Daj cynk
Reklama

Aktualności

Tokyo Marui AK74MN - elektryk z BB

Aktualności, 20.12.2007, h. 11:31, dodał: Regdorn
44
Dzisiaj w sklepach w Japonii zostały otworzone pierwsze pudełka z jeszcze świeżymi egzemplarzami nowego modelu kałacha Tokyo Marui. Niby kolejny AK, ale nie taki zwykły. Replikę AK74MN przede wszystkim wyróżnia nowy system Blowback, co stawia go pośród niewątpliwych nowości na rynku.








Ze smaczków poza nowym systemem Blowback replika posiada także metalowy korpus. Replika waży 3,400 g, mierzy 943 mm, a po złożeniu składanej na lewo pełnej kolby - 700 mm. Obecnie cena repliki w Japonii w jednym z tamtejszych sklepów wynosi 35 099 Yen co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę niską... rzędu 790 zł. Ponieważ jednak zapowiadana cena pierwotnie wynosiła prawie dwa razy więcej (58 800 Yen), może się okazać, że aktualna cena pójdzie w górę, choć nie musi. Ile ostatecznie nowy kałach będzie u nas kosztować rzeczywiście po doliczeniu wszystkich kosztów po drodze? Przekonamy się zapewne niedługo.

[Powiększ]


Warto zaznaczyć, że nowy system Blowback Marui został opatentowany nie tylko w Japonii, ale także USA, Taiwanie, Korei i... Chinach.

Filmy prezentujące replikę:
- http://www.youtube.com/watch?v=bxcCTAgDwP0
- http://www.youtube.com/watch?v=hmMs7O6V5QQ
- http://www.youtube.com/watch?v=mtILPj39pBE

Źródła i więcej informacji na:
- Arnies Airsoft
- Airsoftnews.eu
- marui.co.jp/products/01/ak74mn/index.html" target="_blank">Tokyo Marui

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Konriz123 20.12.2007, h. 12:20 Konriz123
Rzeczywiście nowość na rynku i w dodatku ta cena...Niedługo pewnie wyjdą inne serie karabinów bb.
kozłov 20.12.2007, h. 12:21 kozłov
Wygląda super ale co to za wersja bo z tego co wiem to 74M niemiał składanej kolby...
LordYoghurt 20.12.2007, h. 12:22 LordYoghurt
Zapowiada sie fajnie, szkoda tylko że replika potrzebuje specjalnych magazynków. Może być więc tak, ze replika będzie względnie tania, ale magazynki już nie. Ale to tylko moje niczym nie uzasadnione dywagacje.
Niemniej już zacieram ręce i szukam budżetu
xxxFENCExxx 20.12.2007, h. 12:41 xxxFENCExxx
Właśnie M ma składaną kolbę. Do tej pory były repliki "AK74M" bez składanej kolby - czyli z błędną nazwą.
el Chupacabra 20.12.2007, h. 14:17 el Chupacabra
Nie jestem wyrocznią w kwestii Kałachów, ale o ile mi wiadomo AK-74M to wersja ze stałą kolbą dla wojsk zmotoryzowanych, a AKS-74M to wersja z kolbą składaną dla spadochroniarzy. Natomiast nazwa producenta (AK-74MN) nie kojarzy mi się z żadnym prawdziwym modelem, no może z AKMN, ale to jest 7,62x39.
szczurek soldier 20.12.2007, h. 15:19 szczurek soldier
Fajny..............
szczurek soldier 20.12.2007, h. 15:20 szczurek soldier
Ciekawe ile ma fps?
Fearie 20.12.2007, h. 15:26 Fearie
Ma 1J czyli koło 285FPS. Chyba że marui zaczęło robić mocniejsze repliki albo w Japonii znieśli ograniczenia.
xxxFENCExxx 20.12.2007, h. 16:02 xxxFENCExxx
Właśnie w pojazdach przydaje się składana kolba. Podobno ma jakiś genialny HU mocno zwiększający zasięg przy niezbyt dużej mocy.
LordYoghurt 20.12.2007, h. 16:04 LordYoghurt
el Chupacabra -> błądzisz synu, ale nawróć się, jeszcze nie jest za późno. AK74 mało kolbę pełną nie składaną, zaś AKS74 miało kolbę ramową składaną (dedykowaną - jak zaznaczyłeś - dla spadochroniarzy, choć w praktyce wykorzystywaną przez każdy rodzaj wojsk). Natomiast AK74M (M jak miło... znaczy M jak modernizowany) miało kolbę pełną i jednocześnie składaną. Być może opinia o kolbie stałej bierze się stąd że repliki G&G czy ICS (poza ostatnią generacją) miały kolbę stałą, co jednak wynikało tylko z pójścia na łatwiznę tych producentów replik.

Pozdr.
MaddDogg 20.12.2007, h. 16:48 MaddDogg
Cieakwe czy zamek mocno wali. Jeżeli bym podstawił łeb to czy by zaboało czy poprostu by sie zatrzymał zamek.
GoorkA 20.12.2007, h. 17:04 GoorkA
Przypuszczam, że chińczycy niewiele sobie zrobią z tego patentu...
Yuber 20.12.2007, h. 17:05 Yuber
Raczej lipne to trochu- znaczy fajnie, że się firmy starają i dodają coś nowego ale tytuł mnie napalił a się zawiodłem trochę... szkoda, że nie ma broni co "ma kopa" zaraz bym nabywał...
Świr 20.12.2007, h. 18:01 Świr
to "kopie" ? chyba mam kłopoty ze wzrokiem..
Regdorn 20.12.2007, h. 18:04 Regdorn
$3 - na pewno bardziej niż inne AEGi.
Yuber 20.12.2007, h. 18:13 Yuber
Ja bym to nazwał "trzęsiawką"- ale w airsofcie to może być taka hm... kopia "kopa" buehehe...
Regdorn 20.12.2007, h. 18:23 Regdorn
Kwestia do czego się porównuje. Na tej zasadzie gaziaki także nie kopią, a jednak jakby jednak coś gdzieś jakoś inaczej z niż bez BB.
rooster 20.12.2007, h. 18:33 rooster
tylko dla czego ten zamek odskakuje zaledwie do połowy normalnego skoku?? nie mogli zrobić by chodził jak prawdziwy??
el Chupacabra 20.12.2007, h. 19:10 el Chupacabra
LordYoghurt -> rzeczywiście, racja. Po prostu bazowałem na niejasnych informacjach z rosyjskiej strony o Kałaszach... jak widać informacje od Rosjan trzeba czasem konfrontować z innymi źródłami
thorien 20.12.2007, h. 19:33 thorien
bo by ci batka padła 2x szybciej
wild gees 20.12.2007, h. 19:35 wild gees
e ja was tak czytam i wiecie co piszecie bzdety no bo to wszystko jest robione dla zabawy a nie do ostrego strzelania a wy zaraz a to taki ato sraki karabin to ma strzelac i eliminowac kolesi z innej paczki i czy ma znaczenie z jaka kolba,
Konriz123 20.12.2007, h. 20:03 Konriz123
wild gees --->bzdety to Ty w tej chwili piszesz.Dla innych może mieć to bardzo duże znaczenie...
MaddDogg 20.12.2007, h. 20:03 MaddDogg
Skoro ma tylko strzelać to po co w góle replika karabinu? Dla młodych może nie ma znaczenia ale dla starych ma.
KamaN 20.12.2007, h. 20:09 KamaN
Fajne to
Uber_Soldat 20.12.2007, h. 20:49 Uber_Soldat
Fajna zabawka, jeśli u nas cena będzie +- 1000zł to już szykuję kasę. Podejrzewam, że zamek nie dobija do końca bo poprostu na to nie ma miejsca, tam jest GB. Kozacko będzie wyglądało kiedy ktoś sobie dorobi drewienko do tego :] Cieszy mnie to, że TM w końcu robi body z metalu, tylko ciekaw jestem czy wytrzymały jest ten metal. Co do magazynków - racja ceny mogą być znacznie wyższe niż ceny obecnie sprzedawanych magów. Nie mniej jednak myślę, że replika zyska duże grono użytkowników, jak chociażby mnie Czekam na pierwsze recenzje, może ktoś pokusi się sciągnąć, bo w sumie cena 790zł jest zachęcająca.
Zdrowia.
Maximus1944pl 20.12.2007, h. 21:30 Maximus1944pl
Obstawiam cene +/- gdzieś koło 1300 zł tak jak i "marujowska" M14 i SR 16. Blow Back, te sprawy czyli hit - możliwe, że sklepy będą chciały zarobić.
Slaw 20.12.2007, h. 21:34 Slaw
ktoś napisał, że 1J odpowiada 285FPS ? To na jakich kulkach, bo myślałem, że podaje się standardowo dla 0,20g .
Z tym blow backiem to czym ludzie się cieszą, przecież odskok i tak nie jest pełny (ale zawsze coś, hehe).
Barbus 20.12.2007, h. 23:10 Barbus
Kijowy blow-back. Jak dla mnie nie ma różnicy, czy jest czy nie. Obawiam się, że rozwali się po wstawieniu mocniejszej sprężyny głównej(o ile jest napędzany przez tłok).
Poza tym giwerka bardzo fajna. Mag mi się bardzo podoba. Myślę, że cena może sięgnąć 1600zł, a potem spadnie do 1300 tak, jak type 89.
wild gees 21.12.2007, h. 08:28 wild gees
codzi mi oto ze jakie ma znaczenie czy dla wojsk takich czy takich i czy w nazwie jest jedna litera wiecej czy mniej chodzi o to zeby przypominal prawdziwa bron i sie nie psul,a polak to zaraz a taki a siaki,bawmy sie i nie wnikajmy bo oni to robia dla kasy a nie zmilosci do klienta pozdro dla wczystkich czepialskich
Noir 21.12.2007, h. 08:37 Noir
No i dalej pieprzysz farmazony wild... skoro z nazwy wynika że replika winna mieć skłądaną kolbę, a nie ma, to jest to istotna sprawa. Może komuś właśnie zależeć na składanej.
LiuKas 21.12.2007, h. 10:17 LiuKas
jeśli ktoś szuka giwerki z blowbackiem z prawdziwego zdarzenia to chyba tylko to:
$3

fakt, aeg to nie jest i cena poraża
LordYoghurt 21.12.2007, h. 10:40 LordYoghurt
wild gees, też kiedyś myślałem tak jak Ty. Karabin - byleby strzelał; mundur - byle zielony; oporządzenie taktyczne - byle było gdzie magazynki pochować. A teraz patrzę nie tylko na to, czy mundur i oporządzenie pochodzi z właściwego kraju, ale czy jest wykorzystywany w formacji którą odwzorowuję. Na polu walki to bez znaczenie, ale dla mnie airsoft to nie paintball, tu liczy sie nie tylko efektywność ale i efektowność
Także nie krytykuj, przyjmij do wiadomości, że są ludzie dla których to ważne. Tak jak kolor samochodu - nie wpływa na eksploatację, ale różowego byś nie kupił, co?
Świr 21.12.2007, h. 10:44 Świr
$3

$3

$3

To są fajne giwerki
xDaMiAnx 21.12.2007, h. 11:44 xDaMiAnx
z komentarzy osób które juz go zakupiły za granica to wynika tak......po raz energia do napedzenia blowbacku pochodzi z tłoka i bateriii...i bardzo szybko wyładowywuje batke...do tego zmniejsza moc repliki....czyli dla chętnych kupna tej repliki polecam kupienie akumulatora żelowego.... i plecaka...do tego to m60 na filmiku jest podłączone pod duuza butle z CO2 lub gazem....poszukajcie na youtubie gazowego m14 z blowbackiem to ma dopiero kopa.....a to nie kopie widziałem pierwsza wersje tego bb tokio marui i szczeze nie chciałbym czegoś takiego...raczej mnie to śmieszyło:D

a co do oznaczen replik to sie zgadzam ze powinny być tak jak w ostrej broni a dlaczego....odsyłam do definicji słowa replika....w słowniku lub na wikipedii:D

Pozdro

LordYoghurt 21.12.2007, h. 14:24 LordYoghurt
-> xDaMiAnx
wrzuć jakieś do recenzji na forach
LordYoghurt 21.12.2007, h. 15:13 LordYoghurt
-> xDaMiAnx
wrzuć jakieś LINKI do recenzji na forach

PS: sorry
hellmans 21.12.2007, h. 17:37 hellmans
Lord, to są punkty lansu.
Proponuję zajrzeć na: $3
To często towarzyszy, szybko wykryte można zneutralizować krótką izolacją od środowiska.
kazik_ 21.12.2007, h. 19:28 kazik_
co do ceny, to już dawno pojawiło sie info, że replika będzie kosztować ok 500$, więc nie wymyślajcie liczb z kosmosu jak 1000-1300zł

edycja: mój błąd - nie doczytałem newsa