Daj cynk
Reklama

Aktualności

Umarex dostał wyłączność na repliki H&K

Aktualności, 01.02.2008, h. 20:33, dodał: Regdorn
48

Jak donosi AirsoftNews.EU od 11 lutego zaczyna obowiązywać licencja podpisana pomiędzy dwoma niemieckimi firmami, Umarexem znanym szczególnie z produkcji wiatrówek, ale i posiadającym w swojej ofercie repliki airsoftowe, no i niewymagającym nikomu przedstawiania Heckler & Kochem.



 

 

 

 

Zgodnie z międzynarodową licencją Umarex zyskał wyłączność na znaki towarowe i modele broni wyprodukowane przez H&K. Dotyczy to nie tylko replik airsoftowych, ale także markerów paintballowych, broni na CO2, broni startowej, a także zabawek. Z tego wynika, że od 11 lutego nie będą mogły być legalnie sprzedawane repliki broni H&K za wyjątkiem produktów Umarexu. Trudno to sobie wyobrazić w praktyce, biorąc pod uwagę ilość produkowanych i sprzedawanych na całym świecie różnych modeli H&K, już nie wspominając o używaniu znaku towarowego na replikach i ich elementach (choćby Tokyo Marui, VFC, KSC, Hurricane, Guarder, Star). Jakie będą ostateczne konsekwencje tego porozumienia? Czy sądy dostaną nowe zajęcie, czy może nie jest to w praktyce aż tak straszne, jak by się wydawało? Trudno w tym momencie przewidzieć.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Loniu 01.02.2008, h. 20:47 Loniu
Oby nie było znowu akcji jak kiedyś z CG, zresztą, nie wyszło im to na dobre.
uzi43 01.02.2008, h. 20:51 uzi43
czyli ze zadna inna firma, nie bedzie mogla miec trademarkow Hk oprocz umarexa?? czy ze wogole nie beda mogly produkowac replik Hk?
Brenten 01.02.2008, h. 20:52 Brenten
Niezłe jaja się szykują, nadchodzą kiepskie czasy dla miłośników niemieckiej techniki.
kupolud231 01.02.2008, h. 21:10 kupolud231
Kolejny genialny pomysł ...
_Arczi_ 01.02.2008, h. 21:17 _Arczi_
To teraz chyba zaczynam rozumieć dlaczego CA wycofuje się z produkcji replik karabinów rodziny G36 i dodatków do nich. Zobaczcie, że praktycznie nigdzie już nie można dostać tych karabinów czy nawet dedykowanego granatnika do nich produkcji CA. Kiepsko to widzę
Pasti 01.02.2008, h. 21:17 Pasti
Nie no JG nadal będzie produkować swoje HK416? Ogólnie HK głupio zrobiło, że dało licencje na trademarki Umarexowi, mogli dać lepszemu producentowi(AEG I klasy).
Troll 01.02.2008, h. 21:19 Troll
Prawo nie działa wstecz - czyli repliki na które poszczególne firmy mają już licencje mogą być dalej produkowane. Nikt nie będzie mógł natomiast oprócz Umarex'u wprowadzać na rynek nowych replik oznaczonych znakiem H&K. Przynajmniej ja to tak rozumiem...
_Arczi_ 01.02.2008, h. 21:24 _Arczi_
Troll tylko czy pozostałe firmy miały licencję na produkcję replik H&K? Wątpię. A choćby nawet miały, to weź pod uwagę, że takie licencje nie są dawane "dożywotnio" tylko na określony okres czasu. Teraz właśnie może być tak, że pozostałym firmą kończy się umowa licencyjna i Umarex bierze wszystko :/

EDIT
Właśnie przeglądałem WGC i praktycznie po kolei znikają kolejne rzeczy dedykowane do G36 produkowane przez TM i CA... Zostawię to bez komentarza.
lesiulodz 01.02.2008, h. 21:42 lesiulodz
Dlaczego umarex
MaxEraser 01.02.2008, h. 21:50 MaxEraser
umarłex badziewie
Troll 01.02.2008, h. 22:10 Troll
ja to rozumiem tak że pozostałe firmy będę produkowały bez zmian tak długo jak długo przewiduje umowa licencyjna. Po tym czasie oczywiście będ musiały zaprzestać produkcji.
Lajon 01.02.2008, h. 22:51 Lajon
To w gruncie rzeczy niczego nie zmienia poza oznaczeniami ( a kogo one obchodzą ), teraz zamiast MP5K TM będzie TM5K ( ala nazwy chińskich replik ).
Kamzi_909 01.02.2008, h. 22:58 Kamzi_909
Ehh, cóż po prostu zaniechają produkcji tych że replik ale czy na pewno ? wg mnie to posypią sie oskarżenia by zarobić ;/, a tak apropo to VFC robi coś do mp5 ?, replik niema ...
yacenty 01.02.2008, h. 23:06 yacenty
Nie do końca Lajon, jeżeli wierzyć temu co podaje airsoft news to napisali tam też, że licencja będzie dotyczyć nie tylko znaku towarowego (logo) ale też modeli. Co do replik z CHRL to inna bajka, tam nie obowiązuje żadne prawo, ani własności przemysłowej ani autorskie. Ciekawi mnie natomiast dlaczego na stronie Umarex w dziale "Company news" stoi napisane "no news in this list". $3
Nie chwalą się ?
Baykos 01.02.2008, h. 23:25 Baykos
głupota
Moonred 02.02.2008, h. 00:01 Moonred
Czy akurat wtedy kiedy postanowiłem kupić niemiecki mundur,niemieckie oporządzenie i niemiecki karabin jakaś podrzędna firma wykupiła licencje =.="
Nie powiem co mam ochotę zrobić
thor_ 02.02.2008, h. 01:31 thor_
Olać mnie tam nie ciągnie do replik broni tej firmy
gross 02.02.2008, h. 01:40 gross
Czego się boicie. Po prostu będą licencje SAR lub B&T tak jak teraz. Fakt faktem, żal dupę ściska, że nie będzie można kupić czegoś z H&K na zamku...no ale cóż.
Lajon 02.02.2008, h. 04:40 Lajon
$1

Model, według terminologii papug jest dość określonym pojęciem i zapewne drobne różnice sprawiają, że z prawnego punktu widzenia jeden model się bardzo różni od drugiego ^^
men3L 02.02.2008, h. 09:24 men3L
"Ehh, cóż po prostu zaniechają produkcji tych że replik ale czy na pewno ? wg mnie to posypią sie oskarżenia by zarobić ;/, a tak apropo to VFC robi coś do mp5 ?, replik niema ..."

a HK416 ?
Krypton 02.02.2008, h. 09:33 Krypton
Poprostu super partia...

Oby zbankrutowali XD
ocet 02.02.2008, h. 10:47 ocet
Nieeeeee!! Wszytsko tylko nie to! To jest jakaś masakra normalnie!
uzi43 02.02.2008, h. 11:39 uzi43
Tak piszecie o tym ze firmy wycofuja swoje produkty Hk, a na specshopie jakis czsas temu dopiero co pojawilo sie Hk g36c.. nie znam sie wiec sie nie wypowiadam, ale i tak to wg mnie wiocha :/
Adi.K 02.02.2008, h. 12:13 Adi.K
No nie zgon... Uwerex? Oni nawet produkując wiatrówki są pałkę
Tak jak ktoś wspomniał zostają licencje B&T
czy też SAR
Adamdo 02.02.2008, h. 12:56 Adamdo
Ja pierdziu, a ja w czerwcu USP KSC chciałem sobie kupić...
brutus 02.02.2008, h. 13:31 brutus
Hahaha no to Niemcy narobili zamieszania jak dla mnie to dobra wiadomość bo nie lubię nic z nimi związanego ^^ ale dla fanów wyrazy współczucia.
happy666 02.02.2008, h. 14:55 happy666
Moonred, ale H&K nie produkuje mundurów więc to kupisz bez problemu Kurcze, musze kupić szybko g36 w capri zanim zniknie z półek
FIFEK 02.02.2008, h. 14:55 FIFEK
Ale głupota, po co im ta wyłączność, tak i tak nikt nic od nich prawie nie kupuje!!!
Kantek 02.02.2008, h. 15:35 Kantek
Coś mi się wierzyć nie chce w tego newsa bo Systema wydała sporo kasy na wypuszczenie MP5 PTW i musiała ostro współpracować przy tym z Hk. Mają raczej lepsze źródła informacji niż zwykli airsoftowcy więc nie inwestowaliby kasy gdyby wiedzieli, że nie będzie się to opłacać.
Morn 02.02.2008, h. 16:29 Morn
wszyscy tak się krzywią, że umarex to umarex tamto a może po tej zmianie będą czuli się zobowiązani do robienia lepszych replik?
Adamdo 02.02.2008, h. 16:36 Adamdo
co najwyżej wiatrówek
szturmowiec 02.02.2008, h. 17:46 szturmowiec
troche jakaś kosmiczna ta replika broni ale luzzzz. Najbardziej ciekawią mnie osiągi tej broni !!!
Lookasz B 02.02.2008, h. 18:01 Lookasz B
Akurat teraz sobie to wymyślili kiedy chciałem sobie kupić moją pierwszą replikę :/.
Być może ten zakaz będzie obowiązywał tylko na obszarze Europy, bo na stronie z newsem pisze:

"This goes for Europe, and quite soon also the rest of the world."

A to "quite soon" nie wiadomo kiedy będzie, więc nie ma co na razie wpadać w panikę:P. Przynajmniej ja jestem dobrej myśli że jeszcze uda mi się kupić replikę G36.

Co do tego że Umarex będzie robił dobre repliki AS - być może się im uda , ale jako że mają wyłączność to obawiam się że mogą nieco przesadzić z ich ceną (bo gdzie indziej kupisz H&K jak nie u nich :/)
Jackall37 02.02.2008, h. 22:18 Jackall37
Umarex i dobra replika... hmm ...to ironia miała być ?

Ja tam się cieszę że na AK licencję ma Putin, bo on napewno jej nie opyli

Szkoda dla fanów G36, sam kiedyś miałem ochotę na tę giwerę...
Jak dla mnie, to zaskakujące jest to, że Systema teraz robi premierę MP5 i radzę zaczekać na newsy od nich, bo tak naprawdę oni mają w tym na chwilę obecną największy biznes, żeby im się nowy produkt sprzedał.

Dla mnie H&K się zbłaźnił podpisując kontrakt z takim producentem jak Umarex, który nawet jakby chciał dobre repliki produkować, to zanim zyskają wprawę miną lata (szczególnie biorąc pod uwagę, że nawet do G36 od JG im daleko, a co dopiero do VFC, nie wspominając o Systemie).


Na pocieszenie dodam, że Umarex nie jest jakąś bajońsko bogatą firmą, a Systema, CA, VFC, ICS i reszta produkujących modele H&K firm do biednych nie należą, gdyby rzeczywiście miała rozegrać się bitwa sądowa, to z tak rozległą konkuręcją Umarex ma marne szanse (bo przecież jak zwykle chodzi o kasę).

Zresztą jak narazie mowa o Europie, WGC nie jest na szczęście (nie sądziłem, ze to powiem) w Europie, tak samo jak fabryki Systemy, ICS'a, CA i VFC, więc szansa pokojowego rozwiązania zawsze pozostaje.
Jaero 02.02.2008, h. 22:48 Jaero
Troll - "ja to rozumiem tak że pozostałe firmy będę produkowały bez zmian tak długo jak długo przewiduje umowa licencyjna. Po tym czasie oczywiście będ musiały zaprzestać produkcji." No nie bardzo skoro umarex otrzyma licencję wyłączną to raczej na pewno pozostałe licencje do tego czasu wygasną, jeśli w ogole takie były. Tylko w przypadku prowadzenia lokalnej działalności gospodarczej na niewielką skale ma prawo używać znaku towarowego po uzyskaniu przez kogoś praw wyłącznych. Firmy o których rozmawiamy raczej do małych nie należą
Reddish 03.02.2008, h. 00:00 Reddish
No to panowie, jeżeli firmy się do tego dostosują, to będziemy mieli monopol na produkty z rodziny H&K. A to śmierdzi podwyżką cen. Jednak dobrze mieć emkę;)
Westie 03.02.2008, h. 16:02 Westie
Co jest do przewidzenia, będą sprzedawać najgorszą chińską tandetę za 1000 zł albo więcej.
gross 03.02.2008, h. 16:56 gross
Nie wiem czy mi się przewidziało, ale widziałem chyba kiedyś na necie TM brandowane przez Umarex.
cichyop 04.02.2008, h. 11:35 cichyop
hmm a co będzie jak BMW coś takiego wymyśli albo VW !! połowa aut w kraju stanie =] hehe
MetalBoy 05.02.2008, h. 13:57 MetalBoy
Eeee... Chyba nadchodzi koniec końców
Grizzly-Slupsk 05.02.2008, h. 14:12 Grizzly-Slupsk
Ale wstyd! Ta firma to legenda. Wyobrażacie sobie jakieś ekipy AT bez MP5? Ciężko... Co jak co, ale świetną broń to Niemcy z H&K zawsze umieli robić, trzeba przyznać... Zawsze byłem fanem tych modeli i szczególnie trudno mi to ogarnąć. MP5, G3, USP, G36, PSG1 - świetne licencje trafią w ręce partaczy, którzy powinni zostać na etapie sprężynek. UMAREX go to hell! Znowu wielka kasa wygrała z milionami airsoftowców.
jos 05.02.2008, h. 20:07 jos
Może być tak, że UMAREX będzie trzaskać kasę na innych firmach. Np. pójdą do CA i powiedzą, żeby wyprodukowali partię MP5 z trejdmarkami a później odkupią od nich i będą sprzedawać pod własną marką.
Woody 07.02.2008, h. 15:36 Woody
Wstyd na wsi... Za jakie grzechy nam to zrobili? Sam mam emkę, ale to poprostu przechodzi ludzkie pojęcie. Jak już ktoś wcześnien napisał PRAWO NIE DZIAłA WSTECZ! Na nasze szczęście.
Dzięki temu firmy, które wcześniej wykupiły licencje od H&K mogą dalej produkować repliki z ich trademarkami, dopóty, dopóki ich licencje nie wygasną. Niestety JG i inne firmy bez licencji (na których replikach nie ma trademarków H&K) będą od razu musiały zaprzestać produkcji...
Takie moje zdanie.
Jaero 08.02.2008, h. 23:47 Jaero
do Woody'ego, jesli jak pisze regdorn "Umarex zyskał wyłączność na znaki towarowe i modele broni" to oczywiste jest ze żadna inna firma nie bedzie juz posiadać licencji, bo wyłączność dotyczy wszystkich produkujących lub importujących do Europy
Rosomak15 10.02.2008, h. 20:53 Rosomak15
Kurde, źle się dzieje.
WolfHeart 11.02.2008, h. 08:49 WolfHeart
Woody - licencje nigdy nie są podpisywane bezterminowo. Umowa licencyjna zawiera zawsze wyszczególnione pola eksploatacji produktu, NIGDY nie uogólnia. Jeśli H&K podpisał nową umowę licencyjną z Umarexem, to znaczy, że z innymi producentami im się już skończyła.
To, że prawo nie działa wstecz, ma tylko taki rezultat, że nie mogą np. odebrać tych replik ludziom, którzy je zakupili. Mam też wrażenie, że nie mogą zakazać produkcji części wymiennych (wewnętrznych), ale wszystkie zewnętrzne akcesoria, produkowane przez H&K odpadają.
7.62 12.02.2008, h. 14:46 7.62
Na pewno inne firmy wypuszcza pseudorepliki
MP5 i gietek, a fani będą mogli łatwo przerobić je na dokładne repliki. Myślę że nie ma się o co martwić (zwłaszcza jak ktoś zbiera na kałacha )
grandlc 12.02.2008, h. 19:02 grandlc
Jak dobrze ,że mam kałacha
ale żeby dla takiego Umarexa dawać wyłączność to skandal