Daj cynk
Reklama

Aktualności

ICS CXP - M-ka, ale nie taka zwykła

Aktualności, 21.04.2008, h. 11:42, dodał: Regdorn
20

Mad Onion donosi, że razem z L85A2, dzisiaj jest premiera także nowej koncepcyjnej repliki ICSa. Niby jest to M-ka, ale zaprojektowana bez ostrego pierwowzoru. O zadowoleniu firmy z nowego produktu może świadczyć fakt opatentowania designu ich nowego karabinka CXP.



 

 

 

 

Koncepcyjny CXP jest najkrótszą po wersji "pistoletowej" M-ką w ofercie ICSa. Na niej też została oparta budowa CXP. Replika posiada przede wszystkim zupełnie nową składaną kolbę z 6 punktami regulacji. Front także "inny" jest wzmocniony i w tej replice nie ma mowy o jakichkolwiek luzach na łączeniu z metalowym body. Replika, podobnie jak L-ka przychodzi ze sprężyną M120 i rozpędza wystrzelone kulki do 395fps. Posiada również wzmocniony gearbox, co ponoć ma zapewnić swobodę upgradu.

 

Bateria (9,6V-1400 mAh) w replice została przewidziana w doczepionym (w zestawie) na szynach RIS pudełku imitującym celownik laserowy znany z oferty ICSa.

 

 

Parametry techniczne:

- długość: 695 mm (z kolbą złożoną: 595mm),

- waga: 2750 g,

- magazynek hi-cap: 450 kulek

 

Cena repliki w Polsce (Mad Onion) ma wynieść 1499 zł i należy się jej spodziewać, podobnie jak L-ki, na przełomie maja i czerwca. 

 

Źródło: Mad Onion

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Yuber 21.04.2008, h. 12:12 Yuber
Mimo iż bardzo cenię ICS'a myślę, żę ten produkt to jakaś pomyłka firmy...
skorek 21.04.2008, h. 12:14 skorek
Podoba mi się, ciekawe o ile będzie tańszy na wgc
QASZ 21.04.2008, h. 12:14 QASZ
już widzę jak ta kolba będzie pięknie "biegać" kiedy sie trochę nią użytkownik pobawi, karabinek mi sie podoba ale kolba to chybiony pomysł (i nie pomogą tłumaczenia że na zdjęciach widać iż są w niej wewnętrzne prowadnice - widać że szyny są w kształcie płaskowników "C" - mają za mało punktów oparcia, po pewnym czasie i tak zaczną sie zachowywać jak kolby mp5).
P.S. bieda ten pojemnik na baterię.
Wacol 21.04.2008, h. 12:55 Wacol
Przynajmniej po raz pierwszy bodaj, ostra wersja giwery ma szansę być repliką repliki.;]
nyo 21.04.2008, h. 13:34 nyo
Obrzyd.. :/
SkiX 21.04.2008, h. 14:43 SkiX
Na tym lewym górnym zdjęciu to prawie jak mp5 wygląda ^^
lemonzawodowiec 21.04.2008, h. 14:45 lemonzawodowiec
Nie wiem dlaczego, ale trochę mi to przypomina AR-15.
dcm_Marecheq 21.04.2008, h. 14:49 dcm_Marecheq
Fajna kolba - ciekawe jak by wyglądała na HK416.
Przemalek 21.04.2008, h. 16:23 Przemalek
Mi przypomina Scara ;]
kajo 515 21.04.2008, h. 20:24 kajo 515
nie no troche głupia no tak zwyglądu niezaładna a niewidomo jak w terenie się sprawdzi
Placek 21.04.2008, h. 21:13 Placek
Mmmm! Perfektisimo!
Faroo 21.04.2008, h. 21:37 Faroo
Mi przypomina MP5. Zmutowane MP5

QUASZ, ciekawe, co wypisujesz. Widziałeś? Dotykałeś? Nie? Ciekawe...
BullittOFA 21.04.2008, h. 21:37 BullittOFA
A mnie naleśniki i ciastka ;D

Wygląda świetnie, naprawdę można się już znudzić widokiem zwykłych szarych eMek wszędzie wokół...
Podoba mi się to, iż wygląda "ciężko" dzięki tej kolbie (paradoksalnie, pomimo otworów które zwykle przydają lekkości). Tak samo ciężko i potężnie wygląda M14EBR
Ale to czysto subiektywne odczucie.
Link 21.04.2008, h. 21:37 Link
Nie kupiłbym karabinka za tyle pieniędzy, który został wymyślony.

Muszę mieć coś co naprawdę istnieje, dlatego żadnych takich wynalazków nigdy nie kupię.

Pewnie jak i wielu innych.
Kocur666 22.04.2008, h. 10:18 Kocur666
Hmm ta kolba z tylu to na baterie czy tez na nowy system mocowania sprezyny i tez mozna dowolnie zmieniac moc repliki nie wymieniajac sprezyny ? Ktos orientuje sie ?
alamakota 22.04.2008, h. 21:43 alamakota
Nie sądzę, zeby zmienili GB specjalnie dla tego karabinka. A w tej rurze (w oryginale) znajduje się zamek - dlatego bawią mnie te wszystkie "repliki" emkek jak "peacekeeper" czy ten najkrótrzy ICS z zaślepką jak u MP5K...
Novak 23.04.2008, h. 18:41 Novak
Poroniony pomysł. Wybrałem airsoft by jak najlepiej oddawał rzeczywistość, po co więc mam biegać z czymś co tak naprawdę nie istnieje. Wszystkie moje wysiłki idą na to by zwiększyć realizm, jak mam więc się wczuć w jakikolwiek scenariusz sokoro nawet moja broń nie miała by "ostrego" odpowiednika. Nie wspominam nawet ze dla jakiejkolwiek rekonstrukcji to jest porostu bezużyteczne. A tak w ogóle jest okropnie brzydki:P(oczywiście to subiektywna opinia:)) .
Zax 23.04.2008, h. 20:50 Zax
Rzeczywiście brzydkie okrutnie, ale co kto lubi.

alamakota - w tej "rurze" znajduje sie nie zamek a sprężyna powrotna zamka. Jest modyfikacja ostrej emki w której wyeliminowano ten patent, dokładniej ZM Weapons Model LR300.
alamakota 23.04.2008, h. 23:37 alamakota
Skrót myślowy. Wiem, że jest wersja pozbawiona (jeśli dobrze pamiętam nazwę) tuby buforowej i nie tylko lr300. Np KAC też ma swoje PDW na bazie emki, ale tamte zupełnie inaczej wyglądają. Natomiast takie karabinki prosto z deski kreślarskiej mnie po prostu bawią (subiektywne odczucia ) i nic na to nie poradzę.
thorien 26.04.2008, h. 00:13 thorien
Tylko że LR to już nie emka, tak samo jak SCAR, Masada, XM8 i to...(i czego tam jeszcze dusza zapragnie)