Daj cynk
Reklama

Aktualności

Jing Gong S 550 czyli chiński SIG 550

Aktualności, 15.05.2008, h. 22:51, dodał: Promant
21

Jing Gong kontynuuje serię nowych replik AEG, znanych wcześniej z wykonania przez markowe firmy - tym razem jest to JG S550 czyli replika karabinu SIG550, której pojawienie się w sprzedaży było nagłe i nie poprzedzone żadnymi konkretnymi zapowiedziami. Do dnia dzisiejszego SIG550 JG pozostawał jedynie w fazie rynkowych plotek - obecnie jest już dostępny.



 

 

 

 

Replika SIG550 wyprodukowana przez JG stanowi, na pierwszy rzut oka, klon produktu Tokyo Marui czyli SG550, który nie jest w tej chwili oferowany przez TM. Z tego powodu produkt JG może wypełnić istniejącą obecnie lukę rynkową. Powstaje zatem pytanie: na ile chińska replika dziedziczy wady i zalety swojego japońskiego poprzednika oraz czy zadowoli miłośników SIG'a?

 

 

JG S550 posiada wykonane z metalu: lufę, bipod oraz mechaniczne przyrządy celownicze. W komplecie z repliką, oprócz aku i "ładowarki", nabywca otrzymuje również szynę RIS do montażu optyki. Cena repliki JG wynosi obecnie w różnych sklepach 47 funtów lub 85 USD.

 

Dane techniczne:

- długość z kolbą złożoną 755mm

- długość z kolbą rozłożoną 1000mm

- waga 3650g [z baterią]

- pojemność magazynka hi-cap 500BB

- długość lufy 534mm

- prędkość wylotowa 350fps na 0.2BB

 

Źródła:

- airsoft-news.eu" target="_blank">http://airsoft-news.eu

- http://www.rsov.com/product/0/1777/p_JG-Jing-Gong-SIG-550-AEG-080.html

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
slipknotyk 16.05.2008, h. 01:36 slipknotyk
replika jak każda inna jeśli będzie wytrzymała to ok za pewne fani tej że giwerki będą mieli powód do zadowolenia iż powstał w miarę tani odpowiednik markowych produktów.
WolfHeart 16.05.2008, h. 09:10 WolfHeart
W ogóle ostatnio więcej robią replik "kompaktowych" niż podstawowych wersji... dobrze, że się długi SIG pojawił na rynku. I w przystępnej cenie.
hellmans 16.05.2008, h. 09:40 hellmans
Slipknotyk, nie ma aktualnie markowego siga 550.
Memoris 16.05.2008, h. 11:53 Memoris
"W miarę tani odpowiednik"? O ile dobrze liczę jego koszt to ok. 200 zł + koszt sprowadzenia. Powiedziałbym że jest to "bardzo tani odpowiednik".
Tylko ciekawe jak z jego wytrzymałością...
Promant 16.05.2008, h. 12:45 Promant
A ja powiedziałbym "w miarę tani" bo, po pierwsze: nie każdy sprowadza i większość kupi w polskich sklepach, a tam cena pewnie będzie ponad dwukrotnie wyższa. I po drugie: sprowadzenie to nie tylko koszt przesyłki ale i cło, więc razem wyjdzie pewnie w przeliczeniu 350pln lub coś koło tego.

Oczywiście to nic w porównaniu z cenami TM, a na dodatek TM nie ma teraz w sprzedaży.
Ale trzeba pamiętać, że to chińska "jakość" a nie jakość TM.
Codename666 16.05.2008, h. 13:33 Codename666
Promat napisał w newsie: "JG może wypełnić istniejącą obecnie lukę rynkową" zgadzam się z jego opinią. Ludzie z braku odpowiedniej repliki robią już para sniperki z M4, która ma stosunkowo krótką lufę no i są strasznie pospolite . Ludzie chcący zrobić fajny karabin szturmowy do taktyki zielonej mogą z powodzeniem sobie sprawić tego JG. Ludzie również pragną się wyróżniać, Sig dla takich osób pasuje, gdyż obecnie nie ma rynku "drugiego takiego". Do tych osób należę również ja Chyba go sobie kupie ale poczekam aż będzie dostępny w Polsce(chińczyk wiadomo, gwarancja się przyda )
tzenth 16.05.2008, h. 15:47 tzenth
Strasznie mnie to denerwuje ze polskie sklepy zdzieraja tyle pieniedzy za chinska replike ktora powinna kosztowac maks. 250 PLN a u nas kosztuje 500 i to niby w jakijs smiesznej promocji z 645 zlotych ktore ta replika nigdy nie kosztowala... lol.

Pewnie powiecie ze jeesszcze transport i sto roznych marz, podatkow, clo etc. ale z drugiej strony USA nie musza placic cla? Nie placa za transport itp? a tam jakos replika kosztuje te smieszne 80 dolcow... zaloze sie ze taki AEG w hurtowni w Chinach pewnie jakies 50 zeta kosztuje xD
U nas te repliki tez nie sa jakies tam drogie bo te 3 stowy w porownaniu do jakiegos CA to jest malo ale irytuje mnie kiedy trzeba placic za cos dwa razy tyle ile powinno w rzeczywistosci kosztowac...
skimek 16.05.2008, h. 16:13 skimek
@tzenth
Kolego a importowałeś coś kiedyś wiesz ile to dodatkowych kosztów i to nie marża tylko transport, w Polsce masz takie dziwne prawo celne że każda twoje replika clona jest jak broń i podlega pod ten taryfikator. Dodaj do tego koszty transportu z chin do hamburga (jak sie nie boisz wyłazisz z kontenerem tam, a jak nie to Gdynia, 2x koszty transportu) w Polsce cło podatki + firma spedycyjna (+ ewentualne koszty związane z oczekiwaniem na swoja kolejkę na cle tzw. koszty magazynowania) w końcu dostajesz kontener i musisz go zmagazynować. I teraz płacąc z góry za towar nie mając pewności ze go szybko sprzedaż cały czas nabija ci licznik.

Po drodze masz jeszcze perypetie prawno/celne, stracony czas nerwy. Pracownicy też się sami opłacą jak i serwis i lokal na sklep.

Ciekaw jestem jak niektórzy będą płakać jak w Chińczycy w końcu zaostrzą przepisy celne i ceny replik pójdą w górę.

a dlaczego RSOV czy Gunnerairsoft maja taniej w końcu to sklepy z Honkongu i połowa tych kosztów im odpada albo są mniejsze.

Żeby nie był całkowity OT sig ładny oby z wykonaniem wnętrza było przynajmiej na poziomie HK416.

Pozdrawiam.
Marek 16.05.2008, h. 19:02 Marek
Raczej nie będzie posiadać elektronicznego ogranicznika dlugości serii jaki był w SIGu 550 i 551 TM.
elgeniusz 16.05.2008, h. 19:17 elgeniusz
Mogli sie pokusic o metal body:/
Minion 16.05.2008, h. 23:18 Minion
tzenth otwórz więc własny sklep, i sprzedawaj po 250. Nawet za 300zł kupię, jeżeli w innych "złych" polskich sklepach będzie po 500zł.
MAR 17.05.2008, h. 14:29 MAR
nie mogli sie pokusić o metal body bo w ostrej wersji jest pokryty tworzywem sztucznym żeby karabin był mniej podatny na korozje. Tak wiec to nie przeszkadza.
Mormaeglin 18.05.2008, h. 10:00 Mormaeglin
No krasiwyj awtomat!
nielu 18.05.2008, h. 16:50 nielu
Czy ktoś może wie jak jest z wysyłką z w. Brytanii do Polski karabinów ? bo te śmieszne 47 funciaków + przesyłka pewniakiem wyjdą taniej niż kupno w polsce...
Promant 18.05.2008, h. 20:50 Promant
A nie zauważyłeś tam takiego małego dopisku "Hong Kong"?...
Huey 20.05.2008, h. 21:20 Huey
A czy do SIGów JG podchodzą magazynki TM i MAG? Bo z hi-capem nie będę latał
Deka 22.05.2008, h. 15:35 Deka
czy ma ktos juz sklepy w ktorych ta bron jzu sie ukazala? prosilbym o linki, poniewaz moje poszukiwania nic nie daly. (a moze, ktos by zamierzal zamawiac, i koszty "podrozy" repliki rozlozyc miedzy kupujacych- jednak ktos najpierw by musial sprawdzic ile by wyniosly te wszystkie formalnosci.) Pozdrawiam
Marek 23.05.2008, h. 22:30 Marek
Mówisz i masz-jest na gunnerze za 85$
Odnośnie magazynków, piszą że jest to kopia TM więc magazynki TM powinny pasować

$3
Brayli 25.05.2008, h. 00:55 Brayli
A wiadomo coś na temat cudownego "bursta"? Skopiowany? Czy nie ma? :/ Po fotkach mniemam że nie ma (S /1/20) Kopia 99%?
Huey 25.05.2008, h. 15:10 Huey
Hmm... Zacznijmy od tego ,że to nie jest replika 550 tylko 552 z wydłużoną lufą i chwytem... Nie ma bursta i paru innych szczegółów...