Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowy AEG King Arms - replika karabinu 7,62x51mm L1A1

Aktualności, 19.05.2008, h. 22:21, dodał: Promant
20

Dla wszystkich znudzonych M4 lub AK, na dodatek lubiących brytyjski arsenał, choć niekoniecznie L85 - nowa replika King Arms będzie wyborem idealnym. L1A1 to żywa historia, zaś sama replika ma swój niepowtarzalny charakter i klimat. Jakość produktów KA pozwala przypuszczać, że nowy AEG zadowoli wymagania potencjalnych klientów.



 

 

 

 

 

W sklepach zagranicznych można już składać zamówienia na nową replikę KA, przez wielu wyczekiwany, brytyjski karabin L1A1, w wersji full metal. Cena repliki w opcji pre-order wynosi 150 funtów. Docelowa cena ma oscylować w granicach 300 funtów.

 

 

Po wprowadzeniu przez NATO amunicji 7,62x51mm w 1953 roku, armia brytyjska przyjęła na uzbrojenie licencyjną wersję belgijskiego karabinu FN FAL oznaczoną jako SLR L1A1. Nowy karabin różnił się od wersji FN FAL tym, że nie miał możliwości strzelania seriami czyli był bronią samopowtarzalną. Replika King Arms wykonana została bardzo starannie, jednak, w przeciwieństwie do wersji ostrej, ma także - według danych producenta - nastawę selektora full auto.

 

 

 

 

AEG posiada sporo części wykonanych ze stali choć główny materiał, jaki użyto w konstrukcji, to aluminium.

 

 

 

 

 

 

Istnieje możliwość zastosowania dużych akumulatorów 12V. Zastosowano 7mm łożyskowanie gearbox'a. Magazynek ma pojemność 90BB. Replika ma system blow back. Według informacji producenta zastosowano specjalnie zaprojektowany Bolt Carrier Operating Mechanism. Nie podano jednak szczegółów na czym polega ten specjalny projekt systemu.

 

 

 

 

 

 

Dane techniczne:

Magazynek ma pojemność 90BB.

Waga 3,10 kg

Długość 107cm

Długość lufy 55cm

Prędkość wylotowa 320fps na 0.2BB

 

 

 

źródło:

http://www.kingarms.com/home.asp

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Sticker 20.05.2008, h. 00:06 Sticker
oj... naprawde ładny. Czekam tylko aż w polsce będzie. Mniam xD Pozdro
uzi43 20.05.2008, h. 06:31 uzi43
Powiem ze brzydki nie jest, ale jakos mnie nie powala...
Gogin 20.05.2008, h. 07:00 Gogin
"Nowy karabin różnił się od wersji FN FAL tym, że nie miał możliwości strzelania seriami czyli był bronią samopowtarzalną.", a FN FAL od KA już jest, więc po kiego go wypuścili ? :]
Promant 20.05.2008, h. 07:44 Promant
A po kiego wypuszczają setki odmian M4 albo AK? Może dlatego, że to nie jest ten sam gun.
Mormaeglin 20.05.2008, h. 08:36 Mormaeglin
Wreszcie wyszedł ten toprny lecz wspaniały dżunglowo-buszowy pacyfikator, interesna, ciekawe ile czasu zajmnie chińczykom wypuszczenie kopii. Moim zdaniem awtomaty takie jak FAL o kalibrze rzeczywistym 7.62mm winny być dostosowane do ersoftowego 8mm
alchemik193 20.05.2008, h. 09:41 alchemik193
poezja
men3L 20.05.2008, h. 10:06 men3L
Piękny, a chinoli bym się nie bał, mają inne rzeczy na głowie
yohans 20.05.2008, h. 10:55 yohans
piękny karabin:D zakochałem się;D
happy666 20.05.2008, h. 11:46 happy666
Kurde, żeby robili więcej replik z takim lookiem . Na razie jestem wierny mojemu G36
Schaboszczak 20.05.2008, h. 11:55 Schaboszczak
Ładniejszy jest ten FN FAL wcześniejszy King Armsa, ale może będzie więcej części dedykowanych tym karabinom. Oby do przodu.
nyo 20.05.2008, h. 14:47 nyo
Piękny...
ocet 20.05.2008, h. 16:10 ocet
Skąd ja wezme kase na takie cudo? Czekam na chińczyka.
kamuli9 20.05.2008, h. 18:37 kamuli9
dorodne
:]
lob19 20.05.2008, h. 18:59 lob19
A ja kupilem pierwszego FN-FALa ze stajni KA... to wyglada znacznie lepiej.. no i blow-back.. ech... bywa
Fall0ut 20.05.2008, h. 20:21 Fall0ut
nie mówcie nic, bo naprawde wygląda fajnie ... przynajmniej mnie taki klimat odpowiada i jestem za końcem ery eM-ek
Marcinek83 20.05.2008, h. 21:03 Marcinek83
Jest przesłodki! Przepiękny! Cudeńko, muszę mieć go w swojej kolekcji.
Placek 20.05.2008, h. 21:28 Placek
Cud, miód i orzeszki.
Jangi 20.05.2008, h. 22:08 Jangi
E tam, brzydkie to i nieporęczne...
Tuksiak 21.05.2008, h. 13:13 Tuksiak
@youngee: Sam brzydki jesteś

Śliczności jeszcze z BB, ech, że nie poczekałem :/
Jacek Sidi 21.05.2008, h. 18:23 Jacek Sidi
Shipping Method
This is currently the only shipping method available to use on this order.

Standard Shipping
Shipping to Poland: 5.5 lb(s) £593.38

No to pozamiatane....