Daj cynk
Reklama

Aktualności

Classic Army - Armalite AR10

Aktualności, 07.05.2008, h. 12:12, dodał: Promant
18

Classic Army zapowiedziało kolejną swoją replikę z rodziny "M" - 7,62x51 Armalite AR10.



 

Armalite AR10 7,62x51 jest, w uproszczeniu rzecz biorąc ;), wersją rozwojową 7,62x51 karabinu M16. Obecnie nie są jeszcze znane szczegóły techniczne dotyczące tej repliki. Można jedynie określić na podstawie zdjęć, że ten konkretny model jest dokładną repliką wersji AR-10 SuperSASS.

 

 


 

 

Źródło: http://airsoft-news.eu/

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Gogin 07.05.2008, h. 12:45 Gogin
I czym to się różni od reszty SPR bez lunet, czy URX ? Precz z serią eM-ek. Do kupienia jako repliki jest chyba 99 % modeli z rodziny m16 i pochodnych .
rambo0072 07.05.2008, h. 12:49 rambo0072
Ja bym z chęcią w końcu zobaczył Famasa.
woma 07.05.2008, h. 12:53 woma
<!--quoteo--><div class='quotetop'></div><div class='quotemain'><!--quotec-->I czym to się różni od reszty SPR<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd--> Chociażby kalibrem- 7.62
Shadow 07.05.2008, h. 13:13 Shadow
gogin, a ak47 i 74 też to samo?
siridar 07.05.2008, h. 13:22 siridar
Taaa, repliki się niesamowicie różnią kalibrem
Promant 07.05.2008, h. 13:44 Promant
Cóż, emki sa do siebie tak samo podobne jak choćby kałachy. Tak samo rodzina G36 albo wszystkie MP5. I co z tego? Przynajmniej każdy znajdzie coś co mu się spodoba.

A jak nie widać różnicy maga, oznaczeń, kalibru, przedniego bloku mocowania ris'a itp... - to każdy okulista pomoże
Jackall37 07.05.2008, h. 14:04 Jackall37
M60 to jedyna emka, która mi się naprawdę podoba...

A jak dla mnie, to taka dominacja rynku przez eMki prowadzi tylko do tego, że ludzie zaczynają szukać odmiany.

Ciekawe czy wreszcie doczekam się w Polsce AK ze stali w przyzwoitej cenie...
QQryQ 07.05.2008, h. 14:05 QQryQ
nie lubisz? nie kupujesz. proste
Świr 07.05.2008, h. 14:15 Świr
może long gbv2 tam wepchną? hę?
OC14Groza 07.05.2008, h. 15:14 OC14Groza
lol "Armalite AR10 7,62x51 jest, w uproszczeniu rzecz biorąc , wersją rozwojową 7,62x51 karabinu M16" chyba odwrotnie to AR-10 był protoplastą M16
Kelly 07.05.2008, h. 15:17 Kelly
eee ale AR-15 czytaj M16 wzięło się właśnie od AR-10 jak kolega stwierdził
PanAntoni 07.05.2008, h. 17:00 PanAntoni
AR-10? Jakie AR-10 przecież toto ma body od współczesnych eMek z szyną Picatinny na wierzchu! Zwykłe czarne chwyt i kolba! I ten RISowy handguard... BLUŹNIERSTWO! Nawet jeśli to jakaś nowa reinkarnacja AR-10, to co to ma wspólnego z oryginalnym karabinem z lat 50?!

$3

^To prawdziwe, klasyczne AR-10, dzieło E. Stonera, protoplasta AR-15. Jeden z najlepszych karabinów szturmowych kal. 7,62 który jednak nie odniósł komercyjnego sukcesu, bo kiedy został wprowadzony do produkcji gotowe były już olbrzymie zamówienia na G3 i FN FAL. Kiedy jednak 7,62 wyszło z użycia na rzecz 5,56, AR-10 rozwinięto w AR-15 przyjęty przez amerykańską armię jako M-16... Dalszy ciąg wszyscy znamy
HateMe 07.05.2008, h. 18:03 HateMe
Naucz się czytać - To jest replika wersji SuperSASS. Tyle że SuperSASS ma jeszcze w zestawie tłumik, krótki magazynek, i kolbę Magpula. Czyli to taka podstawa SuperSASSa.
Promant 07.05.2008, h. 22:02 Promant
OC14Groza:
rozumiem, że Twoim zdaniem SuperSass był wcześniejszy od M16?

Ja wiem co to jest AR10 i znam historię rozwoju emek.
Oryginalny AR10 nie ma wiele wspólnego poza kalibrem z SuperSass.

Za to SuperSass wykorzystuje wszystko to co znamy z M16 i późniejszych wersji emek - włącznie z tym body mającym ris na grzbiecie.
I w tym kontekście jest wersją rozwojową. Następnym razem napiszę news'a łopatologicznie - dla tych co "no abla"
maxavelli 07.05.2008, h. 23:40 maxavelli
Zamiast sie klocic dopasujcie sobie odpowiednia wersje AR-10 ktorej jest to replika ...

$3
Promant 08.05.2008, h. 08:16 Promant
Spox, nikt się nie kłóci Rozważamy kwestie semantyki.
Tak jak napisał HateMe - to jest SuperSass ale bez tłumika, krótkiego maga i kolby snajperskiej Magpulla.
Nic nowego. Pewnie w drugim rzucie CA wypuści części - "tłumik do AR10 SuperSass", kolba i mag. I sobie dodatkowo zarobi.
Dant3 08.05.2008, h. 11:03 Dant3
ja tam mam cicha nadzieje, ze zaczna wlasnie wypuszczac tanie magi(tzn ze cena nie jest rowna 100 zl jak te z gp) 7,62 do eMek;)
Jackall37 08.05.2008, h. 19:59 Jackall37
$3

swoją drogą to amerykanie niezłych armat na polowaniach używają

CA od dawna robiło repliki ArmaLite i to była tylko kwestia czasu, a magi CA to byłaby ciekawa alternatywa