Daj cynk
Reklama

Aktualności

Repliki Army M4 recoil engine

Świat, 05.04.2011, h. 22:52, dodał: Promant
25

Firma Army sklonowała kolejny model M4 recoil engine produkcji Tokyo Marui.



Chińska firma Army sklonowała kolejny model repliki M4 recoil engine produkcji Tokyo Marui. Mimo praw patentowych japońskiego producenta - Army po wersji SOCOM skopiowała także najnowszą wersję M4 recoil engine: SOPMOD.

 

m4_sopmod_cloned.jpg" src="/var/images/text/116228/1/tm_m4_sopmod_cloned.jpg" alt="tm_m4_sopmod_cloned.jpg" width="500" height="357" />

Obecnie dostępne są trzy wersje M4 recoil engine produkowane przez Army. Full metal electric blowback M4A1 (R41), będące kopią TM M4A1 SOCOM (168USD w ofercie Airsoft Panda).

 

army-r41-new-gen-ebb-600-001.jpg

Full metal electric blowback M4A1 (R42), będące kopią TM M4A1 SOCOM, jednak wyposażone w polimerową kolbę typu crane - z wersji SOPMOD (168USD w ofercie Airsoft Panda).

 

army-r42-new-gen-ebb-600-001.jpg

Full metal electric blowback M4A1 (R43), będące kopią repliki najnowszej generacji TM M4 SOPMOD. Army oferuje replikę z chwytem przednim z modelu M4A1 - zamiast z frontem RIS (159USD w ofercie Airsoft Panda).

 

army-r43-new-gen-ebb-600-001.jpg

Mimo skopiowania systemu recoil engine, chińskie repliki Army nie są dokładnymi kopiami replik TM. Chińska firma nie opracowała własnych akumulatorów - nie udało się jej skopiować akumulatorów nowego typu, stosowanych w najnowszych replikach Tokyo Marui. Repliki Army są okablowane, czyli jedna z podstawowych zalet TM recoil engine M4 - brak kabli - w tym wypadku nie została powielona. Kable wychodzą na front, co umożliwia podłączenie akumulatora typu NiMh mini.

 

army-r42-new-gen-ebb-600-008.jpg

Army nie skopiowała również magazynków nowego typu, ani nie opracowała własnej ich wersji. Do replik chińskich dodawane są magazynki Tokyo Marui 300BB.

Nie wiadomo jak dalej będzie wyglądać sytuacja na rynku i czy japoński producent pozwoli na bezkarne kopiowanie swoich rozwiązań. Póki co - chińskie kopie recoil engine M4 bez przeszkód trafiają do sprzedaży detalicznej. Pierwsze wrażenia użytkowników nie są jednak euforyczne. Najwyraźniej produkty Army odstają jakością wykonania od swoich japońskich pierwowzorów.

 

 

 

 

 

Źródło:

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (2.75, głosów: 4)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
dodge6666 05.04.2011, h. 23:11 dodge6666
"Najwyraźniej produkty Army odstają jakością wykonania od swoich japońskich pierwowzorów."
Eureka !
Nie eureka kolego, bo może się zdziwisz, ale trafiają się zwolennicy także tej marki. A nowe emki miały być takie świetne i w ogóle, a okazały się prawdopodobie takie same jak inne produkty dotąd. Wszystko co nowe, trzeba najpierw sprawdzić.
Promant 05.04.2011, h. 23:15 Promant
Nie zdziwię się bo sam popieram działania ARMY, jednak wiadomo - niższa cena robi swoje.
Mimo wszystko jest to dobry wybór dla kogoś kto marzył o systemach TM, ale portfel na to nie pozwalał. Za co lubie ARMY? - za metal :D
dodge6666 05.04.2011, h. 23:18 dodge6666
Zobaczymy, może będzie szansa to przetestować, to się dowiemy co jest warte.
Promant 05.04.2011, h. 23:26 Promant
Dokładnie, R17 służy już w wielu rękach i mimo wszystko nie jest zła :)
dodge6666 05.04.2011, h. 23:30 dodge6666
L85 to Army chyba nawet zrobił lepiej niż G&G(?) którego kopiował...
radzio2k 07.04.2011, h. 23:53 radzio2k
iwo303 06.04.2011, h. 06:40 iwo303
nawet nawet
luglo 06.04.2011, h. 09:50 luglo
Skopiowali?! Niemożliwe! No ludzie, co w tym dziwnego? Na palcach jednej ręki można wyliczyć rzeczy, które obywatele ChRL wymyśleli i wytworzyli sami. Oni nawet ryż kopiują od Vietnamców:P

A co do giwery to ciekawa ale szału przy strzelaniu nie ma - odrzut eMki WE jest mocniejszy. GB wygląda na skrócony, koło tłokowe jest z tyłu, prowadnica sprężyny jest umieszczona w prowadnicy kolby... Ma tylko kilka standardowych części ale za to cały mechanizm wykonany jest dosyć solidnie i na wytrzymałych częściach (M150 bym tam nie wkładał ale M120 powinno banglać no problemo).
"...palcach jednej ręki można wyliczyć rzeczy, które obywatele ChRL    wymyśleli   ..."

może nie CHRL ,ale wiele rzeczy, których używamy pochodzi z Chin:
PROCH, GRANAT, BOMBA, KUSZA, ERUPTOR (najstarsza armata) RAKIETY, KORBA RĘCZNA, PAPIER, DRUK, MIECH TŁOKOWY, KOŁOWROTEK, WIALNIA, PŁUG, SIEWNIK, TACZKA, LICZBY, LICZBY UJEMNE, LICZBA PI... itd. itd.
to tylko, niektóre rzeczy, jakie wymślili Chińczycy
 wydaję mi się, że niewiele wiesz o dorobku Chińczyków ;)
a WE robi jakiegoś EBB? Podaj jakiegoś linka, chętnie popatrze, może bym kupił

Co do repliki, to ciekawa alternatywa, dla osób z "cieńszym" portfelem, tylko tak jak napisał
Promant zobaczymy w praniu. Czekamy na testy redakcji
1beduin 06.04.2011, h. 15:25 1beduin
Beduin racja. Zrobiłem dwa skróty myślowe: nt. inwencji twórczej miałem na myśli tylko ostatnie lata branży ASG; chodzi oczywiście o gaziaka GBB bo innych eMek niż gazowe WE nie produkuje...

Dwa tygodnie temu tą giwerę rozbierałem ale nie robiłem żadnych testów. Pierwsze wrażenie bebechów: dziwactwo :P
luglo 06.04.2011, h. 15:48 luglo
Już myślałem, że coś nowego wyszło z WE i gdzieś w tym natłoku replik umknęło.

Co znaczy "dziwacto"?  Da się tuningować, jest jakoś kompatibilne TM (magi)?
Może by ta osoba udostępniła do testów tą replikę?
1beduin 06.04.2011, h. 16:26 1beduin
Ja nie mam czasu na takie "osobliwości" ale są ludzie co z chęcia i pasją udostępnią te dane;)
luglo 07.04.2011, h. 08:45 luglo
i większość z tych wynalazków Chińskich to chyba wieeeelee wieków temu...
radzio2k 07.04.2011, h. 23:55 radzio2k
Terkov 06.04.2011, h. 12:10 Terkov
Zaczął bym nawoływać do bojkotu chińskich kopii, porównując ich kupowanie do piractwa, ale widząc ilu mają zwolenników lepiej siedzieć cicho. >.>

Czekam na jakieś dokładniejsze porównania z pierwowzorem. :)
A powiedziała to osoba mająca w spisie repliki firm JG i ATOZ, o ironio losu.... :)
FanatykAK 06.04.2011, h. 12:39 FanatykAK
Ani ta eMka, ani ATOZ nie jest niczego kopią...? JG buduje tylko w standardzie TM, a ATOZ jest pierwowzorem A&K.
Terkov 06.04.2011, h. 17:47 Terkov
No dobra co do ATOZa to pomyłka, ale zauważ - sam mówisz że JG buduje w standardzie TM - czyli de facto - rozumując po twojemu- kradną rozwiązania TM z zakresu budowy replik. Tak jak to robi Cyma, czy masa innych chińskich firm. Czyli strzelasz sobie w stopę - bo idąc dalej twoim tokiem rozumowanie - użytkujesz produkt który zapożycza, prawdopodobnie nielegalnie ( oczywiście nazywam to po twojemu) rozwiązania z TM, a jednocześnie psioczysz, że to jest BEEE...
FanatykAK 06.04.2011, h. 21:13 FanatykAK
Krabii 06.04.2011, h. 12:54 Krabii
dla mnie kabelki są zaletą zamiast wadą - można zastosować mosfet bez mocnych przeróbek - i to moim zdaniem jest pluski dla Army:)
klemens9 06.04.2011, h. 14:22 klemens9
To nie jest fajne kiedy ktoś OKRADA cię z patentów.
defibrylator 06.04.2011, h. 14:47 defibrylator
Dawno, dawno temu to Japończycy okradali świat z patentów, więc przyszedł czas na Chińczyków.
Giwerki wyglądają na całkiem fajne i cenowo również miłe.
siannko 06.04.2011, h. 15:44 siannko
czyżby mi się wydawało czy one panowie mają oznaczenia? :wink: Nie wiem jak wy ja to kupuję, kiedy będzie w polskich sklepach?
Mają oznaczenia Colt.
Promant 06.04.2011, h. 20:54 Promant
ticzer 06.04.2011, h. 19:04 ticzer
Jak można usprawiedliwiać fakt kradzieży intelektualnej twierdzeniem, że jest "bardziej dostępna cenowo". Znaczy się kupujmy radia samochodowe od złodziei bo są dostępne cenowo? Albo lepiej pobierzmy komuś telefon komórkowy. Przez takich typów jak Army i kupujących ich szajs jak kilku tutaj z forum, Airsosft wciąż jest w powijakach. Bo jak takie TM opłaci wszystkie patenty, prawa do oznakowania wymyśli jeszcze jakąś technologię, to TM jes "be" bo zdziera kasę. Ale jak ktoś rąbnie im te lata pracy i kosztów i puści na rynek po pół ceny, to jest OK bo dba o klientów z mniej zasobnym portfelem. To jakaś paranoja jest. Spróbujcie kupić w Polsce berettę TM albo KSC. Dlaczego jak jeden ukradnie coś drugiemu to ten drugi jest winny bo chciał za dużo.
Gdyby nie było kradzieży intelektualnej to byśmy się kamieniami rzucali a nie strzelali kompozytem :) Nie tylko Army kopiuje TM ale śmiem twierdzić, że wszyscy producenci z wyższej półki podkradają sobie pomysły :)
defibrylator 06.04.2011, h. 20:32 defibrylator
Kolego ticzer: spokojnie. Nikt tu nie nawołuje do piractwa ani go nie popiera. W newsie też jedynie opisujemy istniejącą sytuację. Przede wszystkim TM powinno zareagować, czego jak dotąd jakoś nie czyni. 
Twoje święte oburzenie jest oczywiście usprawiedliwione, ale ktoś kiedyś powiedział, że pierwszy powinien rzucić kamień ten co sam nie ma nic na sumieniu, a wątpię żebyś np, nigdy niczego nie ściągał z sieci ani np. nie spiratował programu komputerowego. ;)
Promant 06.04.2011, h. 20:59 Promant