Daj cynk
Reklama

Aktualności

Airsoft Innovasions i Madbull - granaty, granaty...

Aktualności, 23.05.2008, h. 12:37, dodał: Regdorn
38

W ciągu ostatnich dni nie tylko do sprzedaży trafił opisywany przez nas niecałe trzy miesiące temu koncepcyjny granat firmy Airsoft Innovasions, ale także Madbull poinformował o swoich nowych granatach ręcznych.



 

 

 

 

Opisany przez nas w marcu granat Tornado Airsoft Innovasions kosztuje 99,95 USD. Nie wiadomo kiedy będzie dostępny w Polsce. Jak można zobaczyć na filmach promocyjnych, granat działa w sposób nietypowy. Wszystkie dotychczas obecne na rynku granaty ręczne działają na zasadzie eksplozji. Nie zawsze rażą wszystkie cele w pomieszczeniu i otoczeniu detonacji. Granat Tornado ma przedłużone działanie, wypluwa kulki wprowadzając się w ruch obrotowy, zwiększając tym samym swoją skuteczność. Granat jest wielokrotnego użytku.

 

 

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta - Airsoft Innovations.

 

Filmiki promujące:
- http://airsoft-innovations.com/vids/TornadoVid4_lg.mov
- http://airsoft-innovations.com/vids/TornadoVid3_lg.mov
- http://airsoft-innovations.com/vids/TornadoInstructionalVid_lg.mov (film instruktażowy)

 

 

Drugim z ogłoszonych granatów jest nowy granat firmy Madbull, znanej już z produkcji broni przeznaczonej do bardziej "masowego rażenia" przeciwnika. Przedstawione, póki co atrapy granatów są pierwszymi granatami ręcznymi w ofercie tej firmy. Są one wykonane z gąbki i ważą niecałe pół kilograma. Obsługa granatu jest taka, jak w prawdziwym - zawleczka, łyżka. Z końcem lipca zapowiadane są granaty działające w dwóch wersjach: gas i part popper czyli fragmentacyjne.

 

 

Zaprezentowane granaty nie są drogie. Cena sugerowana przez producenta ma nie przekraczać 10 USD, zaś zestaw części (dodatkowe gąbki, zawleczki itp.) ma kosztować około 2,5 USD. Wszystkie wersje granatów będą mogły być modyfikowane do innych.

 

 

Granaty są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: OD, czarnym i niebieskim.

 

Źródła:

- http://airsoft-news.eu

- http://airsoft-innovations.com

- madbullairsoft.com/English/index.php?main_page=product_info&cPath=10&products_id=167" target="_blank">http://www.madbullairsoft.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Warlord Shadow 23.05.2008, h. 13:25 Warlord Shadow
Jak mają działać te granaty gąbkowe?
Regdorn 23.05.2008, h. 13:27 Regdorn
Dummy - atrapy Rzucasz i liczysz, że ktoś uznał się za zabitego
Placek 23.05.2008, h. 13:37 Placek
Albo rzucasz i liczysz, że kogoś trafiłeś.
Baykos 23.05.2008, h. 13:39 Baykos
Dobrze, ze jest chociaż ten niebieski, w razie czego można znaleźć go po wyrzuceniu.
Karcen 23.05.2008, h. 14:48 Karcen
Ten granat Tornado jest świetny, czekam aż pojawi sie w sklepach.
giger 23.05.2008, h. 14:52 giger
Wg mnie strata kasy, rolka po strajtaśmie, trochę grochu albo najtańszych kulek, średniej wielkości petarda (żeby nikogo nie skrzywdzić;) i granat jak w mordeczke jeżyka, a nie rzucasz a potem szukaj wiatru w polu....znaczy granata, albo granatu jak kto woli;)
happy666 23.05.2008, h. 15:11 happy666
No właśnie, taki domowy granat (oczywiście bezpieczny ) ma więcej klimatu i nie kosztuje 10USD tylko 3zł . Hmm, ale patrząc po 5 zdjęciu od góry można pomyśleć, że może będą dostępne granaty opierające sięna innej zasadzie działania
giger 23.05.2008, h. 15:23 giger
Tak wogule to z nazwy tych gąbkowych "powder shot 02" można by podstępnie wywnioskować że wypełnia się je jakimś proszkiem (np. talkiem), co w trakcie wybuchu nie pozostawia wątpliwości kto dostała kto nie:) Z drugiej strony wyobraźcie sobie swoje wnerwienie, kiedy ubrani cali na czarno dostajecie takim właśnie talkowym granatem:D He he jak by nie patrzył nie przekonują mnie te granaty
milosz 23.05.2008, h. 15:31 milosz
Ehh... LOL mi wystarczy mój kochany mp001 ;D a nie jakieś granaty ;p
Grochu17 23.05.2008, h. 15:36 Grochu17
Ale nie ma tego klimatu, jak zawleczke wyrwać z takiego domowego granatciku? łyżki też się raczej nie doiśnie...ale mfakt są tańsze te domowe
grandlc 23.05.2008, h. 15:58 grandlc
milosz- rzucałeś kiedyś granatami airsoftowymi ? Pewnie nie bo masz 14 lat i biegasz z tanią snajperką zresztą jak co drugi w twojim wieku. Pewnie w waszych jebankach wy tu my tam niema miejsca na takie rzeczy jak dobra zabawa czy realizm, bo liczą sie fps i jak największa ilość trafień koledze w głowe.
przemek10 23.05.2008, h. 16:07 przemek10
Grochu , nie ma problemu zrobić granat na zawleczkę , zwykły odłamkowy jak i dym , 15 minut roboty .
Wolf.Tns 23.05.2008, h. 16:17 Wolf.Tns
Zawleczka - 3 minuty jak masz zręczne palce - Ot taka dygresja

Ale te granaty od MB...ja nie łapie - to naprawdę ma być tylko po to, aby ładownicę sobie czymś wypełnić ? W takim razie te zestawy wymiennych gąbek też są nie potrzebne...
Natomiast 2 inne zapowiadane granaty - no..gdyby w takiej cenie były to MOŻE bym parę sztuk dla tego klimatu kupił : ]
Raq 23.05.2008, h. 16:19 Raq
Bardzo ciekawa oferta!

Ciekawi mnie ich niezawodność i wytrzymałość, ale o tym przekonamy się po wprowadzeniu ich na nasz rynek.

P.S.
Grandlc ostre słowa jak na 16-latka z chińską repliką. Tak na przyszłość powstrzymaj się od komentowania czegokolwiek.
Rataj 23.05.2008, h. 16:23 Rataj
troche mnie smieszy jak 16nastolatek jedzie 14nastolatka za wiek, jakby było między nimi z 10 lat róznicy troche szacunku ludzie dla siebie a co do granatów, coraz więcej tego ale jakoś nie przekonują mnie tego typu zabawki, jak to mówią co kto lubi.
Kondor220V 23.05.2008, h. 16:38 Kondor220V
Bardzo przyjemny sprzęt, zwłąszcza te Madbulla. Ile razy w polu myślałem "no teraz to by się granat przydał" Wreszcie jakis sensowny pomysł na granat asg.
Mamut 23.05.2008, h. 17:05 Mamut
W Warszawskim środowisku to nie przejdzie. Musi być huk i dym.
Lajon 23.05.2008, h. 17:18 Lajon
"Dummy - atrapy icon_smile.gif Rzucasz i liczysz, że ktoś uznał się za zabitego"

A jak ktoś odrzuci to sam się powinieneś uznać za zabitego? Super, ludzie, kupujcie
milosz 23.05.2008, h. 17:34 milosz
Masz racje grandlc xD

Nigdy nie miałem w ręce granata asg moze za 2 lata xD
milosz 23.05.2008, h. 17:36 milosz
Dzięki Rataj ;P

Jednak są fajni ludzie na tym forum.
Regdorn 23.05.2008, h. 17:54 Regdorn
Większość fajnych, tylko ci mniej fajni robią więcej zamieszania i bardziej się we znaki dają
hellmans 23.05.2008, h. 18:01 hellmans
A słyszałem, że Ci najniefajniejsi są podobno fajni
happy666 23.05.2008, h. 18:26 happy666
No, i to jest solidarne społeczeństwo . Tylko, żebyśmy nie zaczeli palić czarownic
cziman 23.05.2008, h. 19:11 cziman
Granaty są urządzeniami jednorazowego użytku. O ile taki granat może być fajną sprawą nie chciałbym już szukać ich w bazie przeciwnika podczas szturmu. Są zastosowania pirotechniki w airsofcie i to jest jeden taki przypadek kiedy w praktyce tania i brzydka wybuchowa prochowa samoróbka (maniacy klimatu niech sobie wmówią że to IED ) jest lepsza od markowego granatu. No i swoją drogą też bardziej przyjazna dla środowiska, w miejscu intensywnych walk często wyrasta groch albo soja
Adi.K 23.05.2008, h. 19:39 Adi.K
może lepiej zostać przy zwykłych "pocierach"... i tak dużo kulek nawet bez sypania się marnuje ,a co dopiero przy takich wynalazkach. ;]

P.S.
Panowie "Grandlc" i "Milosz"... na pamiętam kiedy się tak pobrechtałem.
Raq - komentarz zamieciony xD
grandlc 23.05.2008, h. 20:15 grandlc
Rataj 16 a 14 lat w AS to różnica , bo jak byś wiedział to od 16 lat sie można strzelać a 14 latka nie wpuszczą , chyba ze u was jest wstęp od 10
Raq 23.05.2008, h. 20:30 Raq
Grandlc Ty jako starszy i dojrzalszy powinieneś zrozumieć nieodpartą pokusę rzucania granatem. Nie odbieraj jej młodszym, gdyż depczesz ich marzenia.
Jabol 23.05.2008, h. 20:41 Jabol
niezły złom
Zachar 23.05.2008, h. 20:56 Zachar
Użyteczne niczym lampka nocna na baterie słoneczne.
Mike Pawel 23.05.2008, h. 21:28 Mike Pawel
Co jak co ale nic nie pobije granatu własnej roboty Taki ma same zalety:
1.Cena
2.Huk i błysk
3.Nie trzeba go zbierać ani szukać po użyciu
4.Satysfakcja "że posiedziałem nad nim 15 minut i jednym rzutem wykończyłem was wszystkich"

Ale za pomysłowość dla twórców duży +
Jestem tylko ciekaw kiedy wymyślą koktajl mołotowa w wersji asg ;-D
Frinn 23.05.2008, h. 21:51 Frinn
Ten granat Tornado na $3 to prędzej trafi rzucającego
szem 23.05.2008, h. 22:46 szem
hahahahaha... ostatnio tak dobrego disa, jak kolega Grandalc zapodał to w filmie meet the spartans słyszałem w scenie gdzie spartanie wrzucaja persom na ich matki.

ja uwielbiam swoje samoróbki, choc jako wypełniacz kabury, jak najbardziej pokusze sie chyba o cos ładniejszego..np to co widac w tym artykule..

swoja drogą, co sypiecie do samoróbek? słyszałem juz sto tysiecy opcji, ja osobiście polecam soję- najbardziej przypomina kulki.. a pytam z ciekawości, bo ktoś mi kiedys pokazywał granat w którym "ku**a stary, tu masz żwir, a wtamtym mąkę, bo to dymny"
WolfHeart 24.05.2008, h. 10:01 WolfHeart
Grandlc - i jak tylko przekroczysz tę magiczną barierę 16 lat, to się od razu stajesz dorosły i odpowiedzialny.
Jackall37 24.05.2008, h. 10:55 Jackall37
Taaaak.... ale dzisiaj w naszym zepsutym społeczeństwie już 12-sto latki potrafią się nieźle zbrechtać

Ale wiecie, jak ktoś jest w ostatniej klasie gimnazjum (jak mniemam) to jednak młodzi powinni się gościa słuchac

Wiecie co się liczy ?? (...)


Ale bez OT, chociaż jest śmiesznie - moim zdaniem to może sprawdzić się

-po pierwsze: jeśli MadBull załatwi odpowiednio duże dostawy na rynek (bo mimo wszystko użyć granata raz na miesiąc, żeby potem czekać aż kawałek gąbki dojdzie pocztą nie jest idealnym rozwiązaniem)

-po drugie - jeśli chińczyki zrobią kopię - tutaj wychodzi na jaw prawda, że póki dolar nie będzie kosztował 1,20 to kupowanie za 99$ granata (odnoszę się do tego pierwszego pomysłu) nie jest idealnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, że będziemy nim intensywnie rzucać, a od czasu do czasu pewnie poleci ze schodów ze dwa piętra niżej

Ja jestem przyzwyczajony do granatów z "normalnych" petard, bo mimo wszystko granatowi powinien towarzyszyć huk i eksplozja.

A po ostatnich moich przygodach w budynkach i tak dochodzę do wniosku, że granaty ogłuszające dają często więcej niż "odłamy", no i zwykle są bezpieczniejsze - nawet mała piratka (to mnie zaskoczyło) okazuje się wystarczająco potężna, żeby w calym pomieszczeniu nikt nie wiedział co się dzieje i dał się zaskoczyć, a nawet obezwładnić (to jest dopiero satysfakcja )
jason.jerusalem 24.05.2008, h. 11:25 jason.jerusalem
A propos tych dummy grenades, czytałem gdzieś kiedyś na forum dyskusje na ten temat, a było to z pewnością ponad rok temu, gdzie właśnie ktoś argumentował, jak to w niektórych środowiskach nadal używa się takich sztucznych granatów.
Po prostu gdy wszyscy ludzie grają fair i są w stanie stosować się do pewnych zasad (co jest coraz mniej możliwe, szczególnie na większych strzelaniach) można używać takich granatów ku uciesze wszsytkich i eliminując niezbyt bezpieczną chińską pirotechnikę (mówie o wszelkiego typu petardach)... Nieraz były już kłótnie kto i komu na jakiej imprezie rzucił takiego korsarza pod nogi.
A to i wygląda fajnie i w ogóle... Tylko do użytku jedynie wśród przyjaciół z którymi się dogadasz
jason.jerusalem 24.05.2008, h. 11:27 jason.jerusalem
A granatom o tyle musi towarzyszyć huk i eksplozja co naszym wystrzałom z AEG wyrzut gazów prochwych i ogień z flash hider'a. Kwestia wyobraźni i dobrej zabawy
Pucek 24.05.2008, h. 16:11 Pucek
Trzeba poczekać do końca lipca wtedy zobaczy się jak z tymi gazowymi - jeśli będą wmiare tanie a w dodatku z dummy będzie można zrobić gas, to w tej cenie mozemy mieć prawdziwą rewolucję
Gandzialf 26.05.2008, h. 16:51 Gandzialf
Nawet fajna opcja. Interesują mnie granaty ASG (oczywiście nie tylko) a mianowicie sposób działania. I nie mam tu na myśli samoróbek tylko takie profesjonalne : )
Heh niebieski granat A filmiki mi nie działają.