Daj cynk
Reklama

Aktualności

Moda na GBB - M4A1 z Western Arms i konwersja Inokatsu

Aktualności, 16.05.2008, h. 13:18, dodał: Promant
48

Western Arms wprowadza na rynek już drugą replikę GBB z serii M4, co może zainteresować zwolenników bardziej realistycznego systemu blow back. Replika M4 WA z systemem Magna Gas okazała się być hitem rynkowym. Sprzedaż wzrasta, a popularność repliki spowodowała podaż części do konwersji: zestawy przeznaczone dla M4 GBB WA zapowiedziało w swej ofercie Inokatsu.



 

 

 

Nowa replika Western Arms z systemem gas blow back Magna, to M4A1 w wersji RIS. Premierę produktu zapowiedziano jeszcze na maj, a przewidywana cena repliki ma wynieść 52,920 Yenów (326.14 EUR). Replika posiada oznaczenia Colt'a. Wysoka jakość wykonania elementów w replikach WA GBB oraz całkiem przystępna cena, porównywalna z większością markowych AEG, stanowią niewątpliwie zachętę dla potencjalnych nabywców.

 

 

Sukces rynkowy M4 GBB WA zaowocował już ofertą konwersji przeznaczonych dla tych replik. Inokatsu zapowiedziało rychłe wprowadzenie na rynek dwóch zestawów konwersyjnych: M16VN oraz XM177.

 

 

Być może Western Arms wraz z wprowadzeniem na rynek swoich nowych replik GBB zapoczątkowało powrót "mody" na gazowe emki.

 

Źródła:

- http://airsoft-news.eu/

- http://www.wa-gunnet.co.jp/

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Robs 16.05.2008, h. 16:11 Robs
Czy napędzanie tej repliki nei jest zbyt drogie?
Xen 16.05.2008, h. 16:37 Xen
Super Efekt z taką giwerką.. jak by wszyscy takie mieli to nie było by sypania kulkami tylko realna walka... ciekawe jakie osiągi by miała na red gas albo co2:) Taka replika 6 magów i super zabawa
men3L 16.05.2008, h. 16:44 men3L
>Czy napędzanie tej repliki nei jest zbyt drogie?

Koszt to adapter na CO2 i naboje więc nie ma tragicznie.

Jeśli kiedyś kupie eMke to właśnie tą.
pest1994 16.05.2008, h. 16:45 pest1994
Powiem szczerze że nie lubię M4, ale na tą bym bym się skusił
giger 16.05.2008, h. 17:03 giger
Jeśli chodzi o realizm to spoko fajna sprawa, ale koszty trochę mnie przerażają. Przypuśćmy że kupujemy 6 magów żeby mieć jako taki zapas amunicji, to byłby koszt rzędu 900zł Pomijam gaz, bo to akurat nie jest największy problem, no i oczywiście niskie temperatury też wykluczają cos takiego z rozgrywek, nie wiem, fajna rzecz ale nie zdecydowałbym się...
Xen 16.05.2008, h. 17:11 Xen
No zima trochę nie pozwala na zabawę takimi replikami... Mam już elektryka... jak mi odbije to coś takiego sobie sprawię... A wolę taką zabawkę niż systema PTW
Karcen 16.05.2008, h. 17:20 Karcen
Fajna sprawa tylko jakie to ma osiągi, dla mnie ta broń to bardziej ram z konwersją na ASG.
Germ 16.05.2008, h. 19:17 Germ
Gdzieś mam osiągi. Mi zależy na zasadzie działania... Jak daleko leci zamek po strzale, czy jest blokada zamka w tylnym położeniu po wystrzeleniu całego magazynka. Realizm przede wszystkim.
Na oko:testy w wodzie powinna replika wytrzymać... Ale w piasku na bank się zatnie.
Największa zaleta emek: wiesz co się zacina. Wszystko. xD
PiterTKD 16.05.2008, h. 20:01 PiterTKD
Taa... realizm pewno wypasior. Się jeszcze okaże, że teraz Systema zacznie gazówki produkować;) Kiedyś się może skuszę, narazie brak funduszy;P
No i nikt się w końcu nie kłóci o ten blow back jak w ostatnim artykule o gazówkach z WA:D
Karcen 16.05.2008, h. 20:46 Karcen
Germ jak dla mnie ważne są osiągi jak bym chciał mieć wszystko full real to bym sobie kupił ram'a i bym fajny huk strzału, real capy oraz wypadające łuski.
Karabin może i będzie fajny niech podadzą tylko ile ma fps.
Promant 16.05.2008, h. 20:47 Promant
Żadna replika nie odda realizmu BB. Bo to fizycznie niemożliwe. Ale w porównaniu z GBB tzw. blow back w AEG'ach to pusty śmiech i żenada.

Co do fps: zależy najwyraźniej w dużej mierze od rodzaju użytego gazu. Stock ma teoretycznie 90m/s. Na forach podawano, że chronowano nawet wartości 380fps.

Pierwsza replika - M4 w wersji CQB sprzedawana jest z adnotacją:
"380FPS (Top Gas) / 295FPS (HFC134a)
(At 26 Degree Celsius & 0.2g BB)"
Czyli przy 26 stopniach celsjusza.

Na temat drugiej repliki, opisanej w news'ie, nie znalazłem konkretnych danych, ale technicznie jest to ten sam system, więc przypuszczam, ze wartości będą zbliżone.
Jackall37 16.05.2008, h. 21:14 Jackall37
Gdyby na rynku pojawiło się trochę części zamiennych, to byłbym skłonny zamienić AEG'a na GBB.

Jak dla mnie, to po rozwinięciu tej idei, to by mogło bardziej przypominać prawdziwą broń niż PTW.

O wykonanie Inokatsu się nie obawiam, po zdjęciach tych stalowych części widać że uszkodzić tą zabawkę to byłby wyczyn w porównaniu z AEG'iem


Co do osiągów, to wszyscy wiemy jakie moce potrafią mieć gaziaki - jak dla mnie, gdyby dobili do 450 FPS, to wielu graczy by się na to przerzuciło.

WSPANIAŁA ZABAWKA :!:
Karcen 16.05.2008, h. 22:05 Karcen
Nom gdyby ta broń miała 450 fps to byłoby super ale jak wiadomo gaziaki przegrały z AEG'ami między innymi dlatego że te mają lepsze osiągi - moc, zasięg.
Liczę jednak że Western Arms i inne firmy rozwiążą ten problem i za rok wszyscy będziemy biegać z gaziakami o niezłych osiągach.
Pozdrawiam.
Promant 16.05.2008, h. 22:29 Promant
380fps to nie są złe osiągi. No chyba, że poza fps gracz nic sobą nie reprezentuje.
Karcen 16.05.2008, h. 22:47 Karcen
Ja nie mówię że są złe ale jednak te 420 czy 430 dobrze byłoby mieć i mam na myśli tu teren otwarty a nie CQB.
Link 16.05.2008, h. 22:48 Link
Karcen... oby ludzi z takim poglądem jak najmniej...
Bocian 16.05.2008, h. 23:14 Bocian
Nie wierze, juz tyle komentarzy i jeszcze ani jednego w stylu "o nie kolejna M'ka" itp moze w koncu ludzie rzeczywiscie maja cos do powiedzenia

a tak na temat FPS to gdyby nie dazenie wlasnie do jak najwiekszej liczby FPS w karabinach szturmowych to snajperzy nie musieli by miec po 600 FPS gdy taka zwykla M'ka ma ich 450 i nikt nie musial by narzekac na duza ilosc FPS u kogos

szturmowki powinny miec max 400 bo gdzie tu realizm ( w odniesieniu do zasiegu w AS ) gdzie szturmowka ma taki zasieg jak snajperka.

co do samej repliki to jest piekna, z tego co widzialem na filmikach to bolt catch dziala czyli po ostatniej kulce zamek zostaje w tylnym polozeniu wprowadza sie nastepny magazynek, zwalnia bolt catch i walimy dalej
Piekne po prostu piekne
alamakota 17.05.2008, h. 01:18 alamakota
Bocian, odpowiedź jest prosta: bo to nie jest KOLEJNA emka. To jest TA emka. Bardzo chętnie bym się przerzucił, ale na dziś dzień odstrasza mnie nie tyle cena co koszty eksploatacji... Może kiedyś.
Kelly 17.05.2008, h. 07:52 Kelly
ciekawe czy wypuszczą krótkie magi do tej konwersji A1
Dor 17.05.2008, h. 10:49 Dor
Dla mnie godne uwagi jako snajperska emka
Link 17.05.2008, h. 12:14 Link
Zaczynam wierzyć w jedną z teorii że ludzie FPS'ami zastępują własne naturalne braki w naturze...
Jackall37 17.05.2008, h. 14:05 Jackall37
Jak dla mnie, to snajperki NIE powinny mieć ognia półautomatycznego, a co dopiero ciągłego, a 600 FPS nawet u bardzo doświadczonego gracza jest niebezpieczne i niepotrzebne !

I dobrze, że te gaziaki mają fizycznie ograniczone osiągi, bo kolejny RAM nie jest nikomu potrzebny.


Mam tylko nadzieję, że do tych pojawią się w krótce jakieś zawory, bo na auto pewnie za długo bez syfonowania nie pociągną.

Sam nie wiem dlaczego, ale jakoś bardziej podoba mi się to od PTW.


Ahhh, gdyby tak AK z GBB zrobili, to byłby czaaad
Zachar 17.05.2008, h. 15:51 Zachar
"Karcen
16-05-2008, 22:05

Nom gdyby ta broń miała 450 fps to byłoby super ale jak wiadomo gaziaki przegrały z AEG'ami między innymi dlatego że te mają lepsze osiągi - moc, zasięg. "

Dobry żart. Najlepszym przykładem "porażki" gaziaków pod względem mocy i zasięgu jest z pewnością AR-11
lemonzawodowiec 17.05.2008, h. 16:48 lemonzawodowiec
Srebrna obudowa klawiatury ładnie komponuje się ze srebrnym body.
Karcen 17.05.2008, h. 17:52 Karcen
Zachar ale AR -11 jest tylko jeden i to bardziej wiatrówka niż broń ASG, popatrz na wszystkie ramy z tego co słyszałem od ich użytkowników mają mniejszy zasięg niż AEG'i.
Marcinek83 17.05.2008, h. 18:06 Marcinek83
OOO znowu emki.
Zachar 17.05.2008, h. 18:18 Zachar
AR-11 to swoisty demonstrator możliwości gaziaków i jak sam piszesz - jest to bardziej wiatrówka niż "broń" do airsoftu. Co chyba wystarczająco dobrze pokazuje, że osiągami gaziaki mogą zostawić aegi daleeeko za plecami.

AR-11 to nie RAM, tylko jego pochodna

I to, że jest tylko jeden o niczym nie świadczy. Skoro udało się zrobić mechanizm, który mieści się w komorze zamkowej M4 i zapewnia ponad 700 fps to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go montować do innych modeli. Podobnie z pistoletami - są pistolety-wiatrówki na CO2, które strzelają śrutem z prędkością 140 m/s, więc też nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zwykłe pistolety-gaziaki miały podobne osiągi na dużo lżejszych kulkach 6mm
Sam fakt że gaziaki uznaje się w ASG za słabe, to tylko i wyłącznie wina producentów replik, że je takie słabe produkują
alamakota 17.05.2008, h. 18:45 alamakota
Karcen 17.05.2008, h. 18:50 Karcen
Zachar masz racje i dlatego mam nadzieje że gaziak western arms będzie w miare mocny w stocku. Jak jeszcze zrobią ak 74 to będę w niebo wzięty
tank 17.05.2008, h. 18:55 tank
Ciekawe jak z eksploatacją. Bo szczerze mi się podoba, walnąć dobrego hopa i do wszystkiego karabin. Taki to nawet można porządnie wyciszyć. Według mnie samą przyjemnoscią jest posiadanie takiego karabinu, który oddaje (prócz odrzutu) niemalże prawdziwe zachowanie karabinu, a jaka zabawa z rozkładaniem 380 fps wystarczy. Dobre kulki i odpowiedni hopek.
Andrzej25 17.05.2008, h. 19:59 Andrzej25
Niech się tylko w Polsce pojawi... Jak trzeba będzie to połowę rzeczy z domu wyniosę
Link 17.05.2008, h. 22:31 Link
Ostanio też jakiś GBB zapowiadali, a czy jest już może coś podobnego w Polsce?

Nie orientuję się za bardzo...

Strzelanie z gaziaków daje niesamowity klimat. Tylko szkoda, że magi są tak drogie.
alamakota 17.05.2008, h. 23:50 alamakota
@Andrzej25: Kupownie sprzętu w Polsce to głupota - nasi narzucają sobie chore marże. Jeśli faktycznie ci na sprzęcie zależy to znajdź sobie kogoś kto się zajmuje ściąganiem sprzętu (preferowana opcja) albo sam ściągnij. I tak wyjdzie cię taniej niż kupienie w Polsce, bo na dzień dzisiejszy będzie to jakieś 1500 złociszy a sklepy sobie pewnie zażądzają ze dwa i pół tysiąca...
Andrzej25 18.05.2008, h. 08:52 Andrzej25
Czy orientuje się ktoś gdzie można dostać M4 RIS? W każdym sklepie w jakim do tej pory szukałem mają tylko te paskudne CQBRy, a na fotce widać, że są 2 wersje
ilian 18.05.2008, h. 08:52 ilian
Żeby jeszcze A2 zrobili.
Xen 18.05.2008, h. 11:30 Xen
M4 ris dopiero wychodzi na WGC jest cqb więc pewnie pokaże sie niedługo i ris .. tyle że nie ma magów na WGC i nawet nie wiem ile kosztują... ja ją pewnie będe zamawiał:)
Link 18.05.2008, h. 15:39 Link
No co Wy... 2500 złotych za to to byłaby gruba przesada. Pewnie koło 1300zł.
alamakota 18.05.2008, h. 16:11 alamakota
Przesada? Elka STARa kosztuje tyle samo w Chinach, ile kosztuje u nas? 2400+... Samemu ledwie ściągniesz za 1500 karabin - jak chcesz go kupić za 1300 w Polsce?!
DELTA_FH12 18.05.2008, h. 20:32 DELTA_FH12
Jak będzie w polsce po przystępnej cenie to na pewno biore.

Drogie magi ? - a kto mówi żeby od razu kupować 6 czy 7 - zacząć od dwóch trzech i powoli zbierać na następne.

Problem w zimie ? - myślę że początkujący gracze nie zaczną od takiej giwery a jeżeli starzy wyjadacze tacy jak my to kupią przypuszczam że zostawią sobie w szafie choć jednego AEG-a na Zime.
(Za to w lato jaki wypas z GBB na polu walki )

Problem z częściami ? - a na początku jak ASG się rozwijało widział ktoś do kupienia części zamienne do replik ???
A teraz jest do wyboru do koloru
Z GBB będzie podobnie.

Co do fps nawet 380 wystarczy - zrekompensuje to realizm użytkowania a wątpie żeby producent wypuścił GBB w "tych czasach" o mniejszej mocy niż niektóre pistolety gazowe (DESERT czy SOCOM)

Zawsze jak coś nowego wchodzi na rynek powstaje wiele obaw zupełnie nie potrzebnych ....

Jestem jak najbardziej ZA ale poczekam na cene w polsce i opinie pierwszych użytkowników (tych cywilnych a nie sprzedawców rzecz jasna )

alamakota 18.05.2008, h. 21:42 alamakota
Zacznijmy od tego, że NBB czy nawet GBB to wcale nie taki nowy pomysł, powiedziałbym, że starszy nawet od AEGów jako takich, ale się nie sprawdził i dlatego nie przetrwał ewolucji... Fakt faktem, że obecnie mentalność graczy się zmienia i powstaje nowa nisza, którą GBB ma z dużą szansą powodzenia zapełnić, ale nie należy chwalić dnia przed zachodem. Ile było takich pomysłów, które świetnie się zapowiadały, ale nie przetrwały próby czasu i odeszły w niepamięć zostawiając właścicieli ze sprzętem bez części zapasowych i możliwości rozbudowy?
Promant 18.05.2008, h. 22:39 Promant
"Zacznijmy od tego, że NBB czy nawet GBB to wcale nie taki nowy pomysł, powiedziałbym, że starszy nawet od AEGów jako takich, ale się nie sprawdził i dlatego nie przetrwał ewolucji..."

No to żeś Amerykę odkrył.
Link 19.05.2008, h. 07:57 Link
Jedyna obawa jaką mam to cena końcowa...

Rzeczywiście może być tak drogi, że dostępny tylko dla mniejszości... od 1500 w górę?
Jeśli cena będzie drastycznie wyższa od AEG'ów choćby G&P, to naprawdę będzie ciężko o aklimatyzację tego cudeńka...
Andrzej25 19.05.2008, h. 09:42 Andrzej25
Znalazłem. Tutaj można kupić M4 RIS: $3
Tylko niech ktoś te ślaczki i płotki odczyta...
alamakota 19.05.2008, h. 10:04 alamakota
$3. Swoją drogą magazynki wychodzą koło 170zł netto (bez cła i kosztów przesyłki).
Andrzej25 19.05.2008, h. 11:59 Andrzej25
Trzeba będzie się zaopatrywać w powiedzmy 2 co miesiąc czy 2. Tylko cholerka zwykły ris jest droższy od krótkiego. Wszystko co fajne musi być drogie?
dude1 19.05.2008, h. 18:05 dude1
siemano, mam pytanie - nie wiecie jak TO $3 się ma do tej repliki z niusa ? Czy to też ten cały magna gas ? Co o tym wiecie? piszcie bo strasznie intryguje mnie ten 'kop', tu jest całkiem spory. pozdro
alamakota 19.05.2008, h. 19:05 alamakota
Tak to jest ten sam krabinek, o którym toczy się dyskusja. Swoją drogą chyba zapomnieliśmy, że news dotyczy konwersji, a nie samej repliki.
Promant 19.05.2008, h. 21:24 Promant
Kolego alamakota - czytaj ze zrozumieniem - news dotyczy jednego i drugiego - w takiej formie w jakiej podano informacje w źródłach zagranicznych. Więcej znaczących szczegółów chwilowo nie ma, chyba, że ktoś potrafi czytać chińskie piktogramy.