Daj cynk
Reklama

Aktualności

SWD A&K AEG

Świat, 11.09.2011, h. 12:02, dodał: Promant
40

Kolejna firma dołączy wkrótce do grona producentów repliki karabinu SWD w wersji AEG, tym razem jest to A&K.



Oferta rynkowa replik karabinu snajperskiego SWD w wersji AEG stale się powiększa. Dostępne są już produkty firm Real Sword oraz Classic Army. Do wypuszczenia własnych modeli AEG szykują się także firmy King Arms i Cyma.

Wkrótce do grona producentów repliki karabinu SWD w wersji AEG dołączy kolejna firma - tym razem chiński producent: A&K. Najwyraźniej firma A&K odczuła konkurencję, ze strony AEGów, dla swojej repliki sprężynowej i postanowiła zaproponować klientom własnego AEGa.

Replika AEG SWD A&K ma być dostępna na rynku od końca września bieżącego roku.

 

 

 

1.jpg2.jpg

 

 

Będzie to niestety wersja "black" czyli z okładzinami i kolbą z czarnego tworzywa (optyki nie ma w komplecie).

Replika oferowana jest już, w opcji preorder, na stronie get-reload.com. Cena: 225USD.

Karabin ma posiadać gearbox z 7mm łożyskowaniem. Waga: 3400g. Magazynek o pojemności 60BB, kompatybilny z magazynkiem wersji sprężynowej. Hop-up regulowany. Zalecane zasilanie: akumulator Li-Po.

Nie wiadomo czy podana wartość generowanej prędkości początkowej jest prawidłowa, gdyż rozbieżność jest w tym przypadku bardzo duża: 300 - 396fps na 0.2g BB.

Podano również, że replika posiada, oprócz semi, nastawę full auto (?). Niestety podane info jest mało precyzyjne i brak szczegółowych informacji na temat mechanizmu czy elementów repliki. Wiadomo jedynie, że będzie to replika full metal.

 

 

 

 

 

Źródło:

aeg-black-not-including-scope-p-1184.html">www.get-reload.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
hokager 11.09.2011, h. 12:20 hokager
Jeśli replika ma taką rozbierzność w fpsach,to będzie ją ciężko uszczelnić tak samo w przypadku spręzynowego SWD A&K
Dread 11.09.2011, h. 12:21 Dread
Na stronie A&K produkt GY-EPSVD-BK od ponad 2 miesięcy wisi jako "dostępne", więc dziwił mnie brak jakichkolwiek informacji na temat tej repliki. Co do FPSów, to A&K zawsze podaje wartość 300-396fps, każda replika wdług nich generuje taką prędkosć.
Na stronie A&K wiele produktów wisi jako dostępne. Ale nie wszystkie są. A informacji nie było, bo produkt nie istniał na rynku, ani w formie opcji preorder ani w formie jakichkolwiek informacji. Po raz pierwszy podano info na temat daty premiery rynkowej, a i tak zobaczymy czy się sprawdzi.
Promant 11.09.2011, h. 12:41 Promant
oskrb 11.09.2011, h. 12:38 oskrb
jeśłi trzeba będzie tyle samo się napracować żeby było szczelne spasowane i poskręcane jak spreżynowy to ja poczekam na stalową cyme ^^
Na stalową cymę, która ma być ze znalu. Dlugo poczekasz.
Lesio 11.09.2011, h. 12:42 Lesio
Zigger 11.09.2011, h. 12:41 Zigger
a ja jednak zaryzykuje kupna tej ASD, mam 2 sprenżynowe i nie narzekam :) bardzo ładnie strzela po drobnych przerubkach :)
przerÓbkach
Perski102 11.09.2011, h. 12:58 Perski102
Lesio 11.09.2011, h. 12:42 Lesio
I znów okładziny z tworzywa w kształcie drewnianych. Idiotyzm.
A coż to za problem zrobić sobie z buku albo wiśni?
Geralt331 11.09.2011, h. 14:22 Geralt331
Zastanowmy się...

- nie każdy ma narzedzia
- nie każdy ma smykałkę
- nie każdy uważa, że jak coś kupi, to musi później samemu dorabiać nawet części zewnętrzne
- niektórzy uważają, że replika powinna choć kształtem się zgadzać z wersją ostrą.
Lesio 11.09.2011, h. 14:38 Lesio
Pomijając już te wszystkie dywagacje- drewna w SWD to była w większości przypadków sklejka. Poza tym to nie jest proste wydrążenie klocków pod sprężynę- okłądki muszą zawierać sporo miejsca na akumulator. Potrzeba naprawdę dobrego sprzętu, a dostosowywanie oryginałów jest dość problematyczne lub niemożliwe, w zależności od położenia silnika.
Matt141 11.09.2011, h. 16:02 Matt141
Pamiętajmy jednak, że są repliki, które maja drewno, więc nie jest to niemożliwe. Poza tym - ja nie narzekam na brak sklejki, a na ZŁY kształt. Jak chcą kompozytowe okładziny - niech zrobią je w kształcie kompozytowych okładzin.
Lesio 11.09.2011, h. 17:07 Lesio
Pachnie tutaj po prostu tanim marketingiem. SWDS nie odnajdzie tylu odbiorców, a w kompozycie "wyrzeźbić" wszystko znacznie łatwiej.

Odpisywałem do hasła "co za problem- zrób to sam".
Oczywiście, że załozenie drewna nie jest niemożliwe. Oryginalne okładki zazwyczaj da się zamontować bez drastycznych przeróbek, problem powstaje w sytuacji odnalezienia miejsca dla silnika. Gdy jest pod kątem w stylu RS-owskiego T3 to potrzeba grubszego chwytu. Gdy jest równolegle jak w CA, trzeba wydrążyć kolbę pozostawiając cieniutkie ścianki boczne. Wszystko da się zrobić, ale niektórzy nie zauważają tych malutkich niuansików, i wszystko wydaje się być takie proste. Takie podejście jest irytujące.
Matt141 11.09.2011, h. 17:25 Matt141
Ależ oczywiście... jeśli ktoś nie ma sprzętu itd. To zawsze można iść do stolarza on na pewno wam zrobi ale wierzcie mi wystarczy trochę cierpliwości i można to zrobić samemu, okładziny też.
Geralt331 11.09.2011, h. 20:07 Geralt331
babski 11.09.2011, h. 13:47 babski
Krótka recka swd w wersji aeg od a&k  http://www.wpairsoft.com/f38/k-svd-aeg-561.html

Na koniec fajne podsumowanie: "please, to save a headache, get the RS AEG"  ^^
Czyli, jak widać jest prototyp także w drewnie, choć kiepsko wykonanym. Bebechy to "kupa" poza zębatkami. Optymistycznie nie nastawia. Co innego tania sprężyna za 3 stówy a co innego AEG - tutaj juz jakość powinna być wyższa, ale jak widać A&K nie zachwyca.
Promant 11.09.2011, h. 15:02 Promant
Z zdjęcia z GB można wywnioskować że ma 4 zębatki... (odlegość między 2 a tłokową jest za duża, więc musi tam być 3 zębatka)

A i tak wygląda on o wiele pancerniej niż ten z CA.
Ulner 11.09.2011, h. 15:14 Ulner
Panowie, odnoszę wrażenie, że mamy mały miks nazw i producentów, bynajmniej nie z waszej winy. Ten opisywany w recenzji podenej w linku to tak naprawdę SWD od mało znanej formy S&T, którą pan o nicku Jeimuzu wygrał w konkursie Evike- sama replika jeszcze nie wyszła, ale infromacje o niej są niewiargodnie zbieżne z rzekomą "Cymowską" wersją Dragunowa.
Wspominany wyżej waćpan przez praktycznie cały czas utrzymywał, że jest to produkt z "Smart Teamu Hong Kong", teraz pisze o A&K.

Przydatne linki:
http://www.youtube.com/watch?v=QDo4ncr-U3c
http://www.airsoftohio.com/forums/showthread.php?t=35524
http://airsoftohio.com/forums/showthread.php?t=33878&highlight=SVD

Siedzę w tej sprawie już dłużej, i obserwuję ten majdan.
Matt141 11.09.2011, h. 15:45 Matt141
hmm czyli mały mętlik mamy...Jednakże gearbox w tej replice nie za fajny. Zobaczymy jak wypadnie cymowska wersja swd :D
babski 11.09.2011, h. 16:07 babski
Promant 11.09.2011, h. 18:43 Promant
No to robi się ciekawie. Cyma/A&K/S&T i nie wiadomo ki diabeł. Ale w takim razie, jeżeli to autor wątku wprowadza w błąd - kwestia poziomu jakości A&K pozostaje otwarta.
ciekawie by było jakby to była replika gbb owych producentów ^^
babski 11.09.2011, h. 19:01 babski
Jeżeli już, to tylko na CO2.
Promant 11.09.2011, h. 20:01 Promant
Mogłoby być co2, nie pogardziłbym :D
babski 11.09.2011, h. 20:24 babski
Chiński GBB snajperki w dodatku? Wiem jaki by był. Na zmianę było by "nie trafiłem, oj zeszło, oj znowu" a od czasu do czasu "pszszszszszszstttttt (gaz papa)".
Guest (ID:6452) 12.09.2011, h. 11:03 Guest (ID:6452)
Może aż tak źle by nie było... Na pewno dałoby się poprawić fabrykę ;) nie ma rzeczy niemożliwych :P
babski 12.09.2011, h. 15:19 babski
Mendi 11.09.2011, h. 18:57 Mendi
już sie nie mogę doczekać agentów z swd z podpiętym drumem i full auto ;]
Stalker 11.09.2011, h. 19:06 Stalker
Znając Chińczyków, może okazać się że SWD Cymy, A&K i KA są robione w 1 fabryce i brandowane przez różne firmy. :) Oczywiście mogą się różnić jakością, co zależy od tego, kto jakiej jakości wymaga.
Też odnoszę identyczne wrażenie :P
Promant 11.09.2011, h. 20:00 Promant
Voytas 11.09.2011, h. 23:08 Voytas
Wiadomo już może, który sklep będzie sprzedawał tą "piekielną machinę" ?
Michi18 12.09.2011, h. 16:30 Michi18
i tak wolę moją sprężynkę<3
Dread 12.09.2011, h. 17:22 Dread
Na airsoftglobal cena w przedsprzedaży 188$

Jedno mnie zastanawia, o ile w sieci można znaleźć trochę informacji na temat repliki od A&K, to niewiele można znaleźć na temat Cymy. Jedyna informacja pochodzi od Gunfire. Konstrukcja i czas premiery rynkowej jest dziwnie zbieżny z rzekomą Cymą. Może replika Cymy w ogóle nie istnieje, całość robi A&K, a reszta to tylko plotki? Druga opcja, może Gunfire będzie zamawiać SWD od A&K via Cyma, bo ta druga marka ma w Polsce lepszą opinię? W Chinach wszystko jest możliwe.
Stalker 12.09.2011, h. 18:08 Stalker
Podobne zdanie wyraziłem 2 posty wyżej :) Myślę, że to jest prawdopodobny scenariusz.
Voytas 12.09.2011, h. 20:16 Voytas
Współpraca producentów jest jak najbardziej możliwa, gdyby A&K skorzystało na technologii CM to w moim skromnym mniemaniu wyjdzie całkiem fajna replika w swoim przedziale cenowym :) A popyt na pewno będzie spory, bo nie każdego stać na RS czy CA.
Melite1337 12.09.2011, h. 20:35 Melite1337
mi sie nie podoba SVD elektryczne :/
rozumiem , gazówka , sprężynowe no ale nie elektryczne !
Voytas 12.09.2011, h. 21:05 Voytas
SWD jest karabinem samopowtarzalnym więc akurat napęd elektryczny jest jak najbardziej prawidłowy (o ile nie będzie full-auto), sprężyna jest raczej "nie koszerna". Jeśli chcesz gaziaka to zawsze możesz pokombinować o ile masz zaplecze techniczne i wiesz jak taką modyfikację wykonać.
Gaziak byłby super... A co do popytu na cymowskie aeg swd to nie wiadomo jak to będzie..Jeśli będzie kosztować koło 1000 to wolę sobie darować, bo raczej w cenie springowego nie będzie :/
babski 12.09.2011, h. 22:03 babski
Voytas 13.09.2011, h. 20:36 Voytas
W cenie springa na pewno nie, ale jakby nie patrzeć A&K to będzie wydatek ~650 złociszy czyli nie tak źle :D a i tak na pewno trzeba będzie wymienić większość części GB i dopasować elementy zewnętrzne. Jeżeli to będzie kopia Real Sworda to części w teorii też powinny pasować. Zagazowane SWD to marzenie ...
Skąd takie wyliczenia? Dokładnie przeliczanie ceny z kursu to spora pomyłka, w tym przypadku może nawet o 300-500zł, zależnie od nasycenia rynku. Nikt o zdrowym, marketingowym zmyśle nie sprzedawałby "Świetego Graala karabinów wyborowych" po cenie kursowej.
"Cymowska" (cudzysłowiem pisane, gdyż w związku z informacyjnym bałaganem wolałbym go nazywać S&T, ponieważ to do niej odnoszą się wszystkie aktualne ciekawostki na temat tej repliki) ma kosztować w wersji z drewnem pod 1000zł. Na pewno na wstępnej cenie się nie skończy- nie ma powodu rozpisywać się tutaj o kosztach tuningu. I na pewno znajdzie multum nabywców, skoro gunfire szykuje partię 500 sztuk. Jeżeli dobrze pamietam, tyle sztuk pierwszej serii RS-a wyszło na cały świat ;]
Matt141 13.09.2011, h. 21:23 Matt141
konri8 15.09.2011, h. 18:35 konri8
IMO jak Cyma zrobi swoją wersję, jeszcze do tego pewnie z drewnem i gearboxem z nowej serii przy nei wiele droższej cenie, to A&K i inne chińczyki nie majączego szukać na rynku... :)
Wojtasasg 01.01.2012, h. 22:07 Wojtasasg
Jest już w Taiwangunie , i ze zdięć można wywnioskować że bd możliwość zamontowania Gearboxa do sprężyniaka !!