Daj cynk
Reklama

Artykuły

M870 14 Inch Folding Stock Model Shotgun

Inne, 26.03.2009, h. 16:08, dodał: Foka , autor: Cez
5

M870 14 Inch Folding Stock Model Shotgun

Z góry muszę się usprawiedliwić, że długo czekałem na tą broń (5 lat) i nie wiem czy uda mi się opisać ją w miarę bezstronnie.

 

Zwykłe szare pudełko z olbrzymim napisem "M870 Shotgun 14 inch model holding stock" małe logo z podpisem producenta i właściwie nic więcej. Tektura po prostu razi po oczach. W środku sprawa też lepiej nie wygląda, replika jest zamocowana na ośmiu (8) kawałkach styropianu. Obok poniewierają się dwie kartki z dziwnymi znaczkami i rysunkami (instrukcja jakaś czy co?) oraz dziwne coś (później okazało się, że bez tej podkładki nie da się naładować gazem shelsów). Natomiast jeśli chodzi o samą esencję tu sprawa wygląda już zupełnie inaczej.

 

Strzelba prezentuje się znakomicie od pierwszego spojrzenia. Cała czarna z malutką złotą muszką . Nie widać żadnych niedoróbek nawet po szczegółowych oględzinach. Naprawdę precyzyjna robota. Na lewej stronie korpusu jest wybity napis "Model 870 POLICE MAGNUM" (body) i "12GA. FOR 2 ¾ OR SHORTER SHELLS" (lufa), na prawej "TANAKA WORKS ASGK MADE IN JAPAN". Na gumowej stopce kolby i na rączce nazwa producenta.

 

Po zapoznaniu się z repliką rzuca się w oczy jednak pewien mankament. Mianowicie po złożeniu kolby stopka ma tendencje do podnoszenia się (odstawania) od lufy co jest spowodowane przez sprężynę. Druga sprawa dotyczy 15 mm luzu czółenka (tylko gdy broń nie jest przeładowana), które opada gdy tylko lufa znajdzie się minimalnie wyżej.

 

Świetny i bardzo realistyczne przeładowanie, któremu towarzyszy metaliczny odgłos. Łuski wchodzą bez większych problemów, a po strzale wyskakują na niewielką odległość. O ile wygląd i działanie prezentuje się znakomicie to sam strzał jest jeszcze lepszy, jedna chmura gazu i kulki.

 

Jeśli chodzi o zasięg i celność tu sprawa się komplikuje. Strzał 3 kulkami (testowane na Green Gas) daje zasięg 10-15 m i rozrzut 0,5-1 m przy czym celność jest dobra. Podobnie jest przy strzelaniu 2 kulkami co zwiększa nieznacznie skupienie. Strzał 1 kulką zwiększa zasięg do 30-35m, powoduje bardzo dobrą celność jednak czasami (bliżej nieokreślona przyczyna) kulka potrafi radykalnie zboczyć z kursu po zaledwie 5 m. Być może zasięg da się poprawić usuwając z lufy coś na wzór Hop-up wystającego na 1-2 mm. Jedno naładowanie gazem Shellsa wystarcza na kilka do kilkunastu strzałów (nie mam możliwości doładowania gazu).

 

Większej awaryjności nie stwierdziłem. Jedynie po paru strzałach w komorze zamkowej wysunęły się 2 kliniki powodując zacięcie. Po usunięciu ich broń działa nadal i nic się złego nie dzieje. Druga sprawa, że zgubiłem gumową nakładkę na kolbę.

 

Podsumowując: replika świetnie wykonana i klimatyczna. Wytrzymała i niezawodna (nie licząc w/w incydentu) wytrzyma ciężkie warunki, nie boi się zabrudzeń. Troszkę może zasięg za mały, ale mam nadzieję, że się coś na to poradzi. Polecam przede wszystkim fascynatom tej broni i ludziom cierpiącym na nadmiar gotówki.

 

Podsumowując:

+ doskonałe wykonanie

+ solidna metalowa konstrukcja

+ doskonałe odwzorowanie mechanizmu

- słabe osiągi
- ryzyko pogubienia shelsów (dla mnie + bo realistyczność).

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
nowakos 09.11.2007, h. 23:09 nowakos
Recenzja nie nastraja optymistycznie. Chyba warto poczekać na UTG M3, mimo tego, że spring, będzie pewnie tańsza i (być może) równie skuteczna, bo osiągi M870 na 3 BBach nie powalają. Pozdrawiam.
NoViQ21 27.11.2007, h. 15:59 NoViQ21
Fajne mimo wszystko . Ale mam 3 pytania:
1. Gdzie to cudo można kupić ??
2. Czy można ten sprzęt zakupić w Polsce ??
3. I najważniejsze: Ile kosztuje ??

Pozdro
Koszt to 385$ w PL tego nie dostaniesz :/
Mac119955 09.05.2015, h. 22:46 Mac119955
volf13 05.06.2008, h. 22:36 volf13
Strzelba wygląda kapitalnie, a ze złożoną kolbą tak troche "taktycznie" XD. Jestem wielkim fanem shotgunów. Waga jest dla mnie zaskakująca bo niecałe 3kg na takie działo to nie jest dużo. Gratuluję ładnej repliki !
Ukesu 31.01.2009, h. 01:18 Ukesu
Replika idzie pod młotek:
$3
Wiem że to nie miejsce na takie ogłoszenie, ale może ktoś po przeczytaniu tego artykułu będzie miał chrapkę na tą strzelbę.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 67481

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane