Daj cynk
Reklama

Aktualności

Polska strona o Systema PTW

Aktualności, 05.12.2007, h. 14:50, dodał: Regdorn
40
Swojego czasu, gdy w ASG Shopie, jednym ze sklepów aktywnie
wspierających naszą załogę pojawiły się repliki PTW, wielu maniakom udzieliły się niemałe emocje. Teraz ruszyła polska strona poświęcona tym replikom.







Rozwinięciem skrótu PTW jest Professional Training Weapon. Specjalna linia replik PTW Systema cechuje się zminimalizowaniem liczby różnic w obsłudze i rozbierabiu repliki w stosunku do oryginału. PTW nie posiadają standardowego jednoczęściowego GB, zamiast niego Systema stworzyła nowy, dwuczęściowy GB umożliwiający w bardzo szybki sposób zmianę prędkości wylotowej kulki.

systema-ptw.pl" target="_blank">


Jednym z importerów tych "zabawek" w Polsce jest wspomniany sklep ASG Shop i właśnie uruchomili oni stronę poświęconą w całości tej szczególnej, ekskluzywnej klasie replik systema-ptw.pl" target="_blank">www.systema-ptw.pl.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
happy666 05.12.2007, h. 15:20 happy666
Wszyscy wiedzą ,że PTW muszą być fantastyczne tylko kosztuja ile...
skorek 05.12.2007, h. 15:24 skorek
Błąd w tekście "Jedynym, jak dotąd importerem tych "zabawek" w Polsce jest wspomniany sklep ASG Shop "
A specshop ? $3
trunk 05.12.2007, h. 15:27 trunk
wydać 5 kafli na zabawke.....
rostal 05.12.2007, h. 15:32 rostal
"Ekskluzywnej" Mam rozumieć że moje Ca to plebs ?!
Shadow 05.12.2007, h. 15:39 Shadow
rostal, ekskluzywne, czyli ponad przeciętne. Tak, w tym wypadku ca to plebs.
Regdorn 05.12.2007, h. 16:15 Regdorn
@skorek: dzięki za informację. Błąd usunięty. Obsługę Specshopu przepraszamy
kydrys 05.12.2007, h. 16:20 kydrys
"Systema stworzyła nowy, dwuczęściowy GB"

A ICS`y to co?
Mormaeglin 05.12.2007, h. 16:36 Mormaeglin
Jak zawdy kolejne przebrzydłe emki zalewające rynek, jak zwykle ultra szpan, US, ACU, M4, Spec Op, America uber alles, 5 kafli za ACU, 5 za emkę i już jesteśmy namiastką jedynej słusznej, najwspanialszej armi.
goren 05.12.2007, h. 16:42 goren
US Army działa niemal jak firma więc i promuje się jak firma. Nie ma co nad tym płakać.

Repliki Systemy świetnie wyglądają i z tego co się czyta doskonale działają. A ich cena nie jest za wysoka tylko dostosowana do rynku amerykańskiego a nie polskiego.
_Misza_ 05.12.2007, h. 16:42 _Misza_
narzekanie obraca sie wokół ceny.....a trunk wydałeś już na swoje repliki z tego co wiem troche ponad 2,5 tys....
Cena jest taka a nie inna, nie narzekam na to że mercedesy są drogie tylko kupuje fiata125 jeśli tylko na niego mnie stać.... no ludzie.
Shadow 05.12.2007, h. 16:49 Shadow
mormaeglin, czy Ciebie po prostu zazdrość zżera? PTW tak jak inne repliki, mają swoje plusy, swoje minusy i cenę. Co tu dużo gadać, parę innowacyjnych rozwiązań, może lepszych, może gorszych, od tego jest temat na forum. A że drogie, to się nie dziwię.
Mormaeglin 05.12.2007, h. 16:51 Mormaeglin
Cena, heh nawet nie o nią tutaj chodzi, rozumiem iż nie jest ona taka bez przyczyny. Chodzi tutaj o fakt parszywej amerykanizacji na wszelkich szczeblach naszego życia z wyjątkowym uwzględnieniem Airsoft`u.
woma 05.12.2007, h. 17:14 woma
Jestem pewny że gdyby cena spadła do 2 czy też 3 kafelków dałoby radę o nią powalczyć, bo zaiste jest to dzieło sztuki ersoftowej , i dynda mi to, że to kolejna emka, chociaż SCAR albo chociaż M4 Ris byłoby miłe dla oków i dłoniów.
Shadow 05.12.2007, h. 17:48 Shadow
Aha, Mormaeglin,a wypuszczenie na rynek kałachów cymy, które ma prawie co drugi airsoftowiec to również "chłyt matetingowy" miłośników amerykańskiego sprzętu (i tak pochodzącego z (Chin/Japonii), żeby pokazać, ajkie to kałachy są błeeeee?
Btw. Znajdź mi acu za 5 kafli, to pogadamy.
MastaFoka 05.12.2007, h. 18:34 MastaFoka
ICS też ma dwudzielny GB i też w ciągu kilku sekund lub minut (zależy co mamy wymienić) można zmieniać moc repliki i kosztuje 1/3 systemy. Nie należy pomijać faktu że sporo "rozszerzeń" jest niestandardowych (np.magi).
Co do niezawodności jak wszytko ma wady i zalety i na pewno nie jest niezniszczalna
A to że tyle jest sprzętu wzorowanego na amerykańskim wynika z prostego faktu ze wariacji na temat jest bez liku więc i producenci mogą robić emki z piekarnikiem, czy też z automatem do kawy. To samo tyczy się umundurowania. Jak komuś nie pasi kupuje co innego, osobiście pasuje mi „styl” umundurowania us army jak i sprzęt. Gdybym był na prawdziwej wojnie zapewne padło by na kałacha ale że nie jestem wybór jest jaki jest no i dzięki wariacjom można mieć +20 do lansu
Mormaeglin 05.12.2007, h. 19:13 Mormaeglin
Za komplet ACU 5 kafli to całkiem prawdopodobna cena, tym bardziej iż kontraktowy pokrowiec na wkłady przeciwodłamkowe stał ok. 900 zł (jeszcze pół roku temu). Różnorakość emek wiąże się z faktem iż środowisko airsoft najwyraźniej chłonie je bez zakrzsztuszenia, w końcu to pukawka U$ Army. Przypuszczam iż gdyby U$ Army używało FAMAS`a sytuacja miałaby się identyczne. Hmm... To tłumaczy także szaloną popularność wątpliwej skuteczności kamuflażu woodland.
Dale 05.12.2007, h. 19:31 Dale
Czy wy ludzie widzieliście jak Systemy wyglądają od środka, a zwłaszcza "nowy, dwuczęściowy GB" ?
Shadow 05.12.2007, h. 22:33 Shadow
Mormaeglin, to daj linka do tego acu za 5 tysięcy, a nie wal teoriami. Może jak bardzo dobrze poszukasz, to znajdziesz jakiegoś maniaka wystawiającego ECWS'y w takiej cenie na eBayu, chociaż wątpię...
Nie pomyślałeś, że komuś może się po prostu podobać woodland? A btw. znam ludzi luźno interpretujących wojska radzieckie i zapewniam, że w 100zł, to oni się w sprzęcie nie zmieścili.
A co do eMek, co w tym złego, że jest do nich tyle części? Przecież kałachów też masz od groma wersji (nie będę rzucał przykładami, bo mnie jeszcze jakiś rusofil zamorduje, jak przekręcę nazwę ;P) Nie chcesz eMki, nie kupuj, nikt Cię nie zmusza, a że są ludzie, którzy są w stanie wydać na systemę tyle kasy, to ich sprawa. Zazdrościsz? Ja nigdy sobie nie pozwolę na tą replikę, aczkolwiek uważam, że fajnie, że wyszła, ludzie z grubszym portfelem będą mogli poszaleć.
Mormaeglin 05.12.2007, h. 23:41 Mormaeglin
W militariach siedzę już od naprawdę wielu lat i widziałem wiele, wierz mi. Te 5 kafli nadinterpretowałeś, chodziło jeno o przenośnię. Wracając osobiście PTW nie wziąłbym nawet za darmo, nazwij mnie szaleńcem, ale taki już jestem, nawet nie obchodzi mnie fakt iż jest to swoiste porsche w swojej klasie, serio. Gdybym dostał takowe najpewniej bym sprzedał, 1/4 pieniędzy zatrzymał na szpeje do mej Kaśki a resztę przekazał dla Owsiaka bo gryzłoby mnie sumienie. W ASG jesteśmy zalewani wszystkim co tylko jest U$. To był, jest i będzie swoisty McDonald militariów. A woodland zawsze będzie się podobał, tak jak zawsze będzie popyt na wspaniałęgo, amerykańskiego Big Mac`a. Ponieważ dzięki amerykanizacji wszyscy podświadomie wiemy cóż jest najlepsze.
Black 05.12.2007, h. 23:55 Black
Taaa, to oczywista wina amerykańców, te PTW. Ja też nie cierpię fast-foodów, ale są ludzie, ktorzy je jedzą. Mormaeglin, ja też jestem przekonany, że w Roswell kosmici wylądowali tylko te hamerykańce o tym, ani szu-szu... WTC to też ich sprawka, bo chcieli na ropie posiedzieć. No i są żandarmem świata. No i ten Gates, co to spiskuje, coby Winblows wyparł najsłuszniejszego linuxa. Też ich nie lubię, bo z wody już benzynę robią, tyle, że o tym nie mówią, aby gospodarkę sobie napędzać. Za to ich bardzo nie lubię. Za tamto też. Niech żyje Owsiak, USSR, Fidel i Che. A Pol-Pot był OK, bo Sorbonę kończył. Sorry, za to amerykańskie "OK", tak jakoś mi się wymsnęło... Aha, kałach jest najlepsiejszym, najfajowszym karabinem... HOWGH!
Szreder 06.12.2007, h. 00:26 Szreder
Ale pierdzicie. Taka amerykanizacja, bo chyba największe nakłady idą dla US Army. I w cale nie uważam że jest zła i w ogóle (ale z UCP dali pupy), lecz technika wojskowa w innych krajach też nie kuśtyka.


A TERAZ PYTANIE DNIA:

Kiedy Chinole mają wypuścić swoje PTW?
zmora 06.12.2007, h. 01:07 zmora
$3
Trochę niepokoi mnie celność na 20m, ale może strzelcy do d...
A tu mniej poważnie.
$3
Mormaeglin 06.12.2007, h. 09:44 Mormaeglin
Co Ty człowieku za bzdury pleciesz? opanuj się, blatuj i ponad wszystko naucz czytać ze zrozumieniem. Gdzież ja implikowałem iż Kałasznikowy są takie, a takie? etc. nie wciskaj mi jak komuch słów do ust. Insynujesz iż jestem lewakiem tylko dlatego iż przekazałbym pieniądze dla Owsiaka? jeżeli tak myślisz, bardzo, a to bardzo się myslisz, bo jest wręcz odwrotnie. A Tę całą lewacką hołotę z pod znaku Che tudzież hakenkreuz`a bym z chęcią wystrzelił w kosmos. Czuwaj!
Black 06.12.2007, h. 14:49 Black
Mormaeglin, "nie chce mi się z Tobą gadać".
brainer 06.12.2007, h. 16:52 brainer
AAAA!
kolejny!
jest dużo amerykańskiego sprzętu bo:
1) jest na niego POPYT
2) jest łatwodostępny (nie to co rosyjski)
3) wygodny jest i całkiem nieźle pomyślany
4) TANI (bo taśmowo produkują i jest POPYT)

A jak ci się to nie podoba to wystrzel się na orbitę bo to nie spisek. Po prostu ludzie kupują amerykański sprzęt.
Mormaeglin 06.12.2007, h. 19:05 Mormaeglin
Chlopcze, wystrzelić to możesz się sam. Jak zawdy jeżeli ktoś ma bardziej nonkonformistyczne podejście do pewnych spraw ryzykuje spalanie na stosie przez ogół, w tym wypadku przez V kolumnę U$ Army .
Jangi 06.12.2007, h. 19:10 Jangi
Mylisz człowieku nonkomformizm z pitoleniem.
Szwed_ 06.12.2007, h. 20:02 Szwed_
Na wstępie to pragnę podziękować ludziom którzy włożyli starania i stworzyli stronę poświęconą PTW w Polsce, przez co niektórzy nie muszą się już snuć po zagranicznych stronach/forach żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat PTW.

Teraz coś do tych co to ich boli że to nie AK/Famas/G36 itp. tylko kolejna Amerykańska eMka. Nikt nie wciska wam tego na siłę, nikt nie zmusza was do tego abyście to kupili. Nie chcesz mieć PTW ok. możesz kupić sobie bardzo dobre repliki z rodziny AK firm VFC czy Real Sword które są o ponad połowę tańsze od PTW. To chyba idealne rozwiązanie dla takich malkontentów jak Mormaeglin.
Mormaeglin 06.12.2007, h. 20:22 Mormaeglin
Absolutnie wypraszam sobie porównanie do malkontentów. Ileż to można zalewać rynek wciąż tym samym tylko wciąż to w innym opakowaniu. Nikt nikomu nic nie wciska w sposób dosłowny lecz poprzez oferowany przez siebie wybór replik. Wybór który sprowadza się tylko do kilku typów pośród których i tak dominują jedyne słuszne emki. Powiedzcie czy nie chcielibyście zobaczyć wreszcie czegoś naprawdę nowego jak Groza, WSS, AS Wał, SWU, Wichr, Famas G2, TAVOR, Sig 550? czy innych opisanych tutaj : $3 ? nie mówię tutaj zaraz o rewolucji ale do diabła coś nowego by się wreszcie zdało.
Szwed_ 06.12.2007, h. 21:20 Szwed_
Mormaeglin Ty masz chyba jakieś problemy natury emocjonalnej. Systema robi PTW w oparciu o karabiny rodziny M16 itp. Dlaczego? Bo im wolno! Dlaczego nie robi AK/Famas/G36 itp? Nie wiem. Ale czuję że Ty mi napiszesz dlaczego, tak więc czekam.
Mormaeglin 06.12.2007, h. 21:25 Mormaeglin
Nie chodzi mi tutaj o PTW, a te psychoanalityczne wywody to zostaw sam dla siebie. Zresztą...
goren 07.12.2007, h. 01:07 goren
Systema robi eMki bo mają na to zbyt i tyle. Business is business.

Ja mam to szczęście, że m4 mi się podoba.
Zaitsev 07.12.2007, h. 23:08 Zaitsev
Jest jeszcze jeden prosty powód robienia emek przez Systemę. Dla jakich służb, w jakich krajach i używających jakiej broni stworzono PTW?
Dor 08.12.2007, h. 15:11 Dor
Widocznie na coś nowego nie ma takiego zbytu. Emki są po prostu najpopularniejsze.
Mike75 08.12.2007, h. 16:07 Mike75
Zaitsev - trafiłeś w sedno. Systema PTW jest przede wszystkim bronią treningową ( podkreślam słowo $1 ) dla US Army. "Cywilne" PTW to tylko część produkcji Systemy. I to mniejsza część.
Na cenę ma też wpływ jeszcze jedna kwestia - "Made in Japan"
Pozdrawiam
walter_pl 08.12.2007, h. 23:07 walter_pl
Ludzie czy wy jesteście aż tak niedomyślni. Mormeglinowi nie chodziło o to że Systema zrobiła M4, tylko o to że na każdym kroku wszystko co jest używane przez US Army jest gloryfikowane do usranej śmierci. Aż się rzygać chcę, "PJ M249 Iraq War" co za idiotyczna nazwa ? jak fajnie pokazuje kto jest właściwą stroną konfliktu, bo wcielasz się w Świetnego USmana. I czemu do cholery maskotka WMASG ma Polską flagę, Polską panterę a ma w łapach pieprzone M4 ?! a nie rodzimego Beryla ? I przestańcie już pisać te swoje głupie odpowiedzi które nawet nie dotyczą treści postu do którego się odnosicie. To było switowanie całej tej rozmowy.
Black 09.12.2007, h. 00:40 Black
Tyle tylko, że to są komentarze dotyczące PTW, a nie resentymentów i pseudofilozoficzno-socjologiczno-psychologicznych wywodów...
Podsumowanie? PTW jest be, bo "amerykańska" i droga... To co dla jednych jest be, dla innych jest cacy. I o czym tu dyskutować i wypruwać ostatnie intelektualne flaki? Może jakiś komentarz dotyczący jakości tych zabawek? No to, marne są czy nie?
goren 09.12.2007, h. 22:07 goren
Od maskotek to się proszę odczepić Po pierwsze polscy żołnierze używają M4 (GROM). Po drugie jest wersja maskotek dla ortodoksyjnych słowian. Po trzecie M4 mi się bardziej podoba... :] Po czwarte jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Po piąte, dlaczego masz ksywę Walter a nie Władek? Howgh
Szwed_ 10.12.2007, h. 21:31 Szwed_
"...a ma w łapach pieprzone M4 ?! a nie rodzimego Beryla ?"
A to jest Airsoftowa replika Beryla? Co do maskotek, autor chciał żeby tam była M4 i se namalował. Wolno mu!
Wolo_ 13.12.2007, h. 12:36 Wolo_
Mormaeglin leć spal flagę pod ambasadę zamiast offtopy pleść trzy po trzy.