Daj cynk
Reklama

Artykuły

Efektywność kamuflażu PenCott GreenZone

Świat, 09.09.2016, h. 19:07, dodał: Promant
24

Czy sprawdzaliście kiedyś faktyczną efektywność kamuflażu PenCott GreenZone, w terenie o bujnej roślinności?



 xPenCott.jpg

 

Chyba tylko niepoprawny optymista uwierzy, że tzw. uniwersalne kamuflaże sprawdzają się świetnie w każdych warunkach. Z drugiej strony - kamuflaż tworzony z myślą o konkretnych warunkach terenowych, powinien się w takim terenie sprawdzać bardzo dobrze.

Poniższy film prezentuje kamuflaż PenCott GreenZone. Czy sprawdzaliście kiedyś faktyczną efektywność kamuflażu PenCott GreenZone, w miejscu o bujnej roślinności? Film zrealizowano w lasach północnego Texasu, latem, czyli właśnie w terenie o przewadze bujnej roślinności zielonej. Każda scena przemieszczania się poprzedzona jest sceną bezruchu, umożliwiając próbę odgadnięcia, gdzie kryje się zakamuflowany z pomocą PenCott GreenZone osobnik. 

A jak faktycznie sprawdza się ten kamuflaż w warunkach leśnych? Oceńcie sami.

 

 

 

 

 

 

Źródła:

You Tube Brent0331 

Popular Airsoft

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Mamut 09.09.2016, h. 20:02 Mamut
W 720p i małym bitrate to są przekłamania, chociaż i tak w większości wypadków gościa wyhaczyłem. :D
Oni chyba sobie w kulki z tym filmem lecą. Na większości ujęć chłop jest całkowicie schowany w dziurach czy za krzakami. W takim układzie, równie dobrze mógłby być w różowym dresie HelloKitty. Całkowite schowanei się za czymś nie ma wiele wspólnego z kamuflowaniem.
Mendi 12.09.2016, h. 12:27 Mendi
W pierwszym ujęciu masz gościa w pełnej krasie. Obserwowałem ten kamuflaż na strzelankach i się całkiem nieźle sprawdza.
Ale wolałbym zobaczyć testy cyfrowego flecktarna. :)
Mamut 12.09.2016, h. 16:44 Mamut
TORT 09.09.2016, h. 20:39 TORT
Ja uwielbiam Multicama. U przeciwników oczywiście. Jest jak tarcza namalowana na klacie ;)



Yahalom 09.09.2016, h. 21:14 Yahalom
Bo oryginalny Multi jest spoko, w przeciwieństwie do Kałogromu i innych wynalazków.
wiciok 10.09.2016, h. 11:18 wiciok
Dokładnie, wiciok!
Lambert 11.09.2016, h. 11:23 Lambert
Dobrze, że jest modny. Sport ten staje się łatwiejszy dla wyjadaczy. ;)
Mamut 12.09.2016, h. 16:50 Mamut
TORT 09.09.2016, h. 22:15 TORT
Ja wiem, ale i tak Was widzę :>Swoją drogą, żeby nie było, MC Tropic, którego przypadkiem zakupiłem naprawdę zaczyna robić robotę w lesie mieszanym/liściastym. Wz.93 poszło w odstawkę za jego sprawą. Greenzone IMO jest tak samo skuteczne lub nawet lepiej. Tu przyznam, że przeważyła po prostu estetyka i Tropica kupiłem oczami ;)To wszystko z obserwacji przeciwników w różnych warunkach.
Jestem podobnego zdania, MC tropic, jest bardzo dobry jezeli chodzi o nasze rejony i tereny w polsce, juz nie raz mnie ktos nadepnal :P
chylek 09.09.2016, h. 23:53 chylek
abram30 10.09.2016, h. 12:01 abram30
Mam Pencott GreenZone jak i Camogrom oraz Multicam . Każdy z tych kamuflaży jest dobry ale jak ktoś jest debilem to i nie pomoże mu w lato GZ jak nie będzie potrafił się poruszać po lesie itp . Osobiście GZ uważam za świetny kamuflaż na lato w naszych Polskich warunkach ale na resztę wybieram Multicam bo świetnie się zlewa z otoczeniem :) Oczywiście nie mówię tutaj o Camogromie czy Multicami który ma dwa lata i jest białą wypłowiałą szmatą od UV .


Szkoda tylko że na testach mam wrażenie że ten MC czy też Camogrom jest bardzo używany i już wypłowiały a GZ jak nówka . Co do wad GZ robi się na nim biały nalot po sezonie i nie jest już taki fajniutki jak nowy .
Próbowałeś go wyprać po przepoceniu? ;)
Pitas 10.09.2016, h. 13:51 Pitas
Testowałem nowy camogrom jesienią i zimą (z i bez śniegu) i znajomi twierdzili, że było mnie widać bardziej jak w starym flecktarnie. Więc, spoko camo na pustynię Błędowską albo łąkę zimą ale nie do lasu.
Mamut 12.09.2016, h. 16:48 Mamut
Ciekawe używam obu kamuflaży i jakoś mnie nie widać w lesie ;) Oczywiście GZ jest zajebistym kamuflażem ale nowy niewypłowiały MC też jest dobry może nie aż tak jak w środku lata GZ ale nie przesadzajmy że od razu go widać . Powiem to jeszcze raz jak ktoś nie potrafi się poruszać po lesie to i w GZ będzie go widać na kilometr .
abram30 12.09.2016, h. 17:23 abram30
abram30 10.09.2016, h. 15:59 abram30
@Pitas - Masz mnie kurwa za debila czy tylko trolujesz ?
Swoje mundury piorę regularnie i nie znajdziesz na nich solnego nalotu od przepocenia . Ja mówię że materiał jaśnieje od UV . Plecak wissporta szyty z Cordury 500 w GZ też zmienił się na jaśniejszy od UV .
Sterling Archer 10.09.2016, h. 20:06 Sterling Archer
Te scenki niczego nie dowodza. Moglby w tych krzakach nawet w garniturze leżeć i tak nikt go by nie wykrył jeśli pozostałby nieruchomo.
Oczywiście. Takimi prezentacjami można "promować" lub dyskredytować dowolny kamuflaż.
Lambert 11.09.2016, h. 11:23 Lambert
l_isek 11.09.2016, h. 11:29 l_isek
Pierwsze zdjęcie naprawdę obiektywne...
Jeszce niedawno były podobne porównania MC z innymi kamuflażami, gdzie o dziwo MC okazywał się być genialny i bił na głowę wszystko inne.
Zachar 11.09.2016, h. 12:43 Zachar
Nieźle. W końcu Amerykanie zbliżyli się do tego co osiągneli sowieci w latach 60 produkując KZS i KLMK.

Szydera mode off.
Pomijając "Szydera mode", to teges... Pencott jest brytyjski a nie amerykański. Dziękuję.
Ketsok 11.09.2016, h. 20:13 Ketsok
Pal kij czy to brytyjskie czy USA, ważne że kapitalistyczne i w tematyce dobrych maskałatów są o te dobre 50 lat za Ruskimi.
Mendi 12.09.2016, h. 12:35 Mendi
Mizaku 12.09.2016, h. 13:32 Mizaku
Multicam robi robotę przede wszystkim w sezonach przejściowych. Poza tym, jeśli test miałby być uczciwy, to powinien być testowany MC w tropicu.
mc w wersji OCP(scorpion) jest już trochę lepszy
Rascal 12.09.2016, h. 15:01 Rascal
Grey 14.09.2016, h. 15:22 Grey
Takie testy z natury są podatne na przeinaczenia.
1. Testy samego obrazu - wszystko zalezy od warunkow oswietlenia, przetwornika aparatu/kamery, postprodukcji, kompresji w YT.
2.Testy ludzkie (które uważam za sensowniejsze) polegaja na zaufaniu, że obserwator uczestniczący w teście się stara tak samo dla każdego munduru. Myślę, że najlepiej sprawdziłaby się formuła zawodów, gdzie jest kilku obserwatorów i starają się jak najszybciej wykryć przeciwnika. Za wskazanie niewłaściwego miejsca jest kara np. -1 pkt, za wskazanie poprawne jako pierwszy 1pkt. W ten sposób powinni wykrywać szybko, ale nie na wariata. Mogliby mieć w rękach wskaźniki laserowe, aby przyspieszyć cały proces. Przy czym możnaby to podzielić na kilka etapów, na różne środowiska, warunki oświetleniowe i różne odległości (w asg najbardziej przydatne jest kamuflowanie się na 20-40 metrów). Ustalmy że jeśli przeciwnik jest w ruchu, podczas obserwacji, nie ma szans nie być natychmiast wykrytym, chyba że czołga się metodą snajperską i ma do przejścia parę metrow w godzinę. Tylko to by było nudne i niepraktyczne w asg.

Pierwsze ukrycie, gdzie gość na filmie stoi pół bokiem, pół tyłem jest spoko. Zasłania go tylko jeden krzaczek burząc sylwetkę. Ale zauważyłem go po ok 3-4 sekundach.