Daj cynk
Reklama

Artykuły

KWA MP9A1

Pistolet Maszynowy, 19.11.2010, h. 09:37, dodał: Promant , autor: Promant, Borax
37

Replika gas blow back szwajcarskiego pistoletu maszynowego B&T MP9: KWA MP9A1.Dane repliki

Producent: KWA
Model:
(numer katalogowy)
B&T MP9 A1
Długość: 305/527 mm
Waga: 1725 g
Prędkość wylotowa: 393 fps (GG) 322 fps (HFC 134a)
Hop-up: regulowany
Blowback: tak
Zalety:
bardzo dobre odwzorowanie zewnętrzne pierwowzoru
licencjonowane oznaczenia
atrakcyjny i nietuzinkowy wygląd
dobra jakość tworzywa i estetyczne wykończenie
dobra ergonomia
możliwość montażu latarki lub celownika laserowego
dobre spasowanie elementów
 
Wady:
umieszczenie przez producenta dodatkowych napisów, innych niż na wersji ostrej
typowa dla replik gazowych wrażliwość na niską temperaturę otocznia
utrudniony dostęp do komory HU i lufy wewnętrznej
 
W zestawie: magazynek
instrukcja
paczka kulek
kluczyk do regulacji HU

Testowany model to replika gas blow back szwajcarskiego pistoletu maszynowego B&T MP9KWA MP9A1, której dystrybutorem jest duńska firma Action Sport Games.

 

 

 

 

TYTUŁEM WSTĘPU


W drugiej połowie lat 80. XX wieku austriacka firma Steyr-Mannlicher AG rozpoczęła prace nad nowym pistoletem maszynowym, który miał stanowić konkurencję dla niemieckiego MP5 PDW - jako propozycja dla jednostek antyterrorystycznych i służb zajmujących się ochroną.

 

Steyr_TMP.jpg

Produkcję seryjną broni, nazwanej Steyr TMP, uruchomiono w listopadzie 1992 roku. W następnych latach niewielkie ilości tego pistoletu maszynowego zostały zakupione przez jednostki specjalne armii i policji austriackiej. Jednak konkurencja ze strony pistoletów maszynowych FN P90 i MP7 oraz, nadal preferowanych przez użytkowników, krótkich wersji MP5 - skutkowała małym zainteresowaniem TMP i w rezultacie sprzedaż rozwijała się słabo.


W następnych latach opracowano wersję TMP przeznaczoną na rynek cywilny: Steyr SPP (Special Purpose Pistol), który powstał z myślą o rynku amerykańskim - gdzie taka broń, określana jako tzw. pistolet szturmowy, była bardzo popularna. Producent liczył na popyt ze strony prywatnych użytkowników broni palnej. Także ta wersja TMP nie odniosła sukcesu, początkowo z powodu zbyt wysokiej ceny, później z powodu wprowadzenia przepisów ograniczających dostęp cywilnych nabywców w USA do tego rodzaju broni.


Porażka rynkowa TMP spowodowała nieopłacalność dalszej produkcji i doprowadziła do jej wstrzymania w 2001 roku. W tym samym roku prawa patentowe do tej konstrukcji sprzedano szwajcarskiej firmie Brügger & Thomet AG, która, po wprowadzeniu kilku modyfikacji, rozpoczęła produkcję broni jako B&T MP9.

 

mp9_1.pngmp9_3.jpgmp9_4.jpg


OPAKOWANIE


Replikę otrzymujemy w solidnym, pełnym pudełku wykonanym z grubej tektury. W środku znajduje się styropianowa wkładka, która bardzo dobrze unieruchamia oraz zabezpiecza replikę i magazynek. Całość dodatkowo jest zabezpieczona folią.

 

mp3e.jpg

Opakowanie jest interesujące pod względem wyglądu, estetyczne i wytrzymałe. Na pokrywie umieszczono wizerunki dwóch wersji repliki oraz podstawowe informacje o znajdującym się wewnątrz modelu. W zestawie otrzymujemy replikę, magazynek, instrukcję, paczkę kulek i kluczyk do regulacji HU.

 

mp3c.jpg

Czytelna instrukcja w języku angielskim zawiera podstawowe informacje oraz zasady bezpieczeństwa związane z użytkowaniem repliki. Obsługa i konstrukcja MP9 pokazana jest na kolorowych zdjęciach.

 

mp3d.jpg


PIERWSZE WRAŻENIE

 

Replika waży wprawdzie niecałe 2 kilogramy, ale odczuwa się tę wagę, trzymając ją jedną ręką. Nie jest to w końcu broń krótka. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Zarówno nietuzinkowy wygląd jak i jakość wykonania zewnętrznego - działają tutaj na plus i są zdecydowanie atutem tej repliki.

 

mp3b.jpgmp2e.jpg

 

Zwarta konstrukcja sprawia, że właściwie trudno tutaj o części, które mogłyby się samoistnie poluzować - wszystko jest dobrze skręcone i spasowane.

 

mp2c.jpg

 

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

 

Podstawowe parametry: długość - 305 mm / 527 mm, waga - 1725 g, długość lufy wewnętrznej - 140 mm.

 

mp1a.jpgmp1b.jpg


Replika wyprodukowana została na licencji producenta wersji ostrej: B&T AG. MP9 ASG/KWA bardzo dobrze odwzorowuje zewnętrzne detale wyglądu wersji palnej. Podobnie jak w pierwowzorze: korpus wykonano z tworzywa. Zastosowany materiał: nylon. Elementy metalowe repliki wykonano ze stopu aluminium (piny i śruby, prowadnice zamka - stalowe). Tworzywo repliki jest bardzo dobrej jakości, ma kolor czarny i jest przyjemne w dotyku. Jakość wykończenia jest wysoka - nie ma tu nadlewek plastiku czy innych zniekształceń. Uchwyt jest pewny, mimo, że chwyt pistoletowy jest dość masywny. Dłoń nie ślizga się. Wersja A1 posiada integralny chwyt przedni, poprawiający stabilność trzymania repliki podczas strzelania.

 

mp1d.jpgmp1e.jpg

 

Rozkładana kolba ma niewielki luz, ale nie wpływa to na komfort użytkowania repliki.

 

mp9.jpg

 

Kolba posiada wgłębienie na kciuk, co ułatwia trzymanie za chwyt przedni podczas strzelania z kolbą złożoną.

 

bbbt.jpg

Przycisk blokady kolby znajduje się u dołu tylnej części korpusu, po lewej stronie. Nad nim widoczne jest oczko do zaczepu zawieszenia.

 

mp2d.jpg

 

Mechaniczne przyrządy celownicze są bardzo proste, ale korzystając z nich strzela się całkiem wygodnie. Muszka ma formę metalowego pina, dokręconego od spodu śrubą.

 

mk.jpg

baa7.jpg

Przeziernik wykonano z tworzywa, posiada regulację boczną. Integralna szyna grzbietowa pozwala na montaż optyki (odlano ją razem z górnym korpusem repliki).

 

mp2f.jpg

mp2a.jpg

Z przodu korpusu po prawej stronie znajduje się dodatkowa szyna RIS, która umożliwia montaż oświetlenia taktycznego lub celownika laserowego. Wykonana jest z metalu i przykręcona od wewnątrz dwoma śrubami imbusowymi.

 

mp4a.jpg

mg.jpg

Metalowe urządzenie wylotowe.

 

mmaa.jpgmma.jpgmmb.jpg

Zatrzask (umieszczony obustronnie), w pierwowzorze odblokowywany przy rozkładaniu broni - w replice również musi być odblokowany (poprzez odciągnięcie w dół) w celu wyjęcia zamka z zespołem lufy i urządzeniem wylotowym.

 

mmc.jpgmmd.jpg

Replika posiada przetykowy selektor ognia. Przesunięcie w lewo daje nastawę ognia pojedynczego, oznaczoną pojedynczą czerwoną kropką.

 

mmg.jpg

Przesunięcie selektora na prawą stronę korpusu daje nastawę ognia ciągłego, oznaczoną trzema czerwonymi kropkami.

 

mp5.jpg

 

Zarówno selektor ognia jak i zwalniacz magazynka umieszczone są dość niefortunnie, to znaczy - trudno je obsługiwać kciukiem dłoni trzymającej chwyt pistoletowy. Jednak to jest efektem konstrukcji pierwowzoru.

 

mme.jpgZwalniacz zamka.

 

mmf.jpg

 

Bezpiecznik, jak w oryginale, ulokowany jest w spuście.

 

baa5d.jpg

Odciągnięcie dźwigni przeładowania powoduje cofnięcie zamka i umożliwia regulację HU za pomocą, dołączonego do repliki, specjalnego kluczyka.

 

mp8.jpgmp7.jpgmp4b.jpg

ma.jpg


OZNACZENIA


Replika posiada licencjonowane oznaczenia producenta wersji ostrej: szwajcarskiej firmy Brügger & Thomet AG. Naniesiono je kolorem srebrnym. Prawa do oznaczeń B&T na rynku airsoftowym posiada duńska firma Action Sport Games, która umożliwiła umieszczenie ich na produkcie KWA. Na lewej stronie korpusu znajduje się nazwa modelu i logo producenta broni.

 

mp1c.jpg

Z prawej strony korpusu, oprócz logo producenta broni znajduje się napis Swiss made oraz logo firmy ASG i airsoftowe oznaczenie kalibru (6 mm). Dodatkowo na zamku umieszczono oznaczenie kalibru pierwowzoru oraz numer seryjny.

 

mp2b.jpg

 

Umieszczone na replice napisy "made in Taiwan" oraz "max 1 joule" mają formę łatwo usuwalnych nalepek.

 

mm.jpg

mj.jpg

 

MAGAZYNEK


Magazynek gazowy, znajdujący się w komplecie z repliką, akceptuje green gaz. Wykonano go z metalu. Kolor czarny.

 

mp1.jpg

 

Dopychacz kulek można zablokować w dolnym położeniu, co ułatwia ładowanie BB do magazynka. Aby kulki były podawane jest oczywiście konieczne jego ponowne naciśnięcie i zwolnienie.

 

mp2.jpg

 

Jest to low cap o pojemności 48 BB (według danych producenta) - jednak podczas strzelania bez problemu można było załadować i do końca wystrzelić 50 BB. Magazynek podaje bez zacięć.

 

mp3.jpgmp4.jpg

 

WIDOK REPLIKI CZĘŚCIOWO ROZŁOŻONEJ

 

baa7b.jpg

 

ROZKŁADANIE I BUDOWA WEWNĘTRZNA

 

Aby dostać się do wnętrza repliki należy zdjąć górną część korpusu. W tym celu konieczne jest najpierw odkręcenie śruby trzymającej górną połowę korpusu, która znajduje się na froncie pm, tuż nad urządzeniem wylotowym.


mmh.jpg

 

Wygląd repliki po zdjęciu górnej części korpusu.


baa6c.jpgbaa6a.jpgbaa6b.jpg

 

Widoczna lufa zewnętrzna i urządzenie wylotowe wraz z jarzmem.

 

baa6.jpg

Po zdjęciu górnej części korpusu wyjmujemy prowadnicę sprężyny wraz ze sprężyną.

 

baa5c.jpgbaa5b.jpg

Wciskamy do oporu płaski zatrzask znajdujący się nad urządzeniem wylotowym. Pozwala to wyciągnąć umieszczony u góry pin, który unieruchamia lufę zewnętrzną. Wyjmujemy płaski zatrzask - trzeba uważać, aby nie "wystrzeliła" znajdująca się w nim sprężyna.

 

baa5a.jpgbaa5.jpg

Przesuwamy w dolne położenie obustronny zatrzask widoczny w wycięciach po bokach korpusu i, trzymając go, przesuwamy zamek do przodu i wyjmujemy go wraz z lufą oraz urządzeniem wylotowym.


baa4b.jpgbaa4c.jpg

 

Wygląd zamka po jego wyjęciu, wraz z zespołem lufy zewnętrznej i komory HU oraz urządzeniem wylotowym (z jarzmem) i bolt catch.

 

baa2a.jpg

Widok wnętrza dolnej części korpusu po wyjęciu zamka.

 

baa2b.jpgbaa2d.jpgbaa2e.jpg

Cała prowadnica zamka wykonana została ze stali, jako jeden element razem z wzmocnieniem tylnej ścianki korpusu.

 

baa5f.jpg

Na wzmocnieniu tylnej ścianki umieszczono gumowy amortyzator. Na pewno nie grozi tu wystąpienie przypadku odłamania tylnej ścianki korpusu w efekcie uderzeń pracującego zamka.

 

baa5e.jpg

Urządzenie wylotowe przymocowane jest do jarzma za pomocą dwóch pinów.

 

baa4a.jpg

Zamek, zespół lufy zewnętrznej i komory HU, urządzenie wylotowe oraz bolt catch.

 

baa7a.jpg

Zespół zwalniacza zamka (bolt catch).

 

baa1a.jpgbaa1b.jpg

Dysza.

 

baa3a.jpg

Najwyraźniej producent nie przewidział możliwości ingerencji użytkownika repliki w zakresie wymiany lufy wewnętrznej czy gumki HU. Ponieważ obudowa komory hop up jest sklejona z lufą zewnętrzną.

 

baa2c.jpg

Lufa wewnętrzna zabezpieczona jest śrubką dociskową.

 

baa4.jpg

Widok regulacji hop up.

 

baa3.jpg

Przy składaniu repliki nie trzeba wciskać przedniego zatrzasku. Należy jednak, aby prawidłowo umieścić zamek, przesunąć do przodu - widoczny na zdjęciu - zatrzask znajdujący się po lewej stronie dolnej części korpusu.

 

baa1.jpgbaa2.jpg

 

STRZELANIE


Wrażenia ze strzelania są ciekawe i przyjemne. Mimo kompaktowych rozmiarów pistoletu maszynowego - składanie się do strzału jest zaskakująco wygodne. Praca zamka jest bardzo szybka i płynna: magazynek, w trynie auto, można opróżnić w błyskawicznym tempie. Magazynek testowanej repliki podaje dobrze i nie zanotowaliśmy zacięć czy podwójnych strzałów. Nie było również syfonowania.

Trudno tutaj mówić o silnym blow back'u, który dodatkowo odczuwalny jest głównie podczas strzelania z rozłożoną kolbą, przyłożoną do ramienia. Przy strzelaniu z kolbą złożoną wrażenie jest słabsze. Jednak należy pamiętać, że nie jest to replika GBB broni długiej, ani zasilana CO2, i zamek tego pm nie jest również bardzo masywny.

Strzelając z kolbą rozłożoną odczuwa się nie tylko blow back repliki - ruch zamka wypycha do tyłu powietrze, którego szybkie uderzenia czujemy bez przerwy na twarzy - celując przez przeziernik.

Tak więc można stwierdzić, że wrażenia podczas strzelania są dużo ciekawsze i na pewno bogatsze niż np. podczas strzelania z repliki AEG.

Także dźwięk strzału jest bardzo dobry - głośny i ostry - zwłaszcza podczas strzelania w pomieszczeniach. Oczywiście nie jest to huk broni palnej, ale w CQB, w pomieszczeniach zamkniętych, wrażenie jest bardzo realistyczne, zwłaszcza przy ogniu ciągłym.


TESTY

Testy wykonano na krytej strzelnicy. Temperatura: 15 stopni Celsjusza.

Podczas testu można było zaobserwować wpływ temperatury na działanie repliki. O ile green gaz sprawował się w miarę dobrze, o tyle na odpowiedniku HFC 134a dość szybko replice "brakowało" energii do prawidłowego odrzutu zamka, co, wraz z postępującym oziębianiem magazynka, skutkowało w kilku przypadkach niemożnością wystrzelenia do końca kulek znajdujących się w magazynku.

 

Test z użyciem gazu zielonego.

1. Pomiar fps i energii oraz ROF.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0.2 g BB. Wykorzystano kulki marki Blaster Devil.

Prędkość początkowa repliki na 0.2 g BB wynosi 393 fps, a energia 1,4 J.

Wynik pomiaru podano jako uśrednienie, a różnica między skrajnymi wynikami wyniosła 14 fps.

Wagomiar  fps      m/s   energia
0.2 g         393     120      1,4 J

 

ROF na GG wynosi 21,1 BB na sekundę (1266 BB na minutę).


2. Test celności i skupienia na dystansie 20 m.

Wykorzystano kulki 0.25 g marki G&G.

Uzyskano 10/10 trafień w sylwetkę, z tego 9/10 trafień w cel formatu A4.

 

MP9gg.jpg

3. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny pistoletu maszynowego wynosi 25 m. Na tym dystansie większość trafień, plasuje się w sylwetce. Na tym dystansie uzyskuje się nadal także dobre skupienie przestrzelin w sylwetce, strzelając w trybie auto.

Zasięg maksymalny wynosi +30 m.4. Pomiar gazożerności [ile wystrzelimy na jednym magazynku] i skuteczności [po ilu strzałach spada zasięg i celność na jednym magazynku].

Na jednym nabiciu gazem udało się wystrzelić 1 magazynek, czyli 50 BB. Przy tym, praktycznie do ostatniego strzału, zasięg i celność na dystansie skutecznym (25m) nie spadł. Być może przy lepszych warunkach (wyższa temperatura otoczenia) można na jednym nabiciu wystrzelić więcej BB, jednak nie mogliśmy tego sprawdzić, gdyż nie mamy dostępu do strzelnicy z ogrzewanymi torami strzeleckimi.

Test będzie powtórzony latem i dane w recenzji zostaną uzupełnione.

 

Test z użyciem gazu Ultrair firmy Action Sport Games (odpowiednik  HFC134a).

1. Pomiar fps i energii oraz ROF.

Pomiar prędkości początkowej i energii wykonano na wagomiarze 0.2 g BB. Wykorzystano kulki marki Blaster Devil.

Prędkość początkowa repliki na 0.2 g BB wynosi 322 fps, a energia 0.95 J.

Wyniki podano jako uśrednienie serii pomiarów. Różnica między skrajnymi wartościami pomiarów wyniosła 24 fps.


Wagomiar   fps      m/s     energia
0.2 g         322      98        0.95 J

ROF na gazie Ultrair (odpowiednik HFC 134a) wynosi 15 BB na sekundę (900 BB na minutę).


2. Test celności i skupienia na dystansie 20 m.

Wykorzystano kulki 0.25 g marki G&G.

Uzyskano 9/10 trafień w sylwetkę, z tego 6/10 trafień w cel formatu A4.

 

MP9134.jpg

3. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny pistoletu maszynowego, przy użyciu gazu będącego odpowiednikiem HFC 134a, również wynosi 25 m. Na tym dystansie większość trafień, plasuje się w sylwetce. Na tym dystansie uzyskuje się nadal dobre skupienie przestrzelin w sylwetce, strzelając w trybie auto.

Zasięg maksymalny wynosi około 30 m.

 

4. Pomiar gazożerności [ile wystrzelimy na jednym magazynku] i skuteczności [po ilu strzałach spada zasięg i celność na jednym magazynku].

Na jednym nabiciu gazem udało się wystrzelić 1 magazynek, czyli 50 BB. Przy tym, do dwóch ostatnich strzałów, zasięg i celność na dystansie skutecznym (25m) nie spadły. Być może przy lepszych warunkach (wyższa temperatura otoczenia) można na jednym nabiciu wystrzelić więcej BB, jednak nie mogliśmy tego sprawdzić, gdyż nie mamy dostępu do strzelnicy z ogrzewanymi torami strzeleckimi.

Test będzie powtórzony latem i dane w recenzji zostaną uzupełnione.

 

 

PODSUMOWANIE

 

MP9A1 ASG/KWA to bardzo interesująca replika. Zarówno estetyczne wykonanie, jak osiągi czy stopień odwzorowania pierwowzoru - stoją na bardzo wysokim poziomie, do czego zresztą firma KWA zdążyła już przyzwyczaić nabywców jej produktów. Replika wykonana jest solidnie i bardzo dobrze spasowana.

Replika daje użytkownikowi ciekawe wrażenia podczas strzelania i świetnie sprawdza się w CQB (pod warunkiem użycia do napędu słabszego gazu). Używając green gazu można korzystać z repliki także w grach innych niż CQB.

Zdecydowanie jest to produkt godny polecenia dla wszystkich graczy airsoftowych, zwłaszcza poszukujących repliki do walki na krótkim dystansie lub dla snajperów poszukujących drugiej jednostki broni.

 
Plusy:

+ bardzo dobre odwzorowanie zewnętrzne pierwowzoru

+ licencjonowane oznaczenia

+ atrakcyjny i nietuzinkowy wygląd

+ dobra jakość tworzywa i estetyczne wykończenie

+ dobra ergonomia

+ możliwość montażu latarki lub celownika laserowego

+ dobre spasowanie elementówMinusy:

- umieszczenie przez producenta dodatkowych napisów, innych niż na wersji ostrej

- typowa dla replik gazowych wrażliwość na niską temperaturę otocznia

- utrudniony dostęp do komory HU i lufy wewnętrznej

 

 

 

Replikę testowaliśmy dzięki uprzejmości duńskiej firmy Action Sport Games AS, która jest jej dystrybutorem:

 

asgas2.jpg
Źródła zdjęć wersji ostrej:

www.bt-ag.ch

www.kitsune.addr.com

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 8)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
RobertOJ 28.11.2010, h. 19:44 RobertOJ
KWA ma to do siebie że robi jedne z najlepszych replik na rynku :D
rafik1213 28.11.2010, h. 20:05 rafik1213
I kolejna recezja to lubie czekam na wiecej :)
Jankus 28.11.2010, h. 21:11 Jankus
Zasięg jest nie wielki, na poziomie pistoletów gazowych.
A powiedz, jaką wielkość ma ta replika Pistoletu szturmowego
Kociek 28.11.2010, h. 21:46 Kociek
No raczej to akurat nie dziwi, biorąc pod uwagę, że lufa jest długości takiej samej jak w wielu pistoletach GBB.
Promant 28.11.2010, h. 21:58 Promant
To jest "karabin" do budynków głównie... ma mieć 600fps? Ludzie...
Mortis 12.05.2011, h. 07:09 Mortis
No tak ale to ma prawie 400fps więc zasięgu można by się spodziewać większego. Ale nie wymagajmy za wiele, replika jest tania no i to tylko KWA więc żadna rewela.
Guest (ID:6452) 17.10.2011, h. 21:02 Guest (ID:6452)
blackest 28.11.2010, h. 21:40 blackest
Ładnie, ładnie, dzięki recenzji replika się podoba :)
Pierwsze dwie wady... jak dla mnie to jest czepialstwo.
dodge6666 28.11.2010, h. 21:50 dodge6666
Recenzja jak zwykle wyśmienita :D
Odnośnie wad, uważam że największy minus to oznaczenia, na reakcję na temperaturę nic nie poradzimy...
Oznaczenia nie są idealne, ale przynajmniej są. Te co nie pasują można próbować usunąć z powierzchni tworzywa. Gorsze jest to sklejenie komory HU z lufą.
Pewnie na upartego można się tam dostać, ale woleliśmy tego nie robić :)
Promant 28.11.2010, h. 22:02 Promant
qurcz 28.11.2010, h. 22:06 qurcz
Coś pięknego.
Widmo34 28.11.2010, h. 22:34 Widmo34
Małe wyglada na troche bardziej kompaktowe niz mp7... 140mm lufy a mp7 ma 160... Moze ja walne tu recke mp7 kwa zamierzam kupc w lutym/marcu... jesli zrobia tłumik jak ten ze zdlecia z ostrego to możnaby wsadzic tam dłusza lufe... Tylko nie da sie tam wsadzic AEgowej chyba...
Denis 28.11.2010, h. 23:08 Denis
no zapewne ale dobry majster i zaplecze czyni cuda
Marcinek83 29.11.2010, h. 12:50 Marcinek83
Zdjęcia sa nieciekawe ;) Mało ostre :)
Bo aparat się stępił ;)
Borax 29.11.2010, h. 18:04 Borax
shamoth 29.11.2010, h. 15:21 shamoth
No ta sklejona komora HU to może być ból, może za jakiś czas wyjdą gotowe zestawy madbull'a lufy zew/wew i komory HU w jednym tak jak zrobili to do replik 1911 WE/SG.
Gandzialf 29.11.2010, h. 18:20 Gandzialf
Recenzja świetna. Lubię czytać recenzje na wm asg. Saa replika - brzydka jak noc listopadowa :D
vip3r 29.11.2010, h. 18:35 vip3r
mnie natomiast ciekawi czy przy tej edycji naprawiono podstawową wadę KSC TMP czyli pękającą z tyłu obudowę, jeżeli dobrze patrzę po zdjęciach wyglada że teraz dodali tam solidny amortyzator z tyłu wiec pewnie po to - ale to praktyka musi pokazać.
Nie pisaliśmy tego, bo to nie jest test porównawczy, ale też doszliśmy do wniosku, że konstrukcja MP9 jest pod tym względem lepsza niż repliki KSC.
Promant 29.11.2010, h. 20:58 Promant
HOP-UP 29.11.2010, h. 19:45 HOP-UP
jaka jest cena?
Możesz sprawdzić na Specshop i Militaria.pl.
Promant 29.11.2010, h. 20:55 Promant
Voo-Doo 29.11.2010, h. 19:59 Voo-Doo
replika fajna tylko szkoda że pod "urządzeniem wylotowym" nie ma gwintu pod tłumik
Bo tłumik jest zakładany na nie.
Borax 29.11.2010, h. 20:55 Borax
Ta broń ma dedykowane tłumiki.
Promant 29.11.2010, h. 20:56 Promant
Wiewioor 30.11.2010, h. 13:28 Wiewioor
Dear Santa Claus...
Snajper-pl 14.12.2010, h. 11:56 Snajper-pl
A co powiecie o magach??? z M11 będą pasowały? Czy będzie trzeba poczekać na dedykowane?
Na chwilę obecną nie mamy możliwości porównania z magazynkami M11. Oceniając po zdjęciach magazynków M11 - nie będą one pasowały. Ale 100% pewności nie mam.
Promant 14.12.2010, h. 21:30 Promant
Ballde27 23.01.2011, h. 22:54 Ballde27
Mam tą replike, dla mnie jest super :)
ROF i ten dzwięk jest dla mnie zjawioskoy :D
BoskyZAQ 06.02.2011, h. 14:34 BoskyZAQ
ładne cudo:D
vampiros100 15.02.2011, h. 20:07 vampiros100
Piękno same w sobie
Mortis 12.05.2011, h. 07:10 Mortis
Jak się operuje nią z tak blisko położonym zwalniaczem magazynka?
Osoba o dużych dłoniach może mieć pewne problemy, ale nie jest to przesadnie uciążliwe.
Ja mam dłonie "M" i nie odczuwam większego problemu z powodu samego położenia zwalniacza.
Mnie, po jakimś czasie, bardziej przeszkadza jego wielkość, moim zdaniem jest trochę za mały.
Promant 12.08.2011, h. 15:10 Promant
wilkosz 31.10.2011, h. 10:52 wilkosz
replika jest naprawde fajna a oznaczenia mozna łatwo zmyc i mamy jak w orginalne bez 6mm :)
kulu 02.11.2011, h. 18:47 kulu
no witam wszystkich trzy dni temu kupilem ta replike i juz mam problem tego typu ze gdy strzelam z niej (magazynek zaladowany full kulkami i nabity gazem wiadomo) to w trakcie strzelania mag.wali tylko do polowy a nastepnie gaz z magazynka sie ulatnia syczy i magazynek jest pusty a kuleczki sobie siedza w magu i nie jest to uwarunkowane niska temperatura gdyz po tym incydencie probe robilem w mieszkaniu nie wiem czy przyczyne nie sprawia kulka ktora utknela w zamku karabinku holera!!!0
widmo 01.02.2012, h. 15:22 widmo
no no fajne cudo:)
wilkosz 21.03.2012, h. 13:52 wilkosz
replika nie jest piękna ale strzelanie z niej jest niesamowite Brać w ciemno ;)
Mr Stach 22.01.2017, h. 12:18 Mr Stach
Jako użytkownik repliki chcę podzielić się swoimi spostrzeżeniami:1. Zamek repliki jest podejrzanie lekki - za lekki jak na ZnAl. Na moje oko jest wykonany albo z aluminium, albo z magnezu. Szanowni recenzenci - czy możecie zweryfikować informację?
2. Podejrzewam że zespół lufy z komorą hopup jednak nie jest klejony - w internecie jest co najmniej jeden film
https://www.youtube.com/watch?v=oMq4WQAfYA8
wyjaśniający jak ten zespół rozebrać. Miałem do czynienia z kilkoma takimi replikami - ten sam patent. Wszystko zaczyna się od małej śrubki imbusowej w "lufie zewnętrznej". Czy mogę liczyć na poprawę w tekście? Informacja o klejonym zespole komory hop z lufą odbiera replice sporo wdzięku.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 229294

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane