Daj cynk
Reklama

Aktualności

Repliki JG - to nie koniec!

Aktualności, 07.04.2008, h. 22:03, dodał: Westie
49

Było już o metalowych wersjach M16 i G3 autorstwa JG, a dziś co nieco z nowości.

Przede wszystkim, w chińskich hurtowniach pojawił się już SIG SG550 - niestety nie wiadomo jeszcze, jaką mocą dysponuje ta replika, jednak można się spodziewać prędkości wylotowej rzędu 380-400 fps, tak jak w przypadku innych modeli z gearboxem v3.

Pozostałe nowości to zapowiedziane na koniec miesiąca AK47 i AK47S w wersji full metal z drewnianą kolbą i okładzinami, a także pewna bardzo egzotyczna replika...



Seburo Type 06, model zaprojektowany przez japońskie studio modelarskie Poseidon i inspirowany bronią z mang Masamune Shirow, takich jak Appleseed czy Ghost in the Shell.

Dalsze plany JG (najwcześniej za 2-3 miesiące) obejmują wersję M4 wzorowaną na replice 'G&P Stubby Killer' i G3SAS - zarówno w wersji ABS, jak i full metal.

[Powiększ] [Powiększ]

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Wojtass_nt 07.04.2008, h. 22:14 Wojtass_nt
A co z g36 i g36k?
Wyborowiec 07.04.2008, h. 22:16 Wyborowiec
Ja tam czekam na AK47 i AK47S będą super xD
sebios 07.04.2008, h. 22:16 sebios
Starają sie i starają a co z tego będzie i jest sami widzicie:)
trunk 07.04.2008, h. 22:22 trunk
aegi to oni robia dobre, moze ruszyli by snajperki....
BoleslawW 07.04.2008, h. 22:33 BoleslawW
i mogliby nad SWD popracować bo ten co jest, jest obrzydliwy.....
Kamzi_909 07.04.2008, h. 22:47 Kamzi_909
Takk SVD z metal body i gb v 3?, ehh można pomarzyć nie ? , ale tak na serio to czy w foregrip od sig'a 550 nie weszła by large ? dosyć pokaźny on jest.
Gallain 07.04.2008, h. 22:48 Gallain
Następne chińskie gówno z 400 fps w stocku, jakby jeszcze za mało dzieciarni z podkrętkami biegało :/
kirs 07.04.2008, h. 23:11 kirs
zgadzam się z BoleslawW-em, SWD to replika, ktorą powinni wydać na świat, brakuje tej repliki wśród "chinczyków", jeśli wyjdzie SWD by CHRL to będzie dobrą podstawą pod custom, ale jak narazie jest badziew plastikowy, który sieje na "auto-fire" (słyszałem, że dla niektórych to zaleta! LOL )
pzdr
Arni1990 07.04.2008, h. 23:13 Arni1990
Następny któremu przeszkadza, że będzie miał "droższe a słabsze" ;//
VonHusarz 07.04.2008, h. 23:28 VonHusarz
No całkiem niezle JG pruje ostro do przodu 5 generacja powinna być naprawde smakowita,bebeszki juz dopracowali teraz metal body i komora hp-up i zostanie dopieszczanie szczegułow.
Gallain takimi komentarazmi to dopiero pokazujesz jakiś jest dorosły a raczej dojżały
Jangi 07.04.2008, h. 23:35 Jangi
Farmazolicie, aż oczy bolą, Gallain ma rację. To jest zabawa dla dorosłych ludzi, dla dzieci są klocki lego.
radzio2k 07.04.2008, h. 23:51 radzio2k
Zamiast takich futurow mogliby predzej Krissa zrobic ;p
Minion 07.04.2008, h. 23:54 Minion
A dla snoobów porsche i jazda na nartach w Alpach, z wyskokiem ze śmigłowca.

Nie podoba się że dzieciaki latają, i dostajecie od nich po d.. bo lepszą kondycję mają? To się z nimi nie strzelajcie, albo zainwestujcie w PTW.
Wolfi 08.04.2008, h. 01:40 Wolfi
Gallain cała moja ekipa ze średnią wieku ok 25 lat (nikogo ponizej 20 -tki)zaczynała półtora roku temu od kupna właśnie .. chinoli. Gdyby nie Cyma i JG większość z nich (ja pewnie też) nie szarpnęła by się na zabawkę za 1000 zł. Dziś natomiast biegam z repliką I klasy (CA) i uwielbiam to hobby.

Chinole więc wg mnie to materiał dobry dla początkujacych i/lub tych którzy nie mają/nie chcą wydawać kasy. Jedyny problem to zbyt wielka moc replik - ale od tego są limity i nikt nie każe Ci uczęszczać na strzelanki bez limitów ( a słabszą sprezynę wsadzić to nie problem).

Chińskie AEGI cały czas sie poprawiają , mają co prawda jescze sporą drogę do produktów I klasy ( szczególnie pod wzgledem zewnętrzynym) ale za rok może dwa już wcale nie koniecznie będa im tak bardzo ustępować.

A konkurencja = spadek cen = tańsze AEGI.

Precz z ksenofobią.
Promant 08.04.2008, h. 07:04 Promant
Noooo, tę świetną kondycję dzieciaków często widzę, zwłaszcza jak trzeba pokonać parę wzniesień albo przejść kilka kilometrów
A chińskie aegi na pewno w tym pomogą, w treningu podchodzenia przeciwnika i taktyki też

Ale to baaardzo dobrze, że chinole produkują coraz lepsze repliki. Jest tanie źródło pod customy do kolekcji.

Pozdrowienia dla wszystkich dzieci, które się tu burzą:
To jest miejsce na komentarze dotyczące news'a, a nie rozważania o młodych czy starych w as.
Więc proszę pisać merytorycznie. Bez OT.

Fear Factor 08.04.2008, h. 08:00 Fear Factor
Mam nadzieję, że AK47 i "Eska" spełnią moje oczekiwania i będą udane. Szczególnie, że nie stać mnie na przerobienie Cymki na full metal i drewno, a pewnie JG wyjdzie taniej.
Już nie pierwszy raz JG mnie oczarowało, mam nadzieję, że zrobi to kolejny raz.
Pozdrawiam!
nyo 08.04.2008, h. 08:29 nyo
Oj tam, chiniole chiniolami ale na Seburo to się bardzo ucieszyłem bo orginalna konwersja już nie do dostania jest a GITSa wielbię :]


"..wersję M4 wzorowaną na replice 'G&P Stubby Killer'" znaczy się podróbka?
Cement 08.04.2008, h. 11:12 Cement
$3
Faktycznie dość futurystyczny
Minion 08.04.2008, h. 12:42 Minion
Nie, Promancie, ale rozpropagują te hobby.
Aluzja do wieku, i stale podkreślanie jak to dzieci się burzą jest prymitywna, i śmiało mógłbym powiedzieć że na poziomie absolwenta podstawówki- tylko bałbym się że mogę obrazić co inteligentniejsze dzieci. I nie przystoi osobie z 38 latkami na karku.

Jak Wolfi powiedział- większość obecnie bawiących nie szarpnęła by się na początek na replikę za 1000zł. Osobiście znam pielęgniarza, który musi jednocześnie studia opłacić, i chińczyk jest jedyną możliwością pobawienia się w ten sport, więc gdy widzę komentaże w stylu "chińczyki są złe, bo tanie" to przed oczami pojawia mi się karczek w skórze i beemce, który idzie do Sphinxa i myśli że to najlepsza restauracja w mieście- bo droga.
METEOR 08.04.2008, h. 15:49 METEOR
sig wypas

ps. ciekawi mnie tylko kiedy pojawia sie chinczyki z 500fps w stoku
Minion 08.04.2008, h. 16:13 Minion
Chińczyk i 500 FPS?
Oby nigdy.
kamikadze73 08.04.2008, h. 16:33 kamikadze73
Do youngee- skacz pierniczyć mam 16 lat bardzo podoba mi sie asg i w wieku 16 lat mam dać 1500zl za replike,sry ale nie sram kasą i w tym wieku nie kupie tekiej drogiej repliki, a że ty masz kase to kup se PTW za 5k i sie baw
kamikadze73 08.04.2008, h. 16:35 kamikadze73
Wiekszosc z was uwaza ze Made in china to zle, wejdzcie sobie do sklepu np.adidas i zobacz metke co pisze? Made in China albo Made in Taiwan.
hellmans 08.04.2008, h. 16:56 hellmans
Minion, nie wyjdą, bo się to nie opłaci. Zaden sklep nie będzie brał na gwarancje replik co miesiąc. 400fps to max co moga wycisnąć przy tej cenie ( dalej zaczynają się łożyskwoane prowadncie/głowice, wzmocnione szkielety, zębatki STU.
Pajerro 08.04.2008, h. 16:57 Pajerro
Minion
08-04-2008, 16:13

Chińczyk i 500 FPS?
Oby nigdy.

WIEŚNIAK.. i materialista
bo wg. ciebie co tanie to denne i dla biedaków?
a co 3x droższe to najlepsiejsze na świecie.. żal
123ivan 08.04.2008, h. 17:28 123ivan
O dżizas. Czy przy każdym news'ie z chin zawsze musi sie znaleźć banda "przestrzałów" którym żal tyłek ściska że wdali na swoje cacko 1.5k+ i kolejne 1k na upgrade a teraz chiny wypuszczają klona za 500zł! Nie podoba się?=Nie kupować! Nie odpowiadają Wam ludzie którzy to kupują i tego używają?= Nie strzelajcie się z nimi! I proszę przestańcie zaśmiecać komentarze. Żeby nie było OT: SEBURO rządzi!!
IaCobi 08.04.2008, h. 18:13 IaCobi
Seburo powinien byc bull-pup'em
CArpik 08.04.2008, h. 18:46 CArpik
Przydało by się coś z snajperek i G36,G36K
Andrzej25 08.04.2008, h. 18:55 Andrzej25
Ludzie, tu się jakaś masakra robi.

Też jestem przeciwny tanim chińczykom z 420fps w stocku, właśnie z tych względów o których mówi reszta, pomimo, że sam amm replikę boya za 700 zł.
Chińczyki faktycznie zasmiecają rynek, fakt to hobby jest drogie i dzięki tymże replikom staje się coraz tańsze. Jednocześnie chciałbym przypomnieć, że były czasy kiedy AEG to było "coś" i naprawde nie każdy mógł sobie na to pozwolić. I co wtedy? Nikt się nie bawił? Otóż nie! Poprostu biegaliśmy z pompkami. Z pompką było dużo więcej zabawy i podchodów, no i nie było akcji a'la Rambo z full auto na 450 fps i grzania aż się podda, albo hi-cap skończy. Dla chłopaków którzy zaczynali to był naprawdę świetny trening, zanim udało im się odłożyć to 1000zł na pełnowartościowego AEGa. I tak właśnie zawszę traktowałem droższą replikę - jako swego rodzaju awans

Żeby nie było, że całkiem OT: SIG ładny
Jackall37 08.04.2008, h. 19:11 Jackall37
Pocieszę Cię Andrzeju, że na szczęście prawie na pewno będą tak samo wytrzymałe jak poprzednie wersje - spring m120 i bebechy o jakości dawnego CA, czyli MAX m120, ale nie za długo - pierwsze co powinno się w nich zrobić, to włożyć m110-m100.

G&P to niech lepiej kopiować nie próbują - bo te repliki są wyjątkowe nie modelamia a jakością, a tego skopiować raczej nie podołają.
hellmans 08.04.2008, h. 19:48 hellmans
Wciaż nie widzę przyczyny buntu przeciw 400fps w stocku. Jak ktoś się nie umie tym posługiwać to się z nim nie strzelamy i po problemie. Od kiedy wszyscy są nagle tacy zainteresowani "dzieciakami z 400fps" skoro się z nimi nie strzelają?
Ze spręzynkami to zdecydowanie nie było to samo, ale te czasy minęły, teraz każdy ma AEGa.
Co do newsa to bardzo dobrze, że wychodzą z 420fps w stocku, będzie można włożyć m100 i cieszyć sie jakątaką bezawaryjnością, bo przeciez nie pchają m120/m130 bez podstaw.
Errhile 08.04.2008, h. 20:41 Errhile
Seburo - milusi... to ja poproszę Seburo C-26a, dwa razy, na wynos
Bolszewik 08.04.2008, h. 21:18 Bolszewik
Zwracam sie do "niedzieci" z pytaniem:
A wy ile mieliście lat jak zaczęliście sie bawić w ASG, bo wątpię że od razu te 20 czy 25 lat i czy mając te 16 - 18 lat mieliście po 1000 - 2000zł na replikę którą trza jeszcze podkręcić i czy nie kupilibyście AKM CYMY z 450 - 470fps??


CYMA I JING GONG RULEZ!!
Westie 08.04.2008, h. 21:23 Westie
Bolszewik, ja miałem 21, a dopiero od niecałego roku mogę sobie pozwolić na lepsze repliki, i to zbieram po 3-4 miechy na jedną...
A tymczasem zaczynam odkładać na Thompsona Cymy i konwersję do 1928'ki.
Link 08.04.2008, h. 21:44 Link
Ten Seburo... to może zrobią jeszcze replikę karabinu na wodę strzelającą kulkami?...

Bronię chińskich replik... ale jakby coś takiego się pojawiło na strzelance to musiałbym przyznać, że trochę psułoby realizm rozgrywki...
Minion 08.04.2008, h. 22:32 Minion
Promant, jak Ty się stykasz z takimi jak Pajerro, to chyba Cię przeproszę..:/
Pajerro, czytaj wszystko, a nie pomijaj co dłuższe wypowiedzi (bo za długie, i zapomni się w połowie co było na początku napisane);

Tak, jak najbardziej dla chińczyków- to wynika z mojej drugiej wypowiedzi (pierwsza dotyczyła chorej dyskryminacji ze względu na wiek); jeżeli coś można taniej wyprodukować, by było powszechniejsze to jak najbardziej;

Dla 500 FPSów w standardzie- nigdy, zwłaszcza dla Chińczyków; Chińczyki są dla ludzi którzy zaczynają, których nie stać w danej chwili, często dla dzieci; Z czasem człowiek albo sobie sam stuninguje, albo kupi lepszą replikę;
Dawanie początkującemu 400 PFSów w standardzie, to często jak danie małpie brzytwy- później widzimy zdjęcia z kulkami wbitymi w skórę.
Spodoba się sport, to inwestujesz w tuning, nie spodoba, a ASG miałeś tylko bo modne- nie zdąrzyłeś nikomu krzywdy.
Poza tym 500 FPSów nawet w droższych replikach aeg jest kontrowersyjne- bo niedługo to snajperki by mieć przewagę zasięgu to poprostu będą wiatrówki.

Więc jeszcze raz Pajero, nie pieprz bzdur, nie rób z siebie pokrzywdzonego, i nie obrażaj jak nie umiesz czytać- to że nie umiesz czytać to wstyd dla Ciebie, a nie tego, którego wypowiedzi czytasz.
Baykos 09.04.2008, h. 01:33 Baykos
1 rzecz. Seburo rządzi.

2 rzecz

OSOBY DECYZYJNE W SKLEPACH SPRZEDAJĄCYCH CHIŃSKIE REPLIKI
np taiwangun, customs, postępują bardzo rozsądnie sprzedając AEGI na pokładzie z M110 i nie więcej. Tak trzymać.

Stąd APEL DO GUNFIRE o podobne postępowanie.
DELTA_FH12 09.04.2008, h. 07:11 DELTA_FH12
Jeżeli chodzi o w/w modele to żaden mi się nie podoba - nie poradze nic że jestem fanatykiem emek.

Co do OT to powiem tak:
500fps w Chinczykach - za dużo i nie tylko ze względu na "dzieci" jak to nazwaliście ale na bebechy w środku - co mi po tym że tanio zapłace za stocka 500fps jak i tak będę musiał dokupić dobrą baterie i upgrade zrobić żeby replika była żywotniejsza ?
430 fps w JG/PJ/CYMA itp to wystarczy.

Sam zaczynałem od CA za 1000zł a wcale mi się nie przelewa (po prostu miałem dobry okres finansowy) , potem dokupiłem jeszcze 2 nowe i jedną używaną replikę od CA a teraz sam myślę nad emką od PJ-ta za około 550zł 430fps.
Świat zapierd..a do przodu - producenci replik też i nie ma się co szczypać - robią coraz lepsze , wytrzymalsze i z lepszych materiałów.
Poza tym CA, G&P ,TM czy nawet PTW ma prawo się zepsuć - te repliki też robią ludzie a nie stwórca ! Wole jak mi padnie po gwarancji PJ za 550zł i sobie kupię drugi ten sam model i mam całe mnóstwo części zamiennych niż płakać jak mi padnie M16A3 od G&P z M203 za 1800zł.

Co do dzieci na strzelankach - istnieje coś takiego jak prawo ASG i na każdych manewrach poza tym prawem są przyjęte jakieś zasady.
Kto wam "dorosłym" broni wyrzucić ze strzelanki gówniarza niestosującego się do reguł? Nie znaczy to że nie toleruję "dzieciaków" na strzelankach.
Nie moc giwery decyduje o człowieku a on sam - a nie raz widziałem debilizmy w wykonaniu tzw. starych wyjadaczy airsoftowych !
Więc zanim ktoś coś zdecyduje się napisać niech się zastanowi nad całością a nie tylko nad wybranymi przez siebie fragmentami...
nyo 09.04.2008, h. 08:38 nyo
DELTA: "SG 550 jest karabinem szturmowym zasilanym amunicją 5,6 Gw Pat 90 (zamienną z 5,56 x 45 mm NATO) produkowanym przez szwajcarską firmę Swiss Arms AG (dawniej Schweizerische Industrie Gesellschaft). Karabin jest oparty na modelu SG 540. Poza fabryczną nazwą SG 550 znanym także pod wojskowymi desygnatami Fass 90 oraz Stgw 90."
"SG 550 jest bronią działającą na zasadzie odprowadzenia części gazów prochowych przez boczny otwór w lufie. Ryglowanie zamka następuję poprzez obrót. Broń strzela z zamka zamkniętego."

Czyli system podobny do AK.
Wniosek? SG-500 nie jest eMką Sorki, nie mogłem się powstrzymać ^^
DELTA_FH12 09.04.2008, h. 08:53 DELTA_FH12
Nyo napisał : "Wniosek? SG-500 nie jest eMką icon_smile.gif Sorki, nie mogłem się powstrzymać ^^"

Spoko tylko przeczytaj dokładnie co napisałem w 1 zdaniu mojego komenta

Napisałem że żaden mi się nie podoba bo jestem fanem emek

Chyba za szybko czytałeś
jos 09.04.2008, h. 12:00 jos
no, w końcu ta emka jakoś wygląda.
Cement 09.04.2008, h. 12:23 Cement
jos @

Gdzie Ty tu eMke widzisz
nyo 09.04.2008, h. 14:27 nyo
DELTA: Indeed za szybko sorry za OT.
Kell Aset 09.04.2008, h. 23:32 Kell Aset
Seburo Type 06 taki niezwykły, bardzo ciekawy.
ravic 10.04.2008, h. 08:33 ravic
Sig 550!
W sumie nie widać aby w pudełku była szyna do niego, ale grunt ze wogóle bedzie w końcu !
To ja sobie juz akcesoryja zbierać do niego zaczynam
Mormaeglin 10.04.2008, h. 16:22 Mormaeglin
Ha ha ha nu Sig eto ocień krasiwyj karabinek! wreszcie coś nowego, sława Wam Panowie Chińczycy!
zwierzu93 10.04.2008, h. 16:31 zwierzu93
Wreszcie sie pojawia ten SIG, jestem fanem marki JG, mam od nich SIGa 552 (już szykuję kasę na SIGa 550), replika strzela bardzo dobrze, ma trochę mocy, wystrzelone jakieś 8000-10000 kul, nic się nie dzieje, zębatki są całe, również tłok itd., bateria stockowa 8,4v 1100mAh jest świetna, (w SIGu 550 widzę baterię 9.6, zapewne firmy shuang-ba - super baterie, pomimo że stock). JG pomimo, że chińska firma, to jest super, ja mam siga, ojciec ma hk416 wystrzelone razem jakieś 20k kul, a pomimo to nadal strzelają, nie ma z nimi problemy, z dobrej jakości materiałów są wykonane, z HK416 chodziłem w Koszalinie i ludzie myśleli, że full metal. Teraz wyobraźcie sobie tego Siga 550 z tłumikiem, lunetką 3-9x40, po prostu piękny.

Piękna
ravic 11.04.2008, h. 11:31 ravic
Zrobni sie update siga do wersji snajperskiej