Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki

Polska, 06.10.2011, h. 22:27, dodał: Promant
30

Skrzynie transportowe w technologii flight case, firmy Synthesis Cases dedykowane do replik ASG. Zegarki taktyczne Traser, produkcji szwajcarskiej, w ofercie firmy CQB Tactical.Tym razem - interesujący rodzimy produkt: skrzynie transportowe wykonywane przez firmę Synthesis Cases. Być może tego typu skrzynie zaintersują airsoftowców poszukujących dla swoich replik dobrego zabezpieczenia w transporcie, zwłaszcza, że jest to wyrób polskiej produkcji, stanowiący konkurencję dla zalewu chińskiej taniochy.

Firma Synthesis Cases specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji skrzyń transportowych w technologii flight case przygotowała specjalną serię skrzyń transportowych dedykowanych do replik ASG. Jako pierwsze światło dzienne ujrzały walizki karabinowe. W najbliższym czasie będzie można również zobaczyć mniejsze skrzynki - do broni krótkiej.

Większość skrzyń wykonywanych przez Synthesis Cases w technologii flight case powstaje na bazie wodoodpornej sklejki pokrytej specjalnym filmem fenolowym. Dzięki czemu jej powierzchnia jest gładka, błyszcząca i twarda. Dodatkowo odporna jest na zadrapania, działania wody i chemikaliów takich jak rozcieńczone kwasy i zasady. Powierzchnia daje się łatwo czyścić wodą lub parą pod ciśnieniem. Dzięki odpowiedniej budowie – np. pokryciu wszystkich ciętych krawędzi wodoodporną farbą akrylową – skrzynie zachowują bardzo dobre właściwości ochronne oraz mogą służyć przez wiele lat.

Jak zapewnia producent, cały proces produkcji odbywa się w Polsce przy użyciu najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Wieloletnie doświadczenie pracowników w branży oraz pełne zaplecze sprzętowe pozwala na realizację każdego zlecenia nie tylko pod względem funkcjonalnym ale również estetycznym.

Seria ASG dostępna jest w kilku rozmiarach, dwóch wersjach wagowych (Light i Heavy) oraz w dwóch wykończeniach powierzchni (czyste drewno i film fenolowy). Oprócz standardowych rozmiarów i wykończeń producent daje nam możliwość dowolnej konfiguracji naszej skrzyni. Przez dużą różnorodność części możliwe jest bowiem samodzielne wybranie wszystkich okuć użytych do produkcji własnej skrzyni.
Wnętrze skrzyni może zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wystarczy przygotować kontur oczekiwanego wycięcia a skrzynię otrzymamy z profesjonalnym wkładem walizkowym wyciętym z gąbki technicznej.


Wersje wagowe: Light - sklejka 4,5 mm. Heavy - sklejka 6,5 mm.
Wykończenia powierzchni: Drewno - lite, lakierowane, bejcowane. Film fenolowy - czarny, biały.
Rozmiary standardowe: 90 x 30 x 12, 110 x 35 x 12, 130 x 40 x 12.
Możliwości konfiguracyjne: Zamki - walizkowe, motylkowe. Narożniki - kulowe, płaskie. Zawiasy - blokujące, rozłączalne, fortepianowe. Nóżki: gumowe, metalowe.Profil FB producenta.


Uwaga! Dla czytelników WMASG którzy zamówią skrzynie transportowe w przedsprzedaży (do dnia 20 października) producent przygotował rabat w wysokości 10%. Przy złożeniu i potwierdzeniu zamówienia wystarczy podać hasło WMASG.

 

 

 


 

 

Firma CQB Tactical poszerzyła swój asortyment o zegarki dla ludzi aktywnych - markę Traser. Poniżej zamieszczamy informację, którą otrzymaliśmy od firmy CQB Tactical.

Do swojej oferty włączyliśmy zegarki taktyczne Traser. Zegarki te charakteryzują się przede wszystkim tym, że posiadają bardzo profesjonalne mechanizmy szwajcarskie. Dodatkowo zegarki mają wytrzymałą kopertę i można z nimi spokojnie nurkować do 200m pod wodą. Dzięki zastosowaniu podświetlenia trigalight zegarki świecą bez żadnego dodatkowego zasilania/naświetlania z identyczną mocą przez caly okres gwarantowanej żywotności. Po tym okresie ich moc lekko spada, ale nadal działa.

Możliwość stworzenia technologii świetlnej zwanej trigalight® jest rezultatem długich badań oraz postępu w dziedzinie radioluminescencji. Firma mb-microtec ag jest pomysłodawcą oraz jedynym producentem tego typu oświetlenia bazującego na wspomnianej technologii. Światło trigalight® nie potrzebuje zewnętrznego zasilania w postaci światła słonecznego czy baterii, nie wymaga konserwacji, a gwarantowany okres żywotności wynosi minimum 10 lat.

Wszystkie zegarki wykonane są w SZWAJCARII.

 

 

 


Ocena wszystkich (4.75, głosów: 4)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
ticzer 06.10.2011, h. 23:47 ticzer
zwłaszcza, że jest to wyrób polskiej produkcji, stanowiący konkurencję dla zalewu chińskiej taniochy.

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić walizkę na broń w wersji chińskiej taniochy?
Dudek Javny 07.10.2011, h. 00:07 Dudek Javny
Jak ktoś miał kiedyś gitarę to pamięta ceny dobrych casów. DO mojego starego Fendera, Gator Case nie był wcale tańszy.
Promant 07.10.2011, h. 00:16 Promant
Może lepiej zanim ktoś napisze komentarz - powinien zapoznać się z cenami walizek na broń. Nie okutych blachą skrzynek z dykty powleczonej skajem czy plastikowych pudełek z tanią gąbką w środku - tylko prawdziwych skrzyń transportowych.

Dla właściciela repliki, w którą wpakował np. 4 tysie albo więcej -dobre zabezpieczenie za 4-5 stów to juz żaden koszt, tylko zysk swiętego spokoju.Jeżeli ktoś ocenia taki produkt z perspektywy swojej repliki firmy Cyma, to powinien zrozumieć, że nie jest to produkt dla niego.

I może wreszcie niektórzy pojmą iż newsy na tym portalu pisane są o wszystkim co ciekawe i dla wszystkich, a nie tylko pod kątem właścicieli produktów chińskich czy ich tańszych kopii.
Ale jakoś ostre Glocki są kompletowane z polimerowymi skrzynkami :) http://www.glock.com/english/safetypack_case.htm . Pogooglowałem i ceny mają konkurencyjne, szczególnie że większość producentów nie robi odpowiedniego dla nas wymiaru. Można ewentualnie kombinować z walizkami na statywy do kamer. Może z czasem rozszerzą ofertę o walizki z sklejką krytą blachą z alu? Tylko jakoś duży odstęp pomiędzy nitami okuć jest, jak chwilę pogooglowałem to widać że inni producenci dają nity jakoś gęściej. Ale może Ci dają grubsze nity, diabli wiedzą.
Pritcher 07.10.2011, h. 01:16 Pritcher
Ofert są setki, każdy może sobie znaleźć co chce - od plastiku po skrzynkę narzędziową, Wolny rynek. A zasada jest prosta: nie interesuje Cię, nie chcesz, nie na Twoją kieszeń - nie kupujesz. To jest gospodarka kapitalistyczna, nigdy wszystkich nie będzie stać na wszystko, jednak jeśli porównujesz plastik skrzynek po 100 -170 pln z polimerem skrzynek od glocków, to chyba żartujesz.
Promant 07.10.2011, h. 09:47 Promant
Skrzynka Security Case do Glocka wraz z blokadą spustu na klucz to wydatek rzędu $50. Także bez problemu mogę porównać plastikowe skrzynki po 170zł do polimerowej od Glocka ;)
Pritcher 07.10.2011, h. 11:25 Pritcher
Cenowo tak. Oczywiście jeśli chcesz porównywać skrzyneczkę na pistolet z walizka 120cm na karabin. Ma to sens? I teraz: Twoim zdaniem te walizki, w które pakują glocka to identyczny materiałowo i jakościowo wyrób co chińskie plastikowe futerały z allegro za 170PLN?
No to nie mam pytań. Ale się nie zgodzimy, macalem takie skrzyneczki i widziałem różnicę.
Promant 07.10.2011, h. 15:18 Promant
Musiałbym być upośledzony umysłowo lub percepcyjnie żeby uznać chińskie walizeczki za porównywalne z walizeczkami Glocka(ale tutaj nikt nie krzyczy że drogo jakoś). Nie ten materiał, nie ten projekt, nie ta klasa jakości. Choć kosztują tyle co walizki Glocka, albo niewiele mniej. I fakt, porównanie walizki Glocka do walizki 120cm ma niedużo sensu. Na karabinek używam walizki od statywu teodolitu, polecam tego typu walizki, bo są przygotowane na tyranie ich na budowach, i mają chronić delikatny sprzęt. Najczęściej mają też wymienną obustronnie piankę(doklejony rzep), przeplotki do troczenia od zewnątrz, wodoodporność i okucia z baaardzo grubej i twardej gumy na narożnikach.
Pritcher 07.10.2011, h. 18:16 Pritcher
KWIA_TEK 07.10.2011, h. 01:31 KWIA_TEK
Kiedyś gangsterzy przenosili Thompsony w futerałach na skrzypce. Dziś przenoszą Kałachy w DJskich kejsach :)
Heh, futerał na skrzypce z repliką w środku, to dopiero lans :D
Pritcher 07.10.2011, h. 02:03 Pritcher
r2d2 07.10.2011, h. 01:35 r2d2
Takie walizki to są do broni służących do strzelań precyzyjnych jak sztucery karabiny wyborowe czy nawet karabinki pcp lub dobre wiatrówki sprężynowe. W asg to przerost formy nad treścią.  Ale jak kto woli;)
kabel123 07.10.2011, h. 09:12 kabel123
Luminox też robi zegarki z trytem w środku więc Traser nie jest jedyną firmą która używa tego rodzaju podświetlenia.
Podobnie jak S&W i jeszcze kilka innych firm..
xasistis 07.10.2011, h. 12:29 xasistis
Sam mam swojego Luminoxa 3001 i go naprawdę sobię cenie!!! Wart każdej złotowki a te tryty w środku to bajka:) Osobiście polecę Luminoxa!!!
snajperswd11 07.10.2011, h. 14:15 snajperswd11
Adi.K 07.10.2011, h. 10:01 Adi.K
Panowie, nie wiem czy rozumiecie ale w przeciwieństwie do chińczyków macie wybór wykończenia zarówno wewnętrznego skrzyni i zewnętrznego. Wydaje mi się ,że taka możliwość i właściwości tej skrzyni warte są swojej ceny.


Przynajmniej nikt nie zaczą ragować o wygląd mojego AKMS'a - który na tych zdjęciach ma zdjętą szczerbinkę. :)
Chińczycy, i polskie firmy oferują gotowe w dowolnym wariancie wykończenia. Także ten wybór tak czy siak mamy. Jeśli jesteś jakoś związany z tą firmą, to wiesz może czy mają w ofercie czernione okucia? Czarne okucia, sklejka mahoń, to by naprawdę estetycznie się prezentowało. I inna rączka, bo ten plastik jakoś tak nie pasuje 'poziomem' do całej reszty.
Pritcher 07.10.2011, h. 11:55 Pritcher
Ja tylko użyczałem repliki , ale z racji tego ,że też mnie ciekawi czy będą czernione okucia to jeszcze dziś zapytam i podeślę Ci odpowiedź - o mahoń także zapytam. ;)

A nie uważasz ,że czarna rączka (z tworzywa) pasowała by do czarnych okuć?
Adi.K 07.10.2011, h. 15:10 Adi.K
Już otrzymałem odpowiedź, firma pokazała profesjonalizm:) Czarna rączka ok, gorzej że mam talent do utrącania takowych w trakcie załadunku/wyładunku o jakiś kant. Dlatego dopytywałem o to(mają całkiem fajny przekrój modeli rączek, łącznie ze skórzanymi/skóropodobnymi różnych kolorach).
Pritcher 07.10.2011, h. 18:19 Pritcher
Ari 07.10.2011, h. 10:27 Ari
Powiem tak - w takiej cenie, to ja mogę owszem - kupić solidne skrzynie i zrobione pod ewentualne preferencje tylko ze dużą różnicą - o wiele większe i lepsze pod sprzęt perkusyjny czy chociażby gitarowy.

Dlatego zabawne sa ohy i ahy co niektórych jakie to jest zajebiste i że swoje kosztować musi, bo jest to kolejną rzecz na której chce sie nabić kase w innej "dziedzinie"
Wydaje mi się że nabijanie kasy to główny cel produkcji tego typu rzeczy. To akurat nic dziwnego. Jak przeglądałem oferty różnych firm wydawało mi się że cena nie odbiegała od "średniej krajowej" skrzyń w tych rozmiarach, jak widać szukałem nie dość dokładnie. Tylko czy mają odpowiednie wymiary dostępne 'od ręki' bądź na zamówienie bez dopłaty za 'produkcję bardzo specjalną'?
Tak BTW, to zauważyliście że w aukcjach jest informacja że wysyłka nastąpi po 24 października? Wychodzi na to że mogą być one dopiero po zakończeniu aukcji.
Pritcher 07.10.2011, h. 11:38 Pritcher
Wszelkie robienie casow do piecow, instrumentów itp. jest robione na miare, wiec to nie wplywa na wieksze koszta. Im cos jest mniejsze tym tansze.


@Dudek Javny
Już pisałem o tym wcześniej. Za takie CUSTOMY można zapłacić o wiele mniej. W tym wypadku przez ze ktos uzywa hasla "Case do broni/repliki ASG" nagle zwiększa jej wartość o jakies 200zł co jest bzdurą. 
Szukałem casów na mój zestaw perkusyjny a także przy okazji dowiadywałem się o case dla mojej repliki i cena za taki case wychodziła prawie o połowe mniejsza, a jakość mega i także wszystko jakbym chciał aby zrobiono
Ari 07.10.2011, h. 13:07 Ari
luis 07.10.2011, h. 10:29 luis
Mam zegarek reklamowanej tu firmy, miód malina:) Ale ze mnie samochwała:P.
Perski102 07.10.2011, h. 10:54 Perski102
Ja nie dziwie się że ta skrzynia "drogo" kosztuje - wysoka jakośc = wysoka cena .
Okruch 07.10.2011, h. 11:08 Okruch
Pisałem o tym przy okazji plecaków Wisporta w Madonionie, piszę i teraz: każdy, kto uczciwie zarobił pieniądze ma prawo wydać je na to, co chce. Kto nie chce wydawać (albo nie ma) szuka innej alternatywy.

A skrzynia na replikę może przydać się również do transportu innych przedmiotów - dziewczyna będzie zachwycona, kiedy jej porcelanowe słoniki bezpiecznie dotrą do akademika :)
Dudek Javny 07.10.2011, h. 12:27 Dudek Javny
Panowie, ale czy jest sens porównywania produkcji masowej z, co jak co, manufakturą? Czy krytykujący prowadzili kiedyś własną jednoosobową działalność gospodarczą i wiedzą z jakimi opłatami się to wiąże? SIę pytam się...

Porównywanie skrzynek GLocka lub milionowych serii chińskich z produkcją niszową jest bzdurne.

To jest custom, a takie kosztują. Macie repliki i o tym nie wiecie? pffff

Ale co mnie jako konsumenta interesuje koszt utrzymania manufaktury? Choć akurat te koszty znam do bólu. Są firmy robiące to taniej(nie określam czy lepiej czy gorzej, bo to wymagałoby dokładnego porównania materiałów, diabeł może tkwić w szczegółach typu nity lub jak zarabiają zakończenia listw). Fajnie jednak że ta firma się zainteresowała 'naszym' zapotrzebowaniem. Ja akurat preferuję skrzynki polimerowe w podobnej cenie, ale to już po części kwestia gustu.
Pritcher 07.10.2011, h. 14:10 Pritcher
Horblower 07.10.2011, h. 15:06 Horblower
Hurra, w końcu są zegarki w których będę mógł bez obaw zanurkować na 200m ;)
Hahaha! Horblower namówiłeś mnie i razem będziemy nurkować:D

A tak na serio to ta oferta bardziej mnie przekonuje:  http://www.skalnik.pl/?p=search&query=zegarek&pid=
luglo 07.10.2011, h. 19:29 luglo
Martini3g 07.10.2011, h. 19:20 Martini3g
Te waliki są łudząco podobne do firedragonów, które to kiedyś były w gunfire.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 65485

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane