Daj cynk
Reklama

Artykuły

Części Arma Tech

Części i akcesoria , 11.04.2016, h. 18:00, dodał: Trzmiel , autor: Trzmiel
12

Na rynku części airsoftowych można spotkać coraz większa liczbę producentów akcesoriów co powoduje, że wybór przed jakim stają fani tego sportu jest coraz trudniejszy. Dzięki uprzejmości sklepu SpecShop mieliśmy okazję przetestować wyroby firmy Arma Tech, specjalizującej się w produkcji pakietów LiPo oraz części przeznaczonych do tuningu mocowego replik.Części od Arma Tech 

 

Wszystkie części dotarły do Nas opakowane w kartoniki i blistry z tworzywa sztucznego. Całość wygląda naprawdę nieźle oraz sprawia wrażenie dobrze zabezpieczonego na czas transportu. Poniżej komplet akcesoriów udostępnionych prze SpecShop.

 

Przegląd zestawu 

 

Części Arma Tech

Zestaw testowy:

 • kostka stykowa Arma;
 • zestaw podkładek ze stali nierdzewnej Arma;
 • łożyskowana prowadnica sprężyny Arma;
 • aluminiowa głowica tłoka Arma;
 • głowica cylindra Arma;
 • uszczelniona dysza Arma;
 • okablowanie niskooporowe Arma;
 • tłok ze stalowymi zębami Arma;
 • zestaw zębatek 100:200 Arma;
 • silnik High-Torque Arma;
 • gearbox CNC ProWin;
 • łożyska kulkowe ProWin;
 • sprężyna SP150 Guarder;
 • sprężyna SP170 Guarder.

 

Części Arma Tech

Konstrukcja tłoka bardzo przypomina inne, popularne konstrukcje. Korpus wykonano z POMu, natomiast listwa czternastu zębów zrobiona jest ze stali. Dodatkowo boczne prowadnice wyposażone są w rowki smarujące.

 

Części Arma Tech

Głowica cylindra wykonana jest z aluminium i posiada dwa oringi, co zapewnia doskonałą szczelność z cylindrami o standardowej średnicy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że konstrukcja zderzaka umożliwia bezproblemową instalację sorbopadu.

 

Części Arma Tech

Kostka stykowa wykonana i "zwymiarowana" jest poprawnie, a jej działanie nie budzi zastrzeżeń zarówno w szkielecie ProWin, jak i oryginalnym TM.

 

Części Arma Tech

Dyszę wykonano metodą CNC z aluminium, posiada ona standardową długość 21,40 mm oraz pojedynczą uszczelkę. Co ważne, w połączeniu z głowicą firmy Arma Tech, zapewnia ona idealną szczelność.

 

Arma Tech Parts

Zębatki wykonane są niemal identyczne jak większość produktów wywodzących się z Azji. Do ich produkcji użyto stali obrobionej w procesie CNC. Wszystkie składają się z co najmniej trzech elementów (koło dolne, koło górne, oś).

 

Arma Tech Parts

Jeżeli chodzi o okablowanie, to cóż, pozostawia ono wiele do życzenia. Przewód jest małej średnicy oraz jest dosyć sztywny. Zaletą jest cienka i zarazem wytrzymała izolacja oraz umiarkowana cena.

 

Arma Tech Parts

Silnik wykonano w oparciu o bardzo mocne magnesy neodymowe, co gwarantuje bardzo dobre osiągi. Co ważne, silnik ten w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku, charakteryzuje się standardową długością (w przeciwieństwie do konstrukcji Elementa, SHS czy Tornado). Fakt ten powinien ucieszyć przede wszystkim posiadaczy replik m249, AK czy AUG z koszykiem silnik.

 

Arma Tech Parts

Aluminiowa głowica tłoka wykonana jest nader starannie i zaopatrzona w dwa oringi odpowiadające za szczelność. Dodatkowo od strony czoła tłoka jest również podkładka ząbkowana, która ma zabezpieczyć głowicę przed samo-rozkręcaniem.

 Arma Tech Parts

Aluminiowa prowadnica sprężyny wyposażona została w łożyskowanie typu vortex, co powinno skutkować lepszą pracę sprężyny. Dodatkowo zastosowano podpórki o przekroju okrągłym co gwarantuje kompatybilność ze wszystkim szkieletami (w tym G&P oraz DF).

 

Procedura testowa


Części Arma Tech zamontowano w gerboxie v2 ProWin i testowo na sprzężycach SP150 oraz SP170 w replice karabinku CTR-02. W każdej z powyższych konfiguracji, przewidziano oddanie 1000 strzałów w seriach po 20-30 bb.

 

Arma Tech Parts

Montaż wszystkich części w szkielecie ProWin przebiegł bezproblemowo. Nie pojawiły się żadne trudności w spasowaniu czy w wymiarach części.

 Części Arma Tech

Dwudzielny szkielet bardzo ułatwia idealne "wypodkładkowanie".  

Po złożeniu gearboxa, przyszłą pora na załadowanie 10 midcapów po 104 bb w każdym i przystąpienie do strzelania. Replika bez problemów wystrzelała wszystkie 10 magazynków, z jedną przerwą na ładowanie pakietu. Na używanej sprężynie udało się osiągnąć stabilne 538 fps, co tylko nieznacznie odbiega od wyniku uzyskanego na zestawie bore up firmy Guarder – 556 fps.

 Części Arma Tech

Po demontażu części miłe zaskoczenie – niemal żadnych śladów eksploatacji, poza delikatnym odgnieceniem gumy na głowicy cylindra. Następnie po wymianie smarów oraz założeniu sprężyny SP170 firmy Guarder, przyszedł czas na ponowne ładowanie magazynków.

 Części Arma Tech

I tym razem również udało się wystrzelić wszystkie przygotowane kulki, uzyskując w miarę stabilne 632 fps, chociaż tutaj konieczne były częstsze przerwy z powodu bardzo mocnego nagrzewania się przewodów (świadomie postawiono kable o zbyt małej średnicy). Ponowne rozłożenie repliki i sprawdzenie stanu części potwierdziło jednoznacznie, iż mimo dużego obciążenia, wszystkie zainstalowane akcesoria Arma Tech wytrzymały próbę.

 

 

Zdjęcia części po przeprowadzonym teście na SP170 znajdziecie w galerii.

 

Podsumowanie


Moim zdaniem produkty Arma Tech cechuje naprawdę dobra jakość wykonania oraz zastosowanie materiałów wysokiej jakości. Ciekawym smaczkiem jest znakowanie laserowe wszystkich wyrobów, co pozwala na łatwą identyfikacje części (również używanych). Ciężko jednoznacznie powiedzieć czy testowane części są lepsze niż podobne produkcji azjatyckich firm pokroju SHS czy Army Force. Szczerze liczę na poszerzenie oferty wyrobów tego producenta, ot choćby o zestawy bore up czy cylindry, których to na ten moment brakuje w ofercie.
Przede wszystkim osobnej pochwały wymaga silnik neodymowy HT Army, gdyż jak do tej pory to jedyny taki produkt o standardowej konstrukcji i wymiarach. Użytkownicy krótkich motorów koniecznie powinni zwrócić na nie uwagę.

Jak zawsze ewentualną decyzję o wyborze akcesoriów Arma Tech zostawiam Wam, jednak produkty te są godne polecenia, a dodatkowo są atrakcyjnie wycenione i łatwo dostępne.

 

Dziękujemy sklepowi SpecShop za dostarczenie części na potrzeby tego testu!

 

 

Przydatne linki

Serwisowanie i tuning replik - części wewnętrzne WMASG - Dział na forum WMASG.pl poświęcony częściom wewnętrznym do replik.

SpecShop - Oficjalna strona sklep SpecShop.

 

Ocena wszystkich (4.50, głosów: 10)

 • Dodaj do:
 • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Merrowing 11.04.2016, h. 18:20 Merrowing
Jakie ROFy uzyskano na powyższych zestawach?
Maksymalne to 18bb/s dla SP170 i 20bb/s dla SP150. Oczywiście mocno spadały w czasie (szczególnie na SP170).
Trzmiel 25.04.2016, h. 18:09 Trzmiel
SHOGUN_YAMATO 11.04.2016, h. 18:27 SHOGUN_YAMATO
Bez sensu ten test. Zamiast wkładać te części do jakiegoś GB z górnej półki, których w Polsce ma może kilkadziesiąt osób, lepiej by było zrobić testy w GB z których korzysta się najczęściej czyli zwykłe V2, V3 oraz GB od M249.
Większość gearboxów przy sprężynie 170 padłaby dość szybko. By testować części a nie określać wytrzymałość znalu musieli zrobić tak jak zrobili.
Merrowing 11.04.2016, h. 19:02 Merrowing
Kształt gearboxa nie ma tu żadnego znaczenia.
0L0 11.04.2016, h. 19:04 0L0
Sory, ale dać szyny czy mblocka to 2000 strzałów nawet gb boya by dał sobie rade.
Orzech:Bytom 13.04.2016, h. 19:17 Orzech:Bytom
Tylko po co miałem się bawić z jakimiś dziwactwami, skoro niezniszczalny gb miałem pod ręką? Na samą wytrzymałość części kształt szkieletu nie wpływa. Plus dodatkowo akurat ten gb pozwala naprawdę idealnie wypodkłądkować zębatki, co z kolei ma spory wpływ na ich wytrzymałość.
Trzmiel 25.04.2016, h. 18:16 Trzmiel
Hudy01 11.04.2016, h. 19:08 Hudy01
Użytkuję taki silnik (krótki) w swoim AK na M130. Polecił mi go mój serwisant. Działa i kręci aż miło, a cena bardzo przyjemna.
0L0 11.04.2016, h. 19:08 0L0
"Aluminiowa głowica tłoka wykonana jest nader starannie i zaopatrzona w dwa oringi odpowiadające za szczelność."

No nie do końca. O-ring o mniejszym przekroju ma zapobiegać szorowaniu metalu o metal i nie ma żadnego wpływu na szczelność.
Pozwolisz, ze się z tobą nie zgodzę. O ile pojedynczy o-ring faktycznie nie wpływa szczególnie na szczelność, o tyle zestaw dwóch i więcej ustawionych obok siebie o-ringów powoduje podobny efekt, co tzw. uszczelnienie labiryntowe:
lukebuka 14.04.2016, h. 19:38 lukebuka
Może i tak... gdyby nie dziury w czole głowicy.
0L0 14.04.2016, h. 21:50 0L0
Trzmiel 25.04.2016, h. 18:11 Trzmiel
OLO i tak i nie. Dodatkowy oring stabilizuje znacząco głowicę w cylindrze, co poprawia pracę tego większego oringa. Prawdopodobnie przy nieco większym oringu głównym nie było by różnicy ale w tym konkretnym przypadku, zdemontowanie małego oringa powoduje brak efektu strzykawki.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 26083

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane