Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowy model G36 GBB WE

Świat, 24.05.2011, h. 23:21, dodał: Promant
18

Firma WE zapowiedziała kolejny model G36 z serii G39 GBB. Trwają również prace nad AKSU GBB.



Firma Wei-Tech podała informacje, według których można wnioskować, że wkrótce do oferty dołączy kolejny model gas blow back rifle G36, w ramach serii G39. Nowa replika gazowa produkcji WE ma być inspirowana bronią z programu badawczego armii niemieckiej. Celem programu jest stworzenie przyszłościowego żołnierza piechoty. Broń ma kolbę nowego typu oraz zmodyfikowany front.

Nie podano żadnych szczegółów, nie wiadomo zatem do końca czy będzie to kompletna nowa replika, czy również zestaw konwersyjny, a może części oferowane w osobnej sprzedaży. Poniżej video prezentujące nowy model.

 

 

 

Firma WE kontynuuje również prace nad AKSU GBB.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.youtube.com

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Mortis 24.05.2011, h. 23:58 Mortis
Cudowna kolba od g36... nie dość że składana, to jeszcze teleskopowa... :)
A mi ta kolba się nie podoba. Pozostaje przy ładniejszej pełnej od G&P.
Paskudna fuu
zajaszcze 25.05.2011, h. 00:22 zajaszcze
Ładne to ma oczy Edyta Górniak, kolba ma być użyteczna.
Stalker 25.05.2011, h. 10:30 Stalker
Mi się też niepodoba.
Co do funkcjonalności to myślę że przeciętny ersoftowiec nie myśli o tym do czego może mu się przydać tylko do tego czy ładnie wygląda :)
darksoviet 25.05.2011, h. 17:52 darksoviet
Ja myślę, że przeciętny airsoftowiec będzie się skupiał, nie na tym, że użyteczne, nie że ładne, ale żeby miało dużo wysuwanych części i zatrzasków, żeby było składane w każdym możliwiym miejscu. W ten sposbó będzie mógł co chwila zmieniać ułożenie...tego czegoś, co nabył i pochwalić się unikatowymi możliwościami swojego nowego nabytku... Najlepiej żeby to "coś" było jeszcze orisowane z latarką taktyczną :P...nieważne, że to kolba. Liczy się LANS.
tomterenty 25.05.2011, h. 23:28 tomterenty
Kwestia gustu. Ja na przykład uważam, że jest fajną alternatywą dla kolby standardowej, która nie dość, że wyglądem nie zachwyciła, to jeszcze z czasem się zwyczajnie opatrzyła. Co prawda dla mnie pod względem estetycznym bezkonkurencyjna pozostaja kolba od SL9, ale do zwykłej giety, zwłaszcza krótkiej będzie jak znalazał - nawet będzie ładnie współgrać z gietowym futurystycznym designem.
Tony Halik 25.05.2011, h. 23:37 Tony Halik
No cóż, najwyraźniej minęły już czasy kiedy w ASG grali ludzie myślący, skoro ciągle są komentarze, w których "przeciętny airsoftowiec" jawi sie jako kretyn ładujący na siebie co popadnie byle był lans.
Zdecydowanie przedkładam kolbę, w której mam poduszkę policzkową (super jeśli regulowaną) nad zwykłą kolbę, która tej wygody nie daje, a przydaje się to zwłaszcza przy optyce. Podobnie kwestia składania kolby - znaczne ułatwienie przy transporcie, w grze w pomieszczeniach itp.
RIS również jest przydatny. Kiedy mam długi karabin - mogę założyć dwójnóg, dzięki szynom mam ułatwiony montaż optyki, a na pewno nie będę nosił latarki w polu i do tego za dnia. 

Akurat jestem osobą, która woli "zmarnować" kilka godzin na konfigurację sprzętu i odrzucenie wszystkiego co zbędne żeby się nie przeciążać - niż ładuje na siebie kilogramy lansu. Ale jednocześnie potrafię docenić ergonomie takiej kolby czy szyn, kiedy są przydatne.

O lansie w takim konkretnym przypadku piszą zwykle ludzie, którzy sami tego nie wypróbowali, albo mają inne priorytety, albo ich na coś nie stać więc krytykują. I nie mam tu na myśli pajacowania z zakładaniem na siebie czego popadnie tylko nieprzemyslaną krytykę sensu stosowania takiej kolby albo frontu RIS.
Promant 26.05.2011, h. 10:11 Promant
Co do udogodnień funkcjonalnych - nie każdy musi z nich korzystać.
Zazwyczaj wiele rozwiązań przydaje się  (i to też nie każdemu) dopiero przy
używaniu ostrej broni i przy różnych konfiguracji oporządzenia. Nic dziwnego, że ktoś kto nie używa takich "diwajsów" ocenia kolbę  głównie pod względem estetycznym. Nie ma więc
powodu by ludzi którym nie jest potrzebna regulacja albo poduszka
policzkowa od razu nazywać bezmyślnymi.

Nowa kolba do G36 nie tylko dodaje możliwość regulacji w pełnym
zakresie, ale jeszcze (w przypadku ostrej broni) pozwala na strzelanie
z broni gdy jest złożona. Stare kolby regulowane nie dawały takiej możliwości. Podobny (niekoniecznie "fajniejszy" ale bardziej nawiązujący do obecnej stylistyki G36) model z "okienkiem" na łuski:
http://a.imagehost.org/0540/dscn734.jpg (bez poduszki policzkowej)  Fajnie móc używać w replikach nowych rozwiązań oddających konkretną zaletę funkcjonalną. Ale z wielu powodów, wielu ludziom nie musi na tym zależeć. Czyli znowu możemy powrócić do kwestii estetyki...

Przy produkcji proni dba się  także o jej wygląd, to dziś normalne. Ważne jest by broń wygląda przyzwoicie i nie straszyła nieporadnością designerską (jak w Berylu). Pewne cechy funkcjonalne można wzmocnić, rozwinąć i wystylizować.  Kolba przedstawiona w replice G36 GBB WE, jest kompozycyjnie "przeładowana" ilością detali i agresywnością linii. Nie pasuje przez to do reszty karabinka. Inaczej jest w przypadku przytoczonej już: http://a.imagehost.org/0540/dscn734.jpg    Zapewne firma potrzebowała bardziej agresywnej stylizacji i design nieco przypominający "lansiarskie buty sportowe" w jakiś sposób spełnia potrzeby nowego wizerunku oryginalnej broni. To produkt rynkowy, więc musi robić wrażenie. Może ten "overdesign" się opłaci.
Ghandi2 15.06.2011, h. 03:08 Ghandi2
zaki123 25.05.2011, h. 06:00 zaki123
piękny dzwięk AKS74U. mogłbym słuchać tego godzinami
widmo 25.05.2011, h. 08:12 widmo
ak to ak :P
sierotkaxmarysia 25.05.2011, h. 09:21 sierotkaxmarysia
Kolba brzydka, chociaż ciekawa. Ale jaką muzykę dobrali XD
Widmo34 25.05.2011, h. 10:03 Widmo34
Przyszłosciowa kolba Nie musi się wszystkim podobac ma byc funkcjonalna...
Moris 25.05.2011, h. 10:26 Moris
Robią takie kolby, robią specjalne mostki, dlaczego nie mogą zrobić oryginalnych oznaczeń selektora? ;|
FishHunter 25.05.2011, h. 14:30 FishHunter
Aaaaa.! To AKSU.. Faktycznie, ten dźwięk jest po prostu cudowny... :D
gallanonim 25.05.2011, h. 16:51 gallanonim
G36 z miłości do piękna-reklamówka jak z apartu.Troszke taki kwadraten czekolathen tak jak z golfem
slavo 27.05.2011, h. 18:32 slavo
G36 - brak mechanicznych przyrządów celowniczych na szynie. Szkoda, bo kolimator może przestać działać (zasilanie choćby). Pakowanie  kopii szyny KSK do wersji C, to chyba teraz odwrotność tendencji poprzedniej, gdzie szyna od C była montowana we wszystkich pozostałych modelach. Rozumiem, że to minimalizm wynikający ograniczania kosztów produkcji.
Mnie sie akurat kolba podoba i wydaję się być funkcjonalna. Sam zakupiłem wersję snajperską od G&P, aby mieć "teleskop" oraz bakę. Orisowanie frontu też popieram. Z lewej moze stanowić bazę pod zawieszenie (magpulowskie lub fab defense), spód pod vertical, a praww pod ewentualne inne graty do CQB, jeśli ktoś używa.
To nie jest szyna KSK, tylko IdZ.
Posiada malutkie wbudowane przyrządy celownicze. Są skladane do wewnątrz szyny (tak przynajmniej jest w oryginale - tutaj zauważalne są male piny więc podejżewam, że jest podobnie).
Kolba też jest z systemu IdZ.
Tylko ten front krótki nie pasuje. Nie wiem co to za wymysl. Jakby nie mogli dać od razu od K...
Moris 30.05.2011, h. 16:48 Moris
sebo 30.05.2011, h. 01:07 sebo
Sam posiadam G 36K i zmodyfikowałem ją pod swoje potrzeby .
Dodanie owej kolby poprawiło by szybkie konfigurowanie sprzętu w zależności
od sytuacji w jakiej się znajdziemy.
Nie oceniam danego produktu bo nie wiem czy będzie spełniał
swoje zadanie w 100% do jakiego jest przeznaczony,czas pokaże .
Poza tym , najbardziej wypasiony sprzęt jest bezużyteczny w rękach
niedoświadczonego maniaka .