Daj cynk
Reklama

Aktualności

MP5 ICS Sport Version

Aktualności, 20.05.2008, h. 23:36, dodał: Promant
27

ICS rozwija nową linię replik, będących zapewne odpowiedzią na ekonomiczne wersje innych producentów. Proponowane przez firmę MP5 mają body wykonane z tworzywa. Jak podaje producent: są przeznaczone dla początkujących, łatwe do upgrade'owania, a ich zadaniem jest konkurowanie z tanimi replikami.



 

 

 

 

 

Nie pierwszy raz na rynku pojawiają się repliki w tzw. wersji ekonomicznej. Były modele G&G, niedawno dołączyło CA. Obecnie, po sportine CA, przyszła kolej na ICS i zapowiedź serii replik MP5. Repliki sport version ICS powstają jednak według innej filozofii niż sportline CA. Mają być tańsze niż odpowiedniki full metal i łatwe do przeprowadzenia upgrade'u, jednak nie będą pod żadnym względem gorsze.

 

 

 

 

Według producenta repliki różnią się od "dorosłych" MP5 jedynie plastikowymi: body i rączką przeładowania. Wszystkie części wewnętrzne są identyczne jak w wersjach metalowych. ICS nie stosuje podzespołów niższej jakości - wręcz przeciwnie. Zastosowano nową elektrykę na niskooporowych podzespołach z przewodami teflonowymi o rdzeniach mogących wytrzymać do 200 stopni celsjusza. Identyczne kable ICS zastosował w drugiej serii AKS74U i AK74M. Repliki sport version wyposażono również w znakomity silnik ICS 3000.

 

 

 

 

Oczywiście o ewentualnej popularności replik ICS w wersji ekonomicznej przesądzi ostatecznie cena.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

http://www.icsbb.com/

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Kosmo 20.05.2008, h. 23:54 Kosmo
Do czego to dochodzi, żeby czołowi producenci starali się dorównać chińczykom...
kydrys 21.05.2008, h. 00:20 kydrys
Tu raczej chodzi o zapełnienie pewnego segmentu produkcyjnego, który dla tych producentów ział pustkami. Takie tańsze repliki dla newbiech to nie jest zły interes. Zwłaszcza jeśli produkują ją uznane już na rynku firmy.
sledz 21.05.2008, h. 01:26 sledz
Kto weźmie cymę czy wella, mając w podobnej cenie CA czy ICS?
Augustus 21.05.2008, h. 07:26 Augustus
Myślę że teraz dla wielu zaczną się dylematy czy brać chinola fullmetal, czy ICS'a/CA fullplastik (to ich ceny mogą być porównywalne). Ciekawa alternatywa nie powiem.
Codename666 21.05.2008, h. 07:54 Codename666
Bardzo ciekawa alternatywa dla chińskich replik, ludzie wybierający ICS'a nie będą musieli sobie tak wcześnie sobie w brodę pluć w przeciwieństwie do tych co wybrali chinoli (przyznajcie szczerze "kogo zawiodła już chińszczyzna?")
SHOGUN_YAMATO 21.05.2008, h. 08:35 SHOGUN_YAMATO
Mnie nia a mam 2
Konriz123 21.05.2008, h. 08:47 Konriz123
OMG chińszczyzna chińszczyzna...To jest tylko dawny stereotyp!!!Przykładem jest znakomite HK od JG które w stocku wytrzymuje m135!!!Żaden Japoński AEG nie wytrzyma stockowo takiej sprężyny!!A jak się coś popsuje to jest 12 miesięczna gwarancja!!I tak Chińskie repliki mają już na start<400fps!! I to wszystko za 1/4 ceny "markowych"...
Jangi 21.05.2008, h. 09:03 Jangi
Spokojnie chłopcze, bo Ci żyłka pęknie...
Andrzej25 21.05.2008, h. 09:10 Andrzej25
"MG chińszczyzna chińszczyzna...To jest tylko dawny stereotyp!!!Przykładem jest znakomite HK od JG które w stocku wytrzymuje m135!!!Żaden Japoński AEG nie wytrzyma stockowo takiej sprężyny!!A jak się coś popsuje to jest 12 miesięczna gwarancja!!I tak Chińskie repliki mają już na start<400fps!! I to wszystko za 1/4 ceny "markowych"... "

O Boże... Właśnie chciałem przestrzec przed takimi komentarzami, ale się spóźniłem.
Właśnie w tym sęk. Dlaczego ICS i CA przegra z chińczykami? - bo mają 14238746239846 fps w stocku. Każdy nowy się na to rzuci, bo jest mocniejszy...
giger 21.05.2008, h. 09:25 giger
Nie wiem jak inni ale ja kupuję chinole nie dlatego że maja milion fps-ów, bo nie w tym rzecz, kupuje je dlatego bo nie stać mnie na repliki za 1500zł i tyle. Chińskie repliki umożliwiły mi rozpoczęcie zabawy w airsoft i niech mi ktoś powie że zabawa chinolem za 500/600 zł jest mniej przyjemna niż japońcem za 1500 Problem z chińczykami polega na tym, że ( moim zdaniem ) są to repliki nietuningowalne, czyli działają pieknie bez zarzutu dopuki nie zacznie się im grzebac w bebechach (sam się o tym przekonałem ) Także komentarze w stylu "o rany znowu chinol", są moim zdaniem wypowiadane przez tych którym jest nie na ręke to, że coraz większa rzesza nowych graczy zasila szeregi ich - ongiś elitarnego - sportu, a to wszystko za zasługą tanich "chinoli"
Pozdrawiam
jos 21.05.2008, h. 09:50 jos
Żeby się wypowiadać nt. zajebistości czy też wyższości (tanich) chińczyków najpierw postrzelajcie pół roku czymś z wyższej półki żeby mieć porównanie:P
giger 21.05.2008, h. 09:52 giger
He he kto powiedział, że nie strzelałem z tych z wyższej półki pozatym nie mówię że chinole są lepsze, chodzi mi tylko o to żeby ich nie dyskredytować bo dają równie miłą zabawę co high-endy
jason.jerusalem 21.05.2008, h. 09:53 jason.jerusalem
a jesli chodzi o cos poza standardowa dyskusją nt chińczyków to ciekawe ile będą kosztować te ICSy bo już od dłuższego czasu myślę by sobie sprawić mp5 a to wygląda ciekawie

A żeby zabrać głos w dyskusji to powiem że jestem zwolennikiem chińczyków, bo jednak ich cena pozwoliła mnie i wielu moim znajomych bawić się w asg. nie chodzi tu o fps, bo w większości mamy te pierwsze chińczyki po 330-350 więc żadna masakra, ale dobrze się z nimi bawimy... i co? Bez tego nigdy nie weszlibyśmy w airsoft... zgadzam się z gigerem.
yaro 21.05.2008, h. 10:42 yaro
Chińczyk, nie chińczyk, jakie to ma tak naprawdę znaczenie? Żeby się pobawić, to niewielkie. Nie każdego stać na drogie zabawki i opcja z chińczykiem jest wtedy jak najbardziej na miejscu. Jak się już wciągnie, to może ktoś pomarzy o klasycznym modelu z wyższej półki i będzie zbierał kasę lub weźmie na raty.
Co do niezawodności, to jest różnie. Nie ma co generalizować. Nie da się ukryć, że chinole są coraz lepiej zrobione, mocniejsze i bardziej niezawodne. Dzięki temu firmy bardziej prestiżowe wypuszczają wersje sportline w zasięgu finansowym prawie każdego zjadacza airsofotwego chlebka:P
Pomysł ics-a o jakim tu pisze podoba mi bardzo, bardzo, jeśli będzie właśnie taki jak piszą. Cóż z tego że plastikowe body, jak i tak środek jest najważniejszy. Jak jeszcze cena będzie atrakcyjna to już po prostu raj na ziemi. A patrząc na różne promocje stosowane obecnie w sklepach, to może(choć nie koniecznie, bo tanieją i tak tylko chińskie tanie repliki) się na takie coś skuszę:)
VonHusarz 21.05.2008, h. 11:09 VonHusarz
No ICS ma jaja,wnetrze nawet lepsze niz normalnie nonono.Metal body mozna wychaczyc juz od 85 zł tak wiec to naprawde dobra oferta
Memoris 21.05.2008, h. 11:41 Memoris
Hmmm... wersja MP5 sportline CA jest tańsza od pierwowzoru około 1/3 ceny. Jeśli w tym modelu będzie podobnie i cena uplasuje się gdzieś w okolicach 650 zł, to przynajmniej dla mnie wybór pomiędzy JG, a ICS będzie dość oczywisty
Gogin 21.05.2008, h. 12:52 Gogin
Sportline a nie "sportine" Ogólnie to ICS górą
elgeniusz 21.05.2008, h. 14:30 elgeniusz
Z tego co widze na stronce Mad Onion(ale moze sie myle, bo sa oznaczone jako universal;)) cena jest 699zl. Czyli chyba jednak troszke za wysoka(za 250zl wiecej mamy normalnego ics'a)...

$3
madonion_eu 21.05.2008, h. 14:44 madonion_eu
Repliki są już u nas dostępne, a oficjalna nazwa serii plastikowych MP5 to właśnie 'Universal' i taka widnieje na pudełku.
Te 699 złotych zawera w stocku wzmocniony gearbox, zębatki wytrzymujace spreżynę M140, silnik Turbo 3000, dwa magi i inne rzeczy znane z metalowych ICS'ów - stąd i tyle tych złociszy w cenie sie nazbieralo...
elgeniusz 21.05.2008, h. 16:08 elgeniusz
Nie no, zabrzmialo to teraz tak jak bym was atakowal:P Nie mam nic do tego, ze taka cena, chodzi mi tylko, ze bedzie ciezko ics'owi mimo wszystko chyba konkurowac z chinczykami(a taki jest wydzwiek news'a), bo jest to juz pulap ~700zl(blizszy eco G&G i o to chyba chodzi) a nie ~500. Niby te M140, ale mp5 w koncu jest do budynkow;)

Co do metal body za 80zl, raczej nie bedzie pasowac, bo ics stosuje inna komore HU itp.. :/
madonion_eu 21.05.2008, h. 16:15 madonion_eu
W żadnym razie nie odbieram tego jako ataku
Ta MP5 nie jest cenowo bezpośrednią konkurencją dla chińczyków, ale pokazuje że za niewiele większe pieniądze można kupic już sprzęt dużo lepszej jakości. I w tym momencie, uważam, jest to takze ciekawa propozycja dla ludzi którzy chcą miec drugą replikę do CQB, w rozsądnej cenie.
A nietuningowane ICS'y są liczone na ok. 3-4 lata bezawaryjnej pracy, więc warto się zastanowic czy, nawet nie korzystając z potencjału tuningowego, nie warto wyłożyc dodatkowych kilku złotych właśnie za tą jakosc.
Promant 21.05.2008, h. 21:04 Promant
ICS już teraz nie wszystkie są drogie. Jakbym miał kupować chinola za prawie 600 to bym wolał to:
$3
widmo 25.05.2008, h. 18:15 widmo
niedługo wyjdom same tanie repliki najlepszych firm lol
maxavelli 25.05.2008, h. 23:32 maxavelli
Do wojujacych nad wyzszoscia Chinczykow nad markowymi replikami :

Pokazcie mi goscia ktory przesiadl sie z markowego gnata na chinczyka z przyczyn innych niz wydaki (koniecznosc sprzedazy) . Nie ma takich osob i kazdy grymasi gdy zycie zmusza go do przesiadki na chinczyka. Po prostu jak sie strzela porzadna giwera ktora po prostu dziala, to potem chinczyk wydaje sie... wulgarny?
Promant 27.05.2008, h. 00:26 Promant
No nie wiem, ja tam mam kilka customowanych chinoli, a przyczyną było tworzenie kolekcji; nic mnie nie zmusiło do sprzedaży ICSa czy TMa...
maxavelli 28.05.2008, h. 21:54 maxavelli
Pisalem o podmiance, a nie o dokladaniu kolejnych replik . Ale gdyby nagle zaczelo Ci brakowac pieneidzy i musialbys sprzedac replike i - przykladowo - przesiasc sie z ICSa na Cyme, to przyznaj ze serce sie jednak kraje...
Promant 30.05.2008, h. 19:41 Promant
No way. Tego się nie robi.