Daj cynk
Reklama

Aktualności

Double Eagle Super-90 combat shotgun

Aktualności, 26.05.2008, h. 00:22, dodał: Promant
40

Dla bawiących się w airsoft osób o mniej zasobnym portfelu, albo początkujących w tym hobby, segment sprężynowych replik shotgun'ów stanowi bardzo ważną część oferty rynkowej. Zwłaszcza tanie shotgun'y chińskich producentów są dla wielu graczy ich pierwszą repliką broni długiej i pozwalają rozpocząć zabawę. Na rynku pojawiła się kolejna tania replika shotguna. Tym razem jest to chińska kopia markowej repliki Tokyo Marui M3 Benelli.



 

 

 

 

 

 

Firma Double Eagle wyprodukowała tanią replikę sprężynową shotgun'a M3 Benelli, oznaczoną jako M56A, którą sprzedaje pod nazwą Super-90 combat shotgun. Jest to klon repliki Tokyo Marui Super 90, wersja ze stałą kolbą.

 

 

 

 

Podobnie jak pierwowzór chińska replika posiada 3 lufy wewnętrzne i strzela trzema kulkami BB jednorazowo.

 

 

 

 

W komplecie z repliką znajduje się 1 shell o pojemności 30BB, czyli pozwalający na oddanie 10 strzałów. Dodatkowo, w pudełku, użytkownik otrzymuje BB loader oraz "zawieszenie". Cena repliki wynosi ok. 15 funtów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

http://www.rsov.com/

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
jos 26.05.2008, h. 01:06 jos
Coś ostatnio chińczyki się ambitne zrobiły.
sledz 26.05.2008, h. 01:12 sledz
Żeby tylko w Polsce się pojawił do wakacji.
Saper91 26.05.2008, h. 06:40 Saper91
Mam nadzieję, że wejdzie do przyszłego tygodnia ?;>
widmo 26.05.2008, h. 06:57 widmo
no zóltki zaczynajom szalec ze wszystkim
Gogin 26.05.2008, h. 07:05 Gogin
"Cena repliki wynosi ok. 15 funtów."
Już widzę te pękające podajniki kulek, bez mozliwości naprawy, ale pożyjemy zobaczymy...
Ostatni Cyc 26.05.2008, h. 07:43 Ostatni Cyc
Jak się sprawdzi wytrzymałościowo może to być świetna replika dla osób zaczynających z AS, dla których shotgun strzelający pojedynczo to nie shotgun.
Link 26.05.2008, h. 07:51 Link
Zawsze chciałem mieć tego shotguna.

Jaki to jest klimat gdy lecą trzy kulki na raz. Mam nadzieję, że rzeczywiście będzie tak tani i tak samo wytrzymały jak te shot'y za 60-80 złotych.

Bardzo miła wiadomość.
grzesio93 26.05.2008, h. 07:52 grzesio93
Ja go pewnie z samej ciekawości kupie ^^
Zawsze chciałem mieć coś w tym stylu ale zazwyczaj takie shotguny kosztują w granicach 900zł ;/
Link 26.05.2008, h. 08:08 Link
Co w ogóle przekreśla sens ich kupowania...
Cyrek 26.05.2008, h. 08:12 Cyrek
Sam miałem Marujca, który mi się popsuł przez proste błędy konstrukcyjne.
Może nauczyli się na błędach kolegów z Japonii i poprawią podajnik kulek, zrobią cylindry z metalu.
Cena niska, ale to niestety nie wróży dobrze. Wolałbym dwa razy wyższą, ale żeby części wewnętrzne były metalowe.
Codename666 26.05.2008, h. 08:35 Codename666
Ale bajer! Czekam
CIN3K 26.05.2008, h. 08:46 CIN3K
NAAAAAAA!!! Biore jak będzie bez kolby
Mormaeglin 26.05.2008, h. 08:54 Mormaeglin
Jakże jak kocham te angielskie kalki językowe w militarystyce. Zaczerpnięte najpewniej prosto z gier komputerowych, nie "shotgun" jak już Panowie, tylko strzelba, li śrutówka, pomka i tak dalej.
brutus 26.05.2008, h. 09:00 brutus
Czekam aż się w polsce pojawi napewno biorę xD
cichyop 26.05.2008, h. 10:55 cichyop
czy ktoś wie czy ta pompka ma hop-up ????
Foka 26.05.2008, h. 11:32 Foka
Mała uwaga - nie jest to kopia produktów TM. Strzelba TM z kolbą miała dłuższą lufę i atrapę magazynka. Ta strzelba jest kompilacją - Super 90 Shorty z TM z dodaną kolbą.
Mamut 26.05.2008, h. 12:10 Mamut
Jeśli nic nie zrobili z rozdzielaczem kulek, to bym tego nie kupował. Naprawa nie zawsze jest możliwa, ale jak już jest to wytrzyma wszystko.
Wiem co mówię, jako jedyny w Polsce zrobiłem do tego shota rozdzielacz nie do zaciukania.
Promant 26.05.2008, h. 12:13 Promant
Ok, wiem, że są takie różnice. Może słowo kopia niedostatecznie oddaje sens - ale tak samo klon nie jest idealnie pasujące. Wiadomo, że chińskie klony zawsze czymś tam się różnią albo mają cechy kilku wersji.

A to w końcu baardzo tania replika.

Treść news'a wynika raczej z opisów na forach, gdzie ten shot jest określany jako najbliższy wyglądem M3 fixed stock. I tak jest ogólnie reklamowany.
Dla mnie od razu wyglądał bardziej jak wersja krótka Super 90.

Tyle, że faktycznie nie jest ani jednym ani drugim. Co zresztą typowe dla produktów DE.


BTW:
Mormaeglin,
lubisz dyskusje semantyczne?
I co to wnosi?
Pierwotnie w tytule news'a napisałem strzelba i zmieniłem po dodaniu. Dlaczego? Bo niezależnie od precyzji pojęć czy ich tłumaczeń - producent używa nazwy shotgun, sklepy sprzedają w działach "shotguns" i użytkownicy przyzwyczaili się do określenia shotgun. Czasem spolszczenie wprowadza więcej zamieszania niż pożytku.
Więc musisz się z tym pogodzić, niezależnie jak bardzo z tego powodu cierpisz.

Cichyop:
pierwowzór TM miał HU stały tzn bez możliwości regulacji. Możliwe, że skopiowali tak samo, jednak szczegółów na temat HU nigdzie nie znalazłem.
Gogin 26.05.2008, h. 15:15 Gogin
"Ta strzelba jest kompilacją - Super 90 Shorty z TM z dodaną kolbą." Czyli bublem ? Bo wygląda jak nie powiem co .
Promant 26.05.2008, h. 15:44 Promant
Od wersji Benelli M3 Super 90 Shotgun Tokyo Marui wersja chińska różni się długością lufy oraz brakiem karbowania na chwycie pistoletowym. To są najbardziej widoczne różnice.

System ładowania jest identyczny; najwyraźniej rozwiązania bebechów również, choć nie wiadomo jaka będzie jakość.

Kto chce porównać może sobie przeczytać opis TM na zbrojowni.
$3

Jak na tanią replikę nie odbiega bardzo wyglądem od TM.
Gogin 26.05.2008, h. 15:48 Gogin
Wiem Promant, szotgany to przynajmniej jedne z niewielu replik na których się znam . Myślę, że jak Chińczyki montują w jednej replice, całe trzy lufy, a cena nie jest porażająca, trzeba spodziewać się kiepskiej jakości flaków...
Promant 26.05.2008, h. 15:50 Promant
Zobaczymy. Optymizm nie jest wskazany. Choć wiara podobno czyni cuda.
LogaN 26.05.2008, h. 16:25 LogaN
Jeśli wziąć pod uwagę poprzednie wersje replik z DE, a w szczególności tego znanego shota M47 (M47A - wersja z kolbą, M47B - wersja bez kolby z chwytem pistoletowym, M47C - wersja bez kolby przypominająca obrzyna, M47D - wersja z kolbą składaną emkopodobną) to nazwa M56A pozwala spodziewać się także innych odmian, a już niemal na pewno wersji M56B .

Co do ceny strzelby - niby zbyt niska, ale jednak wszyscy wiedzą jaką furorę (jakość/cena) zrobiło i robi nadal M47 od DE. Jest więc możliwe (choć nie pewne), że i z tym będzie podobnie - a wtedy.... mmmmm
Panocek 26.05.2008, h. 16:39 Panocek
Czy w tej pompce puste łuski/shellsy wylatują przez wyrzutnik łusek? I ile łusek da się wcisnąć?
LogaN 26.05.2008, h. 16:48 LogaN
AD.1 - Nie
AD.2 - Jedna

Przynajmniej tyle można wnioskować po cenie tego shota.
ATISHOO 26.05.2008, h. 17:29 ATISHOO
Wiadomo czy będzie można dokupić shellsy?
SHOGUN_YAMATO 26.05.2008, h. 17:47 SHOGUN_YAMATO
Przetrząsnołem sklep RSOV i narazie ich tam nie ma. Ale muślę, że z czasem będą
Promant 26.05.2008, h. 18:03 Promant
Panocek:
w TM było tak -

"By oddać strzał, należy załadować kulki do shotshell'a, który mieści ich 30, a następnie umieścić go w komorze znajdującej się przed kabłąkiem spustu. Komora osłonięta jest metalową klapką, której otwarcie następuje po przesunięciu dźwigienki znajdującej się po prawej stronie, przy kabłąku spustu. Oprócz otwarcia pokrywy komory, dźwigienka służy dodatkowo jako wyrzutnik pustej łuski."

Nie sądzę, żeby shell wywalało jak torpedę, raczej po prostu "wypada" w dół z gun'a.
Wchodzi jeden shell - pełni rolę magazynka; wymieniasz po 10 strzałach - więc jak dokupisz inne to tylko bedziesz zmieniał na naładowane co 10 puknięć i tyle.

BTW;
TM miał 90m/s - chyba chinol nie będzie słabszy.
murek94 26.05.2008, h. 19:23 murek94
wie może ktoś kiedy będzie dostępna w polsce oraz kiedy ;]
LogaN 26.05.2008, h. 20:33 LogaN
"wie może ktoś kiedy będzie dostępna w polsce oraz kiedy"

A nie przypadkiem oraz gdzie?
Promant 26.05.2008, h. 20:37 Promant
Nie wiem kiedy będzie w polsce.
Ale myślę, że w Polsce pojawi się chyba dość szybko, jeśli nie w sklepach to na allegro. Bo tani jest.
Panocek 26.05.2008, h. 22:42 Panocek
Promant, dzięki za oświecenie. Już się bałem, że trzeba będzie jakąś pęsetą czy czymś wyjmować łuski.

W TM podobnież wchodziły 3 (?) łuski, ciekawe czy po przedłużeniu magazyna wejdzie tyle do chińczyka
Promant 26.05.2008, h. 23:21 Promant
Nie wiem jak to było rozwiązane w TM, możliwe, że wchodziły 3 shell'sy dzięki długości lufy i rury pod nią. Tu chyba brakuje miejsca na 3, ale mogę się mylić
Zax 27.05.2008, h. 00:06 Zax
Do marui tak jak w tym wchodzi 1 shell na 30 kulek, przy przeładowaniu do trzech równoległych komór hopka podawane są trzy kulki. Patent jest prosty jak paczka gwożdzi, tylko w marui podobno dźwignia podajnika lubiła się złamać. Biorąc pod uwage materiały i jakość chińczyków to może być powszechny problem.
SHOGUN_YAMATO 27.05.2008, h. 00:18 SHOGUN_YAMATO
TM miał po prostu 3 łuski w zestawie co dawało 30 strzałów - 10, wymiana łuski, 10, wymiana łuski, 10 – a teraz bawimy się strzykawką do kulek

Aż mnie korci żeby oprócz Thunder Maula od razu wsiąść też tego strzelbusia. Ale to akurat będzie w polsce najpewniej więc poczekam.

Jak już ktoś napisał (a Foka sam mi mówił kiedyś też), ten rozdzielacz w TM był najsłabszym elementem repliki - jak się między 3 rurki w jakiś sposób dostała kulka to cały element łamał się na kawałki w czasie przeładowania. I jak wierzę w chińczyki to tym razem, za tą cenę (w przeliczeniu to ok 70 PLN bez kosztów transportu i podatków) to dopóki ktoś na Arnie's Airsoft tego nie rozbierze i nie pokaże jak to w środku wygląda to się od zakupu powstrzymam właśnie ze względu na osławiony rozdzielacz.
SHOGUN_YAMATO 27.05.2008, h. 08:06 SHOGUN_YAMATO
Ok mam trochę więcej info.

Ta strzelba jest już od kilku miesięcy w USA ale tam jest sprzedawana pod marką UTG (może ktoś pamięta pierwsze MP5 Wella? Z nimi było to samo), a dokładnie UTG M3L (wersja z kolbą) i UTG M3S (wersja bez kolby).

Tu macie video recenzję w j.ang. $3

Pod koniec jest test strzelanie do celu z 55 stóp (ok 17m) a później z 95 stóp (ok 30m) - celnością nie powala ale kulki przebijają kartkę

Niestety nic o bebechach nie znalazłem.

Co do łusek - w USA są dostępne 6-cio paki za 15 USD.
lemonzawodowiec 27.05.2008, h. 11:45 lemonzawodowiec
$3
$3
$3

Polecam ostatnią recenzję .
W pudełku oprócz repliki są dwie łuski w dwóch kolorach (czerwona i czarna) szybkoładowarka, mikro paczka pseudo kulek (sześcianów?) i "zawieszenie". Ogólnie dwa ostatnie to po prostu piece of shit, ale sama strzelba jest podobno 'awesome', jak twierdzi recenzent. Osiągi - ok. 283 fps mierzone na 0.20.

Coś czuję, że to będzie moja kolejna chińska replika .
SHOGUN_YAMATO 27.05.2008, h. 12:15 SHOGUN_YAMATO
Taaa... ale to jest ta wercja na rynek USA co ma 2 różne łuski. TO RSOV mają wersję tylko z jedną i pod inną marką
hob3k 27.05.2008, h. 13:59 hob3k
$3

tutaj bebechy widać
full plastik...
lemonzawodowiec 27.05.2008, h. 14:01 lemonzawodowiec
Tak, wiem, że na rsov jest Double Eagle, ale oprócz magazynków raczej niczym się nie różni (pomijam pudło).