Daj cynk
Reklama

Aktualności

Chińskie nowości z rodziny AK

Aktualności, 16.04.2008, h. 12:36, dodał: Promant
27

Chińscy producenci oferują coraz lepsze wersje znanych już replik AK. W kolejnych edycjach chińskich replik kałasznikowów coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie stali i drewna. Na rynku pojawiły się nowe, ulepszone wersje AKM i AKS74U.



 

Firma Shirley Toy oferuje obecnie AK oraz AKM Cymy w konfiguracji full metal and wood. Szczególnie zyska na tym replika AKM, której plastikowa imitacje drewna pozostawiały wiele do życzenia.

 

 


 

 

Dboys nie zostaje w tyle. Nowa wersja AKS74U posiada nie tylko stalowe body i drewniane okładziny. Producent zapewnia, że pozostałe części metalowe również wykonano ze stali, a solidna konstrukcja repliki sprawia, że jest to obecnie najlepszy chiński aeg oferowany miłośnikom AK.

 

 


 

Źródło: http://airsoftnews.eu/news.php?10

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Aliant 16.04.2008, h. 12:57 Aliant
Super!!! Pozostaje tylko czekać na ich premierę w Polsce
zubrY 16.04.2008, h. 13:03 zubrY
Albo sprowadzić sobie takiego , tylko problemy na granicy
Wyborowiec 16.04.2008, h. 13:04 Wyborowiec
No i bardzo dobrze bo tanie chińskie i lepsze od markowych replik
Foka 16.04.2008, h. 13:30 Foka
> bo tanie chińskie i lepsze od markowych replik

Wyborowiec 16.04.2008, h. 13:36 Wyborowiec
Foka powiedz dlaczego nie przecież jak kupisz karabinek za 2000zł to szkoda się z nim rzucić na ziemie a jak masz karabinek za 500zł to jak się popsuje to nie szkoda

Pozdrawiam xD
Aliant 16.04.2008, h. 13:38 Aliant
No nie wiem czy tak nie szkoda. Większość kupuje chińczyki ze względu ograniczonego budżetu.
przemek10 16.04.2008, h. 13:40 przemek10
Już jak zobaczyłem AKM z plastikowymi drewnami poważnie sie zastanawiałem czy nie sprzedać granatnika i go kupić , teraz prawdziwe drewno mnie do tego przekonały
Wyborowiec 16.04.2008, h. 13:53 Wyborowiec
Aliant na pewno są jakieś problemy z budżetami (wiem bo sam je mam nie jestem bogaty niestety) ale jeżeli masz tani karabin to inaczej patrzysz na jego użytkowanie

Pozdrawiam xD
Jangi 16.04.2008, h. 14:06 Jangi
Jeju, nie rozpoczynajcie kolejnej wojny o to "co lepsze", chińczyki, czy markowe repliki i tak każdy wie, jak to jest...
Wyborowiec 16.04.2008, h. 14:32 Wyborowiec
OK Ja nic już nie pisze

Pozdrawiam xD
Codename666 16.04.2008, h. 14:57 Codename666
Podoba mi się napis na opakowaniu w tym żółtym kółeczku "steel" ale bajer
Blizbor 16.04.2008, h. 16:31 Blizbor
Ja tylko mam nadzieję, że ten "Full Metal" od Shirley Toy's nie będzie przypadkiem odlany ze ZnAl'u Jak narazie zastanawiam się nad zakupem RK-03 DBoys, ale jeżeli ten AKM od Shirley Toy's okaże się dobrą repliką, to bez wahania go "zassam" bo jednak AKM bardziej mi się podoba z wyglądu od AKS-74 (No i do "odtwarzania" WP bardziej adekwatny z pewnością będzie), no i jeszcze kuszą te drewniane elementy... No cóż - pożyjemy, zobaczymy...
VonHusarz 16.04.2008, h. 17:25 VonHusarz
Ze stali to jest AKSU a cyma znalo-stalowa
Ragi 16.04.2008, h. 17:31 Ragi
Ja zastanawiałem sie nad AKM Cymy ale jednak wybiorę Colt'a M4A1 ICS Jednak firma to firma i nic tego nie zmieni Jak zobaczyłem listę zmian przydatnych w tym AKM'ie to zwątpiłem... Bo jak w AKM'ie mam wymienić sprężynę na słabszą a w M4A1 na mocniejszą to wole II opcję No ale ICS to niestety większy wydatek ale sądzę, że się opłaci.
Blizbor 16.04.2008, h. 17:40 Blizbor
Cymy AKM to wiem, że jest znalo-stalowy, ale w news'ie wyraźnie stoi, że pojawiły się na rynku >>nowe<<, ulepszone wersje AKM i AKS74U, co pozwala sądzić, iż Shirley Toy's zaserwuje Nam AKM ze stalowym body i pozostałymi częściami, które powinny być metalowe (oczywiście mogę się mylić i dlatego właśnie planuję zaczekać na jakieś recenzje tego AKM).
Angelus 16.04.2008, h. 19:19 Angelus
kiedy odsłona w polsce wie ktos?
VonHusarz 16.04.2008, h. 19:35 VonHusarz
Pisze wyrazne AKM w wersji full metal and wood o stali tu nie ma mowy
Promant 16.04.2008, h. 21:13 Promant
Gdzie w info stoi, że AKM ze stalowym body? Odkąd full metal w replikach oznacza stal?
CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM.
Wyraźnie jest podane, że AK i AKM full metal z drewnem.
Stal stosuje Dboys - na zdjęciu widać wyraźnie magnesy trzymające się body i różnych części repliki AKS74U. Wskazują, które elementy wykonano ze stali. Body tłoczone z wypraski stalowej.
Andrzej25 16.04.2008, h. 21:35 Andrzej25
Ja ci piernicze, ale te chińczyki zapiepszają!;]
Tego AKSa z Boya jeżeli będzie kosztował powiedzmy 700 zł to warto wziąć choćby dla opakowania. Tuningując i tak wypiepsza się wszystkie bebechy, łącznie ze szkieletem, więc nie ma co wybrzydzać nad marką w tym przypadku.
No kuszace, kuszące...
Westie 17.04.2008, h. 01:22 Westie
To jeszcze pierdyknijmy na to chińskie GP30 i w ogóle będzie bosko.
helgrind 17.04.2008, h. 08:43 helgrind
Pozostaje czekać na AKMS'a.
Regdorn 17.04.2008, h. 10:15 Regdorn
@Angelus: Dboys jest na Gunfire
Angelus 17.04.2008, h. 13:16 Angelus
ale ja pytałem o akma z drewnem itp:)
Jackall37 17.04.2008, h. 15:15 Jackall37
HAHA, tak to jest jak w jednej fabryce od 8:00-18:00 składa się ostre a od 18:00 do 8:00 repliki :P
Blizbor 17.04.2008, h. 15:59 Blizbor
Panie Promant, Ja nigdzie nie stwierdziłem że AKM będzie na 100% ze stalowym body. Napisałem jedynie, że skoro informacja głosi iż na rynku pojawią się NOWE i ULEPSZONE wersje konkretnych replik, to są podstawy by SĄDZIĆ iż body tego NOWEGO AKM może być wykonane ze stali (może o tym świadczyć także ten fragment informacji : "W kolejnych edycjach chińskich replik kałasznikowów coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie stali i drewna."), a nie jak u Cymy - ze ZnAl'u. Nie można stwierdzić tego z całą pewnością, dopóki replika ta nie ukaże się na rynku. Tak właśnie należało zrozumieć moją wypowiedź.
Promant 17.04.2008, h. 21:06 Promant
Panie Blizbor, ta replika już jest na rynku od pewnego czasu. Co można stwierdzić przeglądając chińskie sklepy. I nie ma body ze stali.
Link 18.04.2008, h. 19:02 Link
Muszę powiedzieć, że od czasu pierwszych Cymek (CM.027J, którą z resztą miałem) Chińczycy się wyrobili.

Nie jestem wybitnym znawcą broni i nie wiem jakich poszczególnych detali ta replika nie ma, ogólnie mi się podoba. Jak kupię Kałacha to na pewno coś chińskiego.