Daj cynk
Reklama

Aktualności

Uwaga! Podróbki markowych części w polskich sklepach!

Aktualności, 21.05.2008, h. 13:46, dodał: szalony jack pirat
87

Po niedawnej mini-aferze z podrabianymi kulkami, w sklepie Gunfire znalazły się podrabiane (najpewniej chińskie) produkty oznaczone markami Systema i Prometheus. Między innymi tłoki, sprężyny, głowice tłoka i cylindra. Na rynku znajdują się też zębatki (kopie produktów Systemy i Prometheusa) oraz prawdopodobnie lufy. Nie są to oryginalne produkty tych firm! Sklep po otrzymaniu sygnałów od maniaków wycofał podejrzane produkty z oferty. Piszemy o tym, żeby zwrócić Waszą uwagę na to co i za ile się kupuje.



 

 

 

 

AEG jest precyzyjnym urządzeniem, wstawienie nawet jednej niewłaściwej części wpływa na efektywność całego układu. Zębatki, tłok - na kulturę pracy, pobór prądu, ROF, zużycie. Głowice tłoka i cylindra, dysze, lufy - na celność, zasięg, prędkość wylotową. Jednocześnie uszkodzenie zębatek lub głowicy podczas pracy często doprowadza do zniszczenia sąsiednich podzespołów. Stąd należy zachować szczególną ostrożność wkładając części o niezweryfikowanym pochodzeniu!

 

Warto też bliżej przyjrzeć się częściom krążącym w drugim obiegu oraz np. na Allegro. Zagadnienia związane z chińskimi częściami są bardzo złożone! Są one często równoprawnym zamiennikiem części markowych (zwłaszcza tańszych marek jak CA), ale równie często nie są! Stąd tak ważna jest szczegółowa informacja o tym jakiej firmy części kupujemy. Polecając produkty Prometheusa i Systemy, mamy 100% pewność, że zębatki nie zawiodą, tłok wytrzyma, a lufa będzie celna. W przypadku produktów podrobionych takiej pewności nie ma! Co więcej, w przypadku niektórych części (zębatki, tłoki, lufy) różnica jest nie do wykrycia, jeśli nie mamy dużego doświadczenia lub oryginalnych części do porównań.

 

Więcej o zagadnieniu na wmasg.pl/forum/index.php?act=ST&f=21&t=48944&st=0" target="_blank">naszym forum

 

[Powiększ][Powiększ][Powiększ][Powiększ]

 

DODATKOWA INFORMACJA

W nawiązaniu do komentarzy informuję, że news powyższy jest poświęcony podróbkom, nie działalności sklepu Gunfire! Nie nam oceniać czy działanie było to celowe, czy nieumyślne. Ponieważ jak zwykle pojawiają się głosy niektórych żądnych krwi osób, informuję, że już od jakiegoś czasu zaniechaliśmy przyznawania sklepom "nie polecamy". Pozostaliśmy jedynie przy polecaniu wyróżniających się sklepów i to naszym zdaniem. Od sądzenia są sądy i opinia publiczna. W być może niedalekiej już przyszłości ruszy na WMASG system umożliwiający i odpowiednio eksponujący ocenę maniaków o danym sklepie.

Regdorn

 

OŚWIADCZENIE GUNFIRE.PL

W związku z zaistniałą sytuacją podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu sprzedaży produktów marki Prometheus i Systema do czasu uzyskania informacji od dostawcy zagranicznego i dokładnego sprawdzenia oryginalności produktu przez niezależne źródło. Do czasu wyjaśnienia sytuacji i potwierdzenia oryginalności produktów opublikujemy informację w tej sprawie na naszej stronie. W przypadku gdyby produkty okazały się nieoryginalne wszystkim klientom, ktorzy zakupili produkty Prometheus lub Systema zaproponujemy wymianę towaru na oryginalny. Osobom, które już zamontowały części w replikach wymienimy je na nasz koszt.

Paweł Zalewski

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Choppip 21.05.2008, h. 14:18 Choppip
Skandal ^.^
szalony jack pirat 21.05.2008, h. 14:18 szalony jack pirat
Komentarz mój, piracki, osobisty. Dlaczego to niedobrze? Cała technika airsoftowa opiera się o zaufanie do części. Również upgrade-plan, zakupy. Zrobienie repliki to nie w kij dmuchał. Żeby wszystko ze sobą pasowało. W przypadku karabinu snajperskiego, czesto nie grają ze sobą nawet bardzo drogie części.

A zaufanie do części to zaufanie do sklepu, który je sprowadza i sprzedaje.

Również informacja, wiedza, są dostępne tylko na forum, wśród ludzi. To czy coś kupić, czy warto, czy to coś da, jak zamontować, czy wytrzyma - to wiemy z doświadczeń airsoftowców przed nami i z zapewnień producenta, który wykonał odpowiednie testy.

W przypadku podróbek nie wiemy nic. Co gorsza, rozprzestrzenienie się podrabianych części będzie siłą rzeczy fałszować juz istniejącą wiedzę i psuć markę prawdziwych części.

Wyobraźcie sobie, że kupujecie lufę na Allegro. Jak sprawdzić, czy to faktycznie Prometheus 6.03? Nikt z nas nie ma w domu takich narzędzi pomiarowych. Dotychczas starczył paragon ze sklepu.

Z powyższcyh powodów prawidłowa identyfikacja części jest rzeczą niezbędną! Inaczej zrobi się jeden wielki burdel.

Czy to możliwe, żeby podróbki były równie dobre? Mało prawdopodobne. Na jakość (głownie precyzję i wytrzymałość) pojedynczego produktu ma wpływ nie tylko kształt, konstrukcja, ale przede wszystki jakość użytych materiałów, testy, kontrola procesu produkcyjnego.

Tak, czy owak mamy prawo do rzetelnej informacji o tym za co płacimy.
slepy 21.05.2008, h. 14:21 slepy
Jakoś mnie to już nie dziwi. Zaraz po aferze z kulkami oglądałem ich asortyment z częściami i jak zobaczyłem części Systemy tańsze o 50% niż na innych sklepach, to jakoś dziwnie mi przyszła na myśl firma Element...

Spokojnie - to tylko GunFire :]
Gogin 21.05.2008, h. 14:21 Gogin
Lepiej wydać więcej kupując w pewnych sklepach, a to co robi GunFire to żenada. Ehh, ale co poradzić, tak już jest, ludzie chcą zarobić, nieważne jak ...
Baykos 21.05.2008, h. 14:27 Baykos
SKANDAL !! To nie Gunfire tylko Shitfajer!
Wacol 21.05.2008, h. 14:30 Wacol
Kilka lat z airsoftem nauczyło mnie jednego - jeśli oczekujesz wysokiej jakości, bądź gotów za nią płacić.


A czy sprzedawanie podróbek pod nazwą oryginału nie jest czasami ścigane przez UOKiK?
sieta 21.05.2008, h. 14:32 sieta
To że się pojawiają tanie części to jest jak najbardziej w porządku, być może cześć z nich będzie systematycznie poprawiać się jeśli chodzi o jakość...
To że znany sklep, sprzedaje podróbki jako oryginały, to jest skandal i aż się prosi o interwencję w Rzecznika Praw Konsumenta, bo przecież jest to niezgodne z prawem.
Dziwi mnie to, bo przecież się rozbudowują i rozszerzają asortyment. Chyba nie wiedzą, co znaczy dbać o markę i wizerunek.
Polecam spojrzeć na Machinegun i co się z nim stało...
Makaveli_89 21.05.2008, h. 14:35 Makaveli_89
Pewnie to samo tyczy sie witryny airsoftguns.pl
TO juz wszytski jasne, robia wielkie promocje i a inne rzeczy sprzedaja podrabianych chinskich producentow,zal..
Gogin 21.05.2008, h. 14:41 Gogin
Teraz cały światek AirSoftowy powie "skandal" i na tym się skończy, a panowie z GunFrajer dalej będą czychać na niczego nie świadomych potrzebujących tanich i "dobrych" części do swojego AEG'a... EHH
Kamzi_909 21.05.2008, h. 14:45 Kamzi_909
szalony jack pirat -
racja ! popieram, czasem wystarczy mieć pewność że się kupiło taki tłok systemy ze sklepu który rzetelnie podchodzi do klienta i po zakupie można spać spokojnie że ów tłok nie pierdzielnie po 100 kulkach ;/ a potem tekst " SYSTEMA " ?! taka firma a na kasę leci z byle gównem w ofercie- tak wygląda pogląd takiej osoby na te części choć wcale jej nie dostała a jedynie kopie która tylko wygląda jak markowy produkt.
Tyle ode mnie.
luglo 21.05.2008, h. 14:48 luglo
Ja bym się wstrzymał z takimi komentarzami do czasu sprawdzenia tychże części. Na podstawie samych zdjęć i ceny wiele wywnioskować nie można.
No chyba, że tekst jest sponsorowany przez inny sklep, np. z Poznania;)
Maćq 21.05.2008, h. 14:48 Maćq
To, co robi Gunfire, to przestępstwo.

Z wnioskiem o ściganie może wystąpić pokrzywdzony, tj. każdy, czyje dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone - nie tylko Prezes UOKiK-u.

I bardzo będę się cieszył, jeśli tak się stanie. Nie potrzeba nam oszustów w środowisku.

Pytanie do Redakcji WMASG- może warto przemyśleć przyznanie znaczka "nie polecamy"?

pozdrawiam

martinez0123 21.05.2008, h. 14:54 martinez0123
Tylko nie mówcie mi że Gunfire nie zorientował się że coś jest nie tak sprowadzając te części za 1/4 ceny i sprzedając je później w Polsce za 1/2 ceny konkurencji. To nie niedopatrzenie tylko próba oszustwa. Ja już im podziękuję
przemek10 21.05.2008, h. 15:09 przemek10
Do tej pory miałem dobrą opinię o tym sklepie , po akcji z kulkami myślałem że może niedopatrzenie czy coś ale teraz przychylam sie do pomysłu mp1982 , dodać nie polecany , widać przykład machinguna nic ich nie nauczył .
Bojeq 21.05.2008, h. 15:18 Bojeq
A ciekawe co byście mówili na ten temat gdyby tym sklepem zamiast Gunfire.pl byłby jakiś z długoletnim stażem i cieszący się wielką popularnością, czy też byście go obwiniali , że to wina sklepu. Nie chcę na siłę bronić Gunfire'a ale myślę, że mogła to być nie ich wina tylko dostawcy itp. Oni chyba też zarabiają na tym więc może to być ich wina.
A poza tym to jednak do tuningu lepsze są zaufane sklepy. I czemu od razu wstawiać "nie polecamy" jeśli resztę asortymentu mają w porządku (jak na razie nikt nic nie pisał o innych wpadkach/oszustwach).
szalony jack pirat 21.05.2008, h. 15:35 szalony jack pirat
A wiesz kto jest dostawcą Gunfire? Bo tak się składa, że oni sami. Nie mam zamiaru nikogo bronić, ani nikogo krzyżować, ale jak ktoś pisze, że "sklep nie wiedział, "sklep się nie rozpoznał" .... no litości. To chyba jeszcze gorzej? To znaczy, że są ignorantami w temacie airsoftu?

Naprawdę staram się nie być złośliwy, nie osądzac pochopnie, ani tendencyjnie. Ale po zwróceniu uwagi na kulki, po ludziach, którzy od lat robią w tym biznesie ... cóż można oczekiwac profesjonalizmu?

Były poważne sklepy. Camo, Machinegun. Towar tam kosztował ciężkie tysiące, tylko markowy asortyment.
OC14Groza 21.05.2008, h. 15:37 OC14Groza
no to koniec z nimi
123ivan 21.05.2008, h. 15:41 123ivan
GunFire ma również długi staż bo to to samo co AIRSHITGUNS! to ta sama firma!od kilku lat na rynku! Ci sami ludzie co sprzedawali plastikowe Mp40 za 20zł jako super repliki o zasięgu 50m! Po prostu żal! I nikt mi nie wmówi że nie wiedzieli co zamawiają u producenta w chinach! Porażka! wielcy "przyjaciele" polskiego maniaka!? No comments!
Ray 21.05.2008, h. 15:47 Ray
CA robi tańsze repliki, ICS zacznie. Może Systema też wypuściła części "sport line". :]

Przed wydaniem osądu wolę jednak zaczekać na opinię (tłumaczenia?) sklepu, choćby nawet jakby miała być nie wiem jak pokrętna i surrealistyczna.


123ivan: to nie są ci sami ludzie i jedna firma. Właściciel jest ten sam, pozostałe rzeczy są osobne.
brutus 21.05.2008, h. 15:47 brutus
Nie wiem jak to naprawdę było czy specjalnie sprzedawali chińskie podróbki czy nie ale moim zdaniem powinni wymienić "chinole" na systeme osobom które kupiły i ładnie przeprosić. Miejmy nadzieję że to tylko niedopatrzenie ponieważ nie jest miło dowiadywać się że ktoś specjalnie oszukiwał graczy.
Woody 21.05.2008, h. 15:51 Woody
Uff... A ja chciałem tam kupić głowice tłoka i cylindra 'systemy'... DZIęKUJę!
Mormaeglin 21.05.2008, h. 16:12 Mormaeglin
Nie haraszo, ale pasmotrim może wyciągną naukę ze swej wpadki.
przemek10 21.05.2008, h. 16:14 przemek10
Powinni ją wyciągnąć po aferze z kulkami
men3L 21.05.2008, h. 16:47 men3L
Sklep mógł nie wiedzieć co sprzedaje, wystawiali to co dostawali, i pisali to co było na opakowaniu. Kto wie.. ale szczerze w to wątpie, na allegro idzie się nadziać, ale żeby w sklepie ? N/C. Kupiłem tam ostatnio sporo blasterów 0,25 po niskiej cenie, bo 25zł/3000, wyglądają ok, i exeli 0,20g po 27zł /3000. W normalnych sklepach cena jest sporo większa, nie wiadomo czy tam też wałka nie pociśli...
VITREUS 21.05.2008, h. 16:52 VITREUS
W tytule mamy "...w polskich sklepach". W których jeszcze oprócz GF?
WolfHeart 21.05.2008, h. 16:58 WolfHeart
Hmmm może mały offtop...
Nie drażni Was czasem to ich promocyjne hasło? "Po co kupować na Taiwanie?" Uważam, że to jest jednak chamskie i niesmaczne w ten sposób wtykać szpile konkurencji....
grzesio93 21.05.2008, h. 17:03 grzesio93
A pomyślał ktoś o tym że oni mogli nie wiedzieć o tym że sprzedają taki towar, a nie inny? Zawsze mogła być to pomyłka.
Dyrek 21.05.2008, h. 17:14 Dyrek
Juz NIC tam nie kupie !! ... naprawde to juz jest szczyt.
Heidar 21.05.2008, h. 17:19 Heidar
Grzesio93, jakbyś przeczytał komentarze Jack'a tutaj i na forum, to byś wiedział że nie mogli 'nie wiedzieć'
Regdorn 21.05.2008, h. 17:26 Regdorn
W treści newsa dodałem oświadczenie sklepu.
Fear Factor 21.05.2008, h. 18:00 Fear Factor
Tak to jest, jak sie sprowadza tony stuffu z Chin i nie ma sie tego jak pozbyc. A za ten tekst o Taiwanie to już pobili samych siebie. Ten sklep już dla mnie nie istnieje.
thewojtz 21.05.2008, h. 18:02 thewojtz
uważam, że bardzo 'ładnie', że GunFire.pl chce wymienić części, które okazały się podróbką to powinno nasycić 'żądnych krwi'. Jeśli sklep o tym wiedział... powstrzymam się od komentarza a jeśli nie wiedział to wymiana części powinna wszystko załatwić, tego czy wiedział czy nie wiedział nigdy się nie dowiemy, ale to będzie przykład dla innych sklepów, że w airsofcie są ludzie, którzy nie dadzą sie oszukać i ostrzegą innych.

pzdr

Slupek 21.05.2008, h. 18:26 Slupek
Na razie nie ma co wydawać osądów nad GunFire, ale jeżeli to prawda to to będzie skandal. Na razie na ich stronie zauważyłem napis: "Jednocześnie informujemy, że czasowo wycofaliśmy części firmy Systema i Prometheus z oferty, celem sprawdzenia ich właściwości."
Miedza 21.05.2008, h. 19:02 Miedza
Co by nie mówić, jeżeli składali zamówienie na części Systemy to składali je u producenta czyli w firmie Systema. No chyba że jest inaczej.
Regdorn 21.05.2008, h. 19:17 Regdorn
Kolejne komentarze zawierające bezpodstawne insynuacje pod kątem WMASG będą kasowane. Sugeruję zastanowić się 5 razy zanim się coś napisze. Jak ktoś nie ma nic sensownego do napisania, to lepiej niech nie pisze wcale.
Mark99 21.05.2008, h. 19:41 Mark99
Kurde jak dla mnie to już szczyt szczytów.Oni co jakby nie było powinni się na tym znać najlepiej nie zauważyli różnicy...Jakby nie zauważyli to by sprzedawali po normalnej cenie...Wiecie to już przesada zaczeło się od kulek teraz części a następne co?Strach pomyśleć...Świetny pomysł, dać promocje, kupi dużo ludzi, może się nikt nie zakapuje że to podróba a my mamy kasę.A jak się połapią to piszemy że strasznie nam przykro itd...I powiedzcie ilu ludziom się tak naprawdę będzie chciało im to odsyłać itd?Większość pewnie machnie ręką i pomyśli "a H** z tym" i części kupi gdzieś indziej...

Kto wie ile takich "numerów" już przeszło i nikt nawet nie wie?

Weźcie popatrzcie na inne sklepy które też oferują tańszy asortyment:Taiwangun, zbrojownia, czy customs...Tam się raczej nie mylą a radzić sobie też muszą.

Naprawdę SKANDAL jak dla mnie, to tak jak wydrukować sobie pieniądze na drukarce i im nimi zapłacić.A potem się tłumaczyć oj przepraszam, Krysia z warzywniaka mi takie wydała"....
alchemik193 21.05.2008, h. 20:05 alchemik193
Powiem jedno: GUNFIRE-nie kupuje w nie solidnym sklepie
asmo 21.05.2008, h. 20:21 asmo
Hmm teraz juz wiem czmu tłok systema nie wytrzymał mi m120:/ ale mam rozumiec ze ten tłok zostanie mi wymieniony na oryginalny tak?
WolfHeart 21.05.2008, h. 20:35 WolfHeart
Hmmm na to wygląda. Może GF ma szansę wyjść z tego z twarzą...
Side 21.05.2008, h. 20:52 Side
O nie... Tego nam w Airsofcie brakowało: podróbek :/
Warto jednak zaopatrywać się w części ze sprawdzonych źródeł.
Sklep w tym przypadku nie ma znaczenia. Chociaż przyznam, że GF zachował się bardzo porządnie.
dth 21.05.2008, h. 21:34 dth
Naprawdę wielkie dzięki dla jacka za info, tak trzymaj.
chrzanu 21.05.2008, h. 21:44 chrzanu
Ciekawi mnie tylko ile osób z tutaj piszących rzeczywiście się nacięło, a ile tylko "bije pianę dla zasady" (na razie zauważyłem jedną zdeklarowaną z komentujących). Jeśli sklep chce na swój koszt wymieniać te części to tylko plus dla nich. Porównywanie do Machineguna, który mieszał klientów z błotem w tej sytuacji jest raczej nie na miejscu
szalony jack pirat 21.05.2008, h. 21:56 szalony jack pirat
Podejrzewam, że jak w wiekszości przypadków tego typu bicie piany to 95%
Ale nie w pianie rzecz, a w tym, żeby sprawę a) doprowadzić do końca b) zyskał na tym rynek i my i sklepy zresztą też. Nie jest to pierwsza, nie ostatnia, ani nawet najwieksza zadymka airsoftowa, więc nie ma co wołąc o pomstę do nieba.

Grzecznie czekamy na wyjaśnienia sklepu.
jumbo71 21.05.2008, h. 22:11 jumbo71
Luglo, twoja wypowiedź:
"Ja bym się wstrzymał z takimi komentarzami do czasu sprawdzenia tychże części. Na podstawie samych zdjęć i ceny wiele wywnioskować nie można.
No chyba, że tekst jest sponsorowany przez inny sklep, np. z Poznania;)"
Jest co najmniej nie na miejscu jako pracownika sklepu GF.
sniper_tarzan 21.05.2008, h. 23:12 sniper_tarzan
A ty Jumbo piszesz tak, bo twój bliski znajomy ma też sklep z replikami, jednak nie tak popularny we Wrocku, jak GF :] Czyż nie?
dwoik 21.05.2008, h. 23:28 dwoik
kupiłem niedawno lufe prometeusa do mojej parasnajpy, mam teraz iść do sklepu żeby mi jąsprawdzili ?? proszę o odpowiedź
siridar 21.05.2008, h. 23:52 siridar
A mi się jednak nie podoba oskarżanie sklepu, centralnie, na pierwszej stronie portalu, na podstawie niepotwierdzonych danych. Niestety w mediach nie działa zasada domniemania niewinności i nikogo nie obchodzi, że niezależnie od tego czy sklep jest winny, czy nie zmieszano go z błotem, przez co pewnie odpłynie od niego wielu klientów.
WolfHeart 22.05.2008, h. 00:01 WolfHeart
Nikt tu nie przesądził o tym, czy sklep jest winny, czy nie. Podany został po prostu pewien fakt, który może mieć znaczenie dla sporej części klientów akurat tego sklepu. Nigdzie w newsie nie jest napisane, że gunfire celowo wprowadził do obiegu podróbki. Takie stwierdzenie pojawiło się tylko w komentarzach użytkowników wmasg.pl i nie pochodzi od redakcji.
Jest możliwe, że to nie jest wina sklepu, że kierownictwo nie wiedziało itp. itd. Ale nawet jeśli - to co z tego? A co z prawami klientów, którzy kupili sprzęt, po którym mieli pełne prawo spodziewać się określonej jakości? Ba, mieli prawo się spodziewać że to jest w istocie oryginalny sprzęt. Jeśli mamy do czynienia z konfliktem interesów sklepu i jego klientów, to oczywiste dla mnie jest, że pierwszeństwo powinien mieć interes klientów.
A może się mylę? :>
asmo 22.05.2008, h. 00:27 asmo
heh jedyne kogo mozna winic jesli juz to nie sam sklep a importera ja tam lubie chodzic do GF i do sklepu nic nie mam i nadal będe tam robił zakupy sytuacja no nie miła bo kupilem sobie tłok systema no i m120 jedno strzelanie i po tłoku no ale ok sam sklep nie mogl wiedziec ze to nie oryginalne czesci kto by sie spodziewał ... jesli juz ktos wiedział to importer a napewno właścicielą sklepu nie powiedział;) ja tam nadal polecam GF i mysle ze sprawa sie wyjasni szy moj tłoczek "systema"... zostanie wymieniony czy nie to sklep ok i napewno nie sklep temu winien a panowie skośnoocy bo juz wszystko podrabiają;)
szalony jack pirat 22.05.2008, h. 05:53 szalony jack pirat
Zasadniczo news w ogóle nie jest o sklepie, mimo, że żądna krwii i sensacji publicznośc tak to odczytuje

@siridar. A kto powiedział, że nie sprawdzone? Napisz do Systemy i spytaj, czy produkują sprężynę M110, jeśli sam nie wierzysz. Sprawdź jakiego koloru jest sprężyna MS170 Prometheusa. Nie jest złota, tylko ciemnobrązowa. Podobnie jak poprzednio (przy okazji kulek), informacje zostały zweryfikowane niezależnie w kilku źródłach, u kilku osób, które się znają na asg.

Informacja o pojawieniu się chińskich podóbek jest faktem - te cześci są i są w Polsce! Są to cześci tak podobne do Systemy jak np. zębatki JG do zębatek CA, ale sprzedawane pod marką Systemy, a nie np. Elementa! Czy to jasne?

A oskarżanie sklepu ... nie będę tego komentował, dopóki sklep nie zajmie stanowiska oficjalnie. Potem byc może też nie, ponieważ dyskusja krzyzowanie, bądź wybielanie nie jest moim zadaniem.

@ Luglo. Jeśli jesteś faktycznie pracownikiem jakiegokolwiek sklepu, to na Twoim miejscu nie wypowiadał bym się na forum internetowych. Ja nigdy w życiu nie miałem z airsoftu ani złotówki i oskarżenie o "sponsorowanie" jest dla mnie osobiście obraźliwe. Pomijam już fakt, że to akurat ja wystawiłem newsa, ale równie dobrze mógł to zrobić Reg, czy Promant.
123ivan 22.05.2008, h. 07:30 123ivan
@asmo
GunFire jest importerem! I na pewno dokładnie wie co i od kogo zamawia.
IMO wprowadzenia podróbek dokonano z pełną premedytacją.
asmo 22.05.2008, h. 10:54 asmo
o ile mi wiadomo to gunfire zamawia od importera przychodzi paczuszka i towar jest na sklepie mowa tu oczywiscie o stacjonarnym sklepie i sam sklep to jest tylko sklep prowadzony przez kogos innego a nie przez samo gunfire
cziman 22.05.2008, h. 11:56 cziman
Nie zdziwiłbym się że jedna seria sprężyn może być w innym kolorze. Jeżeli mają taką samą rozciągliwość gramaturę i kształt to jak dla mnie mogłyby być malowane na różowo w białe kropeczki.

Może najpierw wypadałoby sprawdzić PARAMETRY tej sprężyny z "oryginałem". Jeżeli działa tak samo, a podejrzewam że tak jest, to cała afera to bicie piany, bo mimo wszystko większy lans jest ze sprężyną prometheusa niż z taką no-name'ową.

VITREUS 22.05.2008, h. 12:20 VITREUS
Asmo - co ty za głupoty wypisujesz? Przecież GF się chwali, że omija pośredników i dlatego ma taniej. Oni sami kupują bezposrednio w fabrykach. Sklepy nie są w ajencji tylko są sklepami GF.
alamakota 22.05.2008, h. 12:43 alamakota
"Recently, there's worrisome, $1 problem airsoft society should be aware of. In many stores (...)"

Reszta news'a na $3 . Kto im takie bzdury wysłał? Nie dość, że jeszcze się sprawa $1 nie wyjaśniła, a już zaczynają chodzić wieści o $1 zagrożeniu.

Cziman, stop with the BS. Stal stali nie równa i nie idzie tu o jedną właściwość, którą jest sprężystość ale także np wytrzymałość na odkształcenia (żeby ci np sprężyna nie pękła łamiąc tłok, a tego resztki nie zmieliły zębatek ).
_domino 22.05.2008, h. 13:12 _domino
A na stronie GunFire chwalą się że sprzedali w promocji 50% 250 sztuk Minimi. Teraz cena wyższa ale i tak masa dobrych promocji na całe repliki, taniej wychodzą niż sprowadzenie z HK indywidualnie. GF nie zginie, cenowo wygrywa praktycznie zawsze. A ludzie kupują tam, gdzie taniej (są wyjątki oczywiście). Co do domniemanych podróbek - sklep oferuje rozwiązanie, nie chowa głowy w piasek jak Machinegun - zobaczymy co wyniknie. Przypominam o domniemaniu niewinności.
Link 22.05.2008, h. 13:15 Link
Póki co Gunfire zareagował świetnymi promocjami.

Niech się rehabilitują.
Marrtinez 22.05.2008, h. 13:55 Marrtinez
Hmm...ciekawe czemu z ramki "Wspierają nas" zniknął banner gunfire...
szalony jack pirat 22.05.2008, h. 13:56 szalony jack pirat
@alamakota. Nie odwracaj kota ogonem Pisałem już wcześniej - sklep Gunfire najmniej się w tym wszystkim liczy! Przeprosi, albo się okaże, że to mnie jakaś mania opadła - co to za różnica? To w ogóle nie jest temat na ogólnopolski portal!
Tematem są chińskie podróbki markowych produktów!
alamakota 22.05.2008, h. 14:41 alamakota
No dobrze Jack, ale powiedz mi gdzie jeszcze zauważono te podróbki? Temat tematem, ale jak narazie wątpliwości dotyczą jednego, konretnego sklepu. Warto więc dowiedzieć się najpierw skąd wzięły się i za czyją sprawą w GF pojawiły się podróbki, a dopiero potem rozdmuchiwać sprawę, bo przeztroga może okazać się całkiem nieuzasadniona i wprowadzi jedynie zbędną panikę w całym świecie AS jeśli to sam GF zawinił. Trochę zbyt temat rozdmuchaliśmy i teraz nawet Jackowi się udziela "bicie piany".
shellshock 22.05.2008, h. 14:48 shellshock
Gunfire, jako sklep "nie częściowy, czy replikowy" moge polecić, ceny maja najniższe np. firm top tactical itp., jakieś kaski, rękawice można tam śmiało kupic, aczkolwiek, częsci nie kupie tam nigdy ani żadnej repliki ... swojego CA oddam tylko w ręce porzadnego seriwsu
Walker86 22.05.2008, h. 15:29 Walker86
Sam zakupiłem tłok z systemy razem z głowicą i jeżeli naprawdę jest ona podróbką to ucieszył mnie fakt że zostanie ona wymieniona na orginał. Również należy zwrócić uwagę na natychmiastową reakcję szefostwa sklepu. Może przyszły podróbki które było trudno rozpoznać w tonach różnego sprzętu który przychodzi do sklepu. Nie wysuwajmy pochopnych wniosków i czekajmy na reakcję.
Beryl 22.05.2008, h. 15:30 Beryl
Tak naprawde akcja ma sens ale nie był bym zadowolony z podpisów na forum i ogólnopolskiej akcji zabijmy gunfire tak jak to się stało z machinegunem w którym zostawilem kilkanaście tysięcy złotych i byłem zadowolony bo mieli wszystko a jak nie mieli to sprowadzili.Tam kupowałem moje pierwsze AEGi zawsze zamawialem kulki nie mialem problemów nigdy. Gunfire wypełnia luke tanich replik i taniego oporzadzenia. Nie zabijajmy go...
cziman 22.05.2008, h. 16:05 cziman
alamakota:

Stal stali nierówna dlatego bierzesz M170 promka i M170 podrobionego promka, podwiązujesz sznurek z odważnikiem 3kg i mierzysz odkształcenie po pięciu sekundach, pięciu minutach i godzinie. Dokładasz dwa razy tyle na obie sprężyny i robisz powtórkę z rozrywki.

Sprawdzasz też gramaturę.

Koszt takiej operacji to raptem koszt dwóch sprężyn i trochę dobrej woli. Myślę że gunsmith może taki test przeprowadzić. Jeżeli się okaże że sprężyny mają takie same parametry to nie widzę gdzie problem.
szalony jack pirat 22.05.2008, h. 17:01 szalony jack pirat
:/ Nikt GF nie morduje. Co łatwo zauważyć po tym, że po akcji z kulkami nikt już potem na GF psów nie wieszał.

Jak napisałał Regu - nie ma już znaczka "Nie polecamy". Raczej wolimy, żeby sklep poprawiał jakość usług, niż żeby zniknął.

Poza tym ludzie - WMASG jest jedno, a co maniak to inna opinia i porada. Jeden mówi, żeby to nie ich wina, drugi, że co z tego, że podróby, jak takie same, trzeci wątpi, czy ktoś to w ogóle widział, czwarty powie "no i dobrze, wolny rynek i konkurencja". Pogodzić się tego wszystkiego nie da. Dlatego dajmey sobie spokój z ocenianiem, a decyzję - kupić, nie kupić niech każdy podejmie sam.

Są podejrzane części, mamy je w ręce, mamy podobne w sklepie, mamy sygnały z zewnątrz, opisane są jako markowe - informujemy. Na tym polega nasza rola.
kiler88 23.05.2008, h. 00:12 kiler88
Czy jest to wina sklepu czy nie to 100% prawdy się pewnie nie dowiemy nigdy. Ja zakupiłem u nich niedawno wzmocnioną aluminiową głowicę cylindra i wzmocniony tłok systemy, głowicę dostałem mosiężną cholera wie jakiej firmy w opakowaniu systemy ale mam nadzieje, że chociaż tłok jest ok (jak narazie działa). Jeśłi sklep rzeczywiście dotrzyma objetnicy i wymieni części to nie ma co na nich psów wieszać, a jeśli nie to pewnie stracą większość klientów. Z osądem należy czekać i najpierw zobaczyć jak wyjdą z tej "aferki".
cichyop 23.05.2008, h. 00:28 cichyop
czy te części wyglądały jak z Elementu ???
xDaMiAnx 23.05.2008, h. 09:14 xDaMiAnx
bo to sę części element:D ale wyglądają jak Systemy:D

tylko te zębatki helikalne są lepsze niż Systemy maja więcej zębów przeciw powrotnych Systema ma tylko 2
MaxXxi47 23.05.2008, h. 10:29 MaxXxi47
Tu nie chodzi o to że coś jest lepsze od czegoś a o to że Element jest sprzedawany jako Systema. Płace za to co chcę kupić a nie za lepsze zębatki Elementa. Jakbyś się czuł jakbyś był wielkim fanem BMW a dostałbyś zamiast pięknej BMW M6 jakąś śmierdząca podróbę zrobioną z jakiegoś starego poldka ?
djotto 23.05.2008, h. 10:35 djotto
chamstwo to za mało powiedziane
cichyop 23.05.2008, h. 11:02 cichyop
a czy ktoś inny oprócz GF ma w ofercie części ELEMENT ??
jeżeli nie to łatwo się domyślić... albo im się coś pomieszało, albo...
cziman 23.05.2008, h. 11:28 cziman
MaxXxi47: Bo oczywiście zębatki kupuje się po to żeby móc nimi zaszpanować. Przecież nie od dzisiaj wiadomo że jak masz zębatki systemy to strzelasz celniej, biegasz szybciej a w ulewę omija Cię deszcz. Zębatki są oczywiście towarem luksusowym tak jak BMW, bardzo dobre porównanie z resztą, bo jeżeli użyjesz zębatek do tego do czego zostały stworzone to na oczy je zobaczysz tylko w opakowaniu dając do serwisu.
dawid_o 23.05.2008, h. 12:40 dawid_o
Części firmy element sprzedaje też krakman. Postawa piszącego artykuł była bardzo łagodna. Mi osobiście to zdarzenie kojarzy sie jednoznacznie.
WolfHeart 23.05.2008, h. 13:00 WolfHeart
Twoje święte prawo mieć swoją opinię. Natomiast piszący ten artykuł zgodnie z zasadami etyki nie mógł po prostu rzucić sobie oskarżenia na sklep nie sprawdzając dokładnie całej sytuacji.
morbus 23.05.2008, h. 15:25 morbus
dawid_o - ale krakman nie sprzedaje elementa pod szyldem SYSTEMA

Problem nie jest w jakości produktów ale w tym że kupując określony produkt , ma być taki a nie inny czyli łopatologicznie systema to nie element a element to nie systema.

No chyba że kupujesz "malucha" z logo BMW i jesteś święcie przekonany że zrobiłeś interes życia i jeździsz "beemką" a każdy kto zwraca Tobie uwagę że śmigasz maluchem jest agentem od Mercedesa który chce zdyskredytować Twój "udany" zakup i wszędzie widzisz konspirę.

P.S. może zrobił by ktoś porządek z częścią komentarzy bo aż "rynce opadajum" jak się co niektóre czyta. ( Ten mój również ;P )
xDaMiAnx 23.05.2008, h. 19:26 xDaMiAnx
z tymi częściami to jest tak..jezeli masz wzmocnione bardzo dobre części firmy X a wykonanie tych częsci, jakośc i wytrzymałośc mimo ich niższej o dobre 40% ceny wyprzedza SYSTEME o wieki to i tak wiekszosc kupi SYSTEME a dlaczego oto prosty przykład. wzmocnione zębatki firmy X to wzmocnione zęmbatki i tyle ale wzmocnione zębatki SYSTEMY mają dodatkowo jeszcze + 5do celności, +10 do mocy, + 6 do szybkostrzelności, + 20 do lansu, i +15 do inteligencji strzelającego, bo przeceiż nie mozna mu juz nic zarzucić,

nie zaufam firmie która wypuszcza super wzmocniony jak twierdzą gearbox na 1000 strzałów żenada
przemek10 23.05.2008, h. 19:40 przemek10
Nie żadne + ileś tam do czegoś tylko jak kupuję SYSTEME to mam pewność co kupuje wiem jaką mogę sprężynę założyć i ile wytrzyma dana część , chińskie część tak jak repliki to loteria .

PS.xDaMiAnx pokaż mi GB V2 chiński który wytrzyma chociaż 100 strzałów na M170
dawid_o 23.05.2008, h. 21:26 dawid_o
morbus - ja tylko odpowiedziałem na pytanie kto jeszcze sprzedaje element-y, nie sugerowałem że krakman stosuje taktykę wystawiania ich pod szyldem systema.
Marcinek83 24.05.2008, h. 16:29 Marcinek83
Super postawa sklepu GUNFIRE, jednak, widząc po samych fotkach że to zwykły fake a nie systema, miejcie w opiece serwisantów w gunfire.
alamakota 24.05.2008, h. 17:52 alamakota
Jak dla mnie to za długo trwają te badania, dochodzenia i inne mydła na oczy...
Link 24.05.2008, h. 20:46 Link
Lepiej pomyśleć 3 razy niż coś głupiego palnąć...
_domino 25.05.2008, h. 13:56 _domino
Zauważcie, że Systema i Prometheus zyskują w praktyce na tej aferze - teraz ludzie będą się bać kupować z drugiej ręki (komis, allegro, ebay) , co może nakręcić sprzedaż nowych części.
widmo 25.05.2008, h. 18:12 widmo
Ja mam czesci z gf i elemeta i nie nazekam a jesli oni sprzedawali te czesci pod takimi czyldami jak systema to mgom miec lipe
Ponton 26.05.2008, h. 00:11 Ponton
Chamstwo i drobnomieszczaństwo takie działanie.

Nie można Gf'owi nasłać na banię jakiegoś organu prawnego za takie działanie ? Bo jak oni sami będą robili dochodzenie, to wynik jego jest wiadomy. Przecież wszyscy by tak zrobili ?
Viamortis 27.05.2008, h. 10:17 Viamortis
Uważajcie, żeby nie wpuścili za miesiąc tego samego badziewia, tylko już po cenach oryginalnej SYSTEMY . Wysokość ceny skutecznie obniża czujność kupującego, który myśli, że jak drogie to porządne.
ravic 29.05.2008, h. 00:18 ravic
Ja nic nie mówie ale niby miało być wycofane a ewidentnie dalej te części się znajdują w ofercie.
Jestem w stanie w wiele uwierzyć, ale w tłok promyka za 50zł to już nie, skoro na wgcu stoi ok 30 USD.

I można jak najbardziej je nadal kupować wbrew temu co pisze sklep.
gzelek19 14.02.2012, h. 16:54 gzelek19
Niektórzy zrobią wszystko aby zarobić.