Daj cynk
Reklama

Aktualności

Softair Customs Walther 2000

Aktualności, 26.05.2008, h. 22:56, dodał: Promant
53

Swoją obecność na rynku replik airsoft'owych zaanonsowała nowa firma: Softair Customs. Firma ta dopiero przygotowuje linię produkcyjną, a wkrótce ma ruszyć jej strona internetowa, prezentująca wszystkie szczegóły. Jednak już teraz zapowiedziano ambitny początek - pierwszym produktem Softair Customs będzie, jak dotąd bardzo rzadka na rynku, replika karabinu snajperskiego Walther 2000.



 

 

 

 

 

 

 

Firma Softair Customs [softaircustoms@gmail.com] planuje, jak wskazuje nazwa, produkować customy - repliki rzadkie lub dotąd nie produkowane i wprowadzać je na rynek w krótkich, limitowanych seriach. Oczywiście takie podejście skutkować będzie wysoką ceną replik. Po serii 20 egzemplarzy karabinu snajperskiego WA2000 firma zaplanowała już wyprodukowanie innej snajperki, najprawdopodobniej repliki jakiegoś modelu cal.50. 

 

Ostra wersja karabinu snajperskiego WA2000 została skonstruowana na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, w niemieckiej firmie Carl Walther Waffenfabrik. Jest to broń samopowtarzalna, w układzie bullpup, zasilana z 6 nabojowego magazynka.

 

  

 

 

 

WA2000 wykonywany był ręcznie, charakteryzował się  wyjątkową precyzją i osiągał bardzo wysoką cenę rzędu 12 tysięcy USD. Produkowano go w trzech kalibrach: 300 Winchester Magnum, 7,62x51mm NATO oraz 7,5x55mm. Karabin wyposażono w celownik optyczny, standardowo Schmidt-Bender 2,5-10 x 56 oraz dwójnóg. Niski popyt spowodował wstrzymanie produkcji pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku. Broń ta jest nadal użytkowana.

 

 

 

 

Istniejąca wcześniej replika tego karabinu, oznaczona była jako Geneth G2000 Sniper Rifle. Jest to replika sprężynowa. Niestety nie jest już produkowana i w związku z tym praktycznie nieosiągalna, poza nielicznymi przypadkami sprzedaży egzemplarzy używanych.

 

 

 

 

Replika sprężynowa WA2000 firmy Softair Customs, oznaczona jako A/C2000 [Airsoft Customs 2000], ma pod względem wykorzystanych materiałów odpowiadać oryginałowi: części metalowe wykonane ze stali w technologii CNC + drewno. Stopka kolby regulowana. Prędkość wylotowa w stock'u - 450fps.

 

 

 

 

A/C2000 jest w pełni kompatybilny z repliką APS TYPE 96. Przewidywana cena repliki ma wynieść 530EUR. 

 

 

 

 

 

Źródło:

http://www.airsoft-news.eu/news.php

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
alchemik193 26.05.2008, h. 23:12 alchemik193
o boże porażka...
yeti 26.05.2008, h. 23:17 yeti
Może i porażka, ale posiadacz na pewno bedzie się z nia wyróżniać
M4ti 26.05.2008, h. 23:19 M4ti
Mnie się podoba
Sticker 26.05.2008, h. 23:20 Sticker
ehh czy ja wiem. Może nie porażka. Ale wygląd iście staromodny. Wogóle to nie przypomina snajperki Kompatybilny? Czyli wszystkie POWTARZAM WSZYSTKIE? części z APS 96 podejdą? Bo tam gdzie jest pokazany niby cylinder (okno wyrzutu łusek w oryginale) to troche daleko od spustu i proporcjonalnie do rozkładu bebechów w APS 96 to wydaje mi się mało kompatybilny. Może ktoś rozwinąć myśl?
Promant 26.05.2008, h. 23:27 Promant
Stricker:
"staromodny"? Chyba pomyliłeś pojęcia. Staromodny to raczej klasyczny czyli to co zwykle sobie wyobrażają chłopcy marzący o taniej snajpie za 200pln.

Informacja o kompatybilności podana została przez przedstawiciela firmy. Sądzisz, że nie wie co mówi?
To napisz do nich maila i zapytaj.
rafcio21 26.05.2008, h. 23:28 rafcio21
Powiedziałbym - wyjątkowa replika
wu[MGE] 26.05.2008, h. 23:30 wu[MGE]
Piękny Szkoda tylko, że tak krótkie te serie
lesiulodz 26.05.2008, h. 23:39 lesiulodz
Nareszcie bedzie można rekonstruować Hitmana
cziman 26.05.2008, h. 23:45 cziman
Świetna replika do kolekcji ale w praktyce stosunek cena/użyteczność dyskwalifikuje do użytku jako replikę airsoftową.

Snajperka 450fps?

Powodzenia w starciu z tańszymi o parę razy chinolami ze stockowymi prędkościami rzędu 450. Chyba że ktoś strzelać się tym będzie tylko na zamkniętych imprezach bez AEGów.

A szkoda bo wizualnie bardzo przyjemny dla oka.
Bat_Sirius 26.05.2008, h. 23:48 Bat_Sirius
Piękna broń, jak ktoś chce być niepowtarzalny to wie już na co trzeba zbierać i modlić się by udało się kupić.
happy666 26.05.2008, h. 23:51 happy666
Hmm, mi to tylko pasuje na broń dla jakiegoś płatnego zabójcy. Niestety kojarzy mi się tylko z grą "Hitman:Blood Money" .
happy666 26.05.2008, h. 23:55 happy666
Kurcze, ludzie, przecież już nie raz były wypuszczane bronie w cenach kolekcjonerskich. No a poza tym stal CNC, to musi być piękne... :marzy:
Mamut1986 27.05.2008, h. 00:03 Mamut1986
Jak dla mnie (Kapitan) bomba. Jeszcze tylko garnitur, krawat szybka wizyta u fryzjera i mozna wybrac sie... no wlasnie gdzie? Mysle ze znajdzie sie tych kilkudziesieciu zapalencow na kupno tego guna, ale sukcesu komercyjnego raczej nie wroze.
Beryl 27.05.2008, h. 00:10 Beryl
Snajperka 450 fps w stocku a ile się spodziewacie jaka firma robi stockowe 600fps?? Przy 20 sztukach za okolo 1900zł to kupia zapaleńcy którzy kupia upgrade dla aps'a i będą szaleć. Mnie nie stac na replike za 1900 zł i na tuning za kolejny tysiak. ATOZ SWD też nie ma 600fps w stocku i nikt nie narzeka. Fajnie by było miec takie cudo ale nie na portfel zwykłego zjadacza chleba. Ciekawe czy w przyszłości będzie taniej...
Mohawk_PL 27.05.2008, h. 00:10 Mohawk_PL
Jest cudowny.... <buja_w_obłokach>
ehhh....
Promant 27.05.2008, h. 00:12 Promant
Spokojnie sprzedadzą tyle ile zrobią. I jak dorobią też sprzedadzą na pniu. Na świecie jest sporo fanatyków tej broni, nawet w Polsce znam kilku co by się dali pokroić żeby go mieć.
No ale to sa ludzie, którzy o broni, również tej, wiedzą coś więcej niż skojarzenie z gierką komputerową.
Half 27.05.2008, h. 00:24 Half
"Spokojnie sprzedadzą tyle ile zrobią. I jak dorobią też sprzedadzą na pniu. Na świecie jest sporo fanatyków tej broni, nawet w Polsce znam kilku co by się dali pokroić żeby go mieć.
No ale to sa ludzie, którzy o broni, również tej, wiedzą coś więcej niż skojarzenie z gierką komputerową."

No to ja mogę się zaliczac do tego grona, uwielbiam ta bron, może nie dam sie pokroic dla niej ale jeśli będzie dostępna, a będę miał akurat kaskę to napewno sobie sprawie 1 egzemplarz chociażby dla samej przyjemności posiadania. Jest poprostu piękna!
lesiulodz 27.05.2008, h. 00:28 lesiulodz
@Promant czyżbyś był jednym z nich ?
Promant 27.05.2008, h. 00:31 Promant
lesiulodz:

pudło. Ja jestem kałachofilem. I fanem C15 ICSa. Ale uważam, ze sama broń, a tym samym replika jest wyjątkowa.
szalony jack pirat 27.05.2008, h. 00:52 szalony jack pirat
Piękna rzecz. Oby Boyi zbyt szybko go nie sklonował
ireabe 27.05.2008, h. 01:25 ireabe
nie poruszał bym kwestii indywidualnych gustów estetycznych odnośnie tej broni. Sama replika wykonana jest świetnie- po prostu.

Ciekaw jestem jakie drewno tam wrzucili, bo to że 'real wood' za dużo nie mówi.

Dziwią mnie tylko <wg mnie oczywiście> dość znaczne różnice kształtu rękojeści w porównaniu z oryginałem.

Cholernie klimatycznie że wypuścili limitowaną serię- zupełnie jak sama firma Walter ;]
Wolfi 27.05.2008, h. 03:02 Wolfi
Piękna broń i piękna replika.. szkoda tylko że sprężyna. Stwiam ją w kategorii najpiekniejszych broni tuż po SWD na drugim mijescu.
Szkoda tylko ze to sprężyna - orginał jest samopowtarzalny.

Ja i tak czekam na AEGA SWU, SWD lub własnie WA 2000...
widmo 27.05.2008, h. 06:33 widmo
svd jest o 10000000000000000... razy lepsze
Walduś_18 27.05.2008, h. 06:35 Walduś_18
Hitman xD
Yuber 27.05.2008, h. 07:36 Yuber
Bardzo ładna broń... wręcz piękna ! Szkoda, że nie będzie mi dane zakupić :/ bo zaporowa cena jak za springa... ;(
Goose 27.05.2008, h. 09:57 Goose
WA2000 jest piękny w swej brzydocie noi i to tez kwestia gustu wiec nie wiem jakim prawem sie "wyklocacie" co piekne a co nie. Chwała im za to że wpadli na taki pomysł o t i wsio
Gogin 27.05.2008, h. 11:04 Gogin
Cudo
Foka 27.05.2008, h. 11:12 Foka
Ech, jak dla mnie można w ogóle zablokować komentowanie newsów. Komentarze dzielą sie na kategorie:
1. Fajny (czytaj: nie interesuje mnie to, nie kupie, ale musiałem sobie napisać)
2. Brzydki (czytaj: nie interesuje mnie to, nie kupie, ale musiałem sobie napisać)
3. Za drogi (czytaj: chciałbym ale mnie nie stać, więc dlaczego go w ogóle robią?)
4. Moja Cyma* lepsza (* Boyi, DE - podstawić dowolną replikę)
5. jakieś 5% komentarzy merytorycznych i ciekawych.
A no i jeszcze offtopy zupełnie nie związane z tematem wiadomości...
Venom1 27.05.2008, h. 11:15 Venom1
Jeśli chodzi o "ostry" odpowiednik to podobno wyprodukowano go tylko 70 egzemplarzy...
El_QuaQ 27.05.2008, h. 11:25 El_QuaQ
Nie bede poruszał gustów estetycznych.. ale być nie być taki Karabin.. jest jak Ferrarri Wsród karabinów snajperskich... I jedyny Squad w jakim go widze.. to rekonstrukcja Elitarnego oddziału najemników (z tego co wiem.. nie był wprowadzany na wyposażenie żadnej armii.. Interesuje sie militarystyka... lecz jeśli sie myle.. to prosze by mnie poprawić)... Przyznam racje.. że jest Cholernie drogi.. ale z drugiej strony.. Jest to replika jednego z najrzadszych karabinów snajperskich na świecie.. do tego jednego z Tych elitarnych co za tym idzie najdroższych... Dlatego też nie dziwi mnie ona... a co do tego że nie jest to AEG.. wyobraźcie sobie.. jakby ktos to oszpecił.. sprawiajać by W2000 mógł strzelać (jak niektóre repliki SVD)ogniem ciągłym..
Inna jeszcze sprawa.. spróbujcie sie z tym.. zamaskować..
Foka 27.05.2008, h. 11:27 Foka
> nie był wprowadzany na wyposażenie żadnej armii..

Niektóre jednostki AT go używały - GSG9, chyba GIGN.

> jak niektóre repliki SVD

SWD
Promant 27.05.2008, h. 11:29 Promant
Według różnych źródeł: od 72 do 176 egzemplarzy.
Dlatego też jest wyjątkowy.
To nie mercedes klepany seryjnie na taśmie tylko ręcznie robiony maybach.
Venom1 27.05.2008, h. 11:38 Venom1
Docelowo miał być używany przez Bundeswerę, ale jak wspomniane było już wcześniej był za drogi dla armii.
Lamberdt 27.05.2008, h. 11:46 Lamberdt
Mi podoba się taka oferta. W końcu coś się rozwija a nie m'ki i kałachy. Tym lepiej, że bebechy są możliwe do wymiany i tuningu. Równie ciekawa oferta jak M82 kilka news'ów niżej. A ja właśnie czekam na to aby chińczycy skopiowali tą konstrukcję. Dobrzy są w stosunku cena/jakość ale niestety inni muszą takie rzeczy wymyślać ;] (i chwała projektantom za to). Kolejna luka w rynku asg załatana i dobrze.
Nanteris 27.05.2008, h. 11:49 Nanteris
Paskudztwo , gdyby dawali to za darmo to bym nie wziął...
alamakota 27.05.2008, h. 12:05 alamakota
"Docelowo miał być używany przez Bundeswerę, ale jak wspomniane było już wcześniej był za drogi dla armii."

Docelowo był projektowany dla elitarnych jednostek policji, nigdy zaś dla wojska. Wiem, że część z serii napewno trafiła do GSG9. Nic ponad to. Wielu twierdzi, że powodem klapy komercyjnej oprócz ceny był też innowacyjny system zaprojektowany od podstaw w odróżnieniu do większości karabinów wyborowych będących jednynie poprawioną wersją istniejących już karabinów "cywilnych" - system nie miał wyrobionej bazy odbiorców, ani odpowiedniego "przebiegu" do zbudowania odpowiedniej opini.


A żeby nie psuć Foce statystyk: ;( T_T buuu szkoda, że taki drogi

HateMe 27.05.2008, h. 12:23 HateMe
Jeżeli ktoś będzie miał informacje kiedy repliki mają być gotowe - Niech da mi znać proszę. Jeżeli nie wyrobią się przed październikiem to wiem już co będzie moim prezentem urodzinowym.
xasistis 27.05.2008, h. 12:28 xasistis
Ah, Foka!
Znakomity komentarz, więc się dopasuję do wzorca.

1. Fajny - kształt, nie ma co dyskutować, niespotykany i dla kogoś, kto chce się wyróżniać repliką - idealny.
2. Brzydki - rzecz gustu. Jak dla mnie mogliby go robić w ciemniejszym drewnie.
3. Za drogi - a tu się zgodzę No chyba, że od razu instalują preckę Prometheusa i hopka Systemy . A tak serio
4. No ba.. Moja proca jest lepsza
5. Merytorycznie.. ? Szkoda, że sprężynowa. Mogłaby być przynajmniej gazowa kompatybilna z M700. Ponadto dobrze, że powstała firma specjalizująca się w jednym rodzaju replik (przynajmniej na razie może się tak wydawać). Ja jakiś rok-dwa można się spodziewać naprawdę dopracowanych i precyzyjnych "narzędzi".

I na koniec tak off-top'owo:
kopytko.
Kamil 27.05.2008, h. 13:45 Kamil
Naprawdę piękna replika. Szkoda, że taka cena przy tak małej ilości sztuk, bo niestety nie zdążę uzbierać na ostatnie egzemplarze
Mohawk_PL 27.05.2008, h. 15:06 Mohawk_PL
Jest jak G11... Ehhh..... zakochałem się.
alamakota 27.05.2008, h. 16:02 alamakota
G11 to ZUPEŁNIE inny karabin, o zupełnie innym całożeniu, celu wykorzystania i kompletnie innym mechaniźmie działania...
Adi.K 27.05.2008, h. 16:40 Adi.K
Trzeba przyznać ,że wykonanie mistrzowskie.
A to ,że części mia kompatybilne z APS ułatwia w dużym stopniu naprawę i konserwację.

mimo ,że prezentuję się ładnie , nie dziwie się ,że żadna armia go nie zaadaptowała... wydaje mi się straszne nie ergonomiczny.
dzikichomik 27.05.2008, h. 17:49 dzikichomik
co za cudowny sprzecik, tez bym taki chcial:D
Minion 27.05.2008, h. 18:02 Minion
<!--quoteo--><div class='quotetop'></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Foka
27-05-2008, 11:12

Ech, jak dla mnie można w ogóle zablokować komentowanie newsów. Komentarze dzielą sie na kategorie:
1. Fajny (czytaj: nie interesuje mnie to, nie kupie, ale musiałem sobie napisać)
2. Brzydki (czytaj: nie interesuje mnie to, nie kupie, ale musiałem sobie napisać)
3. Za drogi (czytaj: chciałbym ale mnie nie stać, więc dlaczego go w ogóle robią?)
4. Moja Cyma* lepsza (* Boyi, DE - podstawić dowolną replikę)
5. jakieś 5% komentarzy merytorycznych i ciekawych.
A no i jeszcze offtopy zupełnie nie związane z tematem wiadomości...<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

Tak jak mówisz, szczególnie te oftopy potwierdziłeś swoją wypowiedzią:P

Replika zjawiskowa, i choć jestem zwolennikiem chińczyków, to nie chciałbym, by ją kopiowali. Niech pozostaną jakieś świętości.
Borol 27.05.2008, h. 19:58 Borol
Hmmm,ciekawy:)ciekawe ile takie coś wazy. Sprawdzę wagę oryginału specjalnie. A tak poza tym znając marże to będzie w Polsce w cenie PTW:(
HateMe 27.05.2008, h. 20:54 HateMe
Borol, trochę logicznego myślenia... 20 egzemplarzy i ma być w Polsce? IMO będzie sprzedawane bezpośrednio przed producenta.
badger 27.05.2008, h. 21:20 badger
@ ireabe: chyba były dwie wersje tej rękojeści. Tak przynajmniej mi się wydaje.
W ogóle to uroda tego karabinu jest rzeczywiście specyficzna. Mi się podoba, ale nie aż tak żeby dać się za niego pokroić.
A co do monopolu tej firmy na WA2000 to kiedyś wyszperałem coś takiego: Asahi WA2000 $3
Może mój angielski nie jest powalający, ale to chyba replika airsoftowa, bodajże nawet AEG?
W każdym razie cena chyba też jest wysoce odpowiednia..
Promant 27.05.2008, h. 22:37 Promant
Asahi WA2000 to wiatrówka zasilana sprężonym powietrzem doprowadzanym z zewnętrznego zbiornika. Na zdjęciach widać nawet wężyk.
Bocian 27.05.2008, h. 23:12 Bocian
kiedys widzialem na jakiejs stronce zdjecia krok po kroku jak facet go projektowal i wykonywal ze stali i drewna, naped gazowy z jakiegos gaziaka western arms, magazynek z pistoletu obudowal metalem zeby wygladal jak ten od karabinu i powiem ze efek koncowy byl swietny.

jeszcze nie tak dawno byl na allegro wystawiony WA2000 tez robiony w domu i rownie dobrze wygladajacy uwaga za... 1300 zl tez gaziak

oba mialy oczywiscie ruchomy zamek przy strzale
MARXY 28.05.2008, h. 01:09 MARXY

"Borol, trochę logicznego myślenia... 20 egzemplarzy i ma być w Polsce?"

No i tutaj Cię zaskoczę:
Może nie tego producenta, gdyż wykonana przez właściciela (jak ktoś wspomniał - na podstawie poradnika), replika WA2000 jest w Polsce:

$3
HateMe 28.05.2008, h. 14:37 HateMe
Marxy, wiem o tym - Ale chodziło mi WA2000 o którym mowa w newsie. Jak dla mnie kompletnie nielogiczne jest myślenie że którykolwiek sklep w Polsce będzie ściągał giwerę której ma być 20 egzemplarzy...
toferrek 25.09.2010, h. 21:01 toferrek
co do WA2000 to ostatnio przeglądająć neta znalazłem ciekawą strone na której ktoś zbudował gazowego WA2000 z blow backiem i powiem ze broń całkiem nieżle sie prezentuje
Selfmadefr 27.01.2012, h. 23:47 Selfmadefr
Jestem na etapie budowania WA 2000. Oczywiście GBB.Na podstawie systemu gazowego użytego w WE g36 (bo takie mam),bardzo fajnie sie sklada,sporo pasuje. Będzie to od podstaw wykonana replika. Magi 10 sztuk amunicji, green gas, n-pas, 700 mm lufa. Powinno być dużo fps'ów. Samopowtarzalny. I w związku z tym pytanie czy się ktoś orientuje czy wa miał bolt catch?