Daj cynk
Reklama

Aktualności

Airsharp - 516 Series Rotary Gun

Aktualności, 10.01.2008, h. 15:17, dodał: Regdorn
29

Airsharp to amerykański wytwórca, który dał się dotychczas poznać od strony replik bazujących na legendarnych karabinach maszynowych, głównie wariacjach na temat Browningów z okresu I i IIWŚ (M1917 i M1919). Choć w swojej ofercie posiada także części zamienne do M14 chińskiego AGM oraz przedziwną wersję M4... Na początku stycznia oznajmili jednak wyprodukowanie "repliki", której pierwowzoru zdecydowanie należy się doszukiwać nie w historii, a w filmach i grach komputerowych.



 

Mowa o potocznie zwanym minigunie - Airsharp 516 Series Rotary Gun. 5 obrotowych luf napędzanych jest osobnym silnikiem. Kulki wystrzeliwane są ze środkowej lufy, a replika przy stockowych 350 fps`ach, na baterii 8,4V osiąga raczej dosyć standardową szybkostrzelność 900 kulek/min. W magazynku mieści się aż 10 tysięcy kulek. Coś dla wielbicieli "taktyki" spray and pray. W konstrukcji zastosowano gearbox w wersji 7 (choć zmodyfikowanej) i można swobodnie myśleć o upgradzie stosując standardowe części. Istnieje także możliwość zamówienia już upgradowanej i zmodyfikowanej także pod względem kolorystyki repliki u producenta. 516-ka mierzy 86 cm i waży 5,5 kg. Dzięki jej długości producent zachwala ją do CQB, co jednak w rozumieniu tego, co się przyjęło u nas pod tym skrótem można uznać raczej za poczucie humoru. Aby oddać strzał należy "replikę" chwycić obiema rękoma odbezpieczając ją tym samym przednim chwytem. Po naciśnięciu spustu do 70% włącza się silnik obrotowych luf, dalej następują strzały.

 

 

 

 

Dotychczas repliki tworzone przez Airsharp były wykonywane ręcznie, jednak zgodnie z ostatnim oświadczeniem producenta, firma przesiadła się na precyzyjne maszyny CNC i planuje zdecydowanie zwiększyć produkcję. W tym momencie replika kosztuje w Stanach 475 USD. Dostępne jest jedynie 50 egzemplarzy. Oprócz tego każda osoba, która się zarejestruje na stronie producenta weźmie udział w losowaniu jedynego wyprodukowanego egzemplarza innego "miniguna" bliższego wyglądem do prawdziwego M134. Losowanie ma się odbyć 1 marca bieżącego roku.

 

Filmy: 1, 2

 

Źródła:

- Airsoftnews.eu

- Airsharp

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Loniu 10.01.2008, h. 15:31 Loniu
Hm.. ciekawy sprzęt, lepsze to niz kolejne eMki
rafal7557 10.01.2008, h. 15:34 rafal7557
Chciałoby się wziąść udział w konkursie ale niema polski ;/
A replika to niezłe cacko wprost z GTA ;]
szczurek soldier 10.01.2008, h. 15:47 szczurek soldier
Piekna i ciekawa.......
Krysiek 10.01.2008, h. 15:58 Krysiek
No, no niezła kosiarka
Gandzialf 10.01.2008, h. 16:18 Gandzialf
żal że nie ma tego w Polsce...
uzi43 10.01.2008, h. 16:21 uzi43
Moze nie wyglada pieknie, ale bardzo ciekawie za to ta "przedziwna" M-ka mi sie bardzi podoba..
uzi43 10.01.2008, h. 16:27 uzi43
i teraz filmik zobaczyle... ten 3 lufowy wymiata!!!! ciekawe czy takie same osiagi...
PauLLesnik 10.01.2008, h. 16:30 PauLLesnik
Dobrze ze chociaz ten inny "minigun" wyglada jak M134 bo to pierwsze cudo trudno nazwac bronia.
A dowcipo na temat CQB to im sie udal.
ShikamaruNara 10.01.2008, h. 16:47 ShikamaruNara
Tym to można trawę kosić, a nie strzelać do ludzi xD.
Guest (ID:6452) 10.01.2008, h. 17:28 Guest (ID:6452)
kosić? 900 kulek na minute, strzela ze srodkowej lufy czyli pozostałe, te co sie obracają są atrapami... Łaaał ale kosiara... G18C ma więcej... zwykły elektryk z dziwnym GB tylko w szpanerskiej obudowie.
69dziadek 10.01.2008, h. 17:50 69dziadek
hmm, ten "straszny " ROF tyle to ma lepszy aeg i na pewno jest STRASZNIE poręczne zwłaszcza do CQB
Baykos 10.01.2008, h. 18:10 Baykos
Mka - czołg to jest to :]
kydrys 10.01.2008, h. 18:15 kydrys
Do kupienia tylko u producenta, czy będzie w jakichś sklepach?
xasistis 10.01.2008, h. 20:44 xasistis
Trochęlipnie, ze ni można przy rejestracji wybrać narodowości polskiej.
W razie wygranej i tak nie dostaniesz zabawki
Konrad_BW 10.01.2008, h. 21:39 Konrad_BW
prawie jak z predatora 1
Heidar 10.01.2008, h. 23:59 Heidar
jedyna nadzieja w znajomych którzy sie tym nie interesują, a za pracą do anglii albo gdzie wyjechali.. ma ktoś takich?;]
Lajon 11.01.2008, h. 08:46 Lajon
"...1 marca $1 roku."

Ale wtopa, panowie redaktorowie
pitaporek 11.01.2008, h. 09:09 pitaporek
Fajnie sieka Nice.
Tomol 11.01.2008, h. 10:17 Tomol
Nie rozumiem obiekcji, że strzela tylko z jednej lufy. To jest przecież oczywiste - obrotowe lufy mają za zadanie zwiększyć szybkostrzelność, a przy tym nie spowodować przegrzania się lufy. Myślicie, że karabin nie potrzebuje chłodzenia? W czasach II wojny ruscy np. swoje km'y chłodzili spirytusem (a nawet szczali na lufę).
Small_Hunter 11.01.2008, h. 10:59 Small_Hunter
Tomol- z tego co ja zrozumiałem to gun nie strzela z żadnej z luf (kręcące się atrapy) tylko z ich prowadnicy znajdującej się po środku. Ujmuje to niestety troche klimatu...

Co do szybkostrzelności-W środku siedzi V7 więc nie widze przeszkód aby wymienić wszystkie podzespoły łącznie z silnikiem i uzyskać pożądny ROF.
Spirit 11.01.2008, h. 14:49 Spirit
Ale to że strzela tylko z 1 lufy ma +. Pomyślcie ile byście wydali na preck(e/i?)
Filipt15 11.01.2008, h. 16:15 Filipt15
A po co mątować preckę.Kto w takiej replice myśli o celności?
Replika budzi respekt
Faroo 11.01.2008, h. 20:41 Faroo
To nie replika
Daymon 12.01.2008, h. 01:58 Daymon
"...1 marca bierzącego roku."

Ale wtopa, panowie redaktorowie icon_smile.gif

Ale Wtopa! Nie redaktorowie,tylko redaktorzy xD
uzi43 12.01.2008, h. 11:14 uzi43
Faroo: jak nie replika to co?
Neonov 12.01.2008, h. 12:35 Neonov
ale to bzydkie bleeee, ale jakby zrobili takiego jak ma Heavy w Team Fortress 2...
Faroo 15.01.2008, h. 20:18 Faroo
Uzi, wejdź w encyklopedię i przeczytaj, co to jest replika, wtedy się dowiesz, dlaczego żaden z airsoftowych karabinków nią nie jest.
Lordi 17.01.2008, h. 13:07 Lordi
Źródło: wikipedia

Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału. Czasem tylko wyglądu, albo motywu.

Od falsyfikatu różni się nie ukrywaniem faktu bycia repliką. W replikach starych samochodów często wykorzystuje się współczesne podwozia, ograniczając rekonstrukcję do nadwozia. Replikę dzieła sztuki wykonuje najczęściej twórca oryginału, ewentualnie replika powstaje w jego pracowni. Artyści w replice czasem zmieniają nieznacznie kompozycję, skalę, technikę wykonania. Często wykonywane są repliki historycznych, niezachowanych pojazdów np. polskiego samochodu pancernego Ursus wz. 34 do celów wystawowych, lub przez pasjonatów.
Sivard 02.02.2008, h. 21:01 Sivard
Erm... a doczytałeś tam, że 'broń' airsoftowa NIE jest repliką? Nie? To nie stwierdzaj czegoś co nie jest pewne. Poza tym cytat z wikipedii o airsofcie:
"gra zespołowa wykorzystująca pneumatyczne repliki broni palnej"

Dalej uważasz, że "karabinki airsoftowe" to nie repliki?