Daj cynk
Reklama

Artykuły

Sig Sauer Pro 2340

Pistolet, 19.10.2005, h. 23:43, dodał: Piok , autor: Jaceqp
0

Dane repliki

Producent: STTI
Model:
(numer katalogowy)
P2340
Długość: 185mm
Waga: 520g
Hop-up: Stały
Sig Sauer Pro 2340 jest to nowy model serii SS. Wygląda bardzo efektownie i estetycznie. Jego kształty oczywiście zdradzają pokrewieństwo z wcześniejszymi modelami SS, ale można też się dopatrzeć kilku podobiństw np. do Beretty. Chwyt jest dobrze dopasowany do dłoni, a sam pistolet dobrze wyważony. Trzymając pistolet w dłoni czuje się, że jest to coś "mocnego" (prawie jak Desert Eagle z krótszą lufą ;)) mimo że jest jednym z krótszych modeli (185mm). Praktycznie cały pistolet wykonany jest z dobrej jakości tworzywa, dającego złudzenie matowego metalu. Jedynie mechanizmy, spust, kurek, blokada oraz dociążony magazynek (na zewnątrz plastikowy) są z metalu. Waga magazynka to prawie połowa wagi całego modelu. Z pojemnością nie ma problemu - 20 kulek + 1 w komorze każdego chyba zadowoli. Strzelanie wychodzi bardzo dobrze. Mimo niezbyt dużej długości pistolet jest celny (posiada Hop-Up). Celność - z około 10m praktycznie bez problemu trafiałem w cel o rozmiarach 12x12cm. Natomiast dość skuteczny ogień w kierunku wroga można prowadzić na około 20 metrów. Zalecam kulki 0,2 g zresztą to jest standard dla modeli sprężynowych. Sam strzał natomiast jest dość głośny, co osobiście uważam za zaletę, jakkolwiek niektórzy pewnie wolą cichszą broń. Czas teraz troszkę ponarzekać... Niestety na broni nigdzie nie znajdziemy jej nazwy. Przyrządy celownicze są w ogóle nie pomalowane (ale już kilka plamek choćby korektorem i problem z głowy :)). Szkoda, że sam magazynek jest plastikowy (za to z pewnością dociążony metalem wewnątrz). Dostęp do przełączników najlepszy dla osób trzymających broń w prawej dłoni (praktycznie wszystko przy kciuku). Nie wiem czy jest tak w innych pompkach, ale w tym przeładowanie wymaga nieco siły. Być może oznacza to, że model wyposażony jest w mocną sprężynę. Po krótkim czasie jednak można się przyzwyczaić. Bardziej zaawansowani mogą próbować "osłabić" sprężynę odciągającą zamek w położenie neutralne. Reasumując... Z czystym sumieniem polecam model Sig Sauer'a PRO 2340 jako model poprawnie wykonany, solidny i celny. Dodatkowo sam jego wygląd chyba wszystkim musi się podobać. Wrażenie jest bardzo pozytywne.

Zalety:

- dobre wyważenie - ogólnie wykonanie - HOP-UP - zamek zostający w tylnej pozycji po załadowaniu ostatniej kulki - pojemny magazynek - szyny pod lufą do montażu latarki/laser pointer'a - dość głośny strzał (dla jednych) - w miarę łatwe rozkładanie

Minusy:

- brak nazwy modelu na obudowie - niemalowany celownik - z początku nieco oporne przeładowywanie - dość głośny strzał (dla drugich)

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Nie dodano żadnych komentarzy, bądź pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 24958

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane