Daj cynk
Reklama

Aktualności

Classic Army - Adapter magów G36C->M już w Polsce!

Aktualności, 19.03.2008, h. 13:52, dodał: szalony jack pirat
35
W Polsce pojawił sie bardzo interesujący produkt. Jest nim magwell / adapter do G36 umożliwiający używanie magazynków od serii M. Tutaj w wykonaniu Classic Army, na rynku dostępne też są analogiczne (bo nie identyczne) produkty STAR'a i Private Parts. Co w tym zasługuje na wiadomośc na pierwszej stronie? Nieczęsto informujemy o pojedynczej cześci, skąd zainteresowanie tym akurat, dosyć egzotycznym wydawałoby się, akcesorium?




Pomijając już fakt, że oto część ta pojawia się w Polsce po raz pierwszy, to mimo że jest niewielka (i niezbyt droga, ok. 120 zł), może mieć olbrzymi wpływ na ekipową gospodarkę replikami. Otóż wyobraźcie sobie sytuację, gdzie właściciele eMki i G36 (C/K), Ak (Galil), L85, F2000, SCAR L korzystają z dokładnie tych samych magazynków. W przypadku nieco bardziej intesywnego zgrania jest to bardzo nęcąca wizja, zwłaszcza na zlotach, czy scenariuszach z respownem, gdzie często nie ma kiedy doładować magów ;)

Propozycja też na pewno zainteresuje osoby, które mają już eMkę z kompletem magazynków i oporządzenia i nabywają np. drugą replikę (np. do CQB). Może to właśnie być G36C (choćby i JG).

Dodatkowo magazynki od eMki mają, w stosunku do magazynków do wielu innych replik, sporo zalet:
  • Są bardzo rozpowszechnione, mamy do wyboru produkty mnóstwa firm, w całej gamie odcieni i wariantów (real, low, mid, high-cap 300 i 450), zwykły i thermold, z oznaczeniami HK lub bez, mag elektryczny Hero Arms, Ready-Mag System z akumulatorem (alternatywa dla puszki), klipsy i boxy różnych typów.
  • Hi-capy to jedne z najbardziej niezawodnych magazynków do asg, a wiele jest modeli mid-capów, które działają bardzo dobrze (ProArms, S-Arms, popularne MAG'i) - w przeciwieństwie do mid-capów do G36.
  • Mają idealny wymiary do większości ładownic, są płaskie, ale pojemne. W przypadku magów do G36 zawsze jest z tym kłopot - wchodzi po jednym do ładownicy, magi zajmują dużo miejsca, łączenie nieodmiennie w końcu się wyłamuje.
  • Mamy sporo akcesoriów, np. magpul'e.

Montaż tego cuda jest trywialny - wyjmujemy dwa piny i ciach - załatwione.
Dziś można adapter kupić w sklepie Capri (pierwszy transport rozszedł się jak świeże bułeczki na początku tygodnia, kolejny za 3-4 tygodnie), ale mamy już informację, że w pozostałych sklepach wkrótce ten produkt również się pojawi.

[Powiększ] [Powiększ] [Powiększ]

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
SoP-PeL 19.03.2008, h. 14:11 SoP-PeL
Hmm, nawet ładnie to wygląda;-)
calmlikeaBomb 19.03.2008, h. 14:17 calmlikeaBomb
Jeszcze troche i G36 zacznie wygladac jak bolter Space Marines.
szalony jack pirat 19.03.2008, h. 14:17 szalony jack pirat
Ano Od nas poszło już zamówienie na 3 sztuki Mam przeciek, że znikają jak kamfora. Do Kruków z Krakowa tez kilka wyjechało od razu
Regdorn 19.03.2008, h. 14:47 Regdorn
Jeden do Kruków, dla mnie, drugi dla Kvok Nawet nie chodzi o estetykę, a o wspomniane względy praktyczne i nawet ekonomiczne.

Ciekawostką natomiast jest, że patent ten był dostępny już na zeszłorocznym Bergecie, a do Polski dopiero teraz dotarł i bynajmniej nie ma w tym winy naszych importerów.
Foka 19.03.2008, h. 15:33 Foka
Na Pomorzu jest ich z 5 (od dość dawna)... Z eBaya, z Bergetu... Sprawdzają się, działają dobrze.
thorien 19.03.2008, h. 15:37 thorien
Ciekaw jestem jak by wyglądało z thermoldami (długim i zwykłym). Pewnie jeszcze fajniej. Pomysł trafiony:)
Daymon 19.03.2008, h. 15:56 Daymon
ale oryginalne ladniejsze;pp
Panocek 19.03.2008, h. 16:26 Panocek
Praktyczność tego - duża.
Realizm tego - żaden

Ogólnie pomysł dobry, mogliby takie cuś do innych replik zaprojektować (AK?).
Pajerro 19.03.2008, h. 17:18 Pajerro
No to teraz czekajmy na przejsciówki magazynków od mp5 do Auga
Regdorn 19.03.2008, h. 17:26 Regdorn
@Panocek: a właśnie, że gdzieś mi się obiło o uszy, że i do prawdziwków też jest możliwa taka modyfikacja.
Baykos 19.03.2008, h. 17:26 Baykos
Ale bzydal . (brak r w wyrazie celowy )
Kantek 19.03.2008, h. 18:04 Kantek
Małe sprostowanie - wystarczy pozbyć się jednego pina
Panocek 19.03.2008, h. 18:22 Panocek
Możliwe, możliwe...

Nabój ten sam, różnice to zatrzask i kształt. Do innych replik broni na 5.56 mogliby zrobić takie gniazdka, tylko obym nie spotkał Steyra z bananem 7.62x39
Dragunow 19.03.2008, h. 19:16 Dragunow
EEEE

realizm żaden? ktoś tu farmazona puszcza bo coś takiego w oryginale też jest
Wojtass_nt 19.03.2008, h. 21:51 Wojtass_nt
Zajęli by się metal body do giety Walić realizm. Ma być ładne, zimne i matowe!!
marpas93 19.03.2008, h. 22:12 marpas93
No to sie porobiło pewnie za rok zobaczymy MP5k z "bananem" (ciekawe jak sie zmieść)
,no ale jednak ten G36C z magiem od M.. jest nawet fajny.
Johann 20.03.2008, h. 00:18 Johann
$3

owszem ciekawie to wygląda i staje się bardziej praktyczne
ma ktoś zdjęcie g36(długa wersja) z tym adapterem ?
mastah 20.03.2008, h. 00:31 mastah
"http://i249.photobucket.com/albums/gg21...G_1506.jpg [i249.photobucket.com]

owszem ciekawie to wygląda i staje się bardziej praktyczne icon_smile.gif
ma ktoś zdjęcie g36(długa wersja) z tym adapterem ?"
Już ludzie nie mogą założyć 2 takich samych skarpetek ?
Pozdro
siridar 20.03.2008, h. 00:54 siridar
Wygląda fujowo IMHO.
Foka 20.03.2008, h. 08:49 Foka
To jest nic, jak już wspomniano w ostrej wersji też jest taka możliwość.

Dla mnie niedoścignionym szczytem idiotyzmu, brzydactwa, braku realiów i przedłuzania niewiadomoczego jest konwersja na magi od M16 do P90. Inny nabój, inny sposób mocowania magazynka... Chore!
Cappuccio 20.03.2008, h. 09:24 Cappuccio
Dla mnie to profanacja G36 i jego pięknych i praktycznych magazynków, ale o gustach się nie dyskutuje.

Zdjęcia długiej i krótkiej wersji: $3
Dragunow 20.03.2008, h. 10:00 Dragunow
No właśnie. Przecież do magów gietki nie potrzeba mega drogich klipsów!
Foka 20.03.2008, h. 10:51 Foka
Ale zajmują o połowę więcej miejsca niż eMkowe. Jak sie nie stosuje hi-capów tylko low- i real-capów, i na patrol nie bierzesz 4 magów tylko 12 to ma to duże znaczenie.

A druga sprawa - nasza ekipa liczy kilkanaście osób i wszyscy mają repliki w "systemie" magów eMki, w tym 1 czy 2 G36. Wymienność magazynków w polu sie przydaje. Jeśli ktoś kocha G36/nienawidzi eMek, a chce zachować wymienność magów w ekipie jest to dobra opcja.
MaxXxi47 20.03.2008, h. 11:09 MaxXxi47
Bardzo mi się podoba G36 z krótkim magiem od M16. Bardzo dobrze ze takie konwersje są robione, jeśli jest to realne to jak najbardziej jestem za (nawet jakby miało być brzydkie ). Jak już ktoś przede mną wspomniał ciekaw jestem kiedy pojawi się przystawka do AUGa na 9mm. Aug PARA bardzo ładny i na niego czekamy !! :D
WolfHeart 20.03.2008, h. 16:54 WolfHeart
Hmmm na GunnerAirsoft pojawiła się taka przejściówka produkcji chińskiej za jakieś śmieszne pieniądze...
$3
_Arczi_ 20.03.2008, h. 20:26 _Arczi_
W życiu bym nie sprofanował mojej Gieni takim czymś.
monopol 20.03.2008, h. 22:50 monopol
Lipa. Jak mozna tak oszpecic Gutka :/
Moross 21.03.2008, h. 10:33 Moross
dobry pomysł..Ale trochę szpecą gietki:D
Majkel86 22.03.2008, h. 11:16 Majkel86
Super sprawa ten magwell.
A to zdjęcie realnej gietki z magweelem:
$3
lup 22.03.2008, h. 18:17 lup
Mam produkcji Private Parts od jakiegoś czasu i ni emiałem problemów z podawaniem kulek czego obawiał bym się w przypadku tego z Gunnera.
Cała trudnośc wykonania to wymagana precyzja. Kulki podawane są przez zakręcający tunel z magazynka do hopup-u i to jest najtrudniejszy element do wykonania.

Wada jest jedna. Można zgubić magazynek opierając replikę na oporządzeniu z powodu konstrukcji dźwigni zwalniającej. Dodatkowo zastanawiam się jka to przerobić aby mieć możliwośc zwalniania magazynków prawą ręką.
Myślę, że się da, bo wypatrzyłem miejsce na przeprowadzenie wewnątrz stosownej dźwigni ale sam jeszcze nie zrobiłem tego. Znalazłem na necie wypowiedź kolegi z Anglii, ktory już to podobno przetestował i jako główny problem podał oparcie sprężyny odpychającej taką dźwignię.
Kszysieg 22.03.2008, h. 21:52 Kszysieg
Kapeć ty chyba zgłupiałeś mówiąc o praktyczności. Mając 10 realcapów potrzebujesz plecaka do zabrania się z tym szpejem.
@monopol - jak wyżej. Chyba, że używasz hi-capa to nie docenisz tego.
Jak to Regdorn napisał 1 trafił do mnie i... nie podaje na serii tzn. poda pierwsze kilka a potem nic. Za to na singlu wszystkie lecą. Nie wiem czym to jest spowodowane?
lup 25.03.2008, h. 22:19 lup
@Kszysieg
Skoro na singlu bez problemu to za wolno podaje na auto. Kiedyś maiłem problem z jakimś magazynkiem i kropelka oleju pomogła.
Jakiej baterii używasz? MOże masz taki ROF, ze poprostu nie nadąża i tyle. Testowałeś na innej baterii?
alamakota 26.03.2008, h. 12:17 alamakota
@Kszysieg
Możesz mieć za duży rof, wtedy pomaga skrócenie dyszy, ale z tym trzeba uważać bo jak przesadzisz to będziesz miał fontannę z lufy jak tylko wsadzisz maga.
Regdorn 30.03.2008, h. 18:43 Regdorn
Dzisiaj się sprawdziło i u mnie problemów nie było.
kwiatek94_08 19.04.2008, h. 23:29 kwiatek94_08
Jest to jeszcze w jakiś sklepach?? jak tak to podajcie linki