Daj cynk
Reklama

Aktualności

Gearbox CNC made in China

Aktualności, 28.01.2008, h. 11:56, dodał: szalony jack pirat
54
Z Chin dochodzą interesujące wieści na temat szkieletu w wersji 2 wykonanego w technologii CNC. Dotychczas takie szkielety robiła tylko firma PGC, jednak były one bardzo drogie (choć posiadały np. zintegrowana komorę hup-up, bolt release i możliwośc wymiany sprężyny bez rozkładania). W przeciwieństwie do GB PGC chiński szkielet wykonany jest ze stali, choć pozbawiony jest oczywiście udoskonaleń.




Szkielet wykonany w CNC ze stali! (w przeciwieństwie do odlewanego ze stopu) jest bardzo wytrzymały, lepiej znosi też skoki temperatur. GB PGC przechodził testy na spreżynach MS190. Jak będzie w przypadku nowego chińskiego GB - oczywiście nie wiadomo, nieznana jest również cena. Ciekawe jest natomiast to, że chińscy producenci przekraczają w tym momencie kolejną granicę jakościową.

Źródło: airsoftnews.eu" target="blank">Airsoft-News.eu

[Powiększ]

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
jaqs 28.01.2008, h. 12:17 jaqs
NIebywałe:O Az strach co moze sie dziac za pare lat jesli chinole utrzymaja to tempo...
Baykos 28.01.2008, h. 12:40 Baykos
Loniu 28.01.2008, h. 12:53 Loniu
Już sobie wyobrażam, jak za 3-4 lata co drugi 15 latek będzie miał full metal AEGa 450 fps za 400 zł :/...

...Reszta będzie miała snajperki po 600 fps.
SoP-PeL 28.01.2008, h. 13:44 SoP-PeL
Bez przesady, koszty kosztami. Ale przy obróbce mechanicznej nie można zejść do pewnego poziomu , żeby to jeszcze sie opłacało.

Po drugie nie ma czegoś takiego jak technologia CNC, jest za to obróbka mechaniczna. CNC(Computer Numerical Control) to sposób kontroli położenia narzędzie-materiał - nic innego. Wielu pisze o tym jako coś niesamowitego wręcz kosmicznego, a to poprostu zwykła maszyny tylko że zamiast pokręteł steruje wszystkim mikroprocesor.
sieta 28.01.2008, h. 13:46 sieta
Nie bardzo rozumiem, co jest złego w full metal AEG'u z 450fps za 400zł...???
Guest (ID:6452) 28.01.2008, h. 14:02 Guest (ID:6452)
to że na takiego EAGa będzie stać 13-14 i 15 latków którzy nie koniecznie mają po kolei w głowie.
men3L 28.01.2008, h. 14:05 men3L
Sopel - różnica w wytwarzaniu CNC a zwykłymi obrabiarkami jest bardzo duża, idealna wręcz precyzja, co za tym idzie cena.. Ale CNC ma też jedną bardzo dużą zalete, większość/wszystkie GB na rynku to odlewy, jak wiadomo CNC to obróbka jednego kawałka metalu przez co daje bardzo duży + do wytrzymałości szkieletu w porównaniu do odlewanych.

PS. Full metal chiński aeg to nie to samo co full metal markowy aeg żeby było jasne
bogdA(n)SG 28.01.2008, h. 14:10 bogdA(n)SG
Czasem mam wrażenie, że żyję w dziwnym kraju, jedni cały czas narzekają, że wszystko drogo a gdy coś lepsze jakościowo ma stanieć to oczywiście też narzekają. Spróbuj tu ludziom dogodzić...
jumbo71 28.01.2008, h. 14:10 jumbo71
No ciekawie sie zapowiada... Ale dużo tańszy to ten szkielet nie będzie Niestety obróbka CNC czy to w Chinach czy na Antarktydzie czy w USA wszędzie kosztuje tyle samo, można tylko przyciąć na pensji Operatora tak jak niestety robią to u mnie w firmie
penio151 28.01.2008, h. 14:12 penio151
Na razie się nie martwcie... jedynie Rosjanie używają AEG-ów PTW 600FPS

Informacja o lepszym wykonaniu i stosunkowo niższej cenie daje dobre prognozy na rynek. Zabawki będą wypychane ze sprzedaży, a ceny bedą maleć
xxxFENCExxx 28.01.2008, h. 14:31 xxxFENCExxx
Spadek cen i poprawa jakości replik ze standardowymi GB to impuls do powstania "klubu PTW" - tam raczej dzieci się nie zapiszą.
No chyba, że i PTW będą kopiować.
SoP-PeL 28.01.2008, h. 14:32 SoP-PeL
Men3L, myślę że to ty jednak jesteś w błędzie.

Uczę się o tym, wiążę z tym moją przyszłość i jestem w posiadaniu... kilku.
Pojęcie błędu nie ma tu nic do rzeczy. Z tym brakiem błędu to jest mit. Badania mówią coś zupełnie innego. Oczywiście jest to o wiele dokładniejsze ale tak jak mówię to w związku z analizą położenia. A jaka obróbka może być dwóch kawałków materiału? Bo to nie jest chyba żaden argument.
Nie wiem w którym miejscu powiedziane jest że obróbka mechaniczna daje plusy wytrzymałościowe? Wchodząc w strukturę materiałową, obróbka mechaniczna niszczy strukturę włókien krystalicznych. Dlatego jest to słabsze rozwiązanie. Jedyną zaletą jest możliwość wykonania z innych materiałów części, o innej grubości ścianek niż w odlewaniu tradycyjny - to wiąże sie ze zwilżalnością materiałów kokili ( form do metalu)
szalony jack pirat 28.01.2008, h. 14:40 szalony jack pirat
@SoP-PeL
CNC użyłem w rozumieniu potocznym, czyli maszyn CNC. W angielskim funkcjonuje "CNC machined" co też po rozwinięciu skrótu jakoś dziwnie brzmi. Ale się przyjęło.

Nie wiem, czy jest coś pomiędzy maszynami CNC a zestawem obrabiarek sterowanych ręcznie, Wydaje mi się, że nie ma. CNC to po prostu robot, pracuje 24h, program może byc jeden, a maszyn dziesiątki. W tym sensie nie da się uzyskać na zwykłych maszynach tego co na CNC, bo zwykła potrzebuje człowieka.
lemonzawodowiec 28.01.2008, h. 15:34 lemonzawodowiec
@dexterkrak
Co, 17 latek się ma i już strugasz mądrale, że niby tak dorosły jesteś, a każdy 15-latek jest be i nieodpowiedzialny, ba, głupi, że ho ho. Jak miałem 15 lat kupiłem sobie Glocka i jakoś nie przypominam sobie, żebvym praktykował zachowania takie jak np. strzelanie z okna do przechodniów itd. itp. etc.
Żeby nie było offtopu, napiszę, że fajnie wygląda ten szkielet gearboxa:
Fajnie wygląda ten szkielet gearboxa.
Piok 28.01.2008, h. 16:00 Piok
Ale na stronie podanej jako źródło napisano ,że ten gearbox jest wykonany ze stali a nie z aluminium...
Chyba, że się mylę O_o.
Shadow 28.01.2008, h. 16:04 Shadow
Lemon, łatwo sie pisze, jak się nie ma podanego wieku w profilu, a inni mają, prawda?
Fence, niestety różnica jest spora. Kiedyś trzeba było wydać ponad tysiąc złotych, żeby bawić się w towarzystwie normalnych airsoftowców. Teraz wejściówka do "klubu PTW" będzie kosztować 3500zł? Dla wielu jest to granica bądź, co bądź nie do przeskoczenia. :/
johny13 28.01.2008, h. 16:06 johny13
jakos wykonania jest wg mnie dobra.zreszta gb siedzi w srodku wiec nawet jesli bedzie wykonany zgrubsza to i tak nie ma to wiekszego znaczenia.GB ma poporotu dzialac.
co do CNC-typowa masowa produkcja nastawiona na sprzedawanie.nie bede pisal o zaletach CNC nad tradycyjnymi maszynami bo odbiegne od tematu.nic szczegolnego.chiczycy zbili koszt rpdukcji zastepujac dural tanszym i ogrszym alu

men3L-wg mnie dales palme.8 lat ucze sie mechaniki tak wiec wiem nie co wiecej.tyklo oborkka elektochemiczna usuwa material i zarazem utwardza go (ESE).no chyba ze masz na mysli odkowki.CNC nie daje idealnej precyzji-daje tylko 99,9999% szanse ze kazdy obrobiony element bedzie "praktycznym" idealem poprzedniego czego nie ma w klasycznych oborabiarkach."praktyczny" bo masz jeszce bledy pomiarowe oraz zuzycie materialu,tolerancje,etc....
co do odlewow-odlewy sa bardziej wytrzymale.obobka maszynowa powoduje wiekszy koszt oraz naprezenia wewnetrzene niszczac strukture krysztalu.w odlewach tego nie ma.
w obecnych czasach odlewy sa tak precyzyjne(odlewy woskowe) ze obrobka wykonczeniowa jest praktycznie ninimalna

sople-widze ze tylko ty masz wiedze nt mechaniki (cnc cutting).tak jak napisales-cnc to nic innego tylko najzwyklejsza maszyna do obroki skrawania z pewnymi ulepszeniami-cala opowiedzialmosc jest zrzucona na maszyne i posiada wysokiej prezycji sruby pociagowe.

laik uslysze tylko nazwe cnc i robi musie cieplo w majtach-zupelnie tak jakby kupil trabanta ze znaczkiem mercedesa.
lemonzawodowiec 28.01.2008, h. 16:13 lemonzawodowiec
@shadow333
Oj, przepraszam, nawet nie wiedziałem. Mam 16 lat.
pidzejfat 28.01.2008, h. 16:35 pidzejfat
Właśnie gearbox jest ze stali nie z aluminium...
Kamzi_909 28.01.2008, h. 17:10 Kamzi_909
Ciekawe ile ten by wytrzymał, widzę konkurencję dla systemy i G&P, fajnie było by widzieć taki gear w VFC SCAR mniam czekam z niecierpliwością.
qluk 28.01.2008, h. 17:16 qluk
SoP-PeL, co to ***** sa włókna krystaliczne? ( w rozumieniu istnienia takich struktur w metalu).
johny13, strukturę kryształu? Obaj zmieńcie sobie szkoły skoro pieprzycie takie głupoty z chemii jak i z fizyki. Jak mi wskażesz w stali, czy tez w stopie alu (np. 7000) symetrie translacyjną, sieć krystaliczną to możesz nazwać to ciało kryształem.
W stali występują skupiska atomów Fe w postaci krystalicznej, i są to tak małe skupiska że liczy się ich "zbitość" (gęstość względną) żeby stwierdzić że stal jest twardsza niż żeliwo (czy też statyka ciała jest zachowana przy znacznie większej sile nacisku).
Na przyszłość jak już piszecie sensownie to nie dodajcie bzdur do tego bo wygląda to wtedy na wypowiedź osoby które 3 po 3 coś tam słyszała na wykładzie - resztę przespała.
Ale i tak macie plus za wyjaśnienie czym jest obróbka CNC.

A teraz coś na temat, to ciekawi mnie ten dziwny "szew" wewnątrz GB, chyba jeszcze jakiś niedopracowany ten produkt jest. No i co nam po dobrej jakościowo obróbce jak pewnie będzie używany kiepski materiał z ładną naklejka
happy666 28.01.2008, h. 17:31 happy666
Ale fakt, nigdy nie slyszałem o czymś takim jak włókna krystaliczne w metalach, chyba, że amorficznych ^^. A może w temacie już się przerzuciliście na nanorurki z węgla, hę?
szalony jack pirat 28.01.2008, h. 17:31 szalony jack pirat
Mała poprawka: chiński GB jest robione ze stali, nie z aluminium. Poprawiłem newsa.
SoP-PeL 28.01.2008, h. 17:40 SoP-PeL
Drogi qluk,
Pojęcie włókna jest pojęciem ogólnie znanym np. Polska nauka, zwłaszcza Instytut Obróbki Plastycznej w Poznaniu ma w tym duży wkład. Zwłaszcza jeśli chodzi o kucie. ( W obróbce skrawaniem owe włókna są zrywane)
$3

O ja głupi a ja myślałem że o cechach mechanicznych nie decyduje Fe tylko zwartość węgla i jego postać w materiale... Gorzej, tak uważają wykładowcy... Wszyscy są w błędzie... Ale dziękujemy Ci i twoim skupiskom też:)- oświecenie przede wszystkim.
I dlaczego mieszasz w to twardość materiału... Przecież chodzi tu o wytrzymałość zmęczeniową a nie o twardość - zalecam trochę nauki:)
A dokładniej wykresy:
Żelazo-węgiel
Żelazo-cementyt
Struktura krystaliczna materiałów, teksturowanie, Podstawy Metalurgii i Odlewnictwa - rozmieszczenie zanieczyszczeń w stopach odlewniczych.
Wytrzymałość materiałów.

trochę nt. materiałoznawstwa.
$3
Minion 28.01.2008, h. 18:19 Minion
Dla mnie to czarna magia Jestem humanistą, więc na ten temat produkcji się nie wypowiem- a do google nie zajżę by udawać co to ccc, cnc , czy jak się ustrojstwo nazywa:)
A co do nastolatków, tanich replik- hmm, jak chcecie to kupujcie po 3 tysiace repliki- nikt wam nie zakazuje- ale czy nie prościej na strzelanki ASG poprostu wprowadzić limit wieku, skoro Wam to tak przeszkadza?
Nie zarzucę Wam przecież chęci snobowania się że Was stać na droższe, jestem pewien że chodzi Wam o bezpieczeństwo, to możecie poprostu na strzelankach takiego nastolatka naprostować, bądź go nie wpuścić (Już widzę 15 latka, który się stawia na kilku 30 latków:D ).
Praktyka pokazuje, żę przytłaczająca większość tych nastolatków na zlot ASG się nie ruszy, a jak ruszy, to łątwo nad nimi popracować "od podstaw"
Jangi 28.01.2008, h. 18:25 Jangi
Nie ma się czego bać. Przed premierą M249 z P&J też było sporo głosów apokaliptycznych w stylu "teraz co drugi małolat będzie biegać z 500fpsowym minimi". I co? Bambuko.

A jeśli będzie tańsze niż ten z PGC to tylko się cieszyć, przecież to nie pomyślenia, żeby płacić setki złotych za taki kawałek metalu.
cichyop 28.01.2008, h. 18:37 cichyop
do shadow333

"Teraz wejściówka do "klubu PTW" będzie kosztować 3500zł? Dla wielu jest to granica bądź, co bądź nie do przeskoczenia. :/"

Boże jak powstaną takie kluby (normalnych airsoftowców), to tylko po to żeby nakręcić innych na kupno tego sprzętu...

sory ale jak myślisz że WSZYSTCY właściciele PTW są "normalni"
i to tylko z powodu kupna PTW(posiadania funduszy na sprzęt tego typu) to ta wypowiedź jest jednym z gwoździ do trumny ASG w Polsce!!!
Czuje uraz, duży niesmak w tej opini i twojej osobie....
Miles_ACE 28.01.2008, h. 19:19 Miles_ACE
Stal. Może być nieźle. W końcu ktoś pomyślał w małym stopniu nad jakością.
Marcinek83 28.01.2008, h. 20:23 Marcinek83
V.3 V.3 !!!!!!!!!!!!!! Gupie V.2!!
Convicte 28.01.2008, h. 20:23 Convicte
Witam.Nie chciałbym się tu mądrzyć ale to rozwiązanie (wycinanie CNC szkieletu GB) nie jest jakąś super nowością nie patrząc nawet na PGC Prowin.Każdego kto chciałby zweryfikować prawdziwość mojej tezy zapraszam do komisu Arnies Airsoft $3
Convicte 28.01.2008, h. 20:32 Convicte
Nie jest to może Stal jak reklamują się chińczycy ale lite aluminiom 7005 T6 jeżeli dobrze pamiętam które napewno do słabych stopów nie należy, a jak by na to nie patrzeć jeden z najlepszych stopów aluminiom lotniczego z pewnością będzie lepszy niż słabej jakości stop stali.
Shadow 28.01.2008, h. 23:34 Shadow
cichyop
Primo: Bardzo mi miło, że wyraziłeś swoją kulturalną opinię na temat mojej osoby. Jeszcze jakieś określenia? Chętnie posłucham.
Secundo: Nie chodzi mi o to, że wszyscy właściciele PTW są normalni, może zdarzają się wyjątki, ale powiedz sam: nie pamiętasz czasu, kiedy to głównie bariera cenowa trzymała dzieciaki z dla od airsoftu?
Tertio: Dobrze wiesz, że nie chodziło mi o jakieś kluby w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale raczej kręgi maniaków, którzy mają spore doświadczenie i nie będą robić na strzelankach akcji Darwinów.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że Twój niesmak odnośnie mojej osoby będzie stopniowo rósł. Dołączysz do kolekcji. :]

Edit: Marcinek, nie narzekaj, i tak macie V3'ki wytrzymalsze od V2'ek.
Foka 29.01.2008, h. 00:52 Foka
"nie pamiętasz czasu, kiedy to głównie bariera cenowa trzymała dzieciaki z dla od airsoftu?"

Znaczy się Ty pamiętasz? To kiedy zaczynałeś? Miałeś 12 lat?
cichyop 29.01.2008, h. 02:19 cichyop
hehehe dobre sobie !
właśnie cię "polubiłem", przynajmniej masz kulturę, co nie zmienia faktu, że nie do końca się z tobą zgadzam.
Nie znam cię więc biorę poważnie twoje słowa... a twoja myśl była jednoznaczna...

ps. dziękuję starszym kolegom, że kiedy miałem te "15" lat nie DYSKRYMINOWALI mojej osoby ! i pokazali czym jest Airsoft, pieknę hobby !!!

więcej wyrozumiałości dla "15" latków życzę...przecież każdy z nas kiedyś miał i nie jeden jeszcze chciałby mieć te 15 lat

Hm a mogli by po prostu odlewać GB z jakiegoś lepszego materiału...

jak coś jest z "gównolitu" to bez różnicy czy jest odlane czy skrawane...
Convicte 29.01.2008, h. 08:20 Convicte
Przepraszam że się w trące ale nie można by tak wrócić do tematu i komentarzy technicznych tego sprzętu i uwag jego dotyczących a nie jakichś osobistych wycieczek i komentarzy dotyczących kilku osób kto jest fajny, a kto nie??Czy to zawsze musi tak wyglądać?Komentarz do PTW i Mp5 PTW składa się tylko z serii wycieczek osobistych ludzi z kasą do ludzi z mniejszą kasą których nie stać na PTW.Proszę dajcie spokój,co za różnica kto ma 15 lat jeżeli mówimy od GB wycinanym CNC a nie pokazie GO-GO!!!!!!!
vonmarxx 29.01.2008, h. 08:59 vonmarxx
taaaa.... u nas po prostu funkcjonuje zart, ze jak ktos zwieksza zasieg i moc repliki, to znaczy ze mu sie juz d... ruszac nie chce zeby skracac odleglosc do przeciwnika...
a tak BTW - to temat o "skosnym" GB - jak ktos sluznie zauwazyl nie sluzy do wylewania zalow, ze kogos stac na PTW a kogos nie... takie zycie... Nie wazne z czym sie biega, wazna jest zabawa... Tyle...
szalony jack pirat 29.01.2008, h. 09:12 szalony jack pirat
Panowie. Nieco umiaru i zdrowego rozsądku. Nie strzela się GB. Juz GB DF wytrzymuje bardzo dużo a kosztuje ok. 200 złotych. Dalej z GB v2 nie wyciągnięmy więcej jak te 600fps i właściwie koszt sie tego nie zmienia.

Patrzeć na sprawę należy nieco z innego kąta - co jeśli Chińczycy wypuszczą stalowe tłoki (a la PTW), i resztę komponentów z naprawdę wytrzymałych matriałów? Czy to będzie tanie? Ja osobiście nie sądzę.

Nie da się ukryć, że od lat marzę sobie, co by było jakby DARPA wzięła się za zrobienie idealnego AEG'a. Wcale nie wykluczam, że zapłaciłbym za niego 5, a może i 6-7k. Snajpera + druga replika wcale nie kosztują dużo mniej. Teraz coś się może dzieje, choć z niespodziewanego kierunku.

Ja jestem Chińczykom coraz bardziej wdzięczny - bez nich ten rynek zamierał, z nimi wszystko sie rusza, aż miło.

Owszem, nieco przeraża mnie to, że za 680 zeta można dziś mieć CQB, które po poprawkach spokojnie ciągnie 420fps. Ale od tego jest rola nasza i portalu, żeby uświadamiac ludziom, że nie gra się fps'ami, tylko umiejętnościami. Od tego zawsze było WMASG, żeby ludziom mówić, że konkurencja konkurencją, ale więcej nie znaczy lepiej.

Już dziś poznańskie sklepy, związane z WLKP WMASG, ostrzegają i wyjaśniają sprawę przy zakupach, a nawet odmawiają wykonania niektórych upgradów (np. z zasady nieletnim). Myślę nad porządanym dowgradem Boyi do M110. To tutaj, na forum Zieloni, tłumaczy się takie rzeczy.

Co można zrobić od razu to napisać tekst "Ile fps do czego?" umieścić w sieci i w sklepach w formie ulotki i na ich stronach oraz dać plakaty i bannery w sklepach.

Nie narzekamy. Działamy!
Dragunow 29.01.2008, h. 12:02 Dragunow
Składam hołd i bije brawo. To jest konkretny wmasg'czowicz .
luk 29.01.2008, h. 16:43 luk
O jezu, aż głowa boli od czytania tego. Jeżeli Chińczycy wypuszczą GB który wytrzyma 700 fps za 50 zł to BRAWO DLA NICH. Ceny za Gb , zębatki czy inne cylindry są wręcz śmiesznie wysokie. W porównaniu z tym ile kosztuje zrobienie czegoś takiego. Bo różnica 400% przy zębatkach z tej czy z tamtej stali to jest śmiech na sali kompletny ( no chyba że tam platynę wtapiają). A co ma PTW czy WIEK do tego tematu?! tego to już kompletnie nie rozumiem.
Kajor 29.01.2008, h. 16:59 Kajor
Powinniście być wdzięczni Chińczykom, że za michę ryżu sprawiają, że airsoft nie narusza tak mocno zawartości waszych kieszeni, a nie pruć gębę na 15 latków... To też ludzie i mają prawo do rozrywki, także airsoftu, jeśli chcą. (Oczywiście nie na zlotach i we własnym gronie. No i w goglach.)
Minion 29.01.2008, h. 18:36 Minion
Gdybym był 15, czy 12 latkiem to powiedziałbym tak-
Wujek, zabrałeś mi zabawkę, którą kupiłem za kilkanaście złotych, poprzerabiałeś ją, wpakowałeś silnik, lepszy plastik, i ustaliłeś że to musi kosztować minimum 1000zł.
Widziałem że Ty się bawisz i to że moja zabawka byłą za słaba, więc odkładałem sobie pieniądze które jako ministrant, i przy zbieraniu truskawek zdobyłem, kupiłem sobie zabawkę za kilkaset złotych, a Ty mi mówisz że nie będziesz się ze mną bawić.
No to do k.. oddawaj mi moją zabawkę, wydoroślej, weź się do roboty stary dziadzie, bo pistoletami na kulki bawią się tylko dzieci, a jak ne chcesz oddać, to zaakceptuj to że ja też chcę postrzelać sobie z plastikowych karabinów, ewentualnie jak osoba starsza ode mnie, naucz mnie jak się bawić by sobie krzywdy nie zrobić.
Naucz mnie, że nie strzela się z 2 metrów w twarz człowiekowi, naucz że celownikiem laserowym nie celuje się w oczy, że nosi się gogle.
Naucz, a nie krytykuj- bo to Ty wszedłeś w świat moich zabawek, a nie ja w świat Twoich.
Inferno 29.01.2008, h. 19:56 Inferno
FPS'y i dzieciaki... Co to ma do rzeczy? Jeden GB nie spowoduje najazdu dzieciaków z up-ami typu "toż to człowieka przebija na wylot". Po prostu w rozsądnej cenie będzie dostępny solidny GB wykonany z czegoś innego, niż z pękającego gównolitu i tyle.

Gdzie tu człowiek nie wejdzie, cały czas tłucze się o tym samym. Że chinole, że dzieciaki, że za tanio i niedorosty kupują, wkładają upy... Ok, rozumiem, że może się to nam nie podabać. Ale niech mi ktoś łaskawie odpowie na pytanie: CO TA GADANINA WNOSI, OPRÓCZ TEGO, ŻE WYTWARZA NIEZDROWĄ ATMOSFERĘ? Jeśli w Chinach chcą produkować coraz tańsze i mocniejsze, to będą to robić i wy NIC NIE MOŻECIE NA TO PORADZIĆ! Więc po co sobie nerwy psuć?
Shadow 29.01.2008, h. 21:12 Shadow
Foka, czy ja napisałem, że wtedy zaczynałem? Wtedy zainteresowałem się airsoftem, a pierwsza replika była dużo później...
mlody_one 30.01.2008, h. 01:47 mlody_one
Brawo! Nareszcie jakies wschodnie konkrety! Tylko ciekawe z jakiej stali to beda robic. Bo, jak wiadomo, stal ogolnie rzecz biorac jest wytrzymalsza od cieniutkich durali z jakich to jest robiona wiekszosc gb, ale jezeli beda to robic z najtanszych stali maszynowych (a obawiam sie, ze moga innych nie uzyc), to odpornosc udarowa (a przeciez tylko takie obciazenia w gb wystepuja) moze byc rozna... Trzeba sie tylko modlic zeby nie przegieli z oszczednoscia...

Teraz tylko czekac na stalowe odlewy, ladnie skrojone w srodku, po dobrej obrobce cieplnej na ktore nie bylo by Waclawa......
xDaMiAnx 30.01.2008, h. 13:16 xDaMiAnx
no i niech chińczycy utrzymują to tempo, czemu jak ktoś zaczyna wypuszczać na rynek cos dobrego i taniego to niektórzy musza marudzić, z takim podejściem zawsze bedzie źle i tyle..powinniście sie cieszyć że wogóle coś jest i dzięki temu coraz więcej osób zauwaza airsoft i co więcej zaczyna sie nim interesować, jest bardziej dostępny dla wszystkich nie tylko dla tych małolatów...każdy kiedyś zaczynał jako małe gówno, a teraz to samo gówno urosło kupiło firmowego aega i szpanuje,

przypominam że zyjemy w Polsce i im lepsze repliki sa tańsze tym lepiej, zobaczcie ile wynoszą polskie zarobki..1200zł to najniższa stawka i każdy z tych którzy zaczynają mają 20 lub dopiero zaczynają prace w naszym kraju to nic nie zarobią nim zarobią na PTW to sie zestarzeją im ASG dawno z głowy wyjdzie

jak zarabiasz 1200 no dobra 1500 no to jeszcze musisz za coś życ a nie samą repliką i kulkami ten kto zarabia i pracuje na siebie musi porobić opłaty, jeść za coś, więc jak zacznie tak wydawać to zostaje mało kasy na tą replike, więc lepiej kupić tańsza i ją powoli ulepszać, tańszymi aczkolwiek dobrymi częściami

a nie jak niektórzy kupić sobie PTW cieszyć sie jak małpa bananem i narzekać na wszelakie próby udogodnienia ludziom których na to durne PTW czy chociażby classica nie stać ale co z tego

fajnie że powstają takie kluby PTW dla nowobogackich, jeszcze takie małe jedno pytanko ile wejściówka kosztuje do takich klubów i czy są karnety...tak tylko pytam jakym kiedyś zgłupiał i kupił PTW

i ciesze sie że cińczycy zaczynają robić takie GB zobaczymy jak będą sie spisywać i i wtedy ocenimy czy opłacają sie
SoP-PeL 30.01.2008, h. 15:11 SoP-PeL
Jesteście jak dzieci.

Tu nie chodzi o żadne kluby, stowarzyszenia itp.
Nie mam na pączka to go nie jem - proste.

PTW to wcale nie jest te M150 które można tam wsadzić bez obawy. Bo to wcale nie chodzi o FPSy.
PTW to klon broni, masz się nią posługiwać jak bronią, np. bolt catch. Masz się dzięki niej trenować.
Dla tych co lubią realizm to jest właśnie to.
Za to płacisz a nie za to że ma sie 550fpsów.
Pewnie, że można mieć chińczyka z 550fpsami. Ale detale, materiały będą poprostu gorsze. Bo cena jest niższa. To chyba jest dość proste prawda? Więc proszę skończcie te dyskusję poziomu piaskownicy - kto ma lepszą ciężarówkę. Nie o to w tym chodzi!
xDaMiAnx 30.01.2008, h. 15:38 xDaMiAnx
no właśnie nie o to chodzi. Chodzi o to że jakby poczytać niektóre newsy to często gęsto ktoś wyjeżdza zaraz z PTW, a co ma piernik do wiatraka to już nie wiem za każdym razem ktoś musi wtrącić to PTW tylko nie wiadomo po co....i po co gadać o takim czymś jak kluby PTW ja sie jeszcze z czymś takim nie spotkałem i mam nadzieje że nie spotkam sie z takim czymś....

a tu chodzi o to ze chińczycy wymyślili coś co ma być dobre i tanie a niektórzy i tak narzekają i tak jak to bedzie dobre i tanie to czemu ma tego nie być i czemu macie narzekać...do jasnej.....no
Adzio 30.01.2008, h. 18:24 Adzio
No nieźle stalowy GB O.o . Nie wiem czemu wszyscy się chwalą technologią CNC najważniejsze jest to że wykonany jest ze stali i nie będzie się pierdzielił jak te aluminiowe. Cena będzie wygórowana bo trochę trwa obrobienie tego + napisanie programu. Z tego co widzę po zdjęciach to jest dalej odlew z jakieś miękkiej stali tylko powierzchniowo obrobiony na frezarce (widać takie rysy w kształcie kółek) wewnątrz ciężko było by obrobić bo są małe elementy i w dodatku okrągłe. (może tylko niektóre płaszczyzny obrobili). Moim zdaniem jeśli ktoś nie planuje tuningu na 500fps to taki GB jest zbędny. (400fps to i tak dużo)
SoP-PeL 30.01.2008, h. 19:39 SoP-PeL
Adzio, widać że piszesz bzdury,
te małe kółeczka o których tak piszesz to tzw. znak obróbkowy, miejsce gdzie występuje posuw narzędzia w materiale na jedno ostrze.
Są one miarą "dokładności"(chropowatości) powierzchni.
Co do czasu wykonania, a raczej programowania. W dzisiejszych czasach juz praktycznie nie pisze się programu. Jest on generowany z obrazu CAD 3D za pomocą postprocesorów. Które programują kroki( punkty w przestrzeni) po geometrii których ma się poruszać narzędzie.
Zaokrąglenia to nic innego jak wykorzystanie różnego rodzaju interpolacji ( w tym wypadku kołowej) gdzie krzywa jest zapisywana w postaci równania. Nie ma żadnego znaczenia po jakiej krzywej biegnie narzędzie.
Ahh i skąd stwierdzenie nt. twardości materiału? Potrafisz to stwierdzić ze zdjęcia?:]
kydrys 30.01.2008, h. 20:08 kydrys
Adzio jest robocopem i ma laser w oczach.
men3L 31.01.2008, h. 09:16 men3L
Zapytałem nauczyciela specjalnie, który element będzie wytrzymalszy, wykonany z tego samego materiału, obrobiony na frezarce czy odlany. Powiedział że jest to porównywalne, ale odlew będzie bardziej podatny na pęknięcia bo tam jakieś procesy chemiczne dochodzą, wiele z jego gatki nie zrozumiałem bo jestem elektronikiem ale wywnioskowałem że obróbka>odlew. Jeśli się mylę możecie mnie zlinczować, zgwałcić publicznie, obrzucić kamieniami
DrZeRT 01.02.2008, h. 19:41 DrZeRT
Też się obawiałem, że to jakiś pic na wodę, popytałem trochę i okazało się, że myśl techniczna posunęła się tak daleko, że spokojnie dało by to tak zrobić.
macgyver 01.02.2008, h. 20:23 macgyver
Airsoft przestaje być bezpieczny... Jak zaczynałem się tym interesować, 2 lata temu, elektryk to było marzenie, było tylko CA, TM i kilka innych porządnych firm. Ledwo uciułałem na piękne sprężynowe M16 CG. To wystarczyło do fajnej zabawy. Niech fpsy nie świadczą o wszystkim... Chińczyki dążą chyba do tego, żeby my europejczycy i amerykanie powybijali się nawzajem airsoftem, a wtedy oni zajmą nasze ziemie .
Adzio 03.02.2008, h. 21:07 Adzio
SoP-PeL
-wiesz z wykształcenia jestem technikiem w kierunku tokarz ślusarz więc nie świeć mi tu książkową wiedzą. Co do tych kółeczek to przeczytaj co napisałem bo jeśli tak czytasz ze zrozumieniem to cieńko widzę twoja maturę. Pisałem że widać powierzchniowe obrobienie przez frezarkę . Czemu wiem ze z miękkiej stali? bo koszt produkcji z wysokogatunkowej stali były by nieopłacalne dlatego robi się ze stopów (niższa temperatura topnienia , szybszy proces niewytrzymania). Wiem że na cnc da się robić żeczy okrągłe ale po co dużo czasu to zajmuje elementy są małe i długie wiec przy obrabianiu mogą sie złamać wykrzywić i daremna robota. Odlewy ciśnieniowe są wystarczająco dokładne i stosunkowo tanie (w produkcji masowej). Następnym razem zanim będziesz probować kogoś ośmieszyć poducz sie ;]