Daj cynk
Reklama

Artykuły

WOŚP 2011: Kraków

Akcje charytatywne, 12.01.2011, h. 22:23, dodał: Promant
6

Relacja z akcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nadesłana z Krakowa.Kolejna relacja z akcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą zamieszczamy, nadesłana została z Krakowa od ekip zrzeszonych w ramach asg.krakow.

 

 

Nasze działania po ustaleniach ze sztabem WOŚP przy Gazecie Krakowskiej miały polegać na wzbudzaniu zainteresowania, zachęchęcania do wspierania akcji i pomocy w kwestowaniu.


Zaczeliśmy od zbiórki przy fontannie miedzy empikiem a Kościołem Mariackim o godzinie 9:30. Już wówczas wzbudziliśmy spore zainteresowanie wśród turystów  - nawet sami kwestujący, którzy przynależeli do innych sztabów byli dość zaskoczeni. Po krótkiej rozmowie i wzajemnej weryfikacji replik (sprawdzenie magazynków, odłączenia baterii czy bezpiecznika spustu) ruszyliśmy do działania.


3 ekipy zostały rozstawione w 3 punktach Rynku Głównego w Krakowie: przy pomniku Adama Mickiewicza, w narożniku Rynku u zbiegu ulic Sławkowskiej i Szewskiej oraz w narożniku Rynku u zbiegu ulic Wiślnej i Anny.
W skład Ekip wchodziło ponad dziesięciu przedstawicieli asg.krakow.pl oraz wolontariusz WOŚP. Na samym początku byliśmy tylko my, wolontariusze WOŚP i ekipa przygotowująca scenę. Przechodniów było mało. Po pierwszych rotacjach drużyn pomiędzy punktami dało się już zauważyć gromadzących się widzów oraz wojskowych rozkładających swoje ekspozycje. Zainteresowanie nami było całkiem spore, szczególnie wśród młodzieży i tatusiów z synkami ;)

Przechodnie zapraszani przez nas do wsparcia Orkiestry najczęściej robili sobie z nami zdjęcia, no i rzecz jasna wypełniali datkami puszki wolontariuszy. Wśród darczyńców byli również turyści - dla zobrazowania różnorodności dodam tylko, że wśród zgromadzonych walut były m.in.: euro, dolary, funty brytyjskie oraz yuany.
Po godzinie 15 zostaliśmy poproszeni przez przestawicieli TVP o zgromadzenie się na scenie, gdzie wzięliśmy udział w wejściu na wizję w towarzystwie Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha. Po czasie antenowym i krótkiej rozmowie z Ministrem Klichem oraz pozostałymi przestawicielami Wojska Polskiego - powróciliśmy do pierwotnych działań.
Nasz udział, jako członkowie asg.krakow.pl zakończyliśmy o godzinie 18, a nasi wolontariusze udali się do Sztabów rozliczyć zebrane środki.


Zapraszamy do oglądnięcia galerii:

- fotografie Berry'ego

- fotografie Exon'a

 


Ocena wszystkich (5.33, głosów: 15)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
moreluz 13.01.2011, h. 15:30 moreluz
Foty Exona ftw :)
piotrduraj73 13.01.2011, h. 22:39 piotrduraj73
Gdzie się podział mój komentarz??

Kto go wykasował???
Wredny_petit 13.01.2011, h. 23:43 Wredny_petit
Widzę że nie tylko Twój, Mamusia mi opowiadała o tym... to chyba zwie się cenzura i dbanie aby wolność słowa była taka jak komuś odpowiada...
Tomek_GGRS 13.01.2011, h. 23:44 Tomek_GGRS
Dobrze chłopaki! Nam też się udało to rozganizować :)

Pozdrawiam i gratuluję :)
crogool 15.01.2011, h. 13:37 crogool
No i super. Immanentna cecha ASG jaką jest porzeba lansu ;) wykorzystana w jak najbardziej szczytnym celu.
A przy okazji, taktyczny golf kolegi ze zdjęcia: http://exon.spamik.kei.pl/asg-wosp/slides/DSC05358.html, wynaczy chyba nowe standardy w doborze stroju na czas rozgrywek ASG ;)
KubasDead1990 16.01.2011, h. 01:55 KubasDead1990
Było zacnie, i co najważniejsze pomogliśmy jak mogliśmy chorym dzieciakom ;)

Pozdrawiam, Kuba
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 27386

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane