&G nie jest maksymalizacja realizmu wyglądu replik "T". Kolor w końcu można pokryć inną farbą albo kamuflażem ;), jednakże nie znajdziemy tu także żadnych oznaczeń broni ostrej, poza oznaczeniami selektora ognia, a jedynie symbole producenta: G&G GR16A2 itp.

 

 

 

 

 

 

Tak więc wszystkie cechy wskazują dobitnie na charakter i zastosowanie replik Law Enforcement.

Detale wyglądu T-MP5:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Detale wyglądu T-M16A2:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimo ograniczonej przydatności dla hobbystów T-MP5, można się pokusić o spekulacje, że model T-M16A2, ze względu na wzmocnioną konstrukcję i moc w stock'u, mógłby stanowić - bez konieczności upgrade'u - dobrą bazę dla stworzenia airsoft'owego karabinu snajperskiego. Oczywiście tylko dla osób nie bojących się malowania replik.

 

 

Źródło: www.b2b.guay2.com

Za informację dziękujemy maniakowi xasistis 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
rafcio21 28.05.2008, h. 23:46 rafcio21
Ciekawe ile by takie cudo kosztowało. Bo przemalować to nie jest aż taki problem
radzio2k 29.05.2008, h. 00:00 radzio2k
To jest w nich coś wiecej treningowego niż super wypaśna, mocna i oczoje... rzucająca się w oczy replika?
mk29 29.05.2008, h. 01:04 mk29
Mnie bardziej interesuje szkielet jaki musieli dać. M160 na zwykłym aluminiowym V.2 toto rozwiązanie mocne nie jest...
cziman 29.05.2008, h. 02:19 cziman
M160? Dziwne.

Systema w swoich modelach treningowych stosuje najmocniejsze możliwe części (jakoby mocniejsze niż cywilne MAXy) a jednocześnie zmniejsza ilość FPSów. Repliki treningowe mają być niezniszczalne. Żaden policjant nie będzie bawił się w wymienianie zjechanych zębatek, połamanego tappeta czy wyjmowania wyprutych kawałów tłoka. Replika treningowa nie jest przeznaczona do wyjęcia z szafy raz w tygodniu, postrzelania trochę i włożenia jej z powrotem na 6-dniowy odpoczynek przy założeniu że za rok albo pół i tak kupi się nową. Repliki treningowe nie mają psuć się regularnie co kilka tysięcy kulek, mają działać do usłanej śmierci.

Dlatego też dziwi mnie wybór mocy sprężyn tych replik. Przyznam że z potworami o takich sprężynach większej styczności nie miałem ale z tego co czytam na forum przy takich bebechach z każdą paczką kulek warto zamawiać już dodatkowe części zamienne do GB. Nie wiem co za kosmiczne technologie zastosowało G&G ale nie wierzę że uda im się skonstruować replikę treningową o takich parametrach i wymaganej niezawodności. I nie chodzi tu nawet o firmę ale o prawa fizyki. Gearbox TM jest konstrukcją fenomenalnie złą, nieprzemyślaną i skleconą na chama a co za tym idzie niepotrzebnie skomplikowaną i komicznie awaryjną.

Duszę w zastaw bym oddał gdybym za to otrzymał replikę która jest w połowie tak niezawodna jak broń ostra i ma w środku M160, bez znaczenia czy ma kolor niebieski, czarny czy różowy z logiem hello kitty czy tam my little pony, niestety jakoś niezawodność tej repliki widzę podobnie jak GB M150 systemy.
Demol 29.05.2008, h. 02:51 Demol
Ja tutaj czegos nie rozumiem co za klopot jest w stworzeniu czegos mocnego? cziman chyba nie rozumiesz załozen marketingu. Airsoft nie jest wart swojej ceny. A repliki nasze sa jak dobzre zauwazyles przezaczone na rynek cywilny. Stockowe repliki wytrzymuja podobno setki tys kulek bez zadnych jak to nazwales wymian zjechanych zebatek. Jesli bedziesz sie bawic i w takiej repice to tez ja zniszczysz (tak ja swoja). Co do szkieletu to w systemie jest piekne rozwiazanie. Rura w ktorej jest zamknieta sprezyna. Proponuje wam sprawdzic mlotkiem ile tytrzyma mala stalowa rura a potem zrobic to samo ze szkieletem geaboxa. Juz rozumiecie? Stworzyc wytrzymala/ niezniszczalna replike to nie klopot, trzeba jeszcze a niej zarobic. Pozatym cena i tak nie jest duza (u producenta).
CIN3K 29.05.2008, h. 07:42 CIN3K
@rafcio też o tym pomyślałem
slepy 29.05.2008, h. 10:26 slepy
Kiedy znane będą ceny?
widmo 29.05.2008, h. 11:15 widmo
NO no to niedługo bedzie sie działo kazdy z m150 minimum lol................
Small_Hunter 29.05.2008, h. 12:26 Small_Hunter
Za bardzo nie rozumiem koncepcji tego wynalazku... Ani nie da się na tym nauczyć obsługi (brak zachowania funkcjonalności niektórych elementów ostrej), ani zachować wysokiej niezawodności (nie wierze w teorie spiskowe że jak by producenci chcieli to repliki by miały milion fps i nigdy się nie psuły, a kosztowały by 200zł). G&G niestety nigdy nie było firmą słynącą z niezawodności, a nawet z precyzyjnego odzwierciedlenia oryginału (nieprawidłowa szerokość szyn RIS itp.) Jedyne zastosowanie jakie mogę dla niej znaleźć to trening na "sucho" ale do tej pory robiono to na bluegun’ach (odlanych z gumy), kosztujących 10x mniej i nie łamiących się po upadku na ziemie...
Foka 29.05.2008, h. 13:17 Foka
A pomyślałeś o treningu force-on-force? Bluegunami tego nie zrobisz, a realia obsługi nie maja przy tym kluczowego znaczenia.
Gogin 29.05.2008, h. 14:46 Gogin
Niezawodność na springu m160 ? <Tutaj każdy doświadczony Maniak powinien westchnąć>. Przy PTW i tak się to chowa. BTW. Niebieska eM-ka, wreszcie się mogę ponabijać z replik serii M16.
Promant 29.05.2008, h. 15:56 Promant
I co z tego, że niebieska? Tak ma być. To replika treningowa. Całkiem możliwe, że wcale nie trafi do obrotu w sklepach dla cywili, przynajmniej poza Azją.
SHOGUN_YAMATO 29.05.2008, h. 17:35 SHOGUN_YAMATO
Ja tu nie widzę problemu wizualnego - zdejmuje się części i maluje farbą OD np i jest git

Co do wytrzymałości GB - czas pokaże z czego go zrobili i ile zniesie. I bardzo możliwe, że nie ma o co bić bezsensowej piany. Jak napisał Promant, poza Azją możemy tej repliki w sklepach nie uświadczyć
Jackall37 29.05.2008, h. 19:06 Jackall37
Gogin1 chyba nie bardzo zrozumiałeś o co tutaj właściwie chodzi, policjanci na strzelaniach używają ! ostrych ! broni i właśnie to jest jednym z powodów, dla których ta broń ma się wyróżniać - ma być od razu widać, że w czasie ćwiczeń każdy ma w ręku zabawkę.

Egzemplarz szkoleniowy nie jest robiony żeby był "wypaśny", nie ma granatnika ani ACOGa - to ma być symulacja broni takiej, jakiej używa policja.


Trening policji to nie są niedzielne manewry setki osób, które nie mają co robić z wolnym czasem - dla użytkowników replik "T" umiejętności które mają opanować dzięki treningowi mogą uratować życie im samym, a także drugiej osobie.


Jak dla mnie to nie powinny pojawić się w sprzedaży bronie z M160 na start - policjanci w czasie treningu stosują takie, bo trening wymaga, żeby maksymalnie unikali trafienia - każda kula może być tą ostatnią.



Dla cywilów uważam, że M140 to już jest bardzo dużo, nie musimy koniecznie dążyć do magicznej bariery 1353 FPS na 0.2 ( 17 J )
Germ 29.05.2008, h. 19:57 Germ
Po co malować? Prościej wyjdzie kupić te elementy i zamocować - zwłaszcza body, które po malowaniu traci wszelkie oznaczenia...
Promant 30.05.2008, h. 10:38 Promant
Germ: oznaczenia na tym body nie sa szczególnie ważne; a poza tym traci się tylko malowane, przy oznaczeniach wgłębionych nie - są widoczne nawet przy kamuflażu.
Small_Hunter 30.05.2008, h. 12:29 Small_Hunter
Foka- pomyslałem ale nadal uważam że bardziej "motywujace" w force to force są np. FX'y. Dla wielu znajomych małe plastikowe kuleczki są dobre do zabawy a nie treningu- mi nie tłumacz różnic pomiędzy replikami 600fps a zabawkami z odpustu. Dla człowieka który w tym nie siedzi na codzień bardziej bolesny wydaje się nawet zwykły marker paintballowy.
Guest (ID:6452) 30.05.2008, h. 21:09 Guest (ID:6452)
traci oznaczenia których nie ma?