Daj cynk
Reklama

Artykuły

Fotorelacja z targów IWA 2015 - część II

Sprawozdania, 31.03.2015, h. 15:34, dodał: Promant
3

W drugiej części naszej relacji z targów IWA Outdoor & Classic 2015 prezentujemy ekspozycje firm King ArmsStar Rainbow Company oraz Wei-Tech.W drugiej części relacji z targów IWA 2015 Outdoor & Classic przedstawimy ekspozycje trzech kolejnych firm branży ASG: King Arms, Star Rainbow Company oraz Wei-Tech.

 

 

xtargi.jpg

 

 

Firma King Arms przeniosła się z Hong Kongu na Taiwan i niedawno nawiązała współpracę z firmą CAA Airsoft Division - stąd wspólna ekspozycja na targach IWA. Oczywiście współpraca nie ogranicza sie tylko do wspólnych inicjatyw wystawienniczych, obejmuje również projekty produkcyjne - dlatego część replik można było zobaczyć zarówno z oznaczeniami King Arms, jak i z oznaczeniami CAA.

 

KAstoisko1.jpgKAstoisko2.jpg

 

Wśród znanych już replik tego producenta, zarówno broni współczesnej jak i historycznej, znalazło się również kilka ciekawych nowości.

 

KAstoisko3.jpgKAstoisko3a.jpgKAstoisko4.jpgKAstoisko5.jpgKAstoisko6.jpgKApiksel.jpgKApiksel2.jpg


Wśród ciekawostek w ofercie King Arms znaleźliśmy dwie repliki broni krótkiej. Pistolet Kimber wprawdzie odwzorowuje palny pierwowzór, jednak w przypadku tej repliki nie jest jeszcze pewna kwestia uzyskania licencji, a tym samym możliwość stosowania oznaczeń.

 

 KAkimber1.jpgKAkimber2.jpg


Druga replika broni krótkiej to prototyp GBB o nazwie Predator. Pistolet, w wersji stainless steel, prezentował się okazale, mimo, że na razie stanowi nie działający egzemplarz do prezentacji wyglądu zewnętrznego. Jest to replika na licencji amerykańskiej: Predator Tactical.

 

KApred1.jpgKApred2.jpgKApred3.jpg

 

Kluczowym punktem ekspozycji było stanowisko prezentujące dwie repliki snajperskie: MDT LSS oraz MDT TAC 21.

 

KAtac.jpgKAtac1.jpgKAtac1a.jpgKAtac1b.jpgKAtac1c.jpgKAtac33.jpgKAtac3.jpg

 

Firma King Arms wyprodukowała customowe korpusy i łoża MDT, które, jak nas poinformowano, "mogą być stosowane w M14, M700 lub innych airsoftowych karabinach gazowych systemu Tanaka". Korpusy i łoża są wykonane z aluminium na maszynach CNC. Czerwone wersje korpusów będą dostępne w serii limitowanej.

 

KAtac9.jpgKAtac8.jpgKAtac9a.jpgKAtac7.jpgKAtac6.jpgKAtac5.jpgKAtac44.jpgKAtac4.jpg

 


Wśród propozycji producenta nie zabrakło replik broni historycznej, z serii KA WWII.

 

 

KAboltaction.jpgKAboltaction2.jpgKAcarbine.jpg

 

Tegoroczną nowością jest wersja PARA karabinka M1, wykonana z metalu i drewna. Zasilana jest CO2, z magazynkiem o pojemności 15 BB. Karabinek dostępny będzie na rynku w czerwcu lub lipcu bieżącego roku.

 

KApara1.jpgKApara2.jpgKApara2a.jpgKApara3.jpg

 

Replika prezentowała się bardzo dobrze, sprawiając realistyczne wrażenie - zarówno pod kątem wyglądu zewnętrznego jak i wagi.

 

 KApara4.jpgKApara5.jpgKApara6.jpg

 

Na stoisku można było obejrzeć także replikę WSS. Karabin King Armsa posiada w komplecie magazynek typu mid-cap. Wykonany jest z metalu i drewna.

 

KAwss.jpg

 

Obok wyeksponowano replikę WAŁa.

 

 KAval.jpg


W ofercie CAA Airsoft Division zaprezentowano znane już na rynku akcesoria i repliki systemu AEG oraz konwersje do pistoletów. W tym repliki z rodziny M4 wyposażone w nowe fronty CAA.

 

KAcaa1.jpgKAcaa2.jpgKAcaa3.jpgKAcaa4.jpgKAcaa5.jpgKAcaa7.jpgKAcaa8.jpg

 

Nowością była natomiast replika CAA M4 CAD GBB-03, czyli pierwsza w ofercie tego producenta replika gas blow back.

 

KAcaagbb.jpgKAcaagbb1.jpgKAcaagbb2.jpgKAcaagbb2a.jpgKAcaagbb3.jpgKAcaagbb4.jpg

 

Części wewnętrzne karabinu wykonano ze stali. Z aluminium wykonano rączkę przeładowania, tłumik płomienia i lufę zewnętrzną. Korpus zrobiony jest, cytując przedstawiciela producenta, ze "wzmocnionego aluminium". Replika wyposażona jest w magazynki o pojemności 40 BB, przyrządy celownicze typu flip up i nową wersję kolby. Dostępna jest w dwóch wersjach długości lufy: 14,5 oraz 10,5 cala.

 

KAcaagbb5.jpgKAcaagbb6.jpgKAcaagbb7.jpgKAcaagbb8.jpgKAcaagbb8a.jpgKAcaagbb9.jpg

 

 

 

Kolejna z prezentowanych ekspozycji: Star Rainbow Company.

 

SRC.jpgSRCstoisko1.jpgSRCstoisko3.jpgSRCstoisko1a.jpgSRCstoisko2a.jpgSRCstoisko4a.jpgSRCstoisko4.jpg

 

Wśród replik broni długiej oferta SRC nie wniosła nic nowego - prezentowane karabimy znane były już z lat poprzednich.

 

SRCk1.jpgSRCk2.jpgSRCk3.jpgSRCk4.jpgSRCm1.jpgSRCm2.jpgSRCm3.jpg

 

 W tym roku, pod kątem nowości, SRC skupiło się zdecydowanie na replikach broni krótkiej. Obok replik systemu gas blow back producent przygotował także pistolety sprężynowe dla młodszych użytkowników - jak np. replika modelu 1911. Większość modeli pistoletów posiada zasilanie zarówno z magazynków na green gaz, jak i z magazynków mieszczących kapsułę CO2. Dla miłośników modelu Beretta 92 producent przygotowuje kilka odmian, w tym wersję sportową z wydłużoną lufą i przyrządami celowniczymi posiadającymi światłowody.

 

 SRCp1.jpgSRCp2.jpgSRCp3.jpgSRCp5.jpgSRCp6.jpg

 

Rozwijana jest seria pistoletów Hi-capa, w tym edycje specjalne z magazynkami mieszczącymi po 28 BB.

 

 SRCpistol1.jpgSRCpistol2.jpgSRCpistol3.jpg

 

Nowość stanowi również kolejna wersja pistoletu full metal TT-33 (SR33). Tym razem jest to wersja zasilana CO2.

 

 SRCtt1.jpgSRCtt2.jpg

 

W limitowanej serii wyprodukowana będzie replika SR92 "Sahara". Pistolet zasilany CO2, dostępny w wersji kolorystycznej dark earth.

 

 SRCp4.jpgSRCp4a.jpg

 

Firma promuje również system customizacji wizualnej replik SRC, oferując szereg akcesoriów i części w pełni wymiennych w większości modeli tego producenta. Największe możliwości dają tutaj oczywiście repliki broni systemu AR/M4.

 

 SRCcustomi1.jpgSRCcustomi2.jpg

 

Repliki broni historycznych: MP40 oraz MP41 proponowane są w, znanych już na rynku, luksusowych zestawach kolekcjonerskich.

 

 SRC40a.jpgSRC40b.jpgSRC41a.jpgSRC41b.jpg

 

 

 

Ostatnia w tej części sprawozdania z IWA 2015 ekspozycja - stoisko firmy Wei-Tech Europe.
Ekspozycja WE była w tym roku zdecydowanie większa gabarytowo niż w latach poprzednich, przy czym koncentrowała się przede wszystkim na promocji produktów do ASG pod marką Nuprol, obejmującą kulki, gazy, oleje silikonowe i środki przeciw parowaniu gogli, a także elementy wyposażenia taktycznego oraz środki ochronne.

 

 WEstoisko1.jpgWEstoisko1a.jpgWEstoisko1aa.jpgWEstoisko1b.jpgWEstoisko4nuprol.jpgWEgaz.jpg

Natomiast wśród prezentowanych replik nie znaleźliśmy nowości, WE Europe proponuje nabywcom znane już modele tego producenta, co najwyżej z nowym doborem akcesoriów zewnętrznych. 

 

WEstoisko2.jpgWEstoisko3.jpgWEreplika1.jpgWEreplika2.jpg

 

Marka Nuprol obejmuje kulki w zakresie wag 0,25-0,45 g, dodatkowo kulki do naświetlania Tracerem o wagach 0.25, 0.28 i 0.3 g.

 

 WEkulki1.jpgWEkulki2.jpg

 

Jako chyba jedyna firma w Europie WE proponuje gogle i okulary siatkowe, posiadające atest CE. Dostępne w kilku kolorach. Przedstawiciel firmy poinformował nas, że WE "nie zachęca do używania siatkowych gogli osób, które boją się fragmentacji kulek, ale jest to dobry, atestowany i sprawdzony produkt - wykonany z wytrzymałych materiałów, ze stalową siatką". Według WE Europe - gogle te dobrze chronią i są doskonałym produktem, bez porównania lepszym od analogicznych produktów chińskich. W sumie trochę dziwi taka opinia firmy, gdyż wielokrotnie dowiedziono iż fragmentacja BB na siatce może spowodować uszkodzenie oka.

 

 WEgogle1.jpgWEgogle2.jpg

 

Natomiast ciekawym produktem są Farby UF (Ultra Flat), dające trwałe i niebłyszczące pokrycie powierzchni replik. Wytrzymałość farb jest bardzo dobra, także w wysokich temperaturach, stąd możliwość wykorzystania ich do malowania broni palnej. Farby UF dają efekt permanentny.

 

 WEfarby.jpg

 


Ostatnim zaprezentowanym przez wystawcę produktem był "tactical helmet". Ochrona głowy dostępna w wielu kolorach, w tym także w różowym.

 

 WEhelm1.jpgWEhelm2.jpg

 

 


Wkrótce kolejna część naszej relacji z IWA 2015.

 

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 6)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
xenon500 31.03.2015, h. 23:08 xenon500
Bjere te różowe nurpole. Będą ładnie leciały z PKMa
lukebuka 31.03.2015, h. 23:14 lukebuka
Może i śmianie się z takich rzeczy źle o mnie świadczy, ale IMO chwyt pionowy w tym GBB od CAA do złudzenia przypomina po prostu dildo. XD
Mi się wydaje, że ma jakiś taki mało anatomiczny kształt, ale ja się na tego typu zabawkach nie znam.
MarekMac 01.04.2015, h. 09:55 MarekMac
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 23942

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane