Daj cynk
Reklama

Aktualności

Beryl AEG

Polska, 20.07.2011, h. 12:14, dodał: Promant
146

Krakowska firma Taktyczny.com podpisała trójstronną umowę z firmami: Fabryka Broni Radom oraz ARES, w celu wyprodukowania repliki AEG popularnego polskiego karabinu wz. 96 Beryl.

 



Było już wiele teorii i wróżb na temat wyprodukowania repliki AEG polskiego Beryla, jednak tym razem nie jest to przypuszczenie ani żart prima aprilisowy.


Dynamicznie rozwijająca się firma Taktyczny.com, z Krakowa, współpracująca ze znanym producentem replik ASG – firmą ARES, podpisała umowę z Fabryką Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o. oraz ARES Airsoft Company, której celem jest wyprodukowanie i dystrybucja airsoftowej repliki karabinu* szturmowego Beryl wz. 96 (5,56mm NATO).

 

 


beryl.jpg
Zdjęcie przedstawia wersję palną.

Pierwszym efektem umowy jest przekazanie niezbędnych do produkcji repliki informacji technicznych, dotyczących karabinu szturmowego Beryl, przez Fabrykę Broni Radom. Znajdują się one już w posiadaniu firmy ARES, która tym samym rozpoczęła prace nad prototypem AEG wz.96 Beryl.

Prototyp ma być gotowy jeszcze w bieżącym roku.


Realizacja tego projektu będzie się również wiązać z przejęciem przez firmę Taktyczny.com dystrybucji produktów ARES na polskim rynku.

Jako wyłączny przedstawiciel producenta, firma Taktyczny.com będzie mogła oferować klientom wszystkie nowości marki ARES równocześnie z ich premierą na rynkach zagranicznych.

Krakowska firma dąży do zbudowania solidnej marki. Kolejnym planowanym krokiem, służącym temu celowi, będzie stworzenie kreującej markę profesjonalnej sieci dealerów.



Życzymy powodzenia w realizacji tych ciekawych i ambitnych planów.

 

 

 

 

* Nazwa broni podana według nazewnictwa stosowanego przez producenta wersji palnej. W specyfikacji wojskowej wz.96 Beryl klasyfikowany jest jako karabinek.

 

Źródło:

www.taktyczny.com

 

Źródło zdjęcia wersji palnej:

www.zarmiiswiata.pl

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 22)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
GunneR2oo6 20.07.2011, h. 12:23 GunneR2oo6
Świetne wieści ! :D
Nareszcie pierwszyn Airsoftowy BERYl :)
Evilmass 20.07.2011, h. 16:07 Evilmass
Krabii 20.07.2011, h. 12:25 Krabii
Wow!!!! :) Jestem pod sporym wrażeniem. Czyżby dobiegał końca okres gadania i mglistych obietnic, a nadchodził czas czynów;D

Ciekawe jak beryla przyjmą konsumenci innych rynków niż polski.
Myślę, że nie pokochają oni Beryla. Beryl jest po prostu brzydki. Dla Polaków rozumiem, jakąś wartość sentymentalną ma- dla obcokrajowców nie ma żadnej.
wiedzmin1994 20.07.2011, h. 14:32 wiedzmin1994
Nom niestety wiedźmin ma rację. Beryl jest po prostu brzydki :/ My go kochamy bo to nasz Polski karabin.
Szabal 20.07.2011, h. 16:01 Szabal
Ja go nie kocham.
SHOGUN_YAMATO 20.07.2011, h. 18:02 SHOGUN_YAMATO
Wcale nie uważam Beryla za broń brzydką (zwłaszcza w najnowszych wersjach z szynami mont. i regulowaną kolbą). Poza tym - skoro repliki zwykłych, starych "kałachów" cieszą się w innych krajach powodzeniem - to tym bardziej powinni łyknąć dużo nowocześniejszy polski karabinek. Kiedyś trafiłem na airsoftowe forum kanadyjskie, gdzie kolesie przymierzali się do skonstruowania airsoftowego Beryla jako że ich zdaniem w porównaniu do innych pochodnych AK "it looks nicer" ;)
Saturnae 20.07.2011, h. 19:38 Saturnae
Panowie, nie oceniajcie broni "brzydki", "ładny", proszę was, bo nie wytrzymam. :D :D :D :D
Stalker 20.07.2011, h. 22:46 Stalker
"Panowie, nie oceniajcie broni "brzydki", "ładny", proszę was, bo nie wytrzymam. :D :D :D :D"
Eee tam... :) jak spytasz większość maniaków ASG dlaczego wybrali swoją giwerę, to Ci odpowiedzą: "bo mi się podoba" :)))))) Ja też tak mam, i popieram przedpiśćców - kałach mnie odrzuca (szczególnie wersje AK47 "full drewno" :)), natomiast Beryl (szczególnie w wersji mini oraz commando) nawet mi się podoba :)))))))).
GuloGulo 21.07.2011, h. 09:11 GuloGulo
Piotro 20.07.2011, h. 12:26 Piotro
Ciekawe jak im to wyjdzie. Mam nadziję ze nie odwalą fuszerki i nie zrobią np. atrapy selektora ognia  itp.
Sądząc po jakości produktów firmy ARES nie mam wątpliwości, że karabin będzie dopracowany i wart swojej ceny.
TUZIOL 21.07.2011, h. 11:57 TUZIOL
Liez 20.07.2011, h. 12:29 Liez
może zrobią nareszcie pożądny sklep ASG w Radomiu...
Regdorn 20.07.2011, h. 12:29 Regdorn
Replika ma być jednocześnie treningową więc o atrapę selektora ognia czy "fuszerkę" nie ma obawy.
"jednocześnie treningową" - czyli cena na poziomie Systemy ?!? Byłoby szkoda :(
Hornet 20.07.2011, h. 16:47 Hornet
Czy Systema jest jedyną repliką treningową...?
Regdorn 20.07.2011, h. 17:17 Regdorn
Yoogi 20.07.2011, h. 12:33 Yoogi
Nie zostaje nic innego jak czekać i szykować pieniądze :D
hokager 20.07.2011, h. 12:36 hokager
Nigdy się czegoś takiego nie spodziewałem
MyN3 20.07.2011, h. 12:38 MyN3
Panowie jaka fuszerka ??
Ares i Łucznik mówią za siebie ;) fakt cena pewnie będzie tak z 4tyś ..
nie bądźmy pesymistami, w końcu ostry kosztuje niecałe 5 tys. a wymagania co do materiałów i precyzji są "nieco" wyższe :))))
GuloGulo 21.07.2011, h. 09:15 GuloGulo
ostry kosztuje 2 tys za szt
Ggrozny 25.07.2011, h. 00:22 Ggrozny
Chyba dla wojska żeby cywilnie kupić Beryla dasz dużo więcej...
MyN3 25.07.2011, h. 00:39 MyN3
>>"ostry kosztuje 2 tys za szt "

to albo ostatnio mocno "staniały" albo jesteś hurtownikiem i masz dojścia:
http://www.altair.com.pl/start-3459
"news" co prawda już starawy, ale nie wiem czy tak mocno zeszliby z ceny w ciągu niecałych dwóch lat.
GuloGulo 25.07.2011, h. 13:19 GuloGulo
Nowy Beryl czeskiej produkcji kosztuje 3500.
Yfronus 07.08.2011, h. 22:06 Yfronus
Yoogi 20.07.2011, h. 12:43 Yoogi
Nie zostaje nic innego jak czekać i szykować pieniądze :D
zombie_snake 20.07.2011, h. 12:45 zombie_snake
Ciekawe czy chodzi o starą wersje Beryla czy juz tą ubertaktyczną uzywana obecnie w Afganie?
Uberkatyczną będziesz mógł sobie zrobić, dokupując ubertaktyczne części, także od ostrego.
Stalker 20.07.2011, h. 22:47 Stalker
Maza94 20.07.2011, h. 12:47 Maza94
Wiecie, było do przewidzenia. Jak zrobili fińskie SAKO (G&G), AIMS (wiadomo że tylko kwestia drewien ale zawsze), Norico, to beryla też zrobią :D.
btw Nawet u fana brytyjskiej, amerykańskiej i irackiej broni budzi się patriotyzm ;).
A co ma do repliki Beryla G&G? Akurat z nimi było wręcz odwrotnie. A to, że jacyś producenci zrobili takie repliki też nie ma żadnego związku z inicjatywą wyprodukowania AEG Beryl.
Promant 20.07.2011, h. 20:51 Promant
LaY 20.07.2011, h. 12:55 LaY
Wreszcie, Beryl, na to czekałem. Skończą się czasy hołmmejdów.
dobry homemade nie jest zły, Zdolności i możliwości to podstawa sukcesu
KomaroV 20.07.2011, h. 18:53 KomaroV
Jade 20.07.2011, h. 12:56 Jade
Wiadomość świetna :D ale i tak nie kuoie :P. Ale jak będzie baeryl to jest i szansa na glaoberyta i MSBS 5,56 :D
Gisher 20.07.2011, h. 12:57 Gisher
Super, tzn. że będzie można obmacać ARESowe repliki (czytaj L85 :D) w Krakowie :)
zajaszcze 20.07.2011, h. 12:58 zajaszcze
Zbieram kase :) hurrrra....
Fedajkin 20.07.2011, h. 13:00 Fedajkin
Bardzo cieszy fakt, że wreszcie jakiś sklep wysłuchał airsoftowych serc i zajął się tą sprawą na poważnie. Taiwangun pokazał, że da się współpracować z polskim producentem uzbrojenia, a konkretniej z jednym z pod-wykonawców Łucznika, więc i tutaj nie powinno być problemów. Czy należy się spodziewać podobnej ceny jak customy TG? Nie sądzę ale będzie to pewnie limitowana edycja hi-endowa Aresa i też o odpowiednio wyższej cenie.
AIMS i inne cuda są w "normalnej" edycji, więc raczej beryl też będzie normalną repliką.
To nie custom, to fabryka będzie produkować :)
grzesio93 20.07.2011, h. 13:28 grzesio93
Może lepiej nie wróżyć z fusów i poczekać aż replika trafi na rynek.
Promant 20.07.2011, h. 20:53 Promant
KubaK 20.07.2011, h. 13:16 KubaK
A ostatnio na forum czytałem że raczej nigdy nie zrobią beryla...No cóż marzenia się spełniają :D
Piec 20.07.2011, h. 13:27 Piec
Już w swoim budżecie zarezerwowałem 2000 :D
Sab93 20.07.2011, h. 13:31 Sab93
Ale lipa. Teraz będe miał mniejszy lans z moim Berylem xD
Lans zawsze będzie, jak zrobiłeś go dobrze, to zrobiłeś go sam :)
Regdorn 20.07.2011, h. 13:45 Regdorn
I tak lans nie jest juz taki jak kiedys (3-4 lata temu), namnozylo sie teraz Beryli :D .


PS. Sorki za brak polskich znakow, nie mam ich w robocie.
Kac 20.07.2011, h. 14:06 Kac
theGod666 20.07.2011, h. 13:39 theGod666
ciekawe co z tego wyjdzie!!
B4rt 20.07.2011, h. 13:41 B4rt
I to w momencie, gdy zmieniam się z WuZety na woodlanda... eh... .
Axus 20.07.2011, h. 13:41 Axus
O jaaaa! Ja już odkładam kasę :)
Kofeina 20.07.2011, h. 13:43 Kofeina
Wohoho już widzę tą długą liste zamówień na taktyczny.pl na tego beryla ( ja pewnie też na tej liście się znajde :P)
Stalker 20.07.2011, h. 13:50 Stalker
Znam temat od środka i powiem wam, że zapowiada się wielki hit - wszystko jest zrobione full koszernie! Radom jest oficjalnym partnerem i wszystko zatwierdzał. To będzie pro replika, idealna również do rekonstrukcji.

Gratuluję Taktycznemu i Nitce :) Będzie czym walczyć na Syndicate Wars.
Erzet-DEMOn 20.07.2011, h. 13:57 Erzet-DEMOn
Mini-Berylka też pewnie zrobią. Tak czy inaczej to zaje%ista sprawa :D
_Arczi_ 20.07.2011, h. 14:04 _Arczi_
Ja jestem fanem produktów H&K ale replike polskiego beryla kupie choć nie przepadam za karabinami "kałachopodobnymi" :)
Mike007 20.07.2011, h. 14:10 Mike007
jestem pewien ze sie swietnie sprzeda. sam juz zaczynam zbierac kase ;]
Nath 20.07.2011, h. 14:11 Nath
Czekam z niecierpliwością. Zobaczymy co Ares wysmaży.
Lemur20 20.07.2011, h. 14:21 Lemur20
Pojawi się pewnie dopiero w 2012
Redrad 20.07.2011, h. 14:30 Redrad
Jak w 2012 to żeby przed końcem świata zdążyli;-), swoją drogą chcę taki mieć.....
Gajdmen 20.07.2011, h. 14:34 Gajdmen
Wspaniała wiadomość. 
Muszę kupić skarbonkę...
Lemur20 20.07.2011, h. 14:35 Lemur20
Mam dużą nadzieję, że już będę pracował i będę mógł sobie kupić takie cacko :D
Arekcore 20.07.2011, h. 14:38 Arekcore
bardzo dobry news...miło
Yahalom 20.07.2011, h. 14:43 Yahalom
A ja liczę, że kiedyś pojawi się Glauberyt :>
Z latarunią, a co!? :D
B4rt 20.07.2011, h. 14:48 B4rt
nitka 20.07.2011, h. 14:46 nitka
Poczatkowo bedzie wyprodukowany model podstawowy jak na początku newsa. Jednoczesnie bedzie można przebudować go na nową wersję używając cześci ARESA lub bojowych z sotrej wersji
To znaczy, że Radomskie części BĘDĄ do tej repliki na 100% pasowały?
B4rt 20.07.2011, h. 14:49 B4rt
To właśnie Nitka miał na myśli. :)
Stalker 20.07.2011, h. 22:49 Stalker
nitka 20.07.2011, h. 14:51 nitka
Tak możecie byc tego pewni , ale na razie tyle informacji .Poczekajcie na prototyp i testy
patrol997211 20.07.2011, h. 15:00 patrol997211
Świetne wiadomości. Czekam również na Glauberyta.
matheews 20.07.2011, h. 15:03 matheews
Ale numer ! Nie mogę się doczekać ! Trzymam kciuki ! :D:D:D
guzio29 20.07.2011, h. 15:13 guzio29
@nitka - wszystko fajnie. Jedno tylko znaczące ALE. Nie chcę tu nikogo potępiać, ani snuć nie popartych niczym domysłów. Niemniej jednak. Jeśli współpraca jest między Aresem, Łucznikiem, a taktycznym.com i ten ostatni miał by stać się głównym przedstawicielem Aresa w Polsce. To siłą rzeczy taki Beryl będzie przez pewien okres czasu dostępny tylko w tym sklepie. Co za tym idzie marża również będzie odpowiednia jak dla monopolisty. Dochodzi do tego fakt marki (nie najtańszej) i za pewne Radom też tego za darmo nie zrobił. Więc można się spodziewać(i ja przynajmniej się tego obawiam) ceny zaporowej dla bardzo wielu osób. Ale czego to chinole nie sklonują. Więc jeśli nam Ziemia nie zrobi BUM pod koniec 2012 to w 2013 pewnie pojawi się CYMA, DBOY i im podobni z masą mocno tańszych Beryli i też z działającym lewym selektorem :P  Ares to Ares, jednak czemu taki drogi ...
Niebywale imponujące dedukcja i wnioskowanie. Prawdziwy skarb dla wywiadu wszelakiego ;)
Regdorn 20.07.2011, h. 15:30 Regdorn
Sie kupy dupy nie trzyma. 
Nie ma -> źle
Jest -> źle, bo bedzie drogo.
Polecam kolekcjonowanie puszek po piwie - tańsze hobby.
dixon 20.07.2011, h. 23:26 dixon
Kosa_Rommel_PL 20.07.2011, h. 15:16 Kosa_Rommel_PL
Koniec aukcji na komisie typu FABRYKA BERYLII :D
jednak ci "cudotwórcy" napewno będą tańsi niż Ares
JuniorStress 20.07.2011, h. 15:18 JuniorStress
Chociaż odgrywam Hamburgera, cieszy mnie nadejście tej repliki! Wreszcie coś dla fanów WP.. Panowie z Gdyńskiego G.O.O.D.'u się ucieszą :D
EmperorPalpa 20.07.2011, h. 15:28 EmperorPalpa
W opisie jest błąd - Beryl to karabinek (5.56 x 45 to nabój pośredni), natomiast napisane jest karabin ;)
Historyczny podzial jest inny, karabinek jest krotka wersja karabinu - Beryl to karabin, Mini Beryl to karabinek.
czortkot 20.07.2011, h. 20:32 czortkot
http://www.fabrykabroni.pl/?d=111

Nie będziemy "poprawiać"producenta wersji palnej.
A skoro pisze się taki komentarz to wypadałoby, zanim zacznie się pouczać, zweryfikować własną wiedzę.
Promant 20.07.2011, h. 20:59 Promant
http://www.army.mil.pl/index.php/wojskapancizmech/104-karabinek-wz1996-beryl-kalibru-556-mm-

Producent może sobie nazywać broń jak sie mu podoba (wgl. niekonsekwentne trzymanie się nazewnictwa, Mini Beryl to "karabinek automatyczny", podczas gdy Beryl to już "karabin szturmowy"  cokolwiek by to oznaczało i czym to by się od skróconej wersji różniło), jednak klasyfikacja wojskowa jest jednoznaczna - karabinek. Radził bym się zastanowić na przyszłość zanim się zacznie wykłucać...
EmperorPalpa 20.07.2011, h. 21:14 EmperorPalpa
Popieram. Jeżeli trzymamy się nazwenictwa "wschodniego" to Beryl jak i MiniBeryl to karabinki. Jeżeli "zachodniego", to Beryl jest karabinem (Rifle) ze względu na długość lufy, a nie kaliber, a Miniberyl subkarabinkiem (a nie karabinkiem, Subcarbine). Jak widać producentowi nie wychodzi nazywanie swoich wyborobów żadnym z tych sposobów, ale ważne, że Tobie się podoba :)
Mati13k 20.07.2011, h. 21:59 Mati13k
Nikt się nie wykłÓca. 
Stosujemy nazewnictwo producenta broni. Koniec kropka. Tak samo jak w przypadku każdego innego karabinu/producenta z dowolnego kraju. Taka nazwa funkcjonuje na rynku.
Skoro producent określa broń jako "karabin szturmowy" to dokladnie tak będzie on nazywany.Niezależnie od wywodów historyczno - techniczno - wojskowych i klasyfikacji według amunicji. To nie jest jedyna broń nazwana przez producenta inaczej niż "klasyfikacja wojskowa" mogłaby wskazywać. Normalną rzeczą jest taka różnica, a często nawet zupełna zmiana nazwy/oznaczenia po przyjęciu do uzbrojenia. W tym przypadku jednak to producent podpisał umowę w sprawie produkcji repliki.
Jeżeli strony umowy zechcą nadać replice nazwę według specyfikacji wojskowej to zapewne tak zrobią.
Promant 20.07.2011, h. 22:18 Promant
Ale widzę, że teraz w opisie jest kompromis - "karabinku" :)
Dread 20.07.2011, h. 22:45 Dread
"Kompromis" jest dopiero teraz. I pozamiatane.
Promant 21.07.2011, h. 10:04 Promant
Co ciekawe sam Radom używa określenia zarówno karabin jak i karabinek szturmowy do tego samego Beryla wz.96.
Czeczot 23.07.2011, h. 23:48 Czeczot
SgtSmigiel 20.07.2011, h. 15:32 SgtSmigiel
Bardziej wolę eMki ale Beryl też jest fajny. Tym bardziej że rekonstrukcja wojska polskiego CHYBA nie jest aż taka droga.
Zdziwiłbyś się... Rekonstrukcja WP jest dość droga.
Ajsquad 21.07.2011, h. 11:00 Ajsquad
Miszcz120 20.07.2011, h. 15:45 Miszcz120
Ciekawe czy zrobią też wersję dla służb mundurowych (RAM), czy tylko wersję typowo ersoftową.
Lemur20 20.07.2011, h. 15:52 Lemur20
Reko WP jest kosztowne :P Coś o tym wiem :D
Co jest kosztownego poza repliką? Jeżeli mówisz o reko misjonarzy, to odpowiem, że to żadne reko. Tam każdy z bojówki chodzi jak chce. Wystarczy, że masz Beryla, CIRASa z Flyye, przerobioną Panterkę, MICHa2K/wz.2005 i możesz uznać siebie za reko WP. 
Owszem, dostawali UKO, teraz dostają UKO z systemu Kandahar, ale tak szybko każdy nie dostanie. ;)

Jak chcesz robić reko szarego Kowalskiego w kraju, to zakup AKMS i sprzęt, który wymienił Emperor Palpa, tylko żę zamiast OLV koniecznie Zemstę Stalina. ;)
Mati13k 20.07.2011, h. 15:59 Mati13k
Jeśli mówimy o reko na "Betona" to jasne ze nie jest drogie. Do tego nawet Beryl nie jest potrzebny :P

Jeśli jednak interesują nas lepiej wyposażone i uzbrojone jednostki oraz
późniejsze zmiany ISAF PKW Afganistan, to sprawa zaczyna się nieco
komplikować. :P Rip-stop pustynny około 180-190 zł, leśny da się dostać
za 150 zł. Wz.2005 około 400-500 zł + pokrowiec 20 zł, (w MICH-ałkach
czasem latają, ale to jednostkowe przypadki). Przed wejściem UKO i
Kandahar (które narazie są nie do dostania) WP używało jako ochrony
balistycznej KLV i OLV. Na misji można było też spotkać IBA kupione od
jankesów. Do tego kamizelki taktyczne z MIWO (KT-12 - 500 zł lub KSP-12 -
400 zł + ładownice). W późniejszych zmianach można było natknąć się
również na SCARAB'a (630 zł) + ładownice. Nie wspominam już o inych
duperelach, bo to według preferencji. :P

A trzeba jeszcze wziąć pod uwagę Beryla z EOTech'em 552. Przy takim
zestawieniu robi nam się już niezła sumka, więć nie pisz że reko nie
jest kosztowne :P
Sab93 20.07.2011, h. 17:27 Sab93
GrimPilgrim 20.07.2011, h. 15:55 GrimPilgrim
Alleluja!!! Wreszcie wszechobecni fani tego badziewia nie będą narzekać "a kiedy beryl?", "beryla by zrobili" itp. itd.
Wojtek16 20.07.2011, h. 16:23 Wojtek16
W sumie to dobrze, że biędzie w końcu Berylek ; ) Ale ja i tak czekam na Glauberyta .. :D
Mateuniosnajpa 20.07.2011, h. 16:27 Mateuniosnajpa
WSPANIALE;D CZEKAM!
Lemur20 20.07.2011, h. 16:34 Lemur20
Mati13k -> Nie każdy chodzi, w czym chce. Wszystko zależy od odziału. Niektórzy mają kamizelki Amerykańskie, a niektórzy coś z MIWO np. SCARAB albo KSP-12. To samo ma się do mundurów. Wszystko zależy, co wybierasz do reko.

p.s. Może i zrobią gazową wersję Beryla :D
Yeneth 20.07.2011, h. 17:25 Yeneth
Fajnie, ale czemu ARES ;(
Voo-Doo 20.07.2011, h. 17:34 Voo-Doo
No, już bardziej bym się spodziewał, podjęcia budowy Beryla, przez G&H albo taiwan gun.
Prezes_____ 20.07.2011, h. 17:48 Prezes_____
Chyba się wstrzymam z zakupem nowego aega i poczekam na Beryla:D . Brawo chłopaki, liczymy na was ;)
lewku 20.07.2011, h. 17:52 lewku
ja na szczescie mam juz swojego beryla :D i mam nadzieje ze ten z ARES-a bedzie takze niezawodny jak mój x) pozdrawiam Leu
sjzmisiek 20.07.2011, h. 18:04 sjzmisiek
a ja chce pm 98 albo PM 63 RAK :D byle gazowego :) beryl dobry na początek, może coś więcej ruszy w kierunku naszego arsenału ( 63 kiedyś robiła tanaka ale chyba skońzyli na prototypie http://www.youtube.com/watch?v=gYPQOP9EeN8&feature=related a szkoda )
Niech najpierw wyjdzie ten Beryl, niech się sprzeda, to może i coś innego będzie w przyszłości. Jakoś producenci nie pchają się drzwiami i oknami żeby produkować repliki polskiej broni. Poki co lepiej się cieszyć, że w ogóle cokolwiek ruszylo się w temacie.
Promant 20.07.2011, h. 21:06 Promant
spoko ale w sumie o to mi chodziło co napisałeś, cieszy mnie fakt, że coś wyszło typowo polskiego ale, że ja chce to na te chwile bede miał jak sobie sam zrobie :) dlatego napisałem, że może coś ruszy, zależy od tego czy napewno wyjdzie i jak sie sprzeda to oczywiste :)
sjzmisiek 21.07.2011, h. 06:39 sjzmisiek
No niestety, bez popytu jest wątpliwe żeby podjęli się produkcji kolejnych modeli. Ale trzeba mieć nadzieję, że wszystko wypali i współpraca się rozwinie. W każdym razie i tak mamy postęp skoro umowa podpisana :) Teraz tylko czekam na prototyp.
Promant 21.07.2011, h. 10:09 Promant
Traker 20.07.2011, h. 18:42 Traker
Bajer, najwyższa pora...
AnR 20.07.2011, h. 19:03 AnR
Jak Ci jest drogo to nie kupuj. Kapitalizm!
Dlatego napisałem, że nie wszystkich stać. A inicjatywę popieram ;) Poza tym żółte rączki przynajmniej będą kopiować od najlepszych.
guzio29 20.07.2011, h. 19:58 guzio29
Guzio, myślę że będzie cię stać. ;) Puszczasz wodze fantazji w niewłaściwą stronę.
Stalker 20.07.2011, h. 22:53 Stalker
paint 20.07.2011, h. 19:12 paint
No to kwestię wyboru nowej repliki mam już z głowy. ;)
Ciekawe ile Beryl będzie kosztował i czy w ogóle zarobi na siebie, bo wielkiego rynku zbytu poza Polską to ja mu nie wróżę...
0L0 20.07.2011, h. 19:21 0L0
Zaraz zaraz... dzisiaj nie jest 1 kwietnia!
garhard 20.07.2011, h. 19:35 garhard
Marudzicie, że będzie za drogi. Przecież jeszcze nawet nikt nie podał
orientacyjnej ceny. Spokojnie. Bez podniety. Cierpliwości. Za nim się
obejrzycie już będzie można coś z 2ej ręki wyrwać ;)
kurbaszy 20.07.2011, h. 20:15 kurbaszy
Wyśmienicie:)
FLC 20.07.2011, h. 20:23 FLC
Tak się w sumie zastawaiałem kiedy wreszcie ktoś wpadnie na ten w sumie oczywisty pomysł. Rynek zamówień dla polskiej broni praktycznie nie istnieje, a tak będzie mogła ruszyć jakaś linia produkcyjna. Coś mi się wydaję że na Berylach się nie skończy i nastepny bedzie MAG w wersji 4,5 mm na CO2 (gdzieś czytałem że magazyny pełne ale zamówień nie ma). W końcu Bajkał już od dawna produkuje wiatrówki Makarowów i AK 47 nieźle na tym zarabiając.
nitka 20.07.2011, h. 20:51 nitka
Kilka wyjasnień
Nie pora na wszystkie szczegóły w tej chwili.
1. replika bedzie wykonana na wysokim poziomie
2. z pewnością będzie na nią stać przeciętnego gracza - jak wszystko w tej klasie
3. jak pisze w newsie mamy stwożyć sieć sprzedaży w Polskich sklepach
4. co do podrabiania wzoru , nazwy i td - z pewnościa się tacy znajdą - chce zauważyć ,że nadal właścicielem zastrzeżonego wzoru nadal będzie FB RADOM - sp. skarbu państwa - nie muszę chyba  dalej wyjaśniać .
5. z pewnościa będą kolejne modele Polskiego uzbrojenia
Proszę poczekajcie jeszcze chwilę na prototyp i testy
"5. z pewnościa będą kolejne modele Polskiego uzbrojenia"

VIS?
:) 
GuloGulo 21.07.2011, h. 18:05 GuloGulo
Bialy_Qn 20.07.2011, h. 20:59 Bialy_Qn
Nitka ! dziękujemy ! ;D
Genierał 20.07.2011, h. 21:09 Genierał
lIpa...zanim to zrobią to beryle wyjdą z użycia
Niby czym zostaną zastąpione? MSBS jest jeszcze w powijakach, a nawet jeżeli projekt zakończy się powodzeniem i ruszy seryjna produkcja (za conajmniej KILKA lat), to Beryle będą przesuwane do jednostek drugorzutowych wypierając wersje AK.
Prawda jest taka, że przy obecnym budżecie nie stać nas na wymianę, a i zakupów istotniejszych z punktu widzenia WP jest multum.
Grzegorz973 21.07.2011, h. 10:55 Grzegorz973
snajperswd11 20.07.2011, h. 21:15 snajperswd11
Cóż cudów raczej niewróżę temu na rynku światowym... ale w Polsce:D Ogółem pomysł dobry. zobaczymy jak z wykonaniem...
harasim 20.07.2011, h. 21:44 harasim
Z takim zainteresowaniem to oni niedługo przedsprzedaż zaczną :D.
grzejnik 20.07.2011, h. 21:59 grzejnik
Nie narzekajcie nie krytykujcie!!!!! Bo jak to powiedział jeden Wielki Organizator "Nic tu nie będzie...", A tak przynajmniej jest inicjatywa, jest lokalny patriotyzm, może być fajny POLSKI projekt, którym zaistniejemy nie tylko na naszym podwórku!!! I chociażby z tego powodu zwolennicy jak i przeciwnicy BERYLI powinni jakoś wspierać inicjatywę. Jak dla mnie super pomysł mega wielkie gratki za odwagę i chęć stworzenia czegoś nowego i to jeszcze przy współpracy z Łucznikiem i ARESem. Z ciekawością czekam dalszych newsów i prototypu. Trzymam kciuki NITKA za powodzenie w projekcie!!!!!!
lopez 20.07.2011, h. 22:10 lopez
Przełom w Polskim Ersofcie.
Chaves 20.07.2011, h. 22:43 Chaves
No nie spodziewałem się, że dożyję tej chwili... :) Liczę na dobrą jakość, a przede wszystkim wierność wykonania z pierwowzorem
Grabekk 20.07.2011, h. 23:38 Grabekk
A ja oczekuje chwytu przedniego taką ładną rączke :D
Bo ten chwyt na zdjęciu za ładny nie jest :s
Ktoś w komentarzach napisal, że bedzie kompatybliny z orginalnymi cześciami, wiec taki chwyt przedni możesz za 80 zł kupić.
Piec 21.07.2011, h. 00:21 Piec
xasistis 21.07.2011, h. 00:02 xasistis
Nieźle.
News nawet nie ma 24h a już ponad 100 komentarzy.
Coś się dzieje :)
Jacek GROT 21.07.2011, h. 01:54 Jacek GROT
A tam dupa gadacie. Mój Berylek i tak jest najlepszy, najładniejszy, najtaktyczniejszy i wgl- BO JEST MÓJ !
brawo! to jest właściwe podejście do ersoftu! :))))
GuloGulo 21.07.2011, h. 09:25 GuloGulo
h8r3d 21.07.2011, h. 07:27 h8r3d
Lepiej zrobić samemu i mieć większą radość.
Little_Jacob 21.07.2011, h. 08:19 Little_Jacob
Ale nie każdy ma czas i umiejętności.
KWIA_TEK 21.07.2011, h. 12:55 KWIA_TEK
Jeżeli większośc "deklaracji zakupu" okarze się prawdziwa, szykuje się komercyjny sukces Beryla... na przekór wszystkim majsterklepkom :) Ale najciekawsze jest to, że: Repliki jeszcze nie ma na rynku a już wiemy, że
- będzie za droga,
- nie taka jak zrobiona w domu "na izolke",
- bez sensu, że z Aresa,
- za ciężka,
- za lekka,
- nie tak czarna,
- zbyt metalowa,
- za mało plastykowa...

"a, to Polska właśnie" :)
Dobrze powiedziane Kwia_tek :p  jeszcze nie ma na rynku a już wszyscy wszystko wiedzą :D Niechwalcie dnia przed zachodem słońca, (chyba coś spirtasiłem).  Nie oceniajcie jak nie mieliście w rece xD
SgtSmigiel 21.07.2011, h. 13:09 SgtSmigiel
Otóż to Kwiatek, otóż to... :D
Regdorn 22.07.2011, h. 11:10 Regdorn
pendzik 21.07.2011, h. 14:28 pendzik
No nareszcie ! Czekam z niecierpliwością :) mam tylko nadzieję, że będzie wersja GBB także mini Beryl'a najlepiej w wersji wz.2009 :D
Perski102 21.07.2011, h. 15:21 Perski102
w końcu będzie replika beryla ;)
DaMcZyK 21.07.2011, h. 15:26 DaMcZyK
Już go kocham choć jeszcze go nie ma.


ciekawe jak bedzie to sie preżentowac cenowo ;)
cenowo jak piszą koledzy albo do 1500-2000 zł lub zrobią jako custom lub limit edition i będzie 3000-4500 zł
ja mam nadzieje że zmieszczą się do 1700 zł ^^
Aras52I69 21.07.2011, h. 17:45 Aras52I69
karolofic 21.07.2011, h. 17:32 karolofic
to zaczynam zbierać kase xD
forestman 21.07.2011, h. 17:37 forestman
No nareszcie :D  Teraz poczekamy na MSBS-5,56 ;)
Chcesz MSBS 5,56 z klasycznym magiem? Kup dziś MASADę ;-)
FLC 21.07.2011, h. 21:46 FLC
KnapoL 21.07.2011, h. 18:30 KnapoL
Bardzo ładnie do tej pory by mieć beryla trzeba było kombinowac i dokupywać części podobne. Bardzo fajna sprawa dla ludzi wzorująca się na Armi Polskiej. Nie ukrywajmy beryl kojarzy się z AK więc nie każdemu to pasuje :) osobiście bym się skusił gdybym miał kupować replikę pierwszy raz.
Phenomen 21.07.2011, h. 19:16 Phenomen
Piknie :) Ciekawe jaka cena
Komandi 22.07.2011, h. 09:31 Komandi
Co do replik polskich broni to z tego co mi wiadomo jest chyba RAK z Tanaki :)

http://www.youtube.com/watch?v=gYPQOP9EeN8
Codename666 22.07.2011, h. 10:59 Codename666
Pierwszy Beryl z prawdziwego znaczenia. Nie wiadomo jak się przyjmie na innych rynkach, czy będzie dystrybutowany tylko u nas?
nitka 22.07.2011, h. 11:03 nitka
W pierwszym okresie tylko u nas , ale z pewnościa będzie przedstawiany poza granicami kraju - rozmowy trwają.
fiszczak2817 22.07.2011, h. 22:37 fiszczak2817
Wielu airsoftowców zza oceanu lubi orisowane kałaszki, więc uważam, że Beryl przypadnie im do gustu :).
dre 23.07.2011, h. 22:59 dre
Moim skromnym zdaniem beryl nie jest ani brzydki ani ładny, ale jedno jest pewne że nie każdy myśli tak jak ja więc znajdzie zarówno zwolenników (patyrz nabywców) jak i przeciwników. Tak więc o przyszłość beryla na rynku ASG jestem spokojny. 
Sovieta 23.07.2011, h. 23:33 Sovieta
Kupie nie kupie, będzie drogie czy nie drogie, mnie to szczerze mówiąc zwisa i powiewa. Mnie cieszy fakt, że ktoś się zainteresował polską bronią i powstanie takowe ASG. A cena ? Myśle, że ze względu na to, że to NASZ Berylek to chęć zakupu przyćmi cene. Obyśmy się doczekali i innych równie ciekawych propozycji ASG związanych z Polską.

PS: Zgadzam się z jednym z przedmówców "nie ma- źle, jest- źle bo albo drogi albo brzydki". Yh polaczki polaczki...
"polaczki" to sobie możecie do lustra powiedzieć, z kumplem jak znajdziesz drugiego takiego mądrego inaczej. Dlaczego inaczej?, ponieważ obrażanie całego narodu (w tym i mnie, i chyba też sam siebie???) z powodu kilku lub więcej oszołomów to chyba nic mądrego nie jest.
mAcieK 47 24.07.2011, h. 20:12 mAcieK 47
pesinter 24.07.2011, h. 21:53 pesinter
Super news, trzymam kciuki, oby kosztował mniej niż 2000 zł. Wolę sto razy bardziej Beryla niż MSBS który jest dziwaczną i niewiadomą kopią Bushmaster ACR'a. Już lepiej teraz kupić świetną Magpul Masadę niż czekać na (jestem pewien że gorszy) MSBS ARESa czy kogo tam chcecie by to robił... Nikt wykonaniem i jakością nie przeskoczy ACR'a Magpula.
szmerglu 25.07.2011, h. 07:24 szmerglu
Ja mam tylko nadzieje że wypuszczą wersję "C" (tą oszynowaną z inną kolbą) wtedy miałoby to sens w lansiarskim świecie airsoftowym. Klasyczny "golas" raczej się nie przyjmie na rynku, aczjkolwiek miły akcent.
Taka wersja jest w planach. Będą nawet risy od ostrego do kupienia.
Stalker 30.07.2011, h. 01:25 Stalker
szmerglu 31.07.2011, h. 13:08 szmerglu
Wolałbym risy od repliki (np. z gównolitu) - te od ostrej cenią się niemiłosiernie.
ziober 01.08.2011, h. 00:07 ziober
Stalker Nitka
czy korpus będzie wymiarami odpowiadał oryginałowi? czy planujecie wstawić krótszy GB V3 ( jak w RS'ach) czy będziecie sprzedawać własną szynę szybkoodłączną ?
pozdro i trzymam kciuki
Mohawk_PL 06.08.2011, h. 07:19 Mohawk_PL
Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!
(mokro w gaciach)
Mamooooooooooooooooooooooooooooooooooooo !!!!
zobacz tu piszą, że wyjdzie Beryl !!!!
Mamooo kupisz miiiiiiiiiiiiiiiiiii ???