Daj cynk
Reklama

Aktualności

Custom AK GBB

Świat, 20.06.2011, h. 23:35, dodał: Promant
33

Airsoft Surgeon wykonał pokazowy egzemplarz customowej repliki AK GBB na bazie modelu GHK GBB AKM.



Ciekawostka dla fanów AK i replik gazowych.

Na bazie modelu produkcji GHK: GBB AKM - Airsoft Surgeon wykonał pokazowy egzemplarz customowej repliki AK gas blow back. "Taktyczny" AK GBB posiada elementy z tworzywa marki Tdi Arms. Cechę charakterystyczną tej repliki stanowi lewostronna dźwignia przeładowania - innymi słowy replika posiada dźwignie przeładowania po obu stronach korpusu.

Karabin nie jest przeznaczony na sprzedaż.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.facebook.com

Ocena wszystkich (5.00, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Wermacht 20.06.2011, h. 23:42 Wermacht
piękne cudo...szkoda, że nie na sprzedarz ;/
jaymz87 20.06.2011, h. 23:58 jaymz87
ja bym chętnie Beryla w takiej wersji oblookał :D
Gelayev 21.06.2011, h. 00:00 Gelayev
lipa to AK, mag od 7.62 a tlumik od 5.56... Powinien sie nazywac AKPokemon.
Jakie 5.56? Chyba 5.45.
Bardos 21.06.2011, h. 00:17 Bardos
Ten tłumik jest jak najbardziej w porządku.Tego rodzaju tłumiki znalazły przecież zastosowanie w AK 103.
Więc nie wiem skąd oburzenie.
0wn 21.06.2011, h. 00:41 0wn
Ten tłumik nie jest wporządku. Typowy dla 5.45. Tutaj macie jak wygląda w 103 http://3.bp.blogspot.com/_RagJ3TMape0/TT8isFZRyFI/AAAAAAAAAsw/5VladDoe6Ac/s1600/X8287123-5.jpg
Czarny762 21.06.2011, h. 11:30 Czarny762
guzio29 21.06.2011, h. 00:44 guzio29
właśnie. Ale i tak nie zmienia to faktu, żę jest śliczny i geeralnie, aż cośtam w gardle woła w akcie rozpaczy, że oni mają, a ja do kołka wafla nie ;)
minus25 21.06.2011, h. 01:23 minus25
ale paskuda. Chce taką
pesinter 21.06.2011, h. 01:38 pesinter
superowy, tez mi się podoba, chce takiego beryla
Then 21.06.2011, h. 01:51 Then
Wygląda prawie dokładnie jak to z Modern Warfare 2 :D
Mendi 21.06.2011, h. 08:18 Mendi
wielce mi wielce, w zwykłym kałaszu gbb wystarczy pokrywe wyciąć, a w suwadle zrobić otwór i wkręcić dodatkowy uchwyt... a grip i rączkę dokupić. Jak dla mnie szału nie ma.
No.... robienie GB to tez żadna filozofia wystarczy maszynę CNC kupić i jechane. Zrobić samochód też pikuś wystarczy linie produkcyjną wykupić i heja, generator pola siłowego.. spoko, żaden problem  wystarczy..........
Cement 21.06.2011, h. 14:21 Cement
Cement, źle to rozumiesz. Mam aksu z konwersją ghk i to na prawdę nie problem wyciąć na szlifierce pokrywę, nawiercić suwadło wiertłem 5mm, zagwintować i wkręcic rączkę dodatkową... tylko po co? Sam pomysł dla mnie jest dziwny, choć jak najbardziej wykonalny, więc nie ma sie czym podniecać.
Grip, uchwyt też idzie kupić za nieduże pieniądze i wymienić.
Mimo wszystko, prezentowana rpelika nie podoba mi się, wolę klasyczne pro-radzieckie rozwiązania.
Mendi 21.06.2011, h. 14:46 Mendi
Czyli jesteś proradzieckim betonem, tak jak większość naszej kochanej armii. :)

Po co w ogóle obustronne selektory w Galilach czy składane kolby CAA do AK? Przecież proradzieckie rozwiązania są lepsze. Po co lekkie ceramiczne pancerze, skoro można używać ciężkich, stalowych płyt, które przed niczym nie chronią. Po co komu wygodne obuwie taktyczne, lepsze stare polskie desanty - żołnierz ma walczyć i umierać za MateczkęXXX zamiast martwić się o staw skokowy!

Jak już odpowiesz sobie na w/w pytania, to zastanów się po co komu suwadło operowalne z dwóch stron.
Mati13k 21.06.2011, h. 17:03 Mati13k
dla mańkuta ;]
jak ktoś chce być full taktyczny, to mu się może to suwadło z 2 uchwytami przyda, do tego 5 latarek, świgiełko i gumowa kaczuszka.
Mimo wszystko wolę akm w klasycznym wydaniu, z drewienkiem lub składaną kolbą. Bo jakby na to nie patrzył, to hobby jest i replika się powinna właścicielowi podobać. Poza tym to zawsze jest kwestia gustu, a o gustach się zwykle nie dyskutuje.
Mendi 21.06.2011, h. 17:38 Mendi
Co to znaczy "full taktyczny"? Jakaś airsoftowa nowomowa? Znam tylko określenie "w pełni funkcjonalny".
Mati13k 21.06.2011, h. 19:31 Mati13k
Mati13k@Myślę, że chodzi o to, ze w replice rączka przeładowania stanowi tylko"bajer" (nie łapcie mnie za słówka bo nie mówię tu np. o PTW)

Mendi@ OK ale popatrz sobie na przykładzie eMek. Z dostępnych na rynku części możesz zbudować dowolną"wersję" jednak producenci wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów od razu oferują takie rozwiązania i wypuszczając milion, srylion wersji.

Od siebie dodam, że też jeśli kałaszek to tylko klasycznie w drewienku.
Cement 24.06.2011, h. 00:55 Cement
zaki123 21.06.2011, h. 08:51 zaki123
przez te 2 raczki na plecach ciężko byłoby go nosić
A jak czołgać się z takim łatwo ;)
Jackall37 21.06.2011, h. 18:59 Jackall37
Ajsquad 21.06.2011, h. 10:09 Ajsquad
"Matko Boska airsoftowca" jaki ten wytwór kałachopodobny jest brzydki! Chryste! FUJ!
Guest (ID:6452) 21.06.2011, h. 15:20 Guest (ID:6452)
Brzydactwo nieprawdopodobne ale i tak ciekawsze jest co w środku, jak działa, jak stabilność fps i niezawodność (bo w każdej długiej GBB replice z tym słabo). Póki nie zrobią pożadnych flaków to w sumie co komu z dodatkowych 5 metrów bieżących szyn, 3 kolimatorów, 7 rączek i jeszcze dziwneijszego łoża czy kolby?
Felcu 21.06.2011, h. 15:49 Felcu
Cacko cacuszko cacunieńko.
Mati13k 21.06.2011, h. 17:06 Mati13k
Magpul już zrobił coś podobnego, swoją drogą nieco bardziej ergonomicznego. 

http://www.thefirearmblog.com/blog/wp-content/uploads/2008/12/albums-mm118-magpuldynamics08-img-2190.jpg 
http://cdn1.thefirearmsblog.com/blog/wp-content/uploads/2008/12/albums-mm118-magpuldynamics08-img-2182.jpg

Oczywiście podałem przykładowo, takich projektów są tony, szczególnie jeśli chodzi o broń ostrą.
O! i tak powinien wyglądać AK na dzisiejsze czasy. Może ewentualnie jeszcze by mu się sprzydała szyna ris nad pokrywą zamka. Ale przynajmniej nie wygląda jak małofunkcjonalny poradziecki relikt przeszłości.
GrimPilgrim 22.06.2011, h. 08:33 GrimPilgrim
thesokol 21.06.2011, h. 17:58 thesokol
No ale nikt nie zauważył że zatrzask pokrywy nie wystaje ze środka - czyt. nie spełnia swojej funkcji. Błąd? Niedopatrzenie? Przypadek? TakMaByć?
Wystaje tylko nieznacznie, np w berylu tez tak wystaje, tzn mniej niz w AK.
puncerny 22.06.2011, h. 09:34 puncerny
forestman 21.06.2011, h. 22:52 forestman
Ogólnie to jestem przeciwko kałachom ale jakby dodać do niego stałą kolbe w tym samym kolorze  co okładzina lufy i chwyt pistoletowy to nawet nawet... niczego sobie custom. Na domową wystawę się nadaje
Milosz82 22.06.2011, h. 08:31 Milosz82
Jednym zdaniem można komuś życie zniszczyć - "Karabin nie jest przeznaczony na sprzedaż."
pendzik 22.06.2011, h. 10:47 pendzik
Mati13k zgadzam się z Tobą w 100% sam to przeżyłem lecąc do Afganistanu (50% rzeczy trzeba było kupić za własne pieniądze... w tym buty, kamizelki, sprzęt itd... ) ma być wygodnie i jak najbardziej mobilnie ! a nie stare denne rozwiązania itd.
Armagedon981 22.06.2011, h. 10:52 Armagedon981
Jeden z najbrzydszych wytworów AK-podobnych jakie widziałem.
pendzik 22.06.2011, h. 10:54 pendzik
No co do repliki mała ergonomia z tą kolbą i z chwytem suwadła po obu stronach... reszta nawet nawet kwestia gustu ja za AK nie przepadam...