Daj cynk
Reklama

Imprezy

Multiple Terrain Battleground

Strzelanki, Dodał: Sunking , Czas trwania 18.03.2018, h. 09:30 - 18.03.2018, h. 16:00

Informacje o imprezie

Dodał: Sunking
Rodzaj: Strzelanki
Miasto: Żary
Województwo: Lubuskie
Czas trwania: 18.03.2018, h. 09:30 - 18.03.2018, h. 16:00
Strona WWW: https://www.facebook.com/events/396898540770396/
Wpisowe: 3 zł
Wiek uczestników: 18+/16 z pozwoleniem
Liczba zapisanych maniaków: 0
Zapisz się na imprezę!

Opis imprezy

Zapraszamy wszystkich na naszą rozgrywkę. Wszelkie informacje znajdziecie w wydarzeniu na FB pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/396898540770396/ . Dla osób nie posiadających FB udostępniam część info poniżej:

Rozgrywka odbędzie się w dniu 18.03.18r o godz 9.30 odprawa rozpoczyna się o 10.00 . Prosimy o monitorowanie działu „Dyskusja” w wydarzeniu gdzie będziemy udostępniali wszelkie informacje, mapy terenu itd.

Skrót informacji:
1 Co zrobić aby wziąć udział w rozgrywce ?
2 Wymagane przedmioty i wyposażenie
3 Tryb rozgrywki
4 Zasady rozgrywki
5 Mechanika rozgrywki
6 Podziały na sekcje i dowództwo we frakcji
7 Dodatki
8 Ostrzeżenia o terenie i „cywilach”
9 Parking i odprawa
10 Kontakt

1. Co zrobić aby wziąć udział w rozgrywce ?
Aby dołączyć do listy graczy która znajdzie się w dziale „Dyskusja” w wydarzeniu na FB należy wysłać organizatorowi poniższe 8 podpunktów i uzupełnić je wymaganymi informacjami oraz obowiązkowo przynieść wpisowe 3 zł i wręczyć organizatorowi na odprawie przed rozgrywką. Minimum do rozpoczęcia rozgrywki to 50 osób.

1) Imię i nazwisko
2) Pseudonim (podawany zamiast imienia i nazwiska)
3) Replika oraz fpsy (podać wszystkie zabierane ze sobą repliki i ich fps )
4) Przynależność do frakcji i sekcje (Czerwoni czy niebiescy oraz poszczególne sekcje we frakcji np. Czerwoni , Alfa)
5) Drużyna (wymienić nazwę waszego teamu w celu przydzielenia z nim we frakcji)
6) Pirotechnika (czy będziecie korzystać z granatów dymnych,, groszkowych, podać ilość)
7) Atrapa granatu / Tarcza (tak lub nie oraz zdjęcie do potwierdzenia przez organizatora)
8) Zapoznałem się z całością udostępnionego materiału i zobowiązuję się przestrzegać wszystkich zasad rozgrywki oraz dostarczyć 3zł wpisowego.

Wiek: gracze poniżej 18 roku życia mają obowiązek zgłosić się do organizatora po plik ze stosowną zgodą od rodziców którą wypełnioną mają wręczyć organizatorowi na odprawie. Wyjątkiem są gracze których opiekunowie będą brali udział w rozgrywce.

UWAGA! Organizator zastrzegła sobie prawo do przeniesienia graczy do innych frakcji w przypadku zaistnienia potrzeby wyrównania ilości graczy po obu stronach.

2. Wymagane przedmioty i wyposażenie:
Kamizelka odblaskowa lub czerwona szmata oznaczająca trupa, Taśma na ramię w kolorze frakcji do której dołączyliście, długopis.

3. Tryb rozgrywki „capture fpoint for points” : W trybie tym wygra ta ze stron konfliktu która zdobędzie więcej punktów przejęcia flag. Jak je zdobyć ? Na terenie rozgrywki zostaną rozmieszczone flagi po 4 na każdą drużynę i oznaczone kolorem danej frakcji (niebieskie, czerwone). Przy flagach będą znajdować się białe pojemniki. W nich gracze znajdą notesy. Gracze zapisują w notesach o której godzinie zdobyli flagę wroga np. 13.34. Flagę można przejąć wyłącznie raz na 20 min czyli jeżeli przejmiemy flagę a w notesie będzie godzina 13.34 to kolejnego przejęcia należy dokonać dopiero o godz. 13.54 . Flagi mogą przejmować wyłącznie osoby wyznaczone przez organizatora na odprawie przed rozgrywką. Na koniec rozgrywki zbieramy flagi wraz z pojemnikami do organizatora i podliczamy punkty. Drużyna do której należy flaga może ją zablokować raz na 30min na okres 10min. Czyli jeżeli drużyna do której należy flaga zablokuje ją o 12.50 to przeciwnik będzie mógł ją przejąć dopiero o 13.00 . Kolejne zablokowanie zaś może nastąpić dopiero o 13.20. Pojemników z notesami nie wolno przemieszczać z pod flagi !

4. Zasady rozgrywki:
- W budynkach obowiązuje tryb pojedynczy na zewnątrz seria(prowadząc ostrzał z budynku na zewnątrz strzelamy trybem pojedynczym). Repliki powyżej 400 fps (a także repliki snajperskie czy LKM) mają zakaz prowadzenia ognia w budynków (nie dotyczy strzelania na zewnątrz). Repliki do 430 fps mogą prowadzić walkę na parterze budynków flagą . Wszelkie odstępstwa od reguły należy zgłaszać organizatorom.
- Pirotechnika ZABRONIONA ! Wyjątkiem są granaty dymne oraz groszkowe (odłamkowe) których ilość oraz typ należy zgłosić organizatorowi przed lub w trakcie odprawy. Wymienionej wyżej piro można używać tylko i wyłącznie w CQB.
-Zasada „pif-paf” czyli zdjęcie przeciwnika bez strzelania do niego nie działa na strzelance (zasada działa dla graczy którzy mają 400 fps lub powyżej wyłącznie na 3m od gracza)
- Zabrania się prowadzenia ognia „Na Araba” lub „strzelców kluczników” czyli strzelania wystawiając replikę za róg bez celowania oraz strzelania przez dziurki od klucza czy przez szpary w drzwiach. Dla bezpieczeństwa waszego a zwłaszcza osób do których prowadzicie ogień zabraniamy tego typu zagrań.
-Gracze którzy posiadają repliki o sile 400 fps lub powyżej mają obowiązek oznaczyć lufę repliki jasną kolorową taśmą. Wymagamy także od tych uczestników wzmożonej ostrożności podczas prowadzenia ognia.
- Przypominamy o zasadzie „Trup nie gada”. Po trafieniu i nie uleczeniu przez medyka nie możecie udzielać żadnych informacji kolegą z drużyny udając się na respa.
-Zabrania się wszelkiego wybijania szyb podczas trwania strzelanki a także wyraźnego uszkadzania budynków.
- Zabronione jest budowanie barykad blokujących przejście. Można wyłącznie stawiać takowe do zbudowania lepszej osłony dla siebie.

5. Mechanika rozgrywki:
- Respawn przywraca po 2 minutach
- Kiedy dostaniecie zostajecie rannymi czyli padacie na ziemię krzycząc „Dostałem !” i nakrywając się kamizelką lub szmatą oznaczającą trupa. Od tego momentu liczycie na głos do 140 (4min) czekając na medyka który was przywróci do rozgrywki. Podczas bycia rannym nie wolno wam się samemu przemieszczać z miejsca w którym leżycie. Możecie także nawoływać medyka lub krzycząc „Ranny !”. Po upływie czasu i nie uleczeniu wracacie na respa. Będąc rannymi możecie zostać odciągnięci, przeniesieni z miejsca w którym leżycie przez innych członków drużyny ale tylko medyk może was uleczyć. Jeżeli jesteście pewni tego że waszego medyka nie ma w pobliżu możecie udać się od razu na respa.
-Medycy zostają wyznaczeni na początku strzelanki w zależności od liczby osób lub chętni zgłaszają się podczas zapisów na rozgrywkę. Nie mogą zostać zmienieni chyba że za zgodą organizatora. Podczas leczenia medyk nie może się bronić, musi trzymać rękę na rannym. Medycy na odprawie przed rozgrywką otrzymują od organizatora 8 kartek. Przed rozpoczęciem leczenia medyk daje rannemu do wylosowania jedną z 8 kartek na niej zaś wypisany będzie czas leczenia. Kartki są następujące 2x zielone – lekka rana 2min leczenia, 3x żółte- średnia rana 3min leczenia, 2x czerwone 4min , 1x czarna –śmierć na miejscu, 1x biała – draśnięcie 1min leczenia
-Trafienie w replikę jest równoznaczne z jej zniszczeniem wiec jeżeli nie posiadacie drugiej lub boczniaka zostajecie zabici i wracacie na respa.

6. Podziały na sekcje i dowództwo we frakcji: W każdej z frakcji zostanie wybrany Dowódca frakcji który będzie koordynował i kierował ruchami swoich sekcji Gracze zostaną podzieleni na sekcje (Alfa, Bravo, Charlie, Echo). W sekcji może być maks 10 graczy. Sekcjami mogą dowodzić kapitanowie sekcji (wersja opcjonalna). Same sekcje mogą zaś zostać podzielone na pod sekcje Alfa 1, Alfa 2 itd. Chętni na stanowiska mogą zgłosić się przy składaniu zgłoszenia wzięcia udziału w rozgrywce lub na oprawie. Wymagania względem dowódców i kapitanów sekcji to : pełnoletniość, doświadczenie w rozgrywkach ASG jak i w pracy zespołowej, radio. Gracz może zrezygnować z tej funkcji oraz powierzyć ją komuś innemu.

7. Dodatki: Po wielu prośbach aby usprawnić walkę na naszym dość ciężkim terenie CQB, postanowiliśmy dodać do rozgrywki opcję korzystania z atrap granatów i tarcz. W razie nie zrozumienia lub jakiś pytań w tej kwestii prosimy o pytanie organizatora. Zasady korzystania oraz porady jak je zrobić poniżej :

Atrapy granatów
-W celu wyparcia pirotechniki dopuszczamy do korzystania z atrap granatów. Atrapy będą działały na zasadzie rzucenia ich i zneutralizowania każdego gracza w ich zasięgu (5m). Atrapa „wybucha” po zatrzymaniu się. W przypadku małych pomieszczeń (jak łazienki czy małe pokoje) atrapa „zabija” każdego w tym pomieszczeniu niezależnie od tego czy był za ścianą czy jakąś przeszkodą lub nie. Atrapy nie działają na osoby znajdujące się za ścianami ale na osoby kryjące się za jakimiś barykadami owszem (dla pełnego zrozumienia wyjaśnimy to na odprawie).
-Osoby mogące korzystać z atrap granatów i posiadać je są wybierane przez organizatora maksymalnie dzień przed strzelanką i określane na liście jako grenadierzy .Co oznacza że grenadier nie może przekazywać atrapy innym graczą. Grenadier może użyć atrapy tylko raz na jedno swoje „życie” (aby użyć jej znowu musi wrócić na respa).
- Atrapy muszą być wykonane z metalu (np. puszka itd) i ucharakteryzowane na granat, ładunek wybuchowy, adjik itd. Dopuszczamy też oryginalne repliki granatów. Jeżeli zdecydujecie się żeby atrapa była puszką wypełnijcie ją piaskiem dla dodania wagi i nieco realizmu. Zdjęcia atrap proszę wysyłać do organizatora w celu zatwierdzenia ich i przyznania statusu grenadiera.

Tarcze
- Na drużynę przypada jedna tarcza zatwierdzona po wysłaniu zdjęcia do organizatora. Tarcze powinny być wykonane z grubego kartonu (najlepiej kilku warstw) i muszą posiadać uchwyt od strony tarczownika (nie dopuszczamy tarcz trzymanych za boki). Akceptujemy także tarcze z innym materiałów oraz wierne kopie czy repliki ale tylko po wysłaniu zdjęcia i akceptacji przez organizatora.
- Przez czas całej strzelanki możecie korzystać tylko z jednej tarczy a zniszczenie jej oznacza utratę na całą rozgrywkę.
- Zabrania się wszelkiego kopania tarcz, rzucania w nie ciężkimi przedmiotami, czy też uderzania w celu szybszego ich zniszczenia.

8 Ostrzeżenia:
Ostrzeżenie terenowe- Zalecamy ostrożność na wszelkiego rodzaju dziury i otwarte studzienki kanalizacyjne oraz brak poręczy na schodach. W miejscu oznaczonym na mapie można również znaleźć pozostałości dawnego drutu kolczastego. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie odniesione rany i straty
Ostrzeżenie o cywilach- rozgrywkę organizujemy na terenie prywatnym sporadycznie uczęszczanym przez spacerujących cywilów. W tym celu postaramy się odpowiednio odgrodzić teren przez umieszczenie tabliczek ostrzegawczych ale nie zagwarantuje nam to tego że osoby postronne nie wejdą na teren. Dlatego w momencie zobaczenia cywila krzyczymy głośno „Cywil !” i tymczasowo wstrzymujemy walki w tym rejonie.


9. Parking i odprawa
Miejsce zbiórki: https://www.google.pl/maps/place/51°37'59.3%22N+15°10'50.0%22E/@51.6331314,15.1796133,305m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d51.63313!4d15.180568

Miejsce parkowania: https://www.google.pl/maps/place/51°37'58.3%22N+15°10'59.2%22E/@51.6328488,15.1819485,363m/data=!3m2!1e3!4b1!4m14!1m7!3m6!1s0x0:0x0!2zNTHCsDM4JzA3LjYiTiAxNcKwMTEnMDIuMCJF!3b1!8m2!3d51.635436!4d15.183891!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d51.6328468!4d15.1831107

10. Kontakt: Wszystkie zgłoszenia oraz pytania proszę kierować na FB organizatora. W razie braku możliwości wysłania wiadomości przez FB wysyłać sms z kartą zgłoszeniową pod numer: 787 413 956.Komentarze

Nie dodano żadnych komentarzy, bądź pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane