Daj cynk
Reklama

Strony informacyjne

Netykieta

Strony informacyjne, 08.09.2010, h. 18:51, dodał: Sharpek

Zanim zadasz pytanie, weźmiesz udział w dyskusji, najpierw zapoznaj się z treścią tego dokumentu, a zaoszczędzisz sobie i innym nerwów.

I. Ogólne zasady

 1. Netykieta WMASG.pl (dalej zwana Netykietą) powstała po to aby ustalić reguły i normy komunikowania się pomiędzy użytkownikami na WMASG.pl.
 2. Do przestrzegania Netykiety i za razem porządku na WMASG.pl są powoływane specjalne osoby tzw. moderatorzy. Porządku także pilnują administratorzy i inne osoby związane z WMASG.pl.
 3. Jeśli dany wątek, post, komentarz lub ogłoszenie zostały usunięte lub zablokowane znaczy to, że naruszały one któryś z punktów Netykiety lub kontynuowanie tematu (w przypadku forum i komentarzy) stało się bezcelowe lub też rozpoczynała się tzw. flame war (merytoryczna dyskusja przeobrażona we wzajemne oskarżenia i ataki).


  Prywatne porachunki
  Prywatne porachunki załatwiaj osobiście lub korzystając z Prywatnych Wiadomości, nie zaś na forum publicznym.  Jeśli autor uważa inaczej niż moderator ma prawo poprosić o wyjaśnienie decyzji moderatora u administratora WMASG.pl.
 4. Notoryczne łamanie Netykiety, obrażanie i podważanie decyzji moderatorów i administratorów WMASG.pl, a także lekceważenie środowiska zgromadzonego wokoło WMASG.pl i zasad w nim przyjętych wiąże się z otrzymaniem zakazu wypowiadania się na WMASG.pl lub zamknięciem portalu dla danego użytkownika. Użytkownik może, ale nie musi otrzymać wcześniej ostrzeżenia.

II. Obowiązki użytkowników

 1. Podstawowym obowiązkiem każdego użytkownika jest zapoznanie się i przestrzeganie Netykiety oraz ustalonych reguł wypowiadania się w odpowiednich działach WMASG.pl i forum.
 2. Zanim użytkownik zada pytanie na WMASG.pl lub forum ma obowiązek sprawdzić czy dane zagadnienie nie zostało już poruszone gdzie indziej korzystając z wyszukiwarki na WMASG.pl i na forum (Uwaga! Są to osobne wyszukiwarki).


  Jak zadawać pytania?
  1. Zastanów się czy zadając pytanie przy minimalnym wysiłku nie odpowiedział byś na nie sobie sam.
  2. Bierz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi i licz się ze związanymi z nimi konsekwencjami.
  3. Nie płaszcz się i nie rób z siebie ofiary losu! Nie zadawaj pytań w stylu: "Wiem że jestem nowicjuszem i nic nie wiem...". To na pewno Ci nie pomoże. Możesz najwyżej wspomnieć że dopiero zaczynasz przygodę z airsoft`em.
  4. Zadając pytanie do konkretnej osoby staraj się użyć Prywatnej Wiadomości (PW), a nie forum publicznego. Chyba, że wypowiedź ma charakter listu otwartego.
  Polecamy także lekturę strony: Jak mądrze zadawać pytania
 3. Zrozumienie - jeśli coś zostanie niezrozumiałe w cudzej wypowiedzi, należy ją ponownie przeczytać. Zasada ta stosuje się też do tego tekstu.
 4. Kultura osobista - użytkownicy WMASG.pl mają obowiązek zachować kulturę osobistą, a także traktować z należytym szacunkiem pozostałych użytkowników, a w szczególności osoby starsze stażem i wiekiem.
 5. Stosowanie wulgaryzmów jest zabronione. 6. Obyczaje na WMASG.pl
  1. Grzeczność się opłaca. Denerwowanie użytkowników i drażnienie moderatorów - nie.
  2. Dobrym i cenionym zwyczajem jest podziękowanie za udzielenie odpowiedzi, a także poinformowanie co ona dała.
  3. Nie krzycz! Błędem popełnianym czasami przez początkujących użytkowników jest używanie SAMYCH DUŻYCH LITER. Bywa, że przez część użytkowników jest to odbierane za niegrzeczne. Wg ogólnie przyjętej konwencji w Internecie duże litery oznaczają krzyk.
  4. Obcując z daną społecznością (jaką niewątpliwie są użytkownicy zgromadzeni wokół WMASG.pl) poznaje się często niepisane, ale obowiązujące zasady, których naruszenie również może skończyć się wyciągnięciem konsekwencji wobec nieuważnego użytkownika.III. Wątki i ich treść

 1. Pisz na temat - wątki, posty, komentarze i ogłoszenia powinny być umieszczane w odpowiednich dla nich miejscach (działach, kategoriach, forach tematycznych). Treści nie na temat są usuwane w całości lub w części bez ostrzeżenia. Moderator jedynie może, ale nie musi ich przenosić w bardziej odpowiednie miejsce.
 2. Temat wątku i ogłoszenia powinien jasno i precyzyjnie określać czego on dotyczy.
 3. Nie liczy się ilość tylko jakość - pisz z sensem, na właściwy temat i treściwie.
 4. Pisz po polsku - na WMASG.pl obowiązują zasady polskiej pisowni, a zatem m.in. gramatyczne, ortograficzne, interpunkcji i stylistyczne. Nie uznajemy dysleksji.


  Dysleksja
  Jeśli masz problem z ortografią i innymi zasadami poprawnej polszczyzny - skorzystaj z edytora tekstu wyposażonego w słownik, przeglądarki Fire Fox lub pomocy kogoś kto nie ma podobnych problemów.
 5. Zamieszczanie kilkukrotnie wątków, postów, komentarzy czy ogłoszeń, powielanie ich i sztuczne aktualizowanie wiąże się z ich usunięciem i bardzo możliwym zamknięciem WMASG.pl dla ich autora.
 • Dodaj do:
 • Facebook

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.


Wyświetleń: 20153

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane