Daj cynk
Reklama

Aktualności

D Boys: metalowe korpusy do M4

Aktualności, 28.05.2008, h. 16:06, dodał: Promant
31

Na rynek trafiły matalowe korpusy do replik M4 w wersji SAND. Korpusy produkowane są przez chińską firmę Boyi. Dla osób pragnących dokonać konwersji repliki na jedną z wersji w kolorze piaskowym - produkty te stanowią tanią alternatywę w stosunku do kosztownych zestawów markowych firm.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oferta korpusów full metal firmy Boyi do replik M4, obejmująca do tej pory body w kolorze czarnym, powiększyła się o egzemplarze w kolorze piaskowym. Korpusy mają oznaczenia Marine, Blackwater, Colt, CUUSP, KAC i SOPMOD.


Body MARINE:

 

 

 

 

Body BLACKWATER:

 

 

 

 

Body COLT:

 

 

colt1.jpg" alt="" width="500" height="750" />

 

 

Body CUUSP:

 

 

 

 

Body KAC:

 

 

 

 

Body SOPMOD:

 

 

 

 

 

W komplecie z body znajdują się części takie jak rączka przeładowania, elementy bolt catch, osłona spustu, selektor ognia itp. Nowe korpusy reklamowane są jako części wyższej jakości od oferowanych poprzednio w wersji czarnej. Sprzedawane są w cenie 34EUR.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.airsoftnews.fr

www.ebaybanned.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
radzio2k 28.05.2008, h. 16:40 radzio2k
W polsce jakoś nie mogę znaleźć czarnego z oznaczeniami Colta :/
Promant 28.05.2008, h. 16:42 Promant
1. Polska pisze się z dużej litery.
2. News nie twierdzi, że w Polsce były czarne body z oznaczeniami Colt, a jedynie, że wszystkie poprzednie korpusy Boyi były czarne.
Prezes_____ 28.05.2008, h. 16:45 Prezes_____
taa, a potem sie męcz z pilnikiem cały dzień
Papuga 28.05.2008, h. 16:57 Papuga
Wielki plus, że tyle oznaczeń, ale czy jakość wykonania dorównuje korpusom CA?
giger 28.05.2008, h. 16:57 giger
Miałem taki (czarny), są bardzo dobrze wykonane ale nawet nie próbujcie instalowac tego do replik innych firm niż DBoys bo po prostu nie pasują, nie chodzi tu o konieczność użycia pilnika, po prosu tu czegoś brakuje, tam z kolei jest czegoś za dużo - sprawdzone w praktyce :/
Kondor220V 28.05.2008, h. 17:07 Kondor220V
Może ktoś dokładniej opisać co w tym body nie pasuje do repliki classic army?? Bo chciałem kupić, nawet jakby było coś do odpiłowania, ważny jest efekt zewnętrzny.
A z tego co wiem to na czarnym nie ma oznaczeń Colta ani żadnych innych tylko "safe" i "auto".
Germ 28.05.2008, h. 17:16 Germ
Kiedyś chciałem kupić emkę. Ale promocja w Krakmanie mnie przekonała do Kałasza.
giger 28.05.2008, h. 17:41 giger
Kondor220V:
Nie wiem jak w classic army, ale ja próbowałem załozyć ten korpus do emki z P&J
I np okazało się że łączenie korpusu z lufą jest zupełnie inne, pozatym brakowało w nim elementu podtrzymującego hopa, gearbox i reszta pasowały prawie idealnie, no może pozatym, że przełącznik rodzaju ognia przestał działać bo korpus okazał się nieco za ciasny. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej zrobisz oddając replikę do serwisu niech oni sprawdzą czy da się zainstalowac ten korpus. Jest tani ale lepiej nie ryzykować. Co do oznaczeń to gunfire wypuścił swego czasu korpusy z prawie pełnymi oznaczeniami nie wiem czy są jeszcze dostępne.
Andrzej25 28.05.2008, h. 17:51 Andrzej25
Śliczota! Jak się pojawią to będę chciał się zaopatrzyć

"Oferta korpusów full metal firmy Boyi do replik M4, obejmująca do tej pory body w kolorze czarnym, powiększyła się o egzemplarze w kolorze piaskowym. Korpusy mają oznaczenia Marine, Blackwater, Colt, CUUSP, KAC i SOPMOD."

To zdanie brzmi jakby Boyi miał w ofercie takie same korpusy, tylko, że czarne... A taki to bym chciał.

EDIT:
O cholerka, takie są! Nawet nie wiedziałem!
lemonzawodowiec 28.05.2008, h. 18:03 lemonzawodowiec
Hehe, cwaniacy z tych Chińczyków, nie chce mi się wierzyć, żeby Dboys kupował od wszystkich licencje, tak samo jak jest w SCARze.
Promant 28.05.2008, h. 18:19 Promant
Nigdzie nie ma informacji na temat samych oznaczeń czy ich legalności. Chyba, że w jakichś krzaczkach, których nie kumam. Może sprawa się wyjaśni gdzieś na forach, kto znajdzie info niech poda źródło... Ale chyba nie pokusiliby się o piractwo na taką skalę.
Kondor220V 28.05.2008, h. 18:20 Kondor220V
Giger dzięki bardzo. Teraz zacząłem się zastanawiać nad body od MeTac'a.
radzio2k 28.05.2008, h. 18:34 radzio2k
Promant, przepraszam (i wszystkich innych) jeżeli w jakikolwiek sposób poczułeś się urażony tym błędnym zapisem. Bardzo też dziękuję za poprawienie mnie.
Ja Wcale nie twierdzę że news mówi o tym że w Polsce są czarne korpusy Boyi/DBoys z oznaczeniami Colt'a. Może faktycznie znowu zapis źle odzwierciedlał moje myśli, chciałem by komentarz był traktowany tzw. "btw", miałem nadzieję że ktoś posiada informacje na temat tej części i by się nimi (informacjami) podzielił, w końcu jest łatwodostępne takie "body" tylko beż żadnych "trade-mark'ów".

Odnośnie do komentarzy z pytaniami o tym, czy to "body" pasuje do replik z rodziny m4, m16 i podobnych od innych producentów, chciałbym się zapytać czy taki starszego typu- czarny korpus pasowałby do repliki M4 Jg (6604). Wszelakie odpowiedzi prosze kierować do mnie poprzez PW na forum by nie zaśmiecać tego miejsca i za wszystkie przydatne informacje dziękuję z góry.

I pytanie zdaje mi się w pełni pasujące tutaj.
Czy ktoś wie co to za różnice jakościowe mają być między tym produktem a jego starszą wersją?
szymcio 28.05.2008, h. 19:14 szymcio
pewnie znal.... mam rację?
SHOGUN_YAMATO 28.05.2008, h. 19:31 SHOGUN_YAMATO
Ja mam taki korpus a oznaczeniami Colta w kolorze czarnym i w sumie nie miałem żadnych problemów z założeniem tego do części od P&J. A lufa zewnętrzna siedzi teraz tak sztywno w korpusie że musiałbym to rozłączać w imadle lub młotkiem. Prawdą jest natomiast to, że body jest ciasne. Mnie nie chce dobrze chodzić ta metalowa płytka atrapy osłony komory zamkowej. Ma to swoją zaletę bo można ją zblokować i kręcić hopkiem bez konieczność trzymania za rączkę przeładowania Selektor trybu ognia dostał trochę smaru i jest dobrze Dla mnie największym mankamentem jest mocowanie zwalniacza zamka i zatrzasku magazynka. Ich montaż i zdejmowanie ściera farbę (która w ogóle ściera się aż za łatwo). No i jeszcze gniazdo magazynka - magazynki niektórych firm nie podają dobrze jeżeli nie wyłożyć w odpowiednim miejscu taśmę izolacyjną.

A poza tym fajne te korpusy

To fotki mojej M4 z body DBoys (wiem, żebrakuje 4 imitacji pinów na body ale to wina kumpla z UK bo je zgubił Ale to dłuższa historia)

$3
$3
$3
$3
Promant 28.05.2008, h. 19:40 Promant
radzio2k:
spokojnie ja Ci tylko wyjaśniłem wątpliwość.
shank 28.05.2008, h. 21:19 shank
SHOGUN_YAMATO - ja nie chciałbym być złośliwy ani nic, ale na twoich zdjęciach oprócz szczególów jakimi sa piny i nie zważając na to, że literki jakies krzywe brakuje też literki 'R' w słowie 'property' ("Propety of US Govt")

Jeśli to jest ta lepsza jakość to sorry
SHOGUN_YAMATO 28.05.2008, h. 21:25 SHOGUN_YAMATO
O wow A nie zwróciłem uwagi wcześniej Ale to hcyba jedyna literówka Ale wiesz, ja miałem już podłamany korpus plastikowy z P&J a te DBoys dostałem za 15 GBP od kolegi z UK (czyli za 96 PLN po kursie z tego okresu). Z tego powodu nie mam prawa narzekać
mag 28.05.2008, h. 22:03 mag
Obawiam się, że ta "literówka" PROPETY jest i na piaskowej wersji...
Baykos 28.05.2008, h. 22:17 Baykos
Coraz lepsze body robią, oby tak dalej.
shank 28.05.2008, h. 22:19 shank
<!--quoteo--><div class='quotetop'></div><div class='quotemain'><!--quotec--> Obawiam się, że ta "literówka" PROPETY jest i na piaskowej wersji... <!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

Też tak myśle, nie widać dokładnie na zdjęciu ale po policzeniu literek wychodzi propety (na body coltowym)

SHOGUN - też bym pewnie nie zwrócił uwagi gdybym miał to na body, ale screenowi się jakoś tak przyjrzałem
kamuli9 28.05.2008, h. 22:21 kamuli9
jeśli mnie oczy nie mylą to rzeczywiście brak tego ' R '
Szreder 28.05.2008, h. 22:27 Szreder
Ehh, IMHO żadnej rewelacji nie ma, lekki progres
badmo 28.05.2008, h. 22:37 badmo
pewnie znal, i to jeszcze kiepskiej jakosci. Mialem okazje pilowac znal boyzlomu i znal z CA i nie ma porownania. Pierwszy jest bardzo kruchy widac nawet granulki tego stopu natomiast w CA caly material wydaje sie byc bardziej "zbity" zreszta gdy oglada sie pekniete body z boyzlomu i pekniete body z CA to widac roznice golym okiem ;]
Juhas 28.05.2008, h. 23:22 Juhas
Skoro oba są pęknięte do dla mnie niema różnicy... wole 3x body chińskie niż 1 CA za tą samą cene:P
Kondor220V 28.05.2008, h. 23:28 Kondor220V
W sumie body to tylko kawałek złomu żeby flaki guna chronić. Ale niektórzy stawiaja na realizm/oryginalność i wtedy się zaczynają tego typu dyskusje...
Promant 28.05.2008, h. 23:56 Promant
Tak się zastanawiam, czy ten brak literki nie jest celowy. Jeżeli coś się różni jakimś elementem graficznym lub innym od pierwowzoru to nie można już oskarżyć o piractwo czy plagiat.

Może tutaj chinole zrobili podobnie jak robią z militarnymi zabawkami RC - drobna różnica i już nie można pozwać o brak licencji na nazwę czy oznaczenia.

Jeśli tak jest, to wcale się nie zdziwię jeżeli te oznaczenia są nielicencjomowane, a na pozostałych body znajdą się inne "błędy".
Andrzej25 29.05.2008, h. 07:47 Andrzej25
"wole 3x body chińskie niż 1 CA za tą samą cene:P"

Jakby mnie było stać na nowe body G&P USMC, to nawet by mi przez myśl nie przeszło, żeby się na tego chińczyka popatrzeć. Jak się nie miało styczności z innymi korpusami, to każde metalowe body jest dla kogoś po prostu metalowe...
Miałem M16 CA a teraz mam boya (konieczność), i jeżeli chodzi o jakość to te boye leżą i kwiczą w porównaniu z "markowymi" korpusami.
CArpik 29.05.2008, h. 15:59 CArpik
Bogu dzięki za te korpusy.
lemonzawodowiec 29.05.2008, h. 19:59 lemonzawodowiec
Szkoda, że nie można powiększyć tych zdjęć z newsa. Ciekawa rzecz z tymi literówkami. Nie uwierzę, że Chińczycy robią to umyślnie dopóki, dopóty nie zobaczę błędów w oznaczeniach na pozostałych korpusach. By the way, podobna sprawa jest z G&P M4 (BiA 03/2007).
SHOGUN_YAMATO 29.05.2008, h. 20:55 SHOGUN_YAMATO
Na tym Colta piakowym też jest ta sama literówka co u mnie na czarnym

A korpus to korpus - widziałem chyba wszystkie możliwe do serii M chyba poza G&P. Dla mnie nie widzę sensu w płaceniu 4x więcej za coś trochę lepszego. Fakt, że trzeba czasem coś poprowić lub dopieścić a to zawsze rowijające zajęcie

Ciekawe czy zrobią wersję OD - wtedy bym sobie z czarnego zmienił