Daj cynk
Reklama

Aktualności

ARES MG - 006

Świat, 12.08.2011, h. 22:19, dodał: Promant
26

Firma ARES wprowadza na rynek replikę ASG AEG MG - 006: Light Machine Gun.



Firma ARES Airsoft poinformowała, że w ciągu dwóch tygodni będzie mieć swoją premierę rynkową replika Ares MG-006 LMG.

 

 

lmgSV.jpg

Light Machine Gun ARESa został przez producenta, jako replika systemu AEG, zaprojektowany od podstaw i wykonany w całości z wysokiej jakości aluminium. Replika jest podatna na tuning - wszystkie części gearbox'a, takie jak: tłok, zębatki, dysza, sprężyna itp. - są kompatybilne z częściami dostępnymi na rynku.

Ponadto LMG posiada zmodyfikowany mechanizm spustowy, który, w momencie naciśnięcia spustu, bezpośrednio aktywuje automatyczne podawanie kulek z magazynka typu Box (o pojemności 500BB).

 

 

lmg3.jpg

Sześciopozycyjną kolbę można łatwo zdemontować (podobnie jak w pierwowzorze). Umożliwia to zmniejszenie rozmiarów repliki w przypadku użycia podczas działań CQB. Grzbietowa szyna RIS oraz system szyn frontu umożliwiają montaż optyki, chwytów itp.

 

 

lmg8.jpg

LMG wyposażono w system szybkiej wymiany sprężyny. Replika posiada jednoczęściową lufę zewnętrzną, mieści akumulator 9.6V typu mini. Tryb ognia: full auto. Lufa wewnętrzna: Tight Bore Barrel. Material: aluminium, nylon. Długość: 790 - 920mm. Waga: 3400g. 
Generowana w stocku prędkość początkowa: 300-320fps.

 

 

 

lmg7.jpg

 

 

 

 

 

Źródło:

www.aresairsoft.com

Ocena wszystkich (5.50, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
karolofic 12.08.2011, h. 22:43 karolofic
Zakochałem się...
keymaker 12.08.2011, h. 22:44 keymaker
Ty to lubisz.
Krepel 12.08.2011, h. 22:44 Krepel
Całkiem fajna alternatywa dla tych wszystkich "minimów".
Himo 12.08.2011, h. 22:45 Himo
Replika wygląda świetnie mam nadzieje że będzie z niej można sporo wycisnąc
Maslo_ 12.08.2011, h. 22:47 Maslo_
Cudzik <3!!
B4rt 12.08.2011, h. 23:02 B4rt
Bajer. Fajnie, że box ma stosunkowo niewielką pojemność (w porównaniu z minimi), pozwala to na sianie kompozytem, ale jednak daje wizję skończenia się kulek.

Aż mnie naszła chęć na potrzymanie. W końcu orginał też był lekki i poręczny.
Moja weapon of choice jak będzie za co zanabyć ;).
kuba23 12.08.2011, h. 23:04 kuba23
To w orginale też waży tylko 3,5 kg?
Na stronie stonera pisze, że 4,5.
Dodając batkę, kulki, optykę, ktoś sobie pewnie zażyczy bipod będzie koło 4kg.

Dla porównania wg. Wikipedii M249 w wersji Para waży 7,1 kg.
B4rt 12.08.2011, h. 23:14 B4rt
poiu007 12.08.2011, h. 23:28 poiu007
Ciekawe kiedy doczekamy się MG3:) Jeszcze gdyby ważył tyle samo:P
arch deluxe 13.08.2011, h. 14:28 arch deluxe
W sam raz do CQB. ]:->
FlyingCat 13.08.2011, h. 18:05 FlyingCat
@B4rt - Ten "nini" box nappojemnosć porównywalna z "normalnym od M249 - czyli około 2000-2500 szt :)
Uzywam takiego samego  firmy MAG w swoim M249.

BTW - jeżeli napisali że zgrywają mechanizm boxa ze spustem to być może zrezygnują z oddzielnego zasilenia boxa, a to daje trochę miiejca więcej na BB
Raistllin 13.08.2011, h. 20:18 Raistllin
Tak opisali w instrukcji jakby bateria dla repliki miała być wrzucana w box...... Może dlatego tak mało miejsca w boxie....

http://www.aresairsoft.com/for%20web%20only/tech_pdf/manual/Ares_MG-006_Manual.pdf
Yfronus 13.08.2011, h. 21:35 Yfronus
Przepraszam za debilizm, ale właściwie to czego to jest replika? Z treści njusa jakoś nie wyłapałem tej informacji...
chudina 13.08.2011, h. 22:06 chudina
yasioo1984 13.08.2011, h. 22:09 yasioo1984
och, ach, ale na 3-cim zdjęciu spasowanie dwóch części body wygląda gorzej niz w niejednym chińczyku :] Jak dla mnie ARES powinien bardziej się postarac w tym temacie, skoro tak mocno się ceni.
szpiegh 14.08.2011, h. 20:05 szpiegh
Wie już ktoś może jaki tam będzie zastosowaby GB ?? Czy tak samo pancerny jak w minimie ??
radzio2k 15.08.2011, h. 00:06 radzio2k
Oprócz jakiś prywaciarzy to ktoś uzywa tego karabinu? :P
Duńczycy testowali KAC Stoner LMG dla swojej armii, jako najlżejszą dostępną broń wsparcia, ale nie wiem jakie są efekty.
Promant 15.08.2011, h. 10:30 Promant
"Czarnym koniem w przetargu może być amerykański karabinek maszynowy Knight’s Armament Co. (KAC) Stoner LMG, testowany w Danii i przyjęty tam do uzbrojenia oddziału specjalnego płetwonurków jako LMG M/99, niemal połowę tańszy od FN Minim'  http://www.altair.com.pl/start-3973
a tak off topic to : http://www.altair.com.pl/start-5505
gadzinka 23.08.2011, h. 22:01 gadzinka
szkoda że USMC zamiast tego swojego Stonera, twórcy tego ich m16 postanowili wziąć na nastepce minimi jakąs przeróbke eMki od HK

Mówię to jako rekonstruktor usmc- bardzo podoba mi sie ten stoner kac lmg :P bardziej od m249
radzio2k 23.08.2011, h. 22:09 radzio2k
O jakim HK mowa dokładnie :> ?
gadzinka 23.08.2011, h. 22:15 gadzinka
Tez chyba na altairze czytałem ale teraz znaleźc nie mogę i czasu na szukanie nie mam, ale słowo klucz to 'iar' i oczywiście 'usmc' :P
radzio2k 23.08.2011, h. 22:20 radzio2k
Jest, znalazłem. Tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałem, to ma zastąpić m249 czy m16 całkiem?
gadzinka 23.08.2011, h. 22:37 gadzinka
Bez przesady- tylko minimi, i to tez długo im zejdzie
radzio2k 23.08.2011, h. 22:40 radzio2k
Fear Factor 16.08.2011, h. 22:36 Fear Factor
Stoner LMG zrobił tylko ARES czy jakaś jeszcze firma? Wydawało mi się, że już był w sprzedaży i dodawali do niego atrapę lasera.
Promant 24.08.2011, h. 22:07 Promant
Był jakiś custom czy produkcja niskoseryjnaale nie pamiętam jakiej firmy. 

BTW
ARES ma chyba jakieś poślizgi - teraz, zamiast o 2 tygodniach, mówia o 2miesiącach do premiery rynkowej, czy cos koło tego.