Daj cynk
Reklama

Artykuły

H&K MP5 SD3

Pistolet Maszynowy, 17.07.2005, h. 16:57, dodał: Sharpek , autor: Ghost-r
4

Dane repliki

Producent: ICS
Długość: 490/660 m
Waga: 2260 g
Bateria: Small
Hop-up: regulowany
Słowem wstępu:
Pistolet maszynowy MP5 SD3 kupiłem u pośrednika Military.pl w Hali Mirowskiej. Od razu zgubiłem gwarancję, a szkoda, bo broń miała połamane metal body, którego już niestety nie mogłem zareklamować (100 USD). Dodatkowo na pierwszym strzelaniu pękła dźwignia imitująca napinanie iglicy (15 USD). Dużo połamanych części jak na nową broń i podejrzewam, że pęknięcia powstały już w Polsce podczas nieuważnych zabaw właściciela sklepu, u którego kupiłem broń. Kolejnym mankamentem okazał się tłumik. Samo mocowanie różni się od wersji CA tym, że nie ma żadnych zapadek, a jedynie gwinty, przez co odłączenie tłumika od broni jest bardziej czasochłonne, ale na szczęście za często się tego nie robi. Sam tłumik został wykonany w miarę porządnie.

Z racji dość małych gabarytów (brak pełnej kolby) baterię montuje się pod lufą. Dostać się do baterii można po usunięciu dwóch małych, bardzo chętnie gubiących się trzpieni oraz wysunięciu plastikowego ochraniacza. W środku zamontowano baterię typu MINI - 9.6V 600mAh, która w zależności od ilości wystrzeliwanych kulek starcza na 2-4 strzelania. Dla porównania - bateria typu LARGE teoretycznie starcza na cały dzień zabawy.

O dziwo, za wielki plus tej broni uważam właśnie składaną kolbę, wynagradza w zupełności krótką żywotność baterii. Składana kolba doskonale się sprawdza w małych pomieszczeniach i wąskich przejściach - nie "zamiatam" nią po ścianach. Blokuje się w trzech pozycjach: schowana, wysunięta i stan pośredni. Sam zazwyczaj blokuję w połowie. Umożliwia to wygodne celowanie po lufie i jednocześnie sprawne manewrowanie bronią.

Strzelanie:
pojedyncze i seria. Porównując szybkostrzelność oraz siłę ognia w dwóch MP5 (CA i ICS) porównanie wypada niestety na niekorzyść ICS. CA strzela dalej i szybciej, odczuwalne jest to najbardziej podczas prowadzenia ognia na większe odległości (25-40m).

Po kilku zabawach (około 9000 strzałów) broń została rozebrana, głównym powodem była wymiana nieszczęsnego metal body.Ze zdziwieniem stwierdziłem brak jakichkolwiek śladów zużycia na metalowych zębatkach wewnątrz Gear Boxa, lekkie zeszlifowania pojawiły się jednak zębatkach silnika. Nie mniej jednak uważam, że sam GB został wykonany staranniej niż w przypadku Classic Army.

Podsumowując:
MP5 SD3 firmy ICS to dość porządnie wykonana zabawka i gdyby nie "przejścia" z metal body i dźwignią nie miałbym tej broni nic do zarzucenia.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Szymek512 02.06.2007, h. 23:29 Szymek512
gdzie można je kupić ile wynosi cena????
frg 25.06.2007, h. 14:01 frg
www.madonion.eu cena coś kolo tysiaczka
Sivard 12.01.2008, h. 21:38 Sivard
przydałyby się zdjęcia, by zweryfikować, czy fajnie wygląda...
Kruczy 26.04.2008, h. 19:49 Kruczy
Sprawiłem se MP5 SD5 ICS... Powyższy opis jest już trochę stary. Obecnie mp5 ICS'a posiadają wiele wzmocnionych części, a silnik to Turbo 3000. Przebieg ok. 4000 kulek i póki co, nic mi nie pęka, nawet po obfitej zabawie dźwignią przeładowania. Kupiłem ją na military.pl za 860zł, a teraz zeszli na 699zł - czyli tyle, ile kosztuje MP5 A4 ICS z plastic body na www.madonion.eu. Ciekawe przebicie.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 25973

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane