Daj cynk
Reklama

Aktualności

Red Storm Rising - polska mega impreza?

Aktualności, 04.12.2007, h. 17:16, dodał: Regdorn
71
W czerwcu przyszłego roku zapowiadane jest w Polsce wielkie airsoftowe wydarzenie. Według zapowiedzi ze strony organizatora poprzeczka imprez z gatunku Mil-Sim zostanie podniesiona bardzo wysoko, nie tylko w naszym kraju.




RSR czyli Red Storm Rising to nowa rodzima gra z gatunku Mil-Sim. Organizatorem jest grupa Ranger Unit przewodzona przez maj. Spencera, emerytowanego majora amerykańskiej armii, znanego nam m.in. z Bergetu, gdzie objął naczelne dowodzenie stroną aliantów. Na WMASG można było o nim także usłyszeć przy okazji ogłaszanych szkoleń pt. "Ranger School" z zakresu, jak się można domyśleć, działalności Rangersów. Prędzej czy później było pewne, że w końcu działalność ta także poszerzy się do imprez o innym, szerszym charakterze niż same szkolenia.

Red Storm Rising według zapowiedzi organizatorów będzie symulacją wojskową z prawdziwego zdarzenia, na skalę dotąd nie organizawaną w naszym kraju, a być może i w Europie. Do tej pory mówiło się o Bergecie jako największej, bo najbardziej licznej imprezie w Europie. Mimo jednak określenia szwedzkiego zlotu mianem "Mil-Sima", impreza ta miała tylko jego elementy.

Tym razem należy się zastanowić co tak naprawdę stanowi o wielkości imprezy. Choć liczba uczestników według podanych informacji nie dorówna Bergetowi (znana jest liczba tylko uczestników, którzy mogą się zgłosić po stronie NATO - 400 osób, bez osób odgrywających role cywilne i przeciwników), to możemy mieć tym razem do czynienia z wydarzeniem, które na miano wielkiego zasłuży zupełnie z innej strony.

Oto jak komentuje dział Prasowy RU, to na co się należy nastawić:

"Generalnie warto napisać o przygotowaniu MILSIMa pod kątem bycia wiernym odzwierciedleniem tego jak to robią "prawdziwi" żołnierze. Oprócz misji (realistyczne cele) które będą wypełnione nie tylko walką, ale także działaniami z cywilami oraz przemieszczaniem się (sprzęt pancerny w sporej ilości) gracze będą mieli możliwość doznania jak się żyje w bazie polowej ze wszystkimi jej elementami. Każdy więc spróbuje swoich sił i na patrolach, i przy przeszukiwaniu samochodów i domów ludności cywilnej, jak i także w ostrej walce. Duże ilości profesjonalnej pirotechniki i sporo sprzętu jeżdżącego zapewni odpowiednie tło do zabawy."

Uczestnicy będą zakwaterowani w bazie będącej na terenie objętym działaniami bojowymi, a ich biletem łącznie ze wszystkimi informacjami (np. ilość otrzymanych i zgłoszonych trafień) będzie karta magnetyczna.

Zapowiadane są także liczne niespodzianki, które jak twierdzi przedstawiciel działu prasowego RU Max Salamonowicz, wyryją w pamięci uczestników niezapomniane wspomnienia, a porzeczka imprez powędruje wysoko w górę.

Dokładne miejsce gry nie jest jeszcze znane, wiadomo jedynie, że będzie to w południowej Polsce, a sama gra odbędzie się 5-8 czerwca. Wpisowe jest dużo wyższe niż dotychczasowe imprezy organizowane w Polsce, jednak o ile obietnice organizatorów zostaną spełnione (a można się spodziewać, że tak), to impreza ta może być wartą swojej ceny. Organizatorzy zapewniają, że choć jest to przedsięwzięcie komercyjne, to o cenie stanowią w dużej części koszta organizacyjne. Pierwsza partia 150 biletów po 225 Euro zostanie wypuszczona 15 grudnia. Kolejna będzie już droższa, bo koszt jednego biletu wyniesie 275 Euro.

Ograniczeniem mającym zapewnić wysoki poziom imprezy jest forma uczestnictwa na zaproszenie bądź po otrzymaniu rekomendacji od tzw. Koordynatora Rekomendacji (w Polsce ma zostać wyznaczony przed 15 grudnia). Dodatkową barierą może okazać się także język, bo po stronie NATO w komunikacji obowiązywać ma język angielski.

Fabuła zlotu, a może raczej manewrów jest osadzona w teraźniejszości, w realiach zbliżonych do tych, w jakich działają nasi żołnierze m.in. w Iraku (za stroną organizatora).

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie organizatora. Informacje mają być poszerzane regularnie. Zapraszamy także do dyskusji na naszym forum w odpowiednim wątku.

Na stronie organizatora obejrzeć można też pierwszy z zapowiadanych filmów wprowadzających w atmosferę zlotu.

SPROSTOWANIE:
Major Rock Spencer nie był majorem U.S Rangers. Był majorem U.S Army Nie chce w żaden sposób podawać się za członka U.S Rangers, a informacja zawarta w artykule nie została podana przez niego, ani przez żadnego z członków Ranger Unit. Nie została też poparta żadną dyskusją z nim na temat przebiegu jego służby. Prosimy o poprawienie zawartych w artykule informacji

Paweł Chełchowski - "Postać"

S1 Assistant - Ranger Unit


Za wprowadzenie w błąd oczywiście majora, jak i wszystkich maniaków serdecznie przepraszam. Wdało się nieporozumienie.

Regdorn

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Warlord Shadow 04.12.2007, h. 17:53 Warlord Shadow
Poryło ich??? 225 ojro za bilet! HAHAHA!
AdRain 04.12.2007, h. 17:54 AdRain
bilet za 800zł ;/ wole sobie już kupić w tej cenie granatnik do broni kupić, niż postrzelać się 1 dzień (1 - zakwaterowanie; 2 - impreza; 3 - zakończenie) nawet jeśli akcja będzie trwać 3 dni ;| to cena jest przesadzona. Nie wiem co w tej cenie można sprowadzić? UFO?

za 800zł podejrzewam, że jedynymi atrakcjami będzie: jedzenie, srajtaśma w kiblu, ciężki sprzęt, pokazy pirotechniczne i nagrody na koniec imprezy...

HW_Lisu 04.12.2007, h. 17:56 HW_Lisu
Drogo ale na pewno warto. Trzeba porozmawiać z Panem Budżetem
kirs 04.12.2007, h. 18:20 kirs
dokladnie, za 800 zl mozna cokolwiek innego ( np lepiej kupic 5 min:D ) jak za impreze to troche za moc.

pzdr
Ray 04.12.2007, h. 18:29 Ray
Za tą cenę masz pewność, że udział brać będą prawie wyłącznie maniacy, a nie osoby dla których airsoft jest tylko "sportem", a uczestnicy są jednym z ważniejszych elementów dobrego klimatu.
Ja jestem chyba jednak zbyt przezorny i zaczekam na drugą edycję imprezy , ale jako zwolennik MilSimów trzymam za organizatorów kciuki.

PS. A może zniżka dla rekonstruujących/mocno stylizujących się na współczesne wojska NATO?
_Arczi_ 04.12.2007, h. 18:31 _Arczi_
Pierwsze - cena. Zdecydowanie zbyt wysoka jak na polskie realia. Niech to rozgłoszą na Europe to uzbierają te 400 osób. Ja choćbym chciał to tyle nie wydam na 3 dniowy zlot :/ Drugie - obowiązujący język - angielski. Dlaczego Polacy to taki naród, że wszystkim włażą w dupę? Jak ktoś do nas przyjeżdża to niech mówi po polsku.
Hornet 04.12.2007, h. 18:32 Hornet
Nikt nie pisał że to impreza dla polaków
Konrad_BW 04.12.2007, h. 18:39 Konrad_BW
Po piewsze cena jest zabójcza jak na polskie realia.
A po druge po jakiego czorta w polsce organizuje się impreze na której nie można się porozumiewac po polsku ?
Ray 04.12.2007, h. 18:47 Ray
@_Arczi_: Zainteresowani są ludzie zza oceanu, także na brak rozgłosu organizatorzy chyba nie narzekają.
Pomyślcie jaki język prędzej będzie znał taki np. Duńczyk: polski czy angielski? A Portugalczyk albo Francuz?
Pasti 04.12.2007, h. 18:47 Pasti
Nara z tym "językowym" ograniczeniem, jak dla mnie - przesada.

"Fabuła zlotu, a może raczej manewrów jest osadzona w teraźniejszości, w realiach zbliżonych do tych, w jakich działają nasi żołnierze m.in. w Iraku (za stroną organizatora)."

To w celu zwiększenia realizmu używajmy polskiego .
Frostu 04.12.2007, h. 18:49 Frostu
A na Bergecie to jak było? Też angielski.

Ale cena jest zaporowa.
Sielus 04.12.2007, h. 18:50 Sielus
no właśnie 800 x 400 = 320 000 chyba ktoś tam popłynął w obłoki zabardzo.. , może chcą wybająć cały dywizjon pancerny
mieciu-saper 04.12.2007, h. 19:32 mieciu-saper
Po rozmowie z Panem Budżetem(jak to HW_Lisu apisał) stwierdziłem że nie jadę PB się nie zgodził z ceną to przesadzili ;/
Ukesu 04.12.2007, h. 19:34 Ukesu
Może cena zaporowa, ale daruje sobie kilka soczystych serii w swoim UKM i jakoś sie uzbiera XD, rozumiem ograniczenie językowe, w końcu nie tylko Polacy mają brać w tym udział. Ale za taką cenę to oczekuje lotu Blackhawkiem i desantu XD
No i panowie mamy ponad 6 miechów do zlotu więc jakoś sie uzbiera XD
HW_Lisu 04.12.2007, h. 19:35 HW_Lisu
Mój Pan Budżet też stwierdził, że trochę nie na moje nogi te wysokie progi Nic to, życzę wszystkim zasobnym miłej zabawy !
_Arczi_ 04.12.2007, h. 19:38 _Arczi_
@Hornet: W takim razie to będzie zlot robiony przez Polaków w Polsce ale NIE dla Polaków. Paranoja.
Thorn76 04.12.2007, h. 19:39 Thorn76
oni nie chcą zrobić imprezy tylko zarbić na nas
gall_anonim 04.12.2007, h. 19:47 gall_anonim
>>moderacja<<

niecenzuralne słownictwo
Ostatni Cyc 04.12.2007, h. 19:47 Ostatni Cyc
Szczerze mówiąc nie czytałem wszystkich komentów więc nikomu nie odpowiadam
Moim zdaniem takie atrakcje jak np. pirotechnika, dzień z bazy polowej czy cięzki sprzet oraz ogólne warunki (za taką cene w końcu coś być musi) muszą kosztować aczkolwiek mogłoby to być trochę tańsze. W moim przypadku kase skombinować to byłaby ciekawa przygoda ;p Co do języka - jeżeli ma to być hicior - angielski wymagany ;p Ale nie mam co marzyć.. najpierw trzeba limit wiekowy przekroczyć a co dopiero o zlotach myśleć xD
Ukesu 04.12.2007, h. 19:58 Ukesu
Bo niestety połowa negatywnych komentów generowana jest przez niepełnoletnich których drażni już sama niemożność wzięcia udziału w imprezie. gall_anonim tymi ******* pokazałeś swoje podejście do sprawy. A na zlot pojadą nie tylko bogaci airsoftowcy ale także ci co potrafią się sprężyć i uzbierać.

* moderacja adm. C.
Maximus1944pl 04.12.2007, h. 20:08 Maximus1944pl
No tak Ukesu, ale ogólnie niepełnoletnim maniakom, (a nawet i pełnoletnim) a tym bardziej niezrzeszonym jest ciężko (moim zdaniem) odnaleźć się w środowisku. Wiadomo, zloty "na zaproszenie" itp. sprawy, chociaż nigdy nie brałem udziału w żadnym zlocie (jeszcze 9 miesięcy i 18stka), więc w nie wiem jak to wygląda od kuchni, wiem jedynie jak to wygląda "na forum". Mimo wszystko jednak czasem przeraża mnie ogólnopolskie środowisko
Ummra 04.12.2007, h. 20:12 Ummra
Panowie ja ani zamożny nie jestem ani w lotto nie wygrałem ale strzelam już ponad 10 lat i na coś takiego właśnie tyle czasu warto było poczekać Hooah!
Faroo 04.12.2007, h. 20:12 Faroo
A językiem obowiązującym na zlocie oczywiście powinien być polski! Przecież miczkiewiczowska mowa jest językiem prawdziwie internacjonalistycznym, wysysanym z mlekiem matki przez dzieci od Hawajów, przez Chiny do Syberii... Co drugi obywatel świata biegle mówi po polsku!
Ukesu 04.12.2007, h. 20:13 Ukesu
Na borne pojechałem jako niezrzeszony więc jak sie postarasz to sie da, fakt niepełnoletni mają utrudnione życie, a zaproszenia czasami potrafią nieźle wkurzyć, rozumiem tą selekcje ale czasami widzę jak sie odcina dobrych maniaków od reszty bo: Org. ich nie zna (a kto zna wszystkich ? XD)

Ummra, dobrze to ująłeś jak ktoś sie stara to może wszystko XD
hellmans 04.12.2007, h. 20:19 hellmans
Pojadą sami zarabiający na siebie, nie wierzę, że jakikolwiek student wyda 275E na zlot, hehe można by stworzyć przysłowie, "To tak samo możliwe jak student na zlocie RSR"
Maximus1944pl 04.12.2007, h. 20:22 Maximus1944pl
@Ukesu

Wiesz, znajomi z forum, grupki trzymające władzie i tak to się kręci.
LordYoghurt 04.12.2007, h. 20:24 LordYoghurt
Już to widzę jak zbierają te 800 osób po 800zł, hehehe. Mogli zrobić zlot po 200, no 300 zł i mieć komplet uczestników, a tak albo będzie ze 200 osób i padaczna zabawa, albo w ostatniej chwili organizatorzy odwołają z braku odpowiedniej liczby chętnych. Zachłanność was zgubi panowie organizatorzy, wspomnicie moje słowa!
turbo94 04.12.2007, h. 20:27 turbo94
w tej cenie to ja mam kulki granatnik i granat a taką strzelanke robie z kolegami z W-ch
TUZIOL 04.12.2007, h. 20:28 TUZIOL
Cena jest nieziemska. Troche nie na nasze realia. Chetnie bym wzial w takim czyms udzial, ale za te pieniadze wole sie bardziej doposazyc
Ukesu 04.12.2007, h. 20:38 Ukesu
Jak by napisali, że wpisowe 300 zł to też by sie znaleźli ci którym by to nie pasowało XD
Ruski 04.12.2007, h. 20:49 Ruski
No ja rozumiem ze to ma byc zlot ktory ma poprawic poziom dotychczasowych mil-simow w ogole, ale za ta cene? :/ Ja nie jestem przeciwny tej imprezie, tylko koszty mnie przerazaja. Za ~800zl mozna kupic uzywana replike CA... Ale no coz, widocznie moje dzialania przecza mojemu mysleniu bo i tam mam zamiar sie sprezyc finansowo i pojechac
xasistis 04.12.2007, h. 20:50 xasistis
@AdRain - gdzie przeczytałeś, że grać będziesz tylko przez jeden dzień? Jeszcze zatęsknisz za snem. UFO? być może..
@_Arczi_ - Będą goście nie tylko z Europy. Angielski? Ponieważ jest to najpopularnieszjy język na świecie i przeważająca większość graczy będzie miała najmniej problemów zeby porozumieć się tym językiem. Ponadto bardzo łaątwo przyswoić sobie około 90% zwortów istotnych w walce.
@Hornet - zgadza się, co nie oznacza iż nie chcielibyśmy was widzieć n apolu walki.
@Sielus - niewykluczone.
@gall_anonim - gdzie wyczytałeś taką informację?
@LordYoghurt - gdzie wyczytałeś informację o 800 osobach? Co do braku kompletu: z pewnych źródeł spodziewamy się wręcz odwrotnej sytuacji.
Cybul 04.12.2007, h. 20:53 Cybul
@hellmans: no to sie mozesz zdziwic
Filip von Izabelin 04.12.2007, h. 20:54 Filip von Izabelin
Xas--> News siedzie od 3 godzin, a zobacz jak już nie lubią orgów.
Cybul 04.12.2007, h. 20:56 Cybul
ja pierdziele, normalnie niezła polewka z czytanie tych komentarzy.
Jęczycie jak stare baby...
Jak mnie na coś nie stać to tego nie mam - proste. Też bym chciał przelecieć się dookoła świata, ale nie mam kasy, dlatego wybieram tańsze wycieczki, z mniejszymi atrakcjami.
Kwiczenie nic nie pomoże...
rostal 04.12.2007, h. 20:56 rostal
275 euro to dobry aeg, ale z tego co czytam to chyba będzie to warte tych pieniędzy...
Black 04.12.2007, h. 20:58 Black
A ile na Berget wydali "podróżnicy" z Polski? Wliczając w to wszystkie koszty? Bez przesady z tą drożyzną. Poza tym, nikt nie obiecywał, że sprawiedliwie będzie. A może być super. Zamiast marudzić to zróbcie coś za te 200-300 PLN i cieszcie się opinią znakomitego organizatora. Inna rzecz to prawa organizatora do robienia tego co mu się podoba w granicach prawa- jakby uznał za słuszne to mógły zrobić zlot za 5000 USD, jego ból, jego problem i jego ewentualna chwała. A dlaczego po angielsku? Bo w tym języku gorzej się marudzi, niż po polsku...
Filip von Izabelin 04.12.2007, h. 20:58 Filip von Izabelin
Cybul--> Dziękujemy za głos rozsądku. Bo już zaczynałem wątpić czy ktokolwiek tu coś mądrego napisze.
xasistis 04.12.2007, h. 21:06 xasistis
A ja dla wszystkich jęczących na cenę mam dokładkę: Ludzie spoza Polski muszą dodatkowo wydać kasę na transport i wiecie co? Gracze z Rosji, Ukrainy i innych państw gdzie średnio zarabnia się mniej niż w Polsce pierwsze o co pytali to nie dlaczego tak drogo, tylko kiedy odbędzie się impeza, czy w Polsce są przepisy ograniczające użytkowanie replik oraz czemu TYLKO 400 graczy.
Dyger 04.12.2007, h. 21:06 Dyger
Co do angielskiego, to na polu walki od razu sobie przypomnisz wszystkie zwroty...
TheProsiak 04.12.2007, h. 21:16 TheProsiak
To będzie wstyd i porażka. Cena odstraszy nawet prawdziwych maniaków bo stwierdzą ze za taką kase to mało kto przyjedzie czyli będzie poprostu mało wiary do tego wstyd w innych krajach bo ktoś przywlecze się z innego kraju zapłaci kase i postrzela się w stylu i z ilością uczestników jaką może za grosze mieć na własnym podwórku
Filip von Izabelin 04.12.2007, h. 21:20 Filip von Izabelin
TheProsiak--> Dziękujemy za istotny wkład w rozwój tematu.
Rozumiem że takie same komentarze bedziesz dawał po imprezie, nawet jak się okaże sukcesem i będzie super.

Rozumiem, że zagranicą za grosze są imprezy z pojazdami.

Np. W UK, musisz płacić średnio 30Ł miesięcznie by w ogóle móc się postrzelać na zwykłej miejscówce. Jak kogoś nie stać to przyjedza, proste. Wystarczająco dużo osób stać na to, i chcą brać w tym udział i uważają że warto.

Dudek Javny 04.12.2007, h. 21:25 Dudek Javny
Angielski, spoko żadnych problemów. 800PLN to jednak lekka przesada.
ArturMaly 04.12.2007, h. 21:25 ArturMaly
Wszyscy najeżdzają, ale nie ma przecież na co!!
Angielski bo międzynarodowy,
koszt organizator może wyznaczyć każdy, nie podoba Ci się to nie jedź proste, ponarzekaj sobie w pokoju do ściany, może ona Cię zrozumie...
Myślę że to może być naprawdę mega impreza,
mam nadzieję że organizator tego nie czyta bo jeszcze zorganizuje To w innym kraju...
Szkoda że jestem niepełnoletni ;(
Bo polak czymś zafascynowany i chętny to potrafi znaleźć środki...
Filip von Izabelin 04.12.2007, h. 21:27 Filip von Izabelin
Artur--> Organizatorzy czytają, nie martw się, impreza będzie. Jakbyśmy mieli się zniechęcać narzekaniem anonimowych osób na forum, to byśmy nie organizowali nic.
przemek10 04.12.2007, h. 21:33 przemek10
No nie na wiosnę miał być pierwszy samochód ale raczej poczeka , trzeba by się wybrać bo raczej szybko sie nie powtórzy taka impreza u nas , a co do angielskiego to chyba niema co sie burzyć , zdziwił bym sie jakby był inny język jak oficjalny a poza tym wydaje mi się że taniej nie da się uczestniczyć w imprezie tej klasy .
Filip von Izabelin 04.12.2007, h. 21:37 Filip von Izabelin
Przemek--> Czemu uważasz że nie będzie kolejnej?
Ray 04.12.2007, h. 21:38 Ray
Wszyscy wzdychali do filmów z Op IRENE, a gdy jest okazja zorganizować coś podobnego w Polsce, to pojawia się niesłuszna krytyka na długo przed zabawą. Spotkania tego typu kosztują w USA 200-250$, ale tam już jest wszystko zorganizowane i istnieje baza pod imprezy, na którą pracowały kolejne edycje.

> $3

@TheProsiak: nie mów, że OMFG!!!11one Delta się nie pojawi
HW_Lisu 04.12.2007, h. 21:42 HW_Lisu
Oczywiście Ray. Nie zapomnij dodać, że "tam" wydatek rzędu 250$ to jak u nas 25zł Chyba nie specjalnie pomijasz fakt różnicy w wielkości zarobków między Polską, a USA. Ludzie, skończcie te bezsensowne marudzenie - kogoś nie stać na tą kasę to nie jedzie. Mnie nie stać na taki wydatek - odpuszczam już teraz. Proste.
Death_man 04.12.2007, h. 21:50 Death_man
Jak bedzie 3-cia edycja iprezy to pojadę

800zł - innej ceny po Mil Simie, który ma być wielkim wydarzeniem nie było można się spodziewać... Norma
Ray 04.12.2007, h. 21:58 Ray
@HW_Lisu: Tak, ale cena nie jest dostosowana do zarobków tylko do wydatków na organizację imprezy, a te tu i tu się chyba aż tak bardzo nie różnią.
ArturMaly 04.12.2007, h. 22:23 ArturMaly
Ceny są podobne, niektóre rzeczy droższe inne tańsze, ale u Nas trzeba wszystko budować od podstaw, a to kosztuje, materiały i robocizna...
Pozdrawiam organizatorów i życzę powodzenia...
Dee 04.12.2007, h. 22:58 Dee
Wreszcie impreza na której nie będzie dzieci i studentów w śmierdzących swetrach. Zło.
Tomasz_GS 04.12.2007, h. 23:02 Tomasz_GS
Organizatorzy nie przewidzieli jakie są zarobki w Polsce my zarabiamy w PLN a nie w &#8364; , wole jechać do Tomaszowa lub do Borne Sulinowa moim ciężkim sprzętem Fiatem SC
Regdorn 04.12.2007, h. 23:05 Regdorn
Polecam komentowanie wiadomości na forum: $3
woma 04.12.2007, h. 23:13 woma
Cena nie ukrywajmy nie zachęca. 300euro (bo tyle wyniosłoby razem z dojazdami, kuleczkami itp) to nawet jak na bardzo zasobny portfel sporo, mnie niestety nie stać na taki wydatek, a z miłą chęcią wziąłbym udział w imprezie.
Vasquez 05.12.2007, h. 00:29 Vasquez
NIE MA SZANS - nie da sie zorganizowac takiej imprezy na taka skale i aby wszstko gralo. NIESTETY i wsrod osob ktore stac na ta impreze beda NIEKUMACI... hehehe zycze udanego kiczu za 300eu A dlaczego? BO TO WCIAZ NIE JEST WOJSKO I NIE MA DYSCYPLINY KOTRA JEST NIEZBEDNA do koordynacji dzialaan na polu bitwy! ehhh...
xDaMiAnx 05.12.2007, h. 01:03 xDaMiAnx
trzeba przyznać cena poraza ja za tą kase sprowadzam 3 giwerki z gunner aisoft moze nie najlepsze jakie mozna ale kazdy ma na co go stać ale to co bedzie w środku zadziwi niejedneg

na imprezke moze sie wybiore aczkolwiek nie wiem ale chętnie

co do niektórych komentów świadczą tylko o inteligencji i wieku autorów...a angielski nie jest takim problemem a do zlotu mozna sie podszkolić a jak nie to zapraszam na ferie na zmywak do londynu i bedzie śliczny angielski:D:D:D

pozdro
MastaFoka 05.12.2007, h. 07:42 MastaFoka
Faktycznie czytam tak i czytam i wśród tych pięćdziesięciu paru komentarzy 90% to narzekanie, że drogo, albo porównania ile to sztuk, czego można za to kupić. A ja bym chętnie pojechał, kasa tez się znajdzie ale z tego co zrozumiałem jest to na zaproszenia, więc lipa. Cóż postrzelam się z synem i użyje jego sprzętu do symulacji

Pozdrawiam i życzę udanej imprezy.
xxxFENCExxx 05.12.2007, h. 08:43 xxxFENCExxx
Czy widział ktoś imprezę na której WSZYSTKO gra? Z opisu wynika, że na tej imprezie bezie sporo opiekunów/ koordynatorów którzy bedą dbać o to by jak najwięcej grało. Czy się "nie da" to zobaczymy.
szalony jack pirat 05.12.2007, h. 08:50 szalony jack pirat
To nie jest zlot polski. On jest w Polsce. To co innego. Zapewne organizatorom wyszło, że taniej jest go zorganizować niż np. w Szwecji. A i europejskim graczom jest do Polski znacznie bliżej niż do Szwecji. I morza nie ma. I mamy wiele terenów (np. po PGR'ach). Jest kilka zalet po prostu.

Nikt nie napisał, że to zlot dla Polaków. Za to napisali, że to komercyjne przedsięwzięcie. Prawa rynku. Wątpię, żeby mieli wolne miejsca.
von_Zakapior 05.12.2007, h. 09:14 von_Zakapior
No właśnie, a propos miejsc. Piszą, że po stronie NATO ma być 400 miejsc. Ciekawe,ile będzie po stronie UW ?
Hmm...
Mr T 05.12.2007, h. 10:19 Mr T
Dziękuję wszystkim, którzy z rozsądkiem podchodzą do sprawy i nie jojczą dla samego narzekania
Impreza jest na zaproszenia, lecz każdy chętny może spróbować takie zaproszenie dostać, na forum RSR będą już niedługo osoby zajmujące się rekomendacjami.
@Vasquez : zdziwiłbyś się. Milsimowcy a nie strzelankowcy potrafią się dostosować
xxxFENCExxx 05.12.2007, h. 11:01 xxxFENCExxx
Zakapior a kto powiedział ze bedzie jakiś przeciwnik z UW Tego już nie ma. W scenariuszu są NATO-owcy przeszukujący auta i wioski.
Gabriel Mandragor 05.12.2007, h. 11:25 Gabriel Mandragor
Ludzie nie wiem po co się tak pieklicie&#8230;
Jak ktoś ma wielką ochotę jechać na taką imprezę i niema kasy to niech się weźmie za jakąś dodatkową robotę, to zarobi w ciągu miesiąca te 800zł i pojedzie&#8230;
A jak mu się nie chce to jego sprawa&#8230;

Ja mam cholernie dużo wydatków obecnie i zastanawiam się nad dodatkową pracą właśnie odnośnie tego wyjazdu&#8230;

A co do Angielskiego K**** co to za problem, macie 6 miechów to się podszkolcie&#8230;

Pozdrawiam.

PS. Nie jestem waszą matką aby doradzać ale jakoś mnie tak naszło&#8230; Sorry
Dobry 05.12.2007, h. 11:42 Dobry
Co do ceny to jeszcze jestem w stanie zrozumieć narzekania, bo faktycznie jest to dużo na polskie realia. Ale to że impreza będzie w języku angielskim to już nikogo nie rozumiem. W szkołach przecież uczą angielskiego. Angielski jest językiem którym sie dogadasz wszędzie. Nie narzekajcie zatem na ten angielski...
JPG 05.12.2007, h. 12:24 JPG
Żeby uniknąć pieprzenia jak to mi źle i za drogo, żeby bronić honoru studentów, żeby nie było że żadnego nie będzie, rozpoczynam zbiórkę pieniędzy. Jako student filologii angielskiej, za drobną opłatą proponuję lekcje angielskiego dla wszystkich zainteresowanych wyjazdem. Kontakt przez PW.
WZR 05.12.2007, h. 12:39 WZR
To dlaczego nikt od nas nie zorganizuje czegoś podobnego i nie ogłosi tego na europę. Skoro uważacie, że ktoś chce na was zarobić, nie siedźcie i nie czekajcie aż to zrobi, tylko sami zaróbcie na innych. Jako kraj mamy świetne warunki do robienia tego typu imprez. Dowiedzcie się ile faktycznie może kosztowac takie przedsięwzięcie i do roboty. Teraz zebranie 400 osób w miesiąc/dwa nie jest problemem. Udowodnił to Fence organizując I i II ścianę ognia. Kolejne 400 osób spoza granicy i mamy wielką imprezę militarną. Wszystko w zasięgu środowiska airsoftowego. Przy 1000 tyś uczestników bilet rzędu 200-300(co i tak jest stosunkowo dużym wydatkiem) zaspokoiłby wszelkie najbardziej wyimaginowane potrzeby. Wystarczy trochę pomyśleć i zorganizować, a nie zaraz narzekać.

Fence. A może ty podjąłbyś się organizacji takowej imprezy?
Fearie 05.12.2007, h. 19:58 Fearie
Tylko szkoda ze tak drogo:/
wedrowiec39 06.12.2007, h. 10:13 wedrowiec39
A ja powiem tak: cieszę się, że u nas będzie taka impreza. Pokażmy innym krajom, że u nas jest mocna airsoftowa ekipa, która sroce spod ogona nie wypadła. A cena? Uczestniczyłem w wielu imprezach intergacyjnych i jesli chce się mieć jakiś high-end, trzeba płacić. Mnie nie stać na razie, ale może jakoś dozbieram dzięki za inicjatywę Chłopaki!
izi 08.12.2007, h. 17:13 izi
Taaa... emerytowany ranger. Szkoda tylko, że nigdy nie skończył kursu