Daj cynk
Reklama

Aktualności

Jak zmienić wygląd SCARa?

Świat, 31.01.2011, h. 22:47, dodał: Promant
33

 

Jeżeli kogoś znudził wygląd jego SCARa ASG GBB, nie musi go od razu sprzedawać. Może spróbować zmienić jego wygląd.

 



Jeżeli kogoś znudził wygląd jego repliki SCAR, a posiada akurat model produkcji Wei-Tech, nie musi go od razu sprzedawać. A może chodzi nie tylko o znużenie wyglądem, może właściciel chciałby przedłużyć lufę i jednocześnie zmienić wygląd szyn, upodabniając nieco swój karabinek do wersji DMR czyli bliżej SCARa SSR?

Jako że wersja GBB WE oddaje wymiary ostrego pierwowzoru - można pokusić się o zastosowanie zestawów przedłużających szyny frontu naszego karabinka. Niestety właściciele AEGów mogą jedynie poczekać na airsoftowe kopie tych zestawów lub próbować dokonać we własnym zakresie przeróbek i dopasowań. Możliwości jest kilka.

Pierwsza to zastosowanie zestawu FN SCAR EXTENDED MODULAR RAIL SYSTEM typu Tango Down. Dodatkowe szyny wydłużają front repliki o 5 cali i zdecydowanie zmieniają wygląd karabinka. Szyny posiadają gniazda do montażu QD uchwytów zawieszenia.

 

Druga możliwość to zastosowanie zestawu VLTOR CASV Rail System. Zestaw bardzo podobny do znanego z modeli M4, umożliwia montaż szyn RIS w różnych konfiguracjach. W wersji kolorystycznej piaskowej nowy front wygląda średnio ciekawie, ale już w wersji czarnej - wizualnie zmiana wyglądu jest interesująca.

 

Zdecydowanie najciekawszy wizualnie efekt "przedłużenia szyn", zwłaszcza wraz z jednoczesnym zastosowaniem dłuższej lufy, można uzyskać stosując zestaw PWS SRX, który również dodaje 5 cali do długości frontu i posiada gniazda montażu QD do uchwytów zawieszenia.

 

Zastosowanie zestawów rail extension nie jest tanie, przykładowo zestaw PWS SRX kosztuje w granicach 200USD. Jednak zestawy szyn do replik airsoftowych często są równie drogie lub droższe.

Oczywiście nie każdy potrzebuje tak radykalnych zmian wyglądu. Czasem wystarczy zmiana kosmetyczna. W tym przypadku odpowiedni może być zestaw długości 2 cali: Branham Tactical Scar Extension Rail 2".

 

Niestety wszystkie, nawet najciekawsze, zmiany frontu - nie mają wpływu na wygląd kolby, która jakkolwiek bardzo praktyczna - wizualnie nie podoba się wielu użytkownikom SCARów.

 

 

 



Źródła:

www.popularairsoft.com

www.aimsurplus.com

www.primaryweapons.com

www.gunblog.com

www.militarytimes.com

www.pwsblog.com

Ocena wszystkich (5.50, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
KomaroV 31.01.2011, h. 23:34 KomaroV
Scar jest moim skromnym zdaniem fajny sam w sobie. Ale artykuł fajny.
Wg mnie SCAR jest jedną z najładniejszych broni, niestety kaloszokolba zostaje nadal problemem... :/
napod 31.01.2011, h. 23:48 napod
Nie dość, że SCAR jest rzadkim okazem to jeszcze pseudo polepszacze dają, by zarobić :P

Ma szyny, to po co je wydłużać zbędnie?
Miszcz_HK417 01.02.2011, h. 00:09 Miszcz_HK417
Maciastek 31.01.2011, h. 23:47 Maciastek
Ja wiem że o gustach się nie dyskutuje, ale o ile czarny jeszcze przejdzie to inne kolory są tak tragicznie dobrane że aż zęby bolą! Brrrrr....
aciepk 31.01.2011, h. 23:48 aciepk
Mało im RISów na SCARze, że muszą dorzucać jakieś przedłużenia? Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać :-D
W przypadku SCARa, przynajmniej ostrej wersji, spotkałem się z kilkoma wypowiedziami osób o długich ramionach, chwalących przedłużenia szyn za możliwość wygodniejszego uchwytu - w efekcie przesunięcia chwytu pionowego bardziej do przodu. Więc może nie jest to aż takie dziwne :)
Promant 01.02.2011, h. 10:31 Promant
kopcer00 31.01.2011, h. 23:52 kopcer00
RISów może i starczy ale przecież trzeba coś wcisnąć szanownym klijentom :)
swirekster lol 31.01.2011, h. 23:53 swirekster lol
niech zrobią drewniane wstawki do scara, to NA PEWNO zmieniłoby jego wygląd :D
Rechot 31.01.2011, h. 23:56 Rechot
Jak scar bardzo mi sie podoba to to juz jest przegiecie :P mało tego oszpeca ta piekną broń. Co do kolby, chyba długo bedzie nam czekac na cos nowego- jak dla mnie możę być nawet na stałe :) Może ktoś ma jakiego Home made??
Wukasz 01.02.2011, h. 00:04 Wukasz
http://www.youtube.com/watch?v=3Vmas76JDz0&feature=feedu Kolba? Jak widać w drugiej połówce  jest do zmiany.
Wszystko jest do zmiany, tyle, że w przypadku SCARa opcji nie jest zbyt wiele.
Promant 01.02.2011, h. 10:20 Promant
rain 01.02.2011, h. 00:31 rain
Pozwolę sobię wrzucić to tutaj (prawdziwek oczywiście)
http://i.imagehost.org/0046/1283190003909.jpg
Mając nadzieję że mnie Remov nie dojedzie ;)
Wygląd piękny, tylko że to jest SSR z dołożoną kolbą Magpula, a my tu piszemy o podstawowej wersji SCARa.
Promant 01.02.2011, h. 22:07 Promant
sarayel 01.02.2011, h. 08:52 sarayel
a szyn/kopii Daniel Defense do elżbiety jak nie było tak nie ma :( pewnie bedą jak Angole zaczną używać czegoś nowego. Przedłużanie szyn na SCAR nie ma uzasadnienia logicznego ale co kto lubi. W ASG dużo rzeczy nie ma uzasadnienia logicznego
Tyle, że to nie są szyny do wersji ASG, tylko do wersji palnej. A skoro się sprzedają i ludzie to zakładają w realu, to jakieś logiczne uzasadnienie mają. Bo w realu nie tworzy się choinki bez potrzeby.
Promant 01.02.2011, h. 10:25 Promant
Jak nie ma jak są?
Schwarz_Charakter 01.02.2011, h. 14:10 Schwarz_Charakter
mam nauczke żeby nie pisać komentów przed pierwszą kawą. Rzeczywiście są, Hornbill robi. Nie doczytałem też że to do ostrej risy. Ehh, zignorujcie koment ;)
sarayel 01.02.2011, h. 14:58 sarayel
A pożytek? ;)
Promant 01.02.2011, h. 16:11 Promant
Krabii 01.02.2011, h. 09:21 Krabii
Jako dla mnie/urzytkownika SCARa - VLTOR CASV Rail System - jest bezsensem bo w tym przypadku odpada zastosowanie EGLMa (będzie luka przy gnieździe), ale reszta opcji jest bardzo ciekawa. Zastanawia mnie czy przy SCARch VFC i G&G będą potrzebne przeróbki by to zamocować bo one są wernymi kopiami, ale zastanawia jak to jest mocowane do SCARa. 

Co do wyglądu kolby - jest to jedna z najwygodniejszych kolb, można ją chyba pod każdego dostosować, gumowa stopka trzyma jak należy - jeśli chodzi o wygląd - to mi ona bardzo odpowiada, a już o wiele bardziej niż śmieszne kolby rodem z AK czy niektórych eMek. Nie zamienił bym tej kolby na rzadną inną w mojej SCARlet:)
Krabii 01.02.2011, h. 09:26 Krabii
Dodam jeszcze jedno - SCARlet nabiera kształtów dopiero w parze z EGLMem - i z tymi kształtami jest jak kobieta - poprostu piekna i zadziorna;)
Krabii - WYZNAWCA :)
KWIA_TEK 01.02.2011, h. 09:40 KWIA_TEK
Z EGLM wygląda trochę jak działo przeciwlotnicze :) ładne działo .... ale działo
KrYzYs13 01.02.2011, h. 09:51 KrYzYs13
Dlatego dodałem "zadziorna" ;P I coś w tym jest;)
Krabii 01.02.2011, h. 10:05 Krabii
88mph 01.02.2011, h. 18:59 88mph
Jak dla mnie to farbowanie sukienki zamiast ją zmienić na inną
blaisek 01.02.2011, h. 18:59 blaisek
Co do kolorów to ja mam złotego Scara :) i złotego Colta ale niestety berettę już srebrną :(
A co do kolby to jest to moim skromnym zdaniem świetne rozwiązanie na batkę. Na Panzerfauście lało masakrycznie a w kolbie suchutko i nic się nie stało. I za to go lubię.
Powiedzmy że jest fajna, ale często się łamie no i miejsca nie ma w niej za dużo. Jedyne rozwiązanie to albo kupić puchę albo lipola który też cięzko się mieści.
Rechot 01.02.2011, h. 21:02 Rechot
Mało miejsca w kolbie można rozwiązać tym, że najpierw odkręcasz...eee...bucika (otwierasz kolbę i jest tam śrubeczka), wpychasz batkę, wkładasz bucika, zakręcasz i jest cacy. Kolba nie wchodzi do końca, ale i tak to nie przeszkadza. Trochę to monotonne, ale i tak lepsze od pojemników na ris'ach. Największa batka jaka tak wchodzi to 10-ątka, chyba.
Ale i tak najlepsze są li-Polki (może nie najpiękniejsze, ale zo to ciągną dłuuugooo).
tomterenty 05.02.2011, h. 14:34 tomterenty