Daj cynk
Reklama

Artykuły

Nerka EDC mała od E-SZPEJ.pl

Ekwipunek, 13.02.2015, h. 13:23, dodał: szmerglu , autor: Buniek92
12

SZPEJ to nowo powstały, polski producent oporządzenia, który oprócz chwytliwej nazwy ma do zaoferowania swoim klientom kilka naprawdę ciekawych produktów. Jednym z nich jest Nerka EDC.
SZPEJ to nowo powstały, polski producent oporządzenia, który oprócz chwytliwej nazwy ma do zaoferowania swoim klientom kilka naprawdę ciekawych produktów. Jednym z nich jest Nerka EDC.

 

Nerka EDCv1 Szpej przód
Niestety jestem tylko „weekendowym operatorem” i nie miałem więcej naszywek.

 

Konstrukcja


Nerka to prosta kieszeń o wymiarach: 17 x 11 x 7 cm o wadze: ta została wykonana w całości z Cordury 560 Webber. Całość jest uszyta nićmi Ariadna Tytan 40 prostym szwem, wzmacnianym w newralgicznych punktach  - na specjalne życzenie jest opcja zastosowania nici o grubości 20. Na przednim panelu znajduje się rzep na naszywki oraz jednocześnie przelotki do montażu dodatkowych kieszeni w systemie molle.

 

Nerka EDCv1 Szpej wmasgNerka EDCv1 Szpej góraRzep został dodatkowo wzmocniony taśmą, co pozytywnie wpływa na sztywność mocowania.

 

Za dostęp do wnętrza nerki odpowiadają dwa zamki błyskawiczne 8mm. Pierwszy odpowiada za dostęp do głównej komory, producent zastosował zamek obustronny zamykany wzdłuż całej konstrukcji, co gwarantuje swobodny dostęp do całego wnętrza. Po otwarciu głównej komory zyskujemy dostęp do wszystkich, trzech przegródek.

Główna kieszeń została wyposażona w gumy które mogą być bardzo pomoce w organizacji sprzętu. Bez problemu mieszczą dwa stanmagi i cztery magazynki pistoletowe. Tuż za nią znajduje się mniejsza przegródka. Ostatnia kieszeń to siatkowy organizer do którego dostęp jest możliwy za pośrednictwem obydwu zamków. Takie rozwiązanie gwarantuje swobodny dostęp do tej części nerki, ale też zwiększa ryzyko, że zgubimy coś z małej kieszeni otwierając tą większą. Osobiście wolałbym bym mieć oddzielną kieszeń gwarantującą, że nic nie wypadnie. Warto mieć to na uwadze ponieważ producent jest w stanie wprowadzić indywidualne poprawki do każdego zamówienia.

Nerka jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: Czarna, oliwkowa i w kamuflażu wz.93.

Na dużą uwagę zasługuje system montażu do oporządzenia. Oprócz standardowych przelotek na pas 40mm producent przystosował nerkę do montażu na oporządzeniu typu Molle. Ułatwiać mają to dwie klamry i dołączone do nich paski. System został dobrze przemyślany, kieszeń trzyma się stabilnie zarówno na pasku, jak i na kamizelce.


Nerka EDCv1 Szpej wnętrzeNerka EDCv1 Szpej na pasieNerka EDCv1 Szpej mocowaniePas 40mm nie wchodzi w cenę nerki.

 


Zastosowanie

Poniżej znajduje się kilka moich propozycji zastosowania Nerki EDC.

 

Nerka jako cargo

Dzięki wcześniej wspomnianym paskom nerkę bez problemu można przenosić na każdej platformie wyposażonej w system mocowania molle. Sprawdza się jako awaryjna platforma do przenoszenia magazynków, czy apteczka.


Nerka EDCv1 Szpej pakownoscNerka EDCv1 Szpej magazynki
 

Nerka EDC

Po prostych modyfikacjach polegających na przypięciu kilku naszywek i przypinek kieszeń może spełniać zastosowanie do którego została pierwotnie zaprojektowana, czyli szeroko rozumiane EDC (Every Day Carry[curry] bądź też, Ekwipunek Dźwigany Codziennie).


Nerka EDCv1 Szpej pmr

 

Nerka jako oporządzenie dla zieleniny (początkujących graczy)

Czemu nie? Dobrze wyregulowana kieszeń nie skacze, dobrze przywiera do ciała i pomieści wszystko to co na strzelance jest niezbędne. Dzięki gumom świetnie poradzi sobie z przenoszeniem zestawu magazynków dodawanych do strzelby AGM, paczki kulek i szybko-ładowarki.


Nerka EDCv1 Szpej magazynki strzelba

Nerka jako „kołczan prawilności”.

W mojej opinii producent nie znajdzie odbiorców wśród łowców z miejskiej dżungli pomimo tego, że posiada trzy paski (molle). A szkoda, bo mieści litr eliksiru mocy w aluminiowych bukłakach. Mam nadzieję, że ten aspekt zostanie doceniony przez airsoftową brać, wśród której entuzjastów złocistego trunku nie brakuje.


Nerka EDCv1 Szpej piwaNerka EDCv1 Szpej pojemnosc

 

Podsumowanie

Nerka EDC jest bez wątpienia ciekawym produktem. Za podobne pieniądze za jakie możemy kupić sprzęt American Contract Manufactures (żargonowa nazwa tanich, chińskich kopii oporządzenia) dostajemy polski produkt lepszej jakości, do którego możemy zażyczyć sobie dowolnych modyfikacji. Moim zdaniem warto skusić się na produkt od E-SZPEJ.PL. Mam przeczucie, że ten producent jeszcze nie raz nas zaskoczy.

 

Autor: 
Buniek92

 
Sprzętu do testów użyczył:
e-szpej.pl

 SZPEJlogonowe.jpg

 

 

Ocena wszystkich (4.69, głosów: 13)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Mendi 13.02.2015, h. 15:17 Mendi
Mieści 2 piwa, chcę taką!
Buniek, dobra robota.
eragom 13.02.2015, h. 15:18 eragom
60 zł to cena ACM ? Na tg są po 19
taaa masz rację 19zł za nylon i nici bawełniane to faktycznie wygórowana cena ;)
szmerglu 13.02.2015, h. 15:20 szmerglu
Sfora_Goose 13.02.2015, h. 16:17 Sfora_Goose
Nabyłem taką nereczkę drogą kupna - świetne wykonanie, polecam wszystkim :)
Karczu 13.02.2015, h. 16:18 Karczu
Po wstępnym przejrzeniu oferty sklepu mam wrażenie że jeśli producent nas czymś zaskoczy to nie będzie to nic pozytywnego :D
bo? rozwin
Dantes 13.02.2015, h. 16:37 Dantes
Zasadniczo wszystko sprawia wrażenie samoróbek/ prototypów.
Karczu 13.02.2015, h. 17:05 Karczu
kabel123 13.02.2015, h. 16:37 kabel123
Po tym jak widziałem co nasi krawcy potrafią zmontować, np. Ginger's Tacticool Gear albo powiedzmy Templars Gear, muszę powiedzieć, że dupy to nie urywa.
Przyznam rację, że w Polsce działa wielu świetnych krawców, którzy mogą się pochwalić unikalnymi rozwiązaniami. Głównym kryterium tego testu był stosunek ceny do jakości. Nie znam lepszego produktu w tej cenie.
Buniek92 13.02.2015, h. 17:01 Buniek92
Kazana 14.02.2015, h. 16:51 Kazana
Po przejrzeniu oferty sklepu jestem w stanie opisać to jednym słowem: tragedia...
Produkty nie są wykończone, wyglądają okropnie nieestetycznie, w szczególności plecaki.
No, plecaki wyglądają raczej jak prototypy testujące pewne rozwiązania niż gotowy produkt.
Mamut 14.02.2015, h. 18:22 Mamut
Chyba sobie wzięli uwagi do serca, bo są nowe zdjęcia i produkty. Zaglądaliście do nich na FB? Dużo więcej informacji i produktów zamawianych indywidualnie.
szmerglu 03.03.2015, h. 17:08 szmerglu
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 20147

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane