Daj cynk
Reklama

Aktualności

Magiczna 30stka czyli DB Custom Airsoft M1919

Aktualności, 28.05.2008, h. 12:18, dodał: Promant
24

Miłośnicy historycznych replik airsoft'owych, z okresu drugiej wojny światowej, nie mogą niestety narzekać na nadmiar takich produktów w ofercie rynkowej producentów ASG. Są one nie tylko rzadkie, ale również zwykle bardzo drogie. Sytuację poprawiły trochę chińskie Thompson'y i MP40, jednak nadal istnieje deficyt replik cięższej broni maszynowej. Pojawiła się właśnie zapowiedź wzbogacenia oferty "ciężkich" replik o ckm M1919, w wersji A6, wykonany przez DB Custom.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CKM M1919A4 kalibru .30 był podstawową, zespołową, ciężką bronią maszynową armii amerykańskiej w okresie WWII. Strzelał wyłącznie ogniem ciągłym, zasilany z taśmy. M1919 strzelał z ciężkiej podstawy trójnożnej.

 

 

 

 

Wersja A6 znacznie poprawiała mobilność żołnierzy: w praktyce mógł ją skutecznie obsługiwać nawet pojedynczy żołnierz, gdyż była to wersja lżejsza. Zrezygnowano z podstawy trójnożnej na rzecz dwójnogu. M1919A4 bez podstawy ważył 14.1kg, wersja A6 w całości, z dwójnogiem i kolbą ważyła 14.7kg. KM wyposażono w tej wersji, oprócz kolby, także w uchwyt [rączkę transportową].

 

 

  

 

 

 

Wiele osób zainteresowanych militariami: kolekcjonerów replik, członków GRH lub graczy organizujących airsoft'owe gry historyczne - chętnie zaopatrzyłoby się w dobrze odwzorowaną replikę tej broni wsparcia. DB Custom Airsoft to firma założona w 2004 roku, która specjalizuje się w przebudowie replik, głównie AEG, w celu tworzenia wyjątkowych customów. Produkuje również customowe części np lufy wewnętrzne 6.01mm. Przede wszystkim zajmuje się replikami broni bloku sowieckiego, które dostępne są na rynku. Firma jest znana z wypuszczenia customowej wersji AK: jugosłowiańskiego modelu RPK w wersji paratrooper. Obecnie firma opracowała replikę AEG karabinu maszynowego M1919A6, widoczną na zdjęciu podczas testu terenowego na imprezie rekonstrukcyjnej.

 

 

 

 

 

Dane techniczne:

- lufa wewnętrzna o długości 560mm i średnicy 6.01mm TBB

- Classic Army M249 gearbox

- bezpośrednie zasilanie z zewnętrznego magazynka pudełkowego w formie skrzynki .30 cal. ammo

- sprężyna M120 w standardzie

- waga bez magazynka box i baterii wynosi 11.8kg (wersja ostra 14.7kg)

 

 

 

Źródło:

www.airsoft-news.eu

www.deescustoms.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Gogin 28.05.2008, h. 12:45 Gogin
Przesadzili z tą lufą - 6.01. Przy takiej kosiarce zacinki będą nagminne.
"Classic Army M249 gearbox" - przynajmniej tu się nie potknęli .
Promant 28.05.2008, h. 12:51 Promant
Może i będą zacinki. Ale oni dają gwarancję na precyzję wykonania rzędu 0.0015 na całej długości luty.
przemo 28.05.2008, h. 13:00 przemo
giwerka boska... cholercia gdyby tylko cena nie była zbyt wysoka... eh, pomarzyć dobra rzecz...
Cement 28.05.2008, h. 13:27 Cement
mankamentem może być poruszanie się z tą bronią i bynajmniej nie z powodu jej masy a sposobu zasilania amunicją. Skrzynka amunicyjna leży "luźno" więc aby się przemieścić należy odpiąć taśmę a następnie(po zajęciu nowej pozycji) ją wpiąć. Przynajmniej tak wynika to ze zdjęć. Jeśli sie mylę poprawcie mnie.
giger 28.05.2008, h. 13:29 giger
Hmm historyczne repliki airsoft'owe, z okresu drugiej wojny światowej....No to ja poczekam aż zrobią replikę bomby atomowej na kulki
Promant 28.05.2008, h. 13:43 Promant
Giger:
a co w tym nowego lub dziwnego? Od długiego czasu organizujemy gry historyczne wykorzystując takie repliki. 6go czerwca będzie 3dniowy dday z udziałem graczy z całego kraju.

Cement:
trudno stwierdzić. konstruktor - strzela na zdjęciu z M1919 - miał do pomocy amunicyjnego, widać go obok. Ale nie podano żadnych info na temat konieczności odłączania skrzynki, co jednak wydaje się logiczne.
WolfHeart 28.05.2008, h. 15:02 WolfHeart
THIS... IS... WONDERFUL!!!
Ale jako produkt customowy, pewnie ze 4 tysiące zł co najmniej będzie kosztować :/
giger 28.05.2008, h. 15:24 giger
Promant:
Ależ nic dziwnego, to taki żart z tą atomówką Sam jestem entuzjastą takich replik, nawet byłem na pierwszym D-Day-u na Helu, wprawdzie tylko jako widz, ale i tak było super
uzi43 28.05.2008, h. 15:28 uzi43
Wspanialy ale jesli chodzi o repliki historyczne, to wciaz mi brakuje czegos ruskiego...
trolik93 28.05.2008, h. 15:33 trolik93
maszynka świetna ale lufa według mnie za ciasna, bedzie sie często zatykał
Mark99 28.05.2008, h. 16:05 Mark99
No wygląda super.Ciekawe jaką zaserwują nam kolejną replikę z okresu II wojny, bo liczę na M1 Carbine
Dolores 28.05.2008, h. 16:05 Dolores
mogli by wypuścić PPSZ'e
Kelly 28.05.2008, h. 16:25 Kelly
@Mark99-repliki karabinka M1 są WGCShop
Promant 28.05.2008, h. 16:52 Promant
Giger:
dday na Helu jest ok, ale to impreza czysto rekonstrukcyjna; ja miałem na myśli grę airsoft, która jest reklamowana też tu - na portalu.
Jakub_K 28.05.2008, h. 18:29 Jakub_K
Myślicie że da się odłączyć kolbę?
pest1994 28.05.2008, h. 20:23 pest1994
Gdzie mozna to kupic, a w ogule ile to kosztuje
Cez 28.05.2008, h. 21:59 Cez
Jeszcze tylko niech dadzą M1A1 Carbine na 6mm i jestem w raju
Nanteris 28.05.2008, h. 22:01 Nanteris
Czekamy na tanie MG-42 i Stg-44 :] !
bober7 28.05.2008, h. 22:03 bober7
@uzi43 a seria AK?
Jakub_K 29.05.2008, h. 07:27 Jakub_K
Nanteris - Sukaj, a znajdziesz... może nie tanie ale zawsze coś... $3
Jakub_K 29.05.2008, h. 07:30 Jakub_K
Cez... możesz być w niebie... $3
Kelly 29.05.2008, h. 15:04 Kelly
jeśli nie zauważyliście to jest Discontinued i raczej tego nie kupicie.
Jeśli już MG42 chcecie to sprawdzie tutaj $3
tomek14147 29.05.2008, h. 18:42 tomek14147
Qrcze ja się tylko zastanawiam, czemu chińczyki nie chcą zrobić StG 44. Przecież wielu z nas pewnie by się ucieszyło, jeśli któraś z firm sprzedających repliki po 500 parę złotych wypuściła by na rynek takie repliki. I być może sprzedaż też by im wzrosła. A co do tego Browninga. Fajna maszynka, ale tylko dla fanatyków, ale osobiście chciałbym mieć taką.
Nanteris 30.05.2008, h. 10:13 Nanteris