Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowe produkty z Chin

Aktualności, 25.05.2008, h. 21:31, dodał: Promant
36

Chińskie firmy Element i Cyma coraz skuteczniej konkurują z innymi azjatyckimi producentami. Wprowadzając na rynek coraz więcej akcesoriów i replik zwykle kopiują rozwiązania znane wcześniej z produkcji firm markowych. Jakość chińskich części często nadal pozostawia wiele do życzenia, ale nikt nie może zaprzeczyć, że sukcesywnie się polepsza.



 

 

 

 

 

 

Jakkolwiek Element specjalizuje się w akcesoriach i częściach, a Cyma tradycyjnie znana była z produkcji kompletnych replik, to jednak coraz częściej również ta druga firma wprowadza na rynek różnorodne akcesoria. Wprawdzie najpierw części te sprzedawane są na wyposażeniu nowych replik, ale w krótkim czasie oferowane są w sprzedaży także osobno. Konkurencja chińskich producentów zaostrza się. W chińskich sklepach praktycznie z dnia na dzień pojawiają się nowości. Główną część oferty stanowią oczywiście części do AK oraz replik z rodziny "M".

 

Firma Element wypuściła repliki długich, 45 nabojowych, magazynków z tworzywa do AK74. Są one dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych. To magazynki hi-cap o pojemności 1000BB. Sprzedawane w cenie 12USD.

 

 

 

 

 

 

Dla użytkowników M4, pragnących zmienić wygląd swojego karabinka, Element zaoferował wysuwaną kolbę M231, wykonaną w całości z metalu. Cena wynosi 40USD.

 

 

 

 

Do repliki SCAR dostępny jest zestaw Element'a: tłumik dźwięku + tłumik płomienia. Tłumik płomienia wykonany jest ze stali. Gwint lewoskrętny 14mm. Zestaw sprzedawany jest w cenie 35USD.

 

 

 

 

Ciekawostkę stanowi nowa wersja full metal AEG: AK47 tactical z Cymy. Replika ma oznaczenie CM-039C. Oczywiście sam w sobie tactical z kolbą M4 i chwytem pistoletowym typu FN - nie jest żadną nowością, jednak po raz pierwszy na rynku pojawia się replika AK z górną szyną RIS przebiegającą nad pokrywą komory zamkowej.

 

 

 

 

Można mieć nadzieję, że wkrótce szyna montażowa pojawi się osobno w ofercie akcesoriów produkcji Cymy. Z pewnością zainteresuje nie tylko właścicieli AK, pragnących wyposażyć swoje karabiny w optykę, ale również maniaków, którzy chcą zbudować customową replikę Beryla. Zwłaszcza biorąc pod uwagę rzadką dostępność i konieczność przeróbki szyny od ostrej wersji tego karabinka, która swoją długością nie pasuje do replik. AK CM-039C ma tłumik płomienia typu AKM, a prędkość wylotowa wynosi 380fps na 0.2BB. Sprzedawany jest obecnie w cenie 110USD.

 

 

 

Źródło:

http://www.gunnerairsoft.com/

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
(jaca) 25.05.2008, h. 22:15 (jaca)
Już mam chęć na tłumik do SCARA.....
Sticker 25.05.2008, h. 22:16 Sticker
no fakt. Chinole idą w góre. Nie jest to taki pęd że za pare miesięcy doskoczą do markowych replik ale może pare lat. I będą na takim poziomie jak markowe teraz xD
Perezz 25.05.2008, h. 22:18 Perezz
Wszystko fajnie pięknie tylko na co komu hi-cap z 1k bb? :shock: według mnie to grzechotka lepsza niż dotychczasowe hi-capy, a po drugie raj dla "rambo style" opróżniających szybko hi capy
Promant 25.05.2008, h. 22:24 Promant
Po co hicap 1000BB?
Może po to, że niektórzy użyją tego do rkm , innych długich magów nie ma. Na grach niemilsimowych jak znalazł.
A fakt, że pojawił się hicap dobrze rokuje na przyszłość - jest skorupa więc może wkrótce zrobią real cap albo mid cap...
Wolf.Tns 25.05.2008, h. 22:30 Wolf.Tns
No ogólnie to fakt, ale jak przeczytalem o 1k bb hi - cap to się mimowolnie na początku odrobinę zdziwiłem, jakoś wyobraziłem sobie taki do mki
kazik_ 25.05.2008, h. 22:39 kazik_
"Firma Element wypuściła repliki długich, 40 nabojowych, magazynków z tworzywa do AK74" - powinno być 45 40 są przy długich bananach 7,62, tutaj na bazie "zakrzywienia" maga widać, że to "replika" długich bananów na 5,45

edycja: no i w ramach malkontenctwa - brak żeberek przy czarnym magu, fuj. natomiast "fakelit" ("fake bakelite") wygląda ok.
Czajnik 25.05.2008, h. 22:42 Czajnik
kałach pomieszany z "Emką" ;P toż to bluźnierstwo ;P
Warlord Shadow 25.05.2008, h. 22:44 Warlord Shadow
Za 110 USD mamy 380 fps?
Kamzi_909 25.05.2008, h. 22:46 Kamzi_909
(jaca)

Już mam chęć na tłumik do SCARA.....

>> ja też , zbieram zielone na niego
Potf0r 25.05.2008, h. 22:46 Potf0r
@Promat - Zrobienie skorupy 45 nabojowego magazynka do ak74 wcale nie jest trudne.
Promant 25.05.2008, h. 22:52 Promant
Kazik:
dzięki za korektę, faktycznie zapomniałem, że przy tym kalibrze jest 45. Już poprawione.
Potfor:
czy ja gdzieś twierdziłem, że jest trudne? Ale powiedz: ilu potrafi to zrobić i żeby jeszcze wyglądało jak trzeba?
kazik_ 25.05.2008, h. 22:53 kazik_
45tki midy już są, ale "nierozbieralne" firmy MAG (no i tylko bakelitowe)
jason.jerusalem 25.05.2008, h. 22:56 jason.jerusalem
Od razu zaznaczam że nie znam się na AK i nigdy mnie to nie interesowało więc odżegnuje się od najeżdżania na mnie
Znalazłem kiedyś na necie zdjęcie jakiejś polskiej modyfikacji beryla przeznaczonej dla sił specjalnych (o której rozmawiałem kilka dni wcześniej z żołnierzem WP) ale nazwy zabijcie mnie nie pamiętam. Wersja ta miała właśnie taką szynę do optyki i kolbę od m4. Czy ktoś może to rozwinąć/oświecić mnie?
Promant 25.05.2008, h. 22:58 Promant
45tki MAGa...
Są jak są. Ich dostępność spada... Ja osobiście nie lubię długich bananów, a RPK wolę z bębnem. Jednak nierozbieralnych magazynków nie kupuję. MAG to ogólnie shit.

Kolbę od emki ma Beryl Commando.
$3
Potf0r 25.05.2008, h. 23:05 Potf0r
@Promat - też wolę RPK z bębnem, tylko jak ktoś stworzy RPK74 - to bębna nie powinien podpinać - wtedy jest skazany na banany.... tylko jak sobie zrobił RPK74, to z bananem sobie poradzi bez problemu.

Co do tego - kto zrobi, a kto nie - jeśli mi się udało stworzyć banana (na bazie opisu Kazika) z dwóch skorup po midach, wnętrza hicapa boyi i gumowej rury od pralki - to chyba każdy (użyte narzędzia to - pilnik, nożyk do tapety i poxipol )
---
AKS74U wygląda kozacko z długim bananem
kazik_ 25.05.2008, h. 23:08 kazik_
No tak, ale nie każdemu się chce Poza tym w ramach myślenia życzeniowego można też sobie wmówić, że skoro są magazynki to niedługo będzie i samo RPK (które faktycznie wygląda jak RPK).
Promant 25.05.2008, h. 23:13 Promant
No, co do RPK to wątpię, skoro nawet CA odwaliło kichę... Ale magi może zrobią.

Potfor:
ja wiem, że można, ale wierz mi: nie każdy potrafi tak dłubać; a już większości się po prostu nie chce.
SoP-PeL 25.05.2008, h. 23:32 SoP-PeL
Co do RPK...
Panocek 25.05.2008, h. 23:54 Panocek
co do bananów do RPK - jak ktoś chce mieć kilka(naście) magazynków to łatwiej i taniej będzie kupić je od elementa i je ewentualnie przemalować, niż samemu sklejać dwa od 74.

1 długi banan kosztuje u gunnera 12$. Dwa "zwykłe" banany hi-cap kosztują 2x10$. Do tego dolicz farby, szpachle na ubytki i ryzyko spie... skopania całości
Kajor 26.05.2008, h. 00:09 Kajor
Rzeczywiści chińskie produkty cały czas się poprawiają. Mam chińskiego AKSU i 5 chińskich magazynków i nawet po ostrym ciurchaniu i na klejonym (!) gearboxie wszystko działa ok. Zacytuję bodajże Westiego: wkładkę do ryżu im dać!
lesiulodz 26.05.2008, h. 00:30 lesiulodz
Ta cymka powoli wygląda jak beryl comando czyżby chińczycy byli bliscy stworzenia naszego rodzimego kałacha ?
yakarov 26.05.2008, h. 02:30 yakarov
Co do magów 45tek fajnie, ale jak zrobią - "prawdziwe" czarne, ożebrowane to będę wył z zachwytu a tak..to niech będzie...ja wole midcapy.

Można jeszcze kupić skorupy oryginału i wsadzić midcapa do środka - 8 minut roboty a humor się poprawi... i punkty lansu wzrosną magicznie
widmo 26.05.2008, h. 06:54 widmo
no i gits
0L0 26.05.2008, h. 11:52 0L0
"{...} jednak po raz pierwszy na rynku pojawia się replika AK z górną szyną RIS przebiegającą nad pokrywą komory zamkowej."

Już od jakiegoś czasu ICS robi kałaszka z szyną nad pokrywą
Promant 26.05.2008, h. 12:05 Promant
Olo,
z całym szacunkiem, ale nie chodzi o system X47, który nie tylko ICS robi, ale także chyba King Arms i oczywiście chinole też.

Sam też mam na jednej replice X47, więc znam różnicę...
Chodzi tutaj o tę konkretną szynę, która jest pokazana na fotce cymy.
Zachar 26.05.2008, h. 13:48 Zachar
Hmmm...
A banany do 7.62 to już nie łaska ?
OC14Groza 26.05.2008, h. 15:46 OC14Groza
mogli by zrobić długiego mid-capa i unicron też robi X47
uzi43 26.05.2008, h. 17:10 uzi43
Ta szyna do AK to fajna sprawa
wortex5 26.05.2008, h. 17:21 wortex5
Czy tą szynę montażową CYMY będzie dało się zamontować na AKs74-u Boya?
Promant 26.05.2008, h. 17:50 Promant
Trudno powiedzieć, ale raczej może być problem, tutaj podstawę montażu stanowi z tyłu najwyraźniej grzbiet kolby stałej lub, jak w tym wypadku, przejściówki na kolbę do emki.
melon 26.05.2008, h. 18:30 melon
Te magi wyglądają paskudnie A z tego dziwacznego kałacha można by zrobić Beryla Commando.
Goose 26.05.2008, h. 19:05 Goose
Nawet tak "niechlujne" 45ki przyjmę chlebem i solą ^_^
alchemik193 26.05.2008, h. 19:59 alchemik193
tak masz rację melon beryla z kolbą z m4 ehh...a magi 45-tki całkiem przyzwoite
Germ 26.05.2008, h. 20:06 Germ
Promant - podstawa jest z przodu, na podstawie muszki, bardzo podobne jak w Berylu. Na podstawie kolby jest prawdopodobnie jakiś zatrzask.
Patrząc na to, to wnioskuję, że do montażu na AKS-74 Boyi będzie mi potrzebna kolba z AK-74M Boyi albo wycięcie w kolbie - metalowa, wytrzyma. Kolba powinna być składana do transportu bądź w ostateczności do CQB - czyli precyzyjny kolimator się nie przyda, bo celowanie trwa zawsze jakiś czas. Do montażu jeszcze jedna część się przyda - zmieniona podstawa muszki na tą dopasowaną do szyny.
Promant 26.05.2008, h. 20:46 Promant
Germ:
Nie zrozumieliśmy się. Pisząc o "podstawie" miałem na myśli "platformę" do której dokręcasz szynę. Takie szyny były już produkowane do replik, ale bardzo drogie i mało dostepne. Mocowanie z tyłu repliki polegało na wykorzystaniu dłuższej śruby i przykręceniu w miejscu dokręcania, od góry, kolby stałej do kostki. Tutaj wygląda to podobnie.

I właśnie dlatego nie ma możliwości ani sensu montowania przy kolbie składanej, nawet pełnej; no chyba, że pozostawisz ja rozłożoną na stałe. Ale wszystkie kolby składane trochę się chyboczą - jak dla mnie to nie jest stabilna "platforma" dla szyny pod optykę.

Alchemik193:
O co Ci chodzi? Beryl commando jest produkowany w wersji z kolbą m4.
melon 27.05.2008, h. 10:19 melon
alchemik, proponuję najpierw dowiedzieć się co to jest Beryl Commando a potem pisać jakieś farmazony.