Daj cynk
Reklama

Aktualności

RSR - znane miejsce!

Aktualności, 08.02.2008, h. 10:49, dodał: Regdorn
24

Zgodnie z zapewnieniami działu prasowego Ranger Unit S5 im bliżej imprezy, tym więcej informacji. W tym momencie bezapelacyjnie najważniejszą dla wszystkich wiadomością jest ujawnienie miejsca, w którym odbędzie się czerwcowy zlot-MILSIM. Do tej pory zgłaszający się uczestnicy wysyłali zgłoszenia i wysokie wpisowe znając jedynie deklaracje i obietnice.



 

 

 

Red Storm Rising odbędzie się w dniach od 4 do 8 czerwca bieżącego roku na terenie byłej jednostki rakietowej baterii przeciwlotniczej WOPK w Chrcynnie pod Warszawą (5 km od Nasielska). Na terenie gry z całą pewnością można się spodziewać fortyfikacji, bunkrów i innych budynków, pozostałości po wyrzutniach rakiet, otwartych i zabudowanych przestrzeni, a także opancerzonego sprzętu Wojska Polskiego. Organizator zapowiada jednak też liczne niespodzianki (w zasadach gry jest wzmianka także o śmigłowcu i samolocie). Co to dokładnie znaczy, przekonamy się. Obiekt, stający się na czas gry bazą żołnierzy NATO, ze względu na zagospodarowanie go pod tego typu imprezy (paintball) posiada już zaplecze socjalno-administracyjne (wc, woda, prąd) i bazę gastronomiczną. Gra nie będzie miała bardzo określonych granic i za stroną organizatora będzie się odbywać na 72 kilometrach kwadratowych. Kilka zdjęć obiektu znajduje się na stronie imprezy.

 

Strona poświęcona imprezie w ostatnim czasie także została wzbogacona o reguły obowiązujące w trakcie gry. Choć bardzo skomplikowane nie są, różnią się od tych znanych większości maniakom, także uczestniczącym w MILSIMach (dotyczy to głównie bardziej skomplikowanych zasad trafień). Uczestnicy nie mają prawa posiadania własnej pirotechniki (tą zapewnia organizator - dymy, granaty, symulatory C4, wyrzutnie rakiet itp.). Pozostała pirotechnika (pozoracje bombardowań, ataków moździerzowych/artyleryjskich i inne niespodzianki) są przygotowywane przez profesjonalnego pirotechnika. W trakcie gry przewidziane są limity amunicji, a broń podzielona została względem FPS, które wpływają na dystans z jakiego można strzelać. Do budynku praktycznie wejść będą mogli tylko posiadacze broni z 350 FPS. Dodatkowo repliki z ogniem ciągłym mogą posiadać maksymalnie 460 FPS, a repliki z zablokowanym ogniem ciągłym, a także ciężka broń obsługiwana przez kilka osób i broń zamontowana na pojazdach mogą mieć aż 600 FPS.

 

Sukcesywnie aktualizowany jest dział wywiadu ("Intel feed"), który wraz z pojawiającym się już drugim odcinkiem mini serialu pomaga poczuć atmosferę fabuły zlotu. Widać, że organizatorzy RSR starają się położyć na to maksymalny nacisk. Nie kończy się to bynajmniej na samej stronie WWW. Impreza bowiem nie zaczyna się w Chrcynnie, jakby można się było tego spodziewać, a w Warszawie w forcie "Okęcie". To tam znajdzie się "Entry zone" i tam uczestnicy mają się stawić 4 czerwca. Tam wszyscy przebierają się bojowo, otrzymują swoje karty magnetyczne, będące jednocześnie biletem wstępu i nieśmiertelnikiem, a następnie wsiadają do autokaru, od tej pory stając się na najbliższe 3 dni żołnierzem NATO. Przed wejściem na teren gry broń zostanie przestrzelana na chronometrze. Zapowiadane są także wyrywkowe kontrole w trakcie gry i tu uwaga... także z alkomatem ;)

 

Na terenie gry ma być obecny autoryzowany serwis Classic Army dzięki objęciu stanowiska oficjalnego sponsora imprezy przez Action Sport Games. Będzie tam także sklep sponsora reprezentowany przez Generalnego Polskiego Dystrybutora CA - firmę KOLTER (www.bron.pl).

 

Za 2-3 tygodnie zapowiadana jest kolejna aktualizacja. Można się w niej spodziewać kolejnej części filmu, a także więcej informacji o pojazdach, które będą służyły uczestnikom.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Errhile 08.02.2008, h. 11:10 Errhile
Ja się nie wybieram - ale sztandar wam w ręce, chłopaki. Sprawia to wrażenie imprezy robionej z dużym rozmachem i profesjonalizmem.
A i tak wszystko wyjdzie w praniu...
Loniu 08.02.2008, h. 11:12 Loniu
Oby więcej takich imprez!
qbs666 08.02.2008, h. 12:53 qbs666
o, ku@^%@$*&!! po przeczytaniu artykułu zapowiada się naprawdę nieźle zobaczymy jak to wyjdzie w praniu? trzeba będzie sprawdzić na własnej skórze!
Karcen 08.02.2008, h. 13:37 Karcen
Jeden mały minus to że wejsciówka kosztuje chyba ok 1000 zł niby będzie profesjonalna pirotechnika, pojazdy, samolot etc ale jednak sciana ognia, tomaszów, borne sulinowo nie są tak kosztowne a swój klimat tez mają.
SoP-PeL 08.02.2008, h. 14:48 SoP-PeL
NA BOGA!
Proszę o NIE PORUSZANIE KWESTII FINANSOWEJ ZLOTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Impreza zapowiada się coraz bardziej wybitnie:) Sprawdzimy co tam się stanie:)
Karczownik ZW 08.02.2008, h. 14:59 Karczownik ZW
$3
czyżby to ten teren (przejść na widok z satelity i trochę w lewo kompleks budynków otoczony sporym lasem)
Foka 08.02.2008, h. 16:16 Foka
Tak, to ten teren. 50-100m na zachód od tych budynków widać wyraźnie drogi techniczne na ternie baterii rakietowej.
Regdorn 08.02.2008, h. 16:22 Regdorn
Karcen, nikt nie ujmuje wymienionym przez Ciebie imprezom, nikt nie twierdzi, że tamte imprezy nie mają klimatu. Zatem dlaczego wytykasz minus(y) w imprezie, która... jeszcze się wogóle nie odbyła?
Wookush 08.02.2008, h. 16:31 Wookush
Coraz ciekawiej. Jak tylko przeczytałem o tej imprezie nie mogłem uwierzyć, a tu co i rusz nowe smaczki, niespodzianki i profesjonałka na każdym kroku. Teraz nie dam rady, ale jeśli z czasem będzie to cykliczna impreza... jest na co chomikować dyszki w skarpecie!
Karcen 08.02.2008, h. 18:36 Karcen
Regdarn ja nie deprecjonuje tej imprezy uważam że będzie bardzo fajna ale jednak 1000zł za 2-3 biegania nawet z dni to jest trochę sporo i nikt nie zaprzeczy ze jest to jednak jakiś minus tej imprezy. Zresztą widać że ten event jest dedykowany głównie dla ludzi z zachodniej europy - cała strona po angielsku(nie ma opcji języka pl albo ja ślepy jestem), ceny w euro etc.
$limak 08.02.2008, h. 18:41 $limak
Propos mini-filmików, to aktorstwo w części fabuły dziejącej się w Polsce jest porażające. No i ten menadżer zadań Windows robiący za oprogramowanie aparatury podsłuchującej. Mimo tych krzaczków, należą się brawa za klimat (szczególnie za tekst: "Moscow for you" )!
Vintersky 08.02.2008, h. 18:48 Vintersky
Karcen: cena jest podana w Euro i w PLN. Aktualnie jest to 820 PLN, jak bilety z tej puli się "wykończą" to będzie to 990 PLN.
Strona jest po angielsku ponieważ jest to impreza międzynarodowa. Głównym językiem używanym przez "żołnierzy NATO" będzie angielski - w nim będą napisane wszystkie Warning Order'y, OPORDy, FRAGO etc. Dowództwo też będzie posługiwać się tym językiem. Tak jest w rzeczywistości, tak też będzie w tej symulacji.
Sprawa języka ma się oczywiście inaczej gdy spojrzymy na OPFOR oraz na cywili.

Serdecznie pozdrawiam czytelników i redakcję WMASGu!
de Villars 08.02.2008, h. 22:43 de Villars
No ja myślę że w ramach niespodzianki będzie taktyczna bomba atomowa do użycia
Eversmann 08.02.2008, h. 22:49 Eversmann
Warto pojechać. Zawsze pierwszy raz najlepszy I to: Hoo-ah!
Dudek Javny 09.02.2008, h. 09:00 Dudek Javny
Kurde, jesli zaczne zbierac kasę na Red Storm 2009, to pewnie się tam pojawię:D:D Zapowiada sie genialna impreza, mam nadzieje ze zamiescicie relację.
Ohtar 09.02.2008, h. 12:33 Ohtar
Przecież to o rzut beretem od mojego domu
zavisza 09.02.2008, h. 20:23 zavisza
Kurde, no to trzeba zbierac na za rok :]
Czolg 11.02.2008, h. 22:37 Czolg
o ile to będzie odbywało sie co roku :/
Cybul 12.02.2008, h. 21:01 Cybul
Jak wypali to na 100% tak.
mastah 13.02.2008, h. 23:29 mastah
Aczkolwiek wtedy traci się część tego czegoś - podobnie jest z koncertami danego zespołu - np. jakby u2 grało co rok w Polsce, to czy pójście na koncert byłoby już takie super ?
Oczywiście impreza się jeszcze nie odbyła i liczę na super klimat i na to że na pewno wypali.
Pozdrawiam
Vintersky 15.02.2008, h. 13:02 Vintersky
Mogę rozwiać wątpliwości - jeżeli impreza będzie się odbywać cyklicznie (a to zależy w dużej mierze od frekwencji na pierwszej) to będzie raczej co 2-3 lata. Ilość pracy koniecznej do zrealizowania takiego projektu jest tak duża, iż nie ma szans ażeby był ten projekt realizowany rokrocznie. Same główne przygotowania (przygotowanie scenariusza, terenu, pirotechniki, pojazdów, informacji na serwis www, rozkazów, sieci radiowej, rekwizytów etc.) trwają minimum 10 miesięcy...

Jeżeli oczekujecie na relację z RSR1 i planujecie pojechać dopiero na RSR2 - cóż, szansa będzie w 2010 lub 2011!
Regdorn 16.02.2008, h. 22:26 Regdorn
@v1nt3r: nie lubię czarnowidztwa
Czajnik 17.02.2008, h. 17:43 Czajnik
Konkretna impreza sie szykuje tylko te 1000 zł to trochę drogo ale czego sie nie robi dla dobrej zabawy
LameBoy 18.02.2008, h. 14:34 LameBoy
jadę, ludzie z BC jadą grupą może nie powalającą, ale myślę że z punktu widzenia tego że impra nie będzie "często-cykliczną", plus tego że trzeba po prostu zobaczyć żeby móc coś powiedzieć, nie ma co teraz negatywnie osądzać. Widać że chłopaki z rsr cadre sie ładnie spinają, i zakładając że wszystko wypali i tak żałować będą ci co nie pojechali.

I co do kwestii finansowej, owszem, da sie zorganizować klimatyczne imprezy za mniejszą kasę, ale szczerze powiem ze klimat zrobi atrapa radaru z dykty, a o ile dobrze rozumiem organizatorów oni nie chcą atrap, oni chcą prawdziwego, funkcjonalnego szpeju

a co do samej wysokości opłaty, wiadomo że jest to zabawa dedykowana dla zagraniczniaków, niemniej jednak wielu z asg'owców nie jest bidakami i z zasiłku nie żyje, uzbieranie kwoty wpisowej na rsr to ograniczenie fajek i najebek, bo nikt kto bawi sie w airsoft "na poważnie" tj nie cymka i kreszowy dres tylko 2-3 aeg'i, pełny mundur i oszpejowanie wg najnowszych wytycznych itp itd nie jest na tyle bidny zeby nie byl w stanie w kilka miesiecy uzbierac kwoty właściwej. Za duzo kasy walimy w karabiny zeby argumentem było "za drogo"

rozumiem też kwestie tego ze niby mało wiemy, i nikt nie chce kupować kota w worku, szczególnie za tą kasę, ale własnie w tym tkwi temat, pełna informacja od A do Z o tym co będzie na rsr zepsuje duzo zabawy, uczyni ten zlot mniej atrakcyjnym dla wielu z nas. tutaj potrzeba zaufac, uwierzyć

a ci co nie uwierzą czy nie zaufają to potem se będą mogli ino w brody pewnie pluć, albo się cieszyć ze nie wtopili

choc szczerze przy takiej kasie autentycznie wątpie że da się coś spieprzyc