Daj cynk
Reklama

Aktualności

Celcius Technology - CTW czyli kopia PTW?

Aktualności, 10.04.2008, h. 14:09, dodał: Regdorn , autor: wojtass071, Regdorn
45

Jeden z użytkowników forum ArniesAirsoft.co.uk poinformował, że około tygodnia temu na indonezyjskich forach o tematyce airsoftowej pojawił się niesamowicie zaskakujący news. Mianowicie firma Celcius, jak dotąd mało znana na airsoftowym rynku, zwłaszcza w Polsce, zapowiedziała wypuszczenie, w połowie 2008 roku, tańszego odpowiednika Systema PTW.



 

 

 

Pierwsze, wyprodukowane w Hong Kongu, zostanie M4A1 CTW – Advanced System. Według producenta będzie to niemalże idealnie odzwierciedlona replika M4A1 (wymiary, waga). Choćby szerokość korpusu będzie taka sama jak w oryginalnym M4A1 ze względu na użycie cieńszego gearboxa.

Producent informuje, że będzie to broń przeznaczona do treningu wojska (ze względu na bardzo dużą moc). Mimo to, zapowiedziana jest też wersja na cywilny rynek. Prędkość wylotowa kulki (0,2 g) będzie się wahać od 350 do 550 fps. Prędkość tą będzie można zmieniać dzięki wymianie tłoka w mniej niż 10 sekund (tak jak ma to miejsce w Systema PTW). Cena repliki będzie wynosiła ok. 500$, co zapewne ucieszy wielu maniaków, czekających z niecierpliwością na tańszy odpowiednik PTW Systemy.

 

 

Teraz trochę sceptycyzmu. Niepokojący może być fakt, że news ten pojawił się około tygodnia temu czyli w okolicy pierwszego dnia kwietnia... Jeśli jednak to jest prawda, bo na stronie producenta rzeczywiście istnieje w menu pozycja dotycząca CTW (choć nieaktywna), to pytanie pozostaje odnośnie wytrzymałości części. Niedawno dzięki uprzejmości ASG Shop mieliśmy okazję obejrzeć na żywo, a także sprawdzić walory strzeleckie PTW Systemy i trzeba przyznać, że cena wywodzi się w dużej części ze zdecydowanej różnicy klasowej pod względem jakości wykonania z zewnątrz i wewnątrz. Czy oferowane w niższej cenie CTW zapewnią taką samą jakość i wytrzymałość? Trochę to zbyt piękne by było prawdziwe, ale może jednak. Oczywiście to było pewne, że prędzej czy później kopia powstanie, pytanie czy to właśnie ta kopia. Gdy tylko pojawią się nowe informacje nie omieszkamy Was o nich poinformować.

 

Źródło: Arniesairsoft.co.uk (forum)

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Baykos 10.04.2008, h. 14:22 Baykos
No no no, bardzo ciekawe.
DELTA_FH12 10.04.2008, h. 14:33 DELTA_FH12
Czasem warto poczekać ....
grzesio93 10.04.2008, h. 14:34 grzesio93
Fajnie, tylko jak coś znane firmy produkują to zazwyczaj emki ;]
Jak by bło to G36 by mogli wyprodukować ;p
Codename666 10.04.2008, h. 14:35 Codename666
Ale news ! Ciekawy czy prawdziwy ?
CIN3K 10.04.2008, h. 14:42 CIN3K
Heh ja to bym chciał P90 CTW
Genneth 10.04.2008, h. 14:45 Genneth
G63k jakby zrobili... albo FN F2000
Gallain 10.04.2008, h. 14:51 Gallain
Do czego to doszło - chińskie PTW... To już chyba szczyt...
Wyborowiec 10.04.2008, h. 15:04 Wyborowiec
SUPER w końcu będą normalne ceny a nie 5000zł pewnie cena będzie sporo niższa xD
przemek10 10.04.2008, h. 15:05 przemek10
hmmm 500$ zachęcająco
OC14Groza 10.04.2008, h. 15:06 OC14Groza
mam nadzieje że zrobią AK-74
Kamzi_909 10.04.2008, h. 15:25 Kamzi_909
Jeśli cena się zatrzyma koło cen Real Sword to nie będzie źle choć nie oczekiwał bym za wiele po tej replice bo pewnie nie będzie porównania do PTW, kopia to zawsze kopia :]
cooler404 10.04.2008, h. 15:26 cooler404
Świat się kończy... :/
Szreder 10.04.2008, h. 15:29 Szreder
A tam chcecie już AK i G36, na razie jest to kopia, aby stworzyć coś nowego trzeba jeszcze trochę czasu... Swoją drogą to mile bym widział AUG'a i G36.
KWIA_TEK 10.04.2008, h. 15:30 KWIA_TEK
Wszystko pięknie. Śmieszy mnie jedna sprawa:
- Karabin będzie "produkowany dla wojska" === jako broń treningowa! ===
Na szczęście (dla nas) zrobią kilka sztuk na - rynek cywilny -
... Uwielbiam takie chwyty marketingowe
Jabol 10.04.2008, h. 15:52 Jabol
No nareszcie. O tym właśnie mówiłem w newsie o PTW
Pingu666 10.04.2008, h. 16:26 Pingu666
NO a dolar słabo stoi;).
trunk 10.04.2008, h. 16:47 trunk
zapewne bedzie na poziomie g&P tyle że plaskie..
Minion 10.04.2008, h. 17:15 Minion
Ci, co liczyli że PTW pozostanie elitarne, właśnie poszli się upić, a od jutro przerzucają się na paintball.

A na poważnie- samjestem miłośnikiem Ak, ale nie do konca jestem przekonany że AK kiedykolwiek może powstać.. No bo na chłopski rozum, PTW, czy nowe chingchongchupetewu to ma być broń treningowa.. państw bloku wschodniego nie stać na takie zabawki, a państwa bloku zachodniego używają M i pochodnych.. Więc coś mi się nie widzi, by zrobili broń treningową na bazie AK, ale to tylko takie chłopskie dywagacje..
rostal 10.04.2008, h. 17:32 rostal
A już myslałem że 4 eagi mi wystarczą...
Nie mogę się doczekać i mam nadzieję że
to nie był pierwszo-kwietniowy dowcip xd

PZdr.
sledz 10.04.2008, h. 17:49 sledz
Może ktoś by wreszcie zrobił AUGa PTW.
Gimlox 10.04.2008, h. 19:03 Gimlox
Jak nie ma AK 47 to nie ma o czym mówić
BoleslawW 10.04.2008, h. 19:51 BoleslawW
A AK innokatsu? To jest broń wysokiej jakości, ja bym ją porównał do PTW...
_majster_ 10.04.2008, h. 20:42 _majster_
no to nic innego nie pozostaje jak tylko czekaj z niecierpliwością i wytężać wzrok szperając po sklepach:)
chojrak_89 10.04.2008, h. 21:28 chojrak_89
Ciekawe czy części będą kompatybilne z PTW ;]
happy666 10.04.2008, h. 21:52 happy666
Hmm, PTW made in Asia... zło :/
happy666 10.04.2008, h. 21:55 happy666
Minion, chyba nie czytasz newsów . A inokautsu to co? kosztuje ok 3600 zł co do 5000 zł za PTW ma sie bardzo znacząco :]
yohans 10.04.2008, h. 22:00 yohans
@happy666 nie dziw się że PTW made ina asia, bo Systema to firma japońska, więc nawet systema ptw jest "made in asia" ;]
Baykos 10.04.2008, h. 22:00 Baykos
Na pewno będzie różnica w jakości, tylko kwestia jest następująca, jak duża róznica? Jeśli nieduża to na pewno kupię .
Minion 10.04.2008, h. 22:06 Minion
A co? Powstanie PTW AK? To skoczę do Wujka Kulczyka by mi fundnął
jos 11.04.2008, h. 00:16 jos
Dawno emek nie było.
DELTA_FH12 11.04.2008, h. 15:31 DELTA_FH12
Ja nie moge - wszyscy już składają "zamówienia" na inne modele niż emka a nawet nie wiadomo do końca czy ta informacja jest prawdziwa.
Jeżeli jest to nie marudźcie że nie ma AK czy AUG-a itp bo trzeba się cieszyć że powstaje(prawdopodobnie) konkurencja dla PTW w cholere tańsza i tym samym dostępniejsza dla prostych zjadaczy chleba.
Mimo że jestem fanatykiem realizmu i chciałbym żeby moja replika najbardziej jak to tylko możliwe przypominała broń ostrą to nie wydam 5000zł na PTW - musiałbym na głowe upaść.
Za to nad CTW już można się zastanawiać .

Poza tym nie krytykujcie czegoś czego jeszcze nie ma i nikt tego w rękach nie miał.
arthur_szu 11.04.2008, h. 16:42 arthur_szu
Zdolne, Małe, Chińskie Rączki
thewojtz 12.04.2008, h. 10:32 thewojtz
Hong Kong to nie są Chiny!!! G&P=Chiny? NIE!!!
a mnie ta informacja cieszy:D wszystko się okaże jak ktoś zaryzykuje i to kupi.
a będzie kompatybilne z PTW na arniesairsoft pisali
Link 12.04.2008, h. 13:07 Link
To może być nawet tak samo dobrej jakości jak PTW, choć szczerze w to wątpię.

Samo PTW mogłoby być z pewnoście sprzedawane przez Systeme o 1000zł taniej no ale takie zyski sobie policzyli... Armia może w końcu dobrze zapłacić.
Jackall37 12.04.2008, h. 13:23 Jackall37
Ciekawe, ciekawe

Ale co do ceny PTW, to jest ona i tak W POLSCE przesadzona

Na WGC PTW MAX kosztują 1400$, po obecnym kursie $ (już tylko 2,20zł) wychodzi 3080zł za PTW MAX

A w Polsce 4000zł - 4500zł


Niestety, ale w takich warunkach cenowych, dopóki sprzedawcy mały popyt nadrabiają ceną (i może stąd mały popyt ), to nawet jeśli na stronie produnenta kosztować to będzie 500$, to u nas pewnie wyjdzie 700-800$
WolfHeart 12.04.2008, h. 17:36 WolfHeart
Hmmm ogólnie w całej UE ceny replik są wyższe, niż np. w USA. Domyślam się, że są to m. in. kwestie związane z cłem i transportem.
Alias83 13.04.2008, h. 11:48 Alias83
Skoro chińskie kopie zwykłych aegów maj nawet 400+ fps. to już się zaczynam bać ile będzie miało to chińskie PTW...
Link 13.04.2008, h. 12:49 Link
Raczej dochodzi tutaj spora marża sklepów... W tym aspekcie większość wcale się nie hamuje...
Small_Hunter 13.04.2008, h. 18:27 Small_Hunter
Skąd masz Link takie informacje? Chętnie posłucham.
Ciekawe na czym w tym CTW zaoszczędzili. PTW pewnie niezawodnością nie dorówna ale może się stać ciekawą alternatywą dla posiadaczy CA, G&P i innych replik z tego segmentu. Chociaż jeśli będzie miało się jakościowo jak chińczyki do markowych to strach wydawać te 1,5k zł.
happy666 13.04.2008, h. 19:46 happy666
Hmmm, Wojdatuz, Honk Kong to SĄ Chiny. Może i wyższa jakość wykonania ale i tak chińska :]. Przekonałem się o tym rozbierając G36 CA
Link 14.04.2008, h. 09:24 Link
Tak dla porównania jakości. Pewnie nie wielu z Was wie, że w JG są zębatki robione w tej samej fabryce co do Classików... po rozebraniu jest starty (naprawdę starty napis na zębatkach) i zostaje coś w stylu CL*******RMY.
Tak jakby ktoś zachwalał niesamowitą jakość CA... Które są oczywiście za drogie do tego co oferują.
Small_Hunter 14.04.2008, h. 13:18 Small_Hunter
Znaczy że kupują zębatki od CA i każdą starannie szpachlują i szlifują? Hmm... a może mają ich stare matryce... Ciekawe czy to też oznacza że używają tych samych materiałów i mają identyczną kontrole jakości.... Ciekawe... Uwielbiam te teorie spiskowe i zachwalanie chińskiego gówna. Z ciekawości aż ostatnio kupiłem sobie własne żeby tylko potwierdzić moje przypuszczenia: to jest gówno.
Przykro niszczyć nadzieje niektórych ludzi ale najprawdopodobniej różnica między PTW a CTW nie wynika jedynie z chciwości kapitalistycznych krwiopijców.
WolfHeart 15.04.2008, h. 09:12 WolfHeart
Co do ceny - mam wrażenie, że najbardziej podbija ją i tak VAT, a nie jakaś marża. Na te produkty VAT wynosi aż 22% niestety.
skrzeczu2 19.04.2008, h. 17:09 skrzeczu2
JEŚLI TO PRAWDA ??? zastanawiam się czy niebedzie problemów z magami i będą pasować do orginalnego PTW