Daj cynk
Reklama

Aktualności

Shoei MG42 w sprzedaży

Aktualności, 27.12.2007, h. 16:38, dodał: Regdorn
30

Wielbicieli uzbrojenia z czasów II Wojny Światowej o bardziej zasobnym portfelu z pewnością zainteresuje wiadomość, że rozpoczęłą się dystrybucja kolejnej partii znakomicie wykonanych replik karabinu Maschinengewehr 42 czyli MG42 produkcji Shoei. Japończycy podkreślają znakomite wykonanie swoich replik.



 

 

 

 

Wykonana w całości z metalu i wykończona drewnem replika posiada elementy w przeważającej części, podobno identyczne z tymi jakie można zobaczyć w oryginale. Według producenta nowa partia ma jednak zaskoczyć jakością tych, którym udało się zamówić nowy MG42. Replika napędzana sprężonym powietrzem pochodzącym z zewnętrznej butli (tak przynajmniej było w przypadku poprzedniej wersji) posiada blowback. Jak można zobaczyć na filmie strzelec wyraźnie odczuwa odrzut repliki, a podskakująca taśma z pewnością nie ujmuje wrażeń ze strzelania... Według producenta odrzut jest odczuwalny nawet, gdy karabin jest zamontowany na oryginalnym trójnogu. Długi na 1230 mm karabin waży sporo - ponad 6 kilogramów, ale stanowi to zaledwie połowę masy oryginału. Magazynek mieści 250 kulek.

 

Wypuszczona z opóźnieniem (pierwotny zapowiadany termin był na lato 2007) seria jest kolejną niedużą limitowaną serią, która zapewne szybko zostanie wykupiona przez maniaków tej legendarnej broni zwanej niekiedy przez aliantów "Kosą Hitlera". Cena tej "zabawki" niestety jest bardzo wysoka - 185 000 YEN, co w przeliczeniu na złotówki daje porażającą dla przeciętnego zjadacza chleba cenę - ponad 4000 PLN. No ale... czego się nie robi dla swojej pasji.

 

Zdjęcia: na stronie producenta

 

Źródło: Airsoftnews.eu

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
kupolud231 27.12.2007, h. 17:08 kupolud231
Boski
Lu-s 27.12.2007, h. 17:10 Lu-s
WOW
ponad 4000 tysiące
happy666 27.12.2007, h. 17:10 happy666
"Magazynek mieści 250 kulek."
Jak na MG to trochę mało
SkS 27.12.2007, h. 17:26 SkS
Co to jest 4K za "Japończycy podkreślają znakomite wykonanie swoich replik" minimi z G&P kosztuje 3.5;| jak trzeba to sie znajdzie;D cytujac słowa Regdorna: "...czego się nie robi dla swojej pasji" hehe
Morn 27.12.2007, h. 17:29 Morn
ojejku jej! bardzo ładne. ale czemu nie zrobią np. PKM na kulki? -.- replik rosyjskiej broni jest tylko kilka (AK,AKS,AKMS no i jeden bizon) a szkopskich jest od chu chu i jeszcze robią ;(
wild gees 27.12.2007, h. 17:32 wild gees
te happy666 z tego co wiem to orginal mial tyle w tasmie no bo raczej z tym to na strzelanki chodzic sie nie da raczej jest to przeznaczone dla reko a im wystarczy
APOSTEL 27.12.2007, h. 18:21 APOSTEL
Super
xxxFENCExxx 27.12.2007, h. 18:24 xxxFENCExxx
No, dolar poleciał i juz mamy 4000zł a nie 6000. Taniocha.
MARXY 27.12.2007, h. 18:31 MARXY
Ach! Przeglądając fotografie nie mogę uwierzyć, że to tylko replika Śliczne
Slaneq 27.12.2007, h. 18:46 Slaneq
lepiej 4k za to niż 5k za ptw...
ikari6 27.12.2007, h. 20:04 ikari6
Też sądzę że lepsze to od ptw
turok8 27.12.2007, h. 21:20 turok8
Śliczny ;00
_Misza_ 27.12.2007, h. 22:53 _Misza_
zbyt wiele to tam nie widać. Co do komentarzy na temat tego co lepsze, czy to czy PTW to bym się powstrzymał bo to delikatnie inna półka i zależy od gustu.
Marcinek83 27.12.2007, h. 23:00 Marcinek83
Sprężone powietrze???? O szlag, ale to musi mieć buta!!!! Z zylion efpeesów
WB 28.12.2007, h. 09:15 WB
Zwany nie "kosą Hitlera", a "Hitlers Zipper" na zachodzie, lub "piłą Hitlera" na wschodzie.
Walter E. Kurtz 28.12.2007, h. 10:26 Walter E. Kurtz
No ale jakby tak popatrzeć na repliki PTW to wcale nie tak drogo. W końcu na Boga to MG42! Nie jakaś amerykańska popierdułka tylko prawdziwa legenda! Aczkolwiek nie porównywał bym tego z replikami Systemy, obie są z innej ligi, ale jak dla mnie pojawił się nowy cel w życiu
Regdorn 28.12.2007, h. 11:32 Regdorn
@WB: niestety nie znam polskiego określenia, bazowałem na angielskiej nazwie "Hitlers`s Scythe"
Julas 28.12.2007, h. 13:21 Julas
Faktycznie slychać te 1200 strzałów/min, dźwięk rozrywanej szmaty.
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłby AEG bez żadnego śmiesznego bb.
PS. Regdorn mogłeś po prostu napisać "spandau":D
Fabex 28.12.2007, h. 20:23 Fabex
qrcze dla mnie super ale jaka cena 0_o
kupolud231 28.12.2007, h. 23:56 kupolud231
Ja słyszałem "hitlers buzsaw" czy jakos tak ;p
AdRain 29.12.2007, h. 17:22 AdRain
za MG34, trzeba zapłacić ponad 10tyś zł
uzi43 30.12.2007, h. 11:17 uzi43
piekny po co mowic wiecej a czy jest replika browninga 30??
szczurek soldier 30.12.2007, h. 12:25 szczurek soldier
Marzenie......
Gregor 31.12.2007, h. 00:15 Gregor
Lipa na gaz będę z głupią butlą latał a to bedzie przeszkadzać i bedzie nie realne bardzo.
kupolud231 31.12.2007, h. 12:23 kupolud231
Ultima sprzedaje MG42 z magiem na 2500 kulek-maga można jeszcze dokupic .Replika kosztuje 2000-4000$
WolfHeart 01.01.2008, h. 10:44 WolfHeart
Może Chińczycy też jakiegoś w końcu zrobią... Na pewno będzie znacznie gorszy od tego, ale zawsze coś, i za rozsądniejszą cenę. Przez długi czas praktycznie jedynym AEG MP40 był TOP, a tu AGM wypuścił swój, i to świetnej jakości... Pażyjom, uwidzim.
OC14Groza 01.01.2008, h. 16:07 OC14Groza
zgadzam sie z Moronem powinni robić więcej replik radzieckiej broni
kupolud231 01.01.2008, h. 18:09 kupolud231
Tak - macie racje.
Stop burżuazyjnej ekspansji na rynkach airsoftu.
Musimy rozpętac czerwoną rewolucje i pozyskac broń ludu .;p
choisen 02.01.2008, h. 21:28 choisen
Hm. Z butlą nie byłoby problemu. W jakimś camelbacku by się trzymała
Ale przydał by się drum w zestawie...