Daj cynk
Reklama

Artykuły

L85 A2

Karabin, 20.10.2005, h. 01:09, dodał: Piok , autor: Fotograf
8

Dane repliki

Producent: HFC
Model:
(numer katalogowy)
HA-202B
Długość: 830mm
Waga: 2019g
Hop-up: Brak
LM 85 A2 to wymarzona broń dla leworęcznych: dzięki rękojeści zamka umieszczonej po prawej stronie można bez problemu prowadzić szybki i celny ogień nie odrywając lewej dłoni od spustu. Osoba praworęczna będzie miała już z tym znacznie więcej problemów, gdyż spory ciężar karabinka i bardzo mocna sprężyna zamka powodują, że broń w trakcie przeładowania lubi się ześlizgnąć z ramienia. Najpoważniejszą wadą modelu jest celownik - a właściwie jego podróbka. Składa się on z dwóch pleksiglasowych szybek i wymalowanej na jednej z nich "wskazówki", jest ona jest bardzo trudna do opanowania. Dlatego też niemalże pierwszą moją czynnością po zakupie modelu była delikatna przeróbka celownika: do okularu (na szczęście łatwo go odmontować) od wewnętrznej strony przymocowałem pionowo kawałek zwykłej, czarnej nitki. Pozwala mi ona łatwo (i w miarę dokładnie) ustalić kierunek strzału. Czubek wskazówki dobrze służy przy ustalaniu podniesienia lufy. Na lunetce znajduje się szczerbinka i muszka dodatkowego celownika. Jest on znacznie precyzyjniejszy, jednak znikome rozmiary utrudniają korzystanie z niego. Wykonaniu całości nie można wiele zarzucić - jest bardzo szczegółowe. Nie ma żadnych widocznych różnic w budowie zewnętrznej pomiędzy oryginałem, a modelem. Producent skopiował nawet numery seryjne oryginału... Część detali jest ruchoma, choć bardziej intensywne próby określenia ich zakresu obrotu mogą się źle skończyć. Karabinek jest dociążany ołowiem (!) i bardzo dobrze wyważony, dzięki czemu można go trzymać jedną ręką bez zmęczenia. Konstrukcja wewnętrzna modelu jest w większej części metalowa. Jedyną istotną częścią wykonaną z plastiku jest ruchomy cylinder tłoka. Pomimo iż nie jest on bezpośrednio przesuwany przez rękojeść podczas przeładowania, to należy bezwzględnie przestrzegać zakazu wystrzału zanim rękojeść ta nie znajdzie się w pozycji spoczynkowej, grozi to bowiem zerwaniem zaczepu i w konsekwencji - całkowitym unieruchomieniem broni.

Podsumowując:

Jest to chyba jedyna dostępna u nas długolufowa "pompka", którą bez problemu obsługiwać będą osoby leworęczne. Jedyną poważną wadę - kiepski celownik - można "obejść" po prostu dużo ćwicząc.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
mjp 20.11.2005, h. 21:14 mjp
ja posiadam L85 a2 (jestem leworęczny) i sprawuje się on bardzo dobrze, dla leworęcznych-marzenie (jeśli chodzi o spręzynówki), a'propos na celowniku są mechanicze przyżądy optyczne (muszka-szczrebinka), dobrą alternatwyą jest zastosowanie kolimatora.
cromat 14.04.2006, h. 13:07 cromat
kolimator przy tej replice to przesada, w wersji którą ja obsługiwałem nie było nawet HU. za taką cene to ja odradzam tą broń!!!
Wombat 03.07.2006, h. 19:29 Wombat
Koszmarny badziew - odradzam!
mate_ogr 18.07.2006, h. 16:40 mate_ogr
Napiszcie coś o mocy tego cudeńka.
Kiepski 21.09.2006, h. 13:58 Kiepski
też zastanawiam się nad kupnem tej broni, jestem leworęczny i z tego co pisze mjp ta broń została stworzona dla mnie:) jednak jeśli ktoś zna osiągi tego gnata to byłbym wdzięczny za napisanie coś na ten temat.
GKbaca 13.06.2007, h. 20:27 GKbaca
osiągi i adres do gdzie miżna tanio kupić prosze???
AB Moro 03.10.2007, h. 21:05 AB Moro
posiadam i zadowolony nie jestem miałem już awarie musiałem odsyłac do naprawy a za tą cene można kupić owiele lepszy karabin np M6 Black Eagle CG Odradzam
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 23970

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane