Daj cynk
Reklama

Artykuły

Husar Noble Concrete Plate Carrier

Ekwipunek, 01.08.2016, h. 18:38, dodał: szmerglu , autor: Szmerglu
11

Husar System to polski producent obecny od kilku lat na rynku znany z oporządzenia z najwyższej jakości materiałów i wykonania z dużą dbałością o detale. Mieliśmy przyjemność przyjrzenia się jeszcze ciepłej, bo zanim trafiła do sklepów najnowszej propozycji plate carriera - Noble Concrete. Jak się prezentuje? Jak wypadł? Zapraszamy!Husar Noble Concrete Plate Carrier
Husar Noble Concrete Plate Carrier

Husar Noble Concrete Plate Carrier

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak wykonany jest nowy plate carrier Husar Noble Concrete
 • jakie są podstawowe parametry nowego produktu od Husar System
 • jak wygląda Noble Concrete z bliska
 • czym jest hypalon

 

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier.jpg

 

Husar System istnieje na naszym rynku już od pewnego czasu i dał się poznać jako innowacyjny producent oporządzenia taktycznego. Ta polska firma z siedzibą w Bielsku Białej wyrobiła sobie renomę dzięki dbałości o szczegóły, zastosowaniu nowoczesnych technik oraz korzystaniu z wyłącznie oryginalnych komponentów i tkanin. Dzięki uprzejmości Husar System mamy przyjemność zaprezentować najnowszą pozycję w ofercie tego producenta, która niebawem trafi do sprzedaży. Tym razem jest to cięty laserowo Plate Carrier wykorzystujący w swojej konstrukcji nie tylko Cordurę, ale i Hypalon.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier cordura.jpg

Hypalon - za ten wynalazek odpowiedzialna jest firma DuPont, której chyba nie trzeba przestawiać. Najprościej mówiąc jest to tworzywo przypominające gumę. Z tą jednak różnicą, że gumą nie jest i posiada zdecydowanie lepsze od niej parametry. Największą zaletą jest niewątpliwie odporność na chemikalia, wysoką temperaturę oraz (co ważniejsze) wodę morską. Nic więc dziwnego, że jest najczęściej spotykany przy produkcji pontonów. Ostatnio jednak dzięki swoim doskonałym właściwościom materiał ten odnalazł się w laserowo wycinanych kamizelkach taktycznych.

Zatem przyjrzyjmy się bliżej Noble Concrete Plate Carrier, który w dużej mierze wykonany został właśnie z Hypalonu.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier front.jpg

Husar Noble Concrete Plate Carrier right side.jpg

Husar Noble Concrete Plate Carrier back.jpg

Husar Noble Concrete Plate Carrier left side.jpg

Pod lupą

Najnowszy plate carrier od Husara wpasowuje się w obecnie panujące trendy maksymalnego odchudzania kamizelek taktycznych. Concrete posiada masę własną wynoszącą w przypadku naszego egzemplarza 665 gram. Zatem rzućmy okiem co składa się na ten niecały kilogram taktycznego splendoru.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier przod.jpg

Na przedniej części znajdują się kieszenie mieszczące trzy magazynki. Dzięki zastosowaniu systemu regulacji gum, mamy możliwość użycia zarówno magazynków z rodziny eMek jak i AK.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier velcro.jpg

Trochę wyżej znajdują się dwa rzędy rzepu od Velcro - przyda się na imiennik lub inny patch. Przy długości 14 cm pozwoli nam umieścić nie tylko naszywkę z pseudonimem.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier AR AK.jpg

Gdyby jednak było Wam za mało rzepu, to można użyć jeszcze ten znajdujący się na części przedniej ładownicy. Tutaj również znajdują się dwa rzędy, z tą jednak różnicą, że są długości prawie 22 cm. Oczywiście laserowe wycięcia są zgodne z najpopularniejszym systemem montażowym Molle/Pals. Umożliwiając dzięki temu zastosowanie pełnej gamy dodatków dostępnych na rynku.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier molle pals.jpg

Z tyłu, pomijając dwa rzepy na górnej części jest widoczny również chwyt ratunkowy. Wycięcia w tym wypadku nie są dodatkowo przeszyte wzdłuż, jak to ma miejsce u innych producentów wykorzystujących tą technologie.

 

Kangur czyli wkładka M.A.S.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier m4.jpg

Wkładka jest wyciągana i wymienna - pod zamówienie można dostosować wedle własnych potrzeb.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier hypalon.jpg

Po wyjęciu wkładki, cały przedni panel można docisnąć do znajdującego się tam rzepa. Da nam to możliwość utworzenia jednej linii między górną i dolną częścią przedniego panelu. Przydatne, gdybyśmy nie mieli zamiaru wykorzystywać konstrukcyjnych ładownic.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier atac.jpg

Szczegóły - hypalonowy chwyt posiada napis "Pull" informujący jednoznacznie do czego służy.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier shockcord.jpg

Dodatkowo, widać na powyższym zdjęciu ściągacze, dzięki którym dostosujemy długość shockcordu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż w każdej chwili możemy wydłużyć, lub skrócić gumę dociskającą magazynki.

 Husar Noble Concrete Plate Carrier belt.jpg

Kamizelka doskonale współpracuje z pasami. Jak pokazuje powyższe zdjęcie, również szelki nie kolidują.

 

Comfort Pad

Husar Noble Concrete Plate Carrier laser cut.jpg

Comford Pady na szelkach oczywiście są odłączane, ale największa ciekawostka kryje się pod nimi. Kto normalny ciąłby swoją kamizelkę? Odpowiedź jest prosta - każdy, któremu przeszkadza długość szelek po ich wcześniejszym dopasowaniu. Gdyby ktoś miał wątpliwości - producent zachęca do wykonania tego procederu w odpowiednio przygotowanych miejscach.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier comfortpad.jpg

Widoczne powyżej gumy potrafią być przydatne do przełożenia węża od camelbacka lub przeprowadzenia kabla od PTT.

 

Od wewnątrz: czyli konstrukcja

  Husar Noble Concrete Plate Carrier konstrukcja.jpg

Ażurowa konstrukcja ma zapewnić odpowiednią termoregulację i swobodny przepływ powietrza. Jest to możliwe dzięki wyprofilowaniu płyt SAPI. Naciągnięta tkanina tworzy dystans między użytkownikiem, a płytą.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier hypalon cut.jpg

W tym momencie doskonale widać wspomniany wcześniej Hypalon - praktycznie cała część wewnętrzna została z niego wykonana.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier rescue grip.jpg

Powyżej prezentuje się idący po całej długości tylej części: chwyt asekuracyjny. Wszycie w ten sposób taśmy poliamidowej powinno zapewnić wystarczającą wytrzymałość w przypadku potrzeby użycia go w akcji.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier sapi.jpg

Płyty w obu połówkach wkłada się tak samo. Klapa przedniej części wyraźnie dłuższa z rzepem ostrym, zachodzi na tylną cześć połówki z wszytym rzepem miękkim. Przydatny niekiedy może okazać się wszyty uchwyt - przypominam, że zastosowano najwyższej jakości rzepy od Velcro.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier szelki.jpg

Płyty delikatnie odstają, jednak wrażenie jest jedynie wizualnie, gdyż całość pewnie przylega do ciała. Niestety, kamizelki są szyte pod konkretne rozmiary płyt balistycznych. Do tego na daną chwilę producent przekazał informację, że dostępne są rozmiary na płyty L oraz M. Mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości ulegnie to zmianie i dostępna będzie pełna gama rozmiarów.

 

 Cummerbund

Husar Noble Concrete Plate Carrier cummerbund.jpg

Zastosowanie shockcordu do związania obu połówek zapewnia dopasowanie do ruchów użytkownika. Dodatkowo, daje możliwość pewnej regulacji obwodu.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier cummerbund.jpg

Kolejny szczegół: nadruk informujący o rozmiarze. Tak samo, jak taśma trzymająca ze sobą dwie połówki. Zapobiega to nadmiernemu naprężeniu gumy i nie pozwala na rozłączenie cummerbunda.

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier front panel.jpg

System zapięcia jest klasyką gatunku - ponosząc klapę z kieszeniami na magazynki ukazuje nam się rzep, do którego mocujemy części Cummerbunda. Dzięki temu, również w tym miejscu mamy możliwość dopasowania obwodu kamizelki.

 

Słowo na koniec

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier apparel.jpg

Wycinki laserowe ostatnimi czasy zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Są jednak też tacy, którzy zawiedli się po spotkaniu ze źle sklejonymi częściami Cordury, lub zerwanymi elementami laminatu. Zatem w celu uspokojenia: Hypalon nie ma tendencji do prucia się czy szarpania. Dodatkowo, poprawnie sklejona Cordura również nie powinna przejawiać tego typu objawów. W prezentowanym przez nas egzemplarzu po poddaniu go testu wytrzymałościowemu w postaci wielokrotnego przeciągania taśmy poliamidowej przez komórki kamizelki i naciąganiu ich - nie odnotowaliśmy uszkodzeń. Z racji tego, że jest to produkt, który w momencie pisania tego tekstu nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży: resztę pokaże czas.

 

Podsumowanie

 

Husar Noble Concrete Plate Carrier wmasg test.jpg

Mając już do czynienia z innymi kamizelkami wykorzystującymi tego typu technologie mogę śmiało stwierdzić, że producent stanął na wysokości zadania. Skutecznie połączono tu obie tkaniny dzięki czemu powstał doskonałej jakości produkt, który spełni wymagania stawiane nowoczesnym kamizelkom typu plate carrier. Dodatkowo, dbałość o szczegóły i smaczki w postaci nadruków przypadną do gustu każdemu.

Finalnie należy zaznaczyć, że Husar planuje wprowadzić ten produkt w cenie nie przekraczającej 500 zł!

Plusy:

 • waga
 • trwałość
 • wykonanie
 • detale

Minusy:

 • Minimalnie odstająca górna cześć przedniego panelu od płyty

 

Dziękujemy producentowi wyżej prezentowanego Noble Concrete Plate Carriera
za udostępnienie go nam do testów!

 

Husar System

 

Przydatne linki

Strona Husar System

Kamizelki, ładownice i kabury WMASG - Dział na forum WMASG poświęcony między innymi tematom plate carrier

TEST: Plate Carrier Specops ULPC-1

Ocena wszystkich (5.89, głosów: 9)

 • Dodaj do:
 • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Mizaku 04.08.2016, h. 08:23 Mizaku
Gdyby tylko ten Atacs był w wersji bardziej "zielonej" byłbym zachwycony.
Michi18 06.08.2016, h. 10:29 Michi18
jeśli uda się im to wprowadzić poniżej 500zł to mocno chylę czoła :D
Dla służb mundurowych nawet taniej :) Można zamawiać przez FB producenta z tego co wiem.
szmerglu 06.08.2016, h. 10:58 szmerglu
niestety nie będę mógł sobie na nią pozwolić :( #reko
Michi18 06.08.2016, h. 10:59 Michi18
490zł normalna cena w detalu. Zniszczyli system, gdyż obstawiałem na poziomie 800 ;)
HellMaker666 06.08.2016, h. 11:45 HellMaker666
W sumie to nie jest niszczenie systemu - wycinki laserowe na porządnej maszynie wycia się szybciej niż elementy odkrawane klasycznym nożem elektrycznym. Powtarzalność to już kolejna sprawa, a jak moc dobra lasera to parę warstw na raz macha. Oszczędność w czasie przekłada się na niższą cenę. Niektórzy nadużywali ceny za "innowację" ;-)
szmerglu 06.08.2016, h. 23:57 szmerglu
wredny_bo_trzeźwy 12.08.2016, h. 14:01 wredny_bo_trzeźwy
Ale to co testowaliście to chyba nie jest ten plejt który jest w chwili obecnej w ofercie firmy Husar? Bo ten w ofercie jest za 990 zł i nazywa się Noble Plate Carrier Gen II. Ktoś coś rozjaśni?
Noble to normalny plate (bez laserowych wycinanek) - zresztą jest pomyślany jako uniwersalny system bojowy (można dokupić dodatki). (patrz film: https://www.youtube.com/watch?v=Lr44i0hsU7c )

Noble Concrete to wersja "budżetowa", lekka, laserowo cięta.
Yahalom 12.08.2016, h. 15:05 Yahalom
Dokładnie, to są dwie różne kamizelki z czego "Beton" nie jest jeszcze w oficjalnej sprzedaży.
szmerglu 12.08.2016, h. 19:50 szmerglu
grpi84 17.08.2016, h. 19:01 grpi84
Co to za mundur i pasoszelki ?
To chyba kombinezon nomexowy. Może jakiś lotniczy ;)
OFF 30.08.2016, h. 02:57 OFF
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 111358

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane