Daj cynk
Reklama

Artykuły

TEST: Kulki Dum Dum

Ekwipunek, 04.04.2014, h. 19:03, dodał: Regdorn
68

Test nowych na rynku kulek Dum Dum. Marki stworzonej przez polskich airsoftowców. 



Tytułem wstępu

W dzisiejszym teście pragnę Wam zaprezentować wyrób, który powstał z pasji – dla pasji. Należy więc podkreślić fakt, że jego powstanie było ściśle powiązane z potrzebą pewnych graczy. Mianowicie wpadli oni na pomysł dystrybucji własnej amunicji na potrzeby własne oraz komercyjne. Dzięki temu postanowieniu możemy Wam zaprezentować produkt o dźwięcznej nazwie DUM DUM. Mimo pierwszego skojarzenia z amunicją, opakowanie od razu przynosi na myśl amerykańskie racje żywnościowe. Producent celowo zastosował taką szatę graficzną, twierdząc że zwiększą realizm rozgrywek. Jak mniemam ma tutaj znaczenie wypchanie kieszeni rekwizytem oraz jej dociążeniem. Pomysł ciekawy – jestem na tak. Przyjrzyjmy się jednak bliżej.

 

paczka-2.jpg

paczka-1.jpg

Opakowanie poza przyjemną dla oka szatą graficzną zdradza nam oferowane gramatury kulek:

- 0,20

- 0,23

- 0,25

- 0,28

- 0,30

Wszystkie wagi amunicji pakowane są po 1 kg.

 

Czas więc na testy praktyczne

W celu odniesienia do innych prezentowanych przez nas testów przyjąłem za cel kartkę formatu A4 na dystansie 25m. Z tą różnicą że strzały zostały przeprowadzone w terenie zamkniętym.

 

1.jpg

Z zastosowaniem trójnogu służącego do wizowania broni strzeleckiej:

 

2.jpg

Miało to na celu wyeliminowanie czynnika ludzkiego, które w ostatnich testach drażniło co niektórych czytelników.

Unieruchamiając replikę to za mało by test był miarodajny. Postanowiłem zatem „zwizozować” przyrządy celownicze za pomocą przyrządu wykorzystywanego przy karabinach wykorzystujących amunicję bojową:

 

3.jpg4.jpg5.jpg

Repliki zostały przestrzelane w celu ustawienia optymalnego podkręcenia systemu hup up. W tym wypadku staraliśmy się wyeliminować ten czynnik jako znaczący – stąd praktycznie zerowe jego ustawienie niezależnie od wagi kulek.  Po wystrzeleniu niezliczonej ilości pocisków uznaliśmy, że można przystąpić do testów.

Na pierwszy ogień poszła replika o kiedyś standardowej mocy 300 fps, mianowicie M4 TopTech z standardową lufą.

 

6.jpg

Do celu każdorazowo było oddawanych dziesięć strzałów.

Chciałbym przypomnieć że przed oddaniem strzałów, za każdym razem replika była przestrzeliwana zgodnie z laserem. Całe szczęście M4 pozwala na swobodne odpięcie magazynka bez znacznych przesunięć.

Na pierwszy rzut poszły kuleczki DUM DUM o wadze 0,25 g należy tutaj zwrócić uwagę na bardzo przyzwoite skupienie. Pomijając jeden pocisk, który uciekł gdzieś na prawo wszystkie układały się bardzo blisko środka.

Tak, wiemy że oddaliśmy w tym wypadku 11 strzałów ;)

 

7.jpg

Następnie użyliśmy moich ulubionych MadBull Precision grade 0,25 g

 

8.jpg

Jak widać po tym wyniku – już nie są moimi ulubionymi. Nie dość że rozrzut jest na tym dystansie nie do zaakceptowania to 3 strzały poszły poza tarczę.

 

Kolejne były uwielbiane przez wszystkich G&G 0,25 g

 

9.jpg

Skupienie nie najgorsze, gdyby nie fakt, że tutaj również 3 pociski wyleciały w kosmos. Testy były przeprowadzane na tych kulkach parokrotnie – w każdym przypadku wynik był zbliżony.

 

Stare, ale jare Guardery 0,25g

 

10.jpgJak da się zauważyć na kartce jest zaznaczony enigmatyczny „X”. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na to, iż wszystkie testy były przeprowadzone na magazynku midcap firmy Ares. Niestety Guardery odmawiały współpracy z tymi magazynkami. Na ratunek przyszedł Mid firmy Tokyo Marui – na którym dokończyliśmy strzelanie.

 

Goldfire 0,25

 

11.jpg

Wynik zbliżony do MadBull'i

Następną repliką wykorzystaną do testu była replika Beryla o mocy 400fps wykonana przez Aresa

 

12.jpg

W przypadku strzelania z tej repliki przestrzeliwanie było bardziej męczące ze względu na każdorazowe wizowanie. Niestety przy odłączaniu magazynka replikę trzeba było odkręcić z stojaka. Co niosło za sobą walkę z laserem przed oddaniem strzałów z różnych kulek.

 

DUM DUM 0,28g

 

13.jpg

Patrząc na wynik można stwierdzić tylko jedno – rewelacja.

 

MadBull 025g

 

14.jpg

Niestety to nie był jednorazowy wybryk – kilkukrotnie powtarzaliśmy strzelanie; wynik za każdym razem był podobny.

 

Guarder 0,25g

15.jpg

W przypadku magazynków MidCap Aresa do Beryla zacięcia nie miały miejsca. Pomijając dwa pociski, które uciekły w niewiadomym kierunku, skupienie jest nadzwyczaj zadowalające.

 

G&G 0,25

16.jpg

W przypadku mocniejszej repliki z dłuższą lufą GG wypadają znakomicie.

 

GoldFire 0,25

17.jpg

Jak na kulki, które nie są aż tak popularne wśród graczy – wynik przyzwoity.

Mamy już wgląd na wyniki w porównaniu z innymi przodującymi producentami amunicji airsoftowej. Można więc śmiało stwierdzić, że 0,25'ki wypadły zaskakująco dobrze. Jak się ma to do reszty proponowanej nam amunicji?

  

DUM DUM 0,28g

18.jpg

Bardzo dobre skupienie, przypominam że hop up nie był kręcony – ustawienie jest takie samo jak w przypadku używania 0,25'tek.

 

DUM DUM 0,23g

19.jpg

Szczerze powiedziawszy ten wynik zaskoczył mnie najbardziej – nie dość że wszystkie strzały były w cel, to skupienie również przyzwoite.

 

DUM DUM 0,20g

20.jpg

Przyznać się muszę, że w przypadku tej wagi koniecznym było obniżenie linii celowania. Ta waga mimo skręcenia hop up'a na zero były kręcone bardzo wysoko. Należy jednak zaznaczyć że skupienie jest dobre.

Wróćmy jednak do naszej M4 o mniejszej mocy.

 

DUM DUM 0,20g

21.jpg

Niestety w przypadku krótszej lufy wynik nie jest już tak dobry, jak w przypadku Beryla.

 

DUM DUM 0,23g

22.jpg

Pomijając dziwnych zniosów w prawą stronę te kulki leciały chyba najlepiej na tej replice.

 

DUM DUM 0,28g

23.jpg

Skupienie godne uwagi, jako ciekawostkę można uznać że wszystkie pociski przechodziły przez tarczę bez najmniejszego problemu.

Podsumowanie strzelania w warunkach zamkniętych: wyniki strzelań na amunicji przez nich dostarczonej są rewelacyjne. Wszystkie wagi wypadły bardzo przyzwoicie co zresztą widać na załączonych wyżej tarczach.

 

Strzelanie w plenerze

Chcąc sprawdzić jak się DUM DUMy sprawują w akcji, zabrałem je na jeden z scenariuszy. Po kilku godzinach wymiany kompozytu mogę śmiało stwierdzić, że dostarczona do nas partia była jedną z najlepszych kulek z jakich dotychczas strzelałem. Powtarzalność strzałów na dalszych dystansach potrafiła zaskoczyć posiadaczy najlepszych luf precyzyjnych.

Standardowym jest wśród airsoftowców spotkania na parkingu i rozładowanie magazynków poprzez wystrzelenie załadowanej amunicji. Była to więc doskonała okazja na porównanie dotychczas używanych kulek do DUM DUM, które rozdałem losowo wśród graczy. Nie będę rozpisywał replik ani kulek, jednak mogę śmiało powiedzieć, że wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni.

 

Podsumowanie

Dostarczoną nam partię oceniam bez wahania na ocenę celującą:

+ Cena jaką proponuje producent jest bardzo konkurencyjna względem uznanych już marek

+ Strzelanie w warunkach zamkniętych na mocne pięć

+ Strzelanie w plenerze celująco

 

Podziękowania dla Jumb'a za pomoc techniczną podczas strzelania.

Strona producenta: www.dum-dum.pl

Ocena wszystkich (4.77, głosów: 13)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
CerberBP 05.04.2014, h. 12:33 CerberBP
Nie czytałem tematu na forum ale to 0,3 g to raczej na wyrost bo nie widzę w teście ani ofercie takiej masy kulek. Więc pod okolice 500fps propozycji brak :(

Dodatkowo pokusiłbym się w teście o wynik z chrono mówiący o odchyleniach serwowanych przez replikę. Bo jeśli to jest 10 fps, a dobrze złożona replika ma te 3 fps, to to jednak też ma wpływ na celność i przy lepiej uszczelnionych zabawkach ta może być jeszcze lepsza.

Mimo wszystko dobra robota.
Następnym razem zaznaczę - obie repliki odchylenia mniej niż +-2 fps
szmerglu 05.04.2014, h. 18:17 szmerglu
rumak 05.04.2014, h. 13:01 rumak
Bardzo konkurencyjna cena? Mocno przesadzone, biorąc pod uwagę choćby cenę G&G, można stwierdzić iż są w cenie praktycznie takiej samej. Ostatnio na większej imprezie w Lubuskim, organizator rozdawał te kulki w ramach testów. Myślę, że około 70 osób skusiło się na to. Testowane były ofkors w boju, u mnie latały 0.28 w klamce i wg mnie wypadły gorzej niż G&G o tym samym wagomiarze. Nie wiem jak u reszty osób.
Dziwne, ja widzę cenę 33,30zł za kilogramową paczkę Dum Dumów 0,25g (może zacznijmy skrótem (DD) pisać?), a G&G chodzą po 39zł (sprawdzane w różnych sklepach).
MarekMac 06.04.2014, h. 12:32 MarekMac
SirHawk 05.04.2014, h. 13:06 SirHawk
Dla mnie zabrakło specyfikacji repliki, nie wiemy, czy obie repliki mogą dawać jakiekolwiek miarodajne wyniki. I nie powiem, takie skupienie na 25m to trochę słabo.
Gege 05.04.2014, h. 13:25 Gege
A Ja bardzo chętnie powiem coś o tych kulkach... Zamówiłem, bo chciałem przetestować. Zadzwoniłem, bardzo szybko się dogadałem z typem. Dowóz do domu, cena bardzo przyzwoita (32 zł za 1kg 0.23). No dobra. Lecimy!

Strzelałem z Galila oraz z Glocka i USP (obydwa CM). Glock i USP za ciężkie lekko, ale dawało rade. W galilu... Bardzo ładne skupienie, kulki szły sznurkiem do celu. Napewno na więcej niż 25 metrów strzelałem i trafiałem do celu ;)
Cyku 05.04.2014, h. 13:28 Cyku
Testowałem jedną paczkę Dum Dum 0.25 w replice M16 G&P 460fps i AKM Cyma 430fps. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku kulki latały lepiej niż G&G 0.25 których używam od lat. Zauważalny gołym okiem był wzrost zasięgu i skupienia w obu replikach w stosunku do kulek z Azji. Biorąc pod uwagę cenę, która jest taka sama jak G&G- przesiadam się na DD z dziką radością wspierania polskiego biznesu :).
Te kulki też są produkowane w Azji tylko na Polskie zamówienie :P
Empi (MP) 05.04.2014, h. 15:45 Empi (MP)
Kulek z Azji? Czyli których?
thewojtz 05.04.2014, h. 16:20 thewojtz
Simur 05.04.2014, h. 14:16 Simur
Fajny teścik wszystko ok tylko dali byście może z jedną fotkę samych kulek, wiem że kulka jak kulka :-) ale widać tylko opakowanie i same przestrzeliny.
Tutaj masz foty dokladne, bo robilismy juz recenzje dla nich duzo wczesniej:

http://madwolves.czest.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=8
oofo 09.04.2014, h. 22:37 oofo
historian1970 05.04.2014, h. 14:51 historian1970
Zrobiłem zamówienie, zobaczymy czy rzeczywistość też jest tak piękna jak testy.
ravkill 05.04.2014, h. 15:12 ravkill
A ja test tych kulek podsumuję cytatem

Josef Goebbels: Kłamstwo powtarza­ne tysiąc razy staje się prawdą.

A moim zdaniem. to te kulki, to koło g&g nawet w hurtowniach, nie leżą... OWszem, na gównianych replikach, mają jako takie osiągi i może i różnicy nie widać, niemniej dobra replika kwa, traci na nich jakieś 30 procent zasięgu..
>Nowe Rocketsy Platinium, biją te kulasy spokojnie, a i cena chyba lepsza..
W artykule są dokładnie podane warunki i repliki na jakich kulki zostały przetestowane więc następnym razem uważałbym na szafowanie zarzutem kłamstwa.
Regdorn 05.04.2014, h. 15:37 Regdorn
I po co się tak unosić? Życie jest za krótkie, żeby umierać na ból dupy. W drużynie zakupiliśmy kilka paczek i kulki doskonale działały na wielu replikach, markowych i nie. Ja osobiście jestem już do nich przekonany w 100%
Cyku 05.04.2014, h. 16:29 Cyku
Nie zarzucam kłamstwa testom, tylko "manipulację". JAk już wspomniałem, im gorsze repliki, tym lepiej te kulki latają. W dobrych replikach "szturma" w okolicy 450 fps i lufą precką, zasięg jest beznadziejny, porównując do g&g. Co wcale nie znaczy, że kulki mogą być celne, w replikach mocy 300 czy 400 fps, w dodatku na "klamkową" odległość 25 metrów...
Chcesz poznać celność - róbcie testy na bojowe odleglości, w bojowej wielkości cele. Teścik 45 metrów w cel wielkości popiersia, prawdę by powiedział.
ravkill 05.04.2014, h. 16:45 ravkill
Na DSR-10 latały również bardzo dobrze, zasilanie GG jak i CO2 - wyniki super. Pominięte w teście ze względu na to że dbam o swój stan zdrowia a ustawianie tej repliki gwarantuje ciśnienie powyżej 200stu.
Jest również informacja o tym że były zabrane na strzelanie i tam również odczucia były podobne.
szmerglu 05.04.2014, h. 18:21 szmerglu
wroobelchannel 05.04.2014, h. 16:31 wroobelchannel
Świetne wieści, wszystkich zapewne cieszy, że rozwija się rodzima marka, i też bardzo podoba mi się ten dizajn a'la MRE :D Powodzenia, na pewno sam zakupię paczkę, albo 10 na własny użytek.
Telkontar 05.04.2014, h. 16:57 Telkontar
Szkoda, że nie użyłeś do testów kulek 5.95. U mnie w chwili obecnej 0,28 tej marki latają najlepiej (EBR, promyk i około 500 fps)
Grupa Mad Wolves też przetestowała nasze kulki i porównała je z 5.95: http://madwolves.czest.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=8
DumDum AimerPL 05.04.2014, h. 17:43 DumDum AimerPL
Telkontar 05.04.2014, h. 21:37 Telkontar
Proszę czytać ze zrozumieniem. Chodziło mi o test do kulek 5.95 0,28 nie 0,25.
Sam testowałem obie wagi i jest znacząca między nimi różnica na korzyść 0,28 które nie były porównywane.
relativy 05.04.2014, h. 22:15 relativy
Kulki są całkiem fajne, wraz z kolegami zakupiliśmy kilka paczek. Latają ciut lepiej od guarderów i podobnie do G&G, jednak znalazłem w paczce kilka kulek z odpryskami oraz ubytkami. Było ich ze 3-4szt. ale zawsze. Jeszczę otworze drugą paczkę i poprzeglądam co tam znajdę. Mam nadzieję, że to jednak były pojedyncze sztuki.
luis 05.04.2014, h. 22:21 luis
Recenzja ok, na bdb. Zabrakło mi tylko próby wagi :D. Zdaję sobie sprawę, że nie łatwo o wagę laboratoryjną, ale ciekaw jestem jak z trzymaniem wagomiaru, ponadto pokusiłbym się o przekrój kilku kulek :D.
Specjalnie dla Ciebie Luis wynajmę jakiegoś doktoranta do brudnej roboty to nawet molekuły policzy :)
szmerglu 05.04.2014, h. 22:38 szmerglu
Prosze bardzo, juz to robilismy wczesniej :)
http://madwolves.czest.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=8
oofo 09.04.2014, h. 22:46 oofo
oofo - dzięki :).
luis 10.04.2014, h. 01:10 luis
Yeneth 05.04.2014, h. 23:26 Yeneth
"Repliki zostały przestrzelane w celu ustawienia optymalnego podkręcenia systemu hup up. W tym wypadku staraliśmy się wyeliminować ten czynnik jako znaczący – stąd praktycznie zerowe jego ustawienie niezależnie od wagi kulek. "
Test na zerowym ustawieniu hop-up'a?Wyeliminowanie tego czynnika z testu czyni go moim zdaniem nieprzydatnym. Bez informacji czy kulki są prawidłowo podkręcane przez system hop-up nie ma jak ich porównywać do już sprawdzonych produktów innych marek. Pokusił bym się o stwierdzenie że test polowy celności (z systemem HU) oraz powtarzalność wagi (tego też zabrakło) są dwoma najważniejszymi czynnikami w teście produktu jakim są kulki ASG.
Mnie też brakuje testu na 50m na podkręconym hop-upie, przecież nie strzelamy bez działającego hop-upu. Wynika z tego, że i tak sami musimy przetestować kulki i określić ich jakość.
historian1970 06.04.2014, h. 15:16 historian1970
samael16 06.04.2014, h. 00:23 samael16
W asg się strzela na dystansie od 0-70m więc może zrobicie testy chociaż raz na miarodajnym dystansie czyli min 50m.
Tomciaz 06.04.2014, h. 00:37 Tomciaz
Zamówiłem na spróbę, cena z przesyłką nieco większa od ceny G&G skłania, aby dać szansę rodzimej spółce. Zobaczymy, moje midy są wybredne :)
Powyżej 100zł przesyłka gratis :)
DumDum AimerPL 06.04.2014, h. 09:15 DumDum AimerPL
sanex 06.04.2014, h. 09:00 sanex
Wszystko fajnie pięknie, ale w momencie kiedy na stronie portalu znajduje się reklama tych kulasów, to o wiarygodności testu mówić nie można... =/
Reklama została wykupiona osobno, test jest całkowicie niezależny, co może potwierdzić redakcja. Poza tym, nie widzę nic prostszego niż samemu się przekonać, że rzeczywiście tak jest ;)
DumDum AimerPL 06.04.2014, h. 09:14 DumDum AimerPL
sanex 06.04.2014, h. 09:40 sanex
Nie mam na czym wypróbować. 0.30 są za lekkie dla mnie :-)
Pozostaje poczekać na 0.42 ;)
DumDum AimerPL 06.04.2014, h. 10:48 DumDum AimerPL
Jeśli by się pojawiły 0,42 JASNE (najlepiej białe) to z miejsca zamawiam 4 paczki!!!
Kakaroth 06.04.2014, h. 16:21 Kakaroth
Nie ty jeden... Czekamy.
Mendi 06.04.2014, h. 16:59 Mendi
Może w końcu jakieś porządne kulki dla mojego SWD :O
HeXs 07.04.2014, h. 08:16 HeXs
Fedajkin 06.04.2014, h. 13:41 Fedajkin
Bardzo treściwy i odpowiednio przeprowadzony test. Nawet mimo, że zabrakło ważenia, chociaż nie wątpię, że powtarzalność w tym wypadku byłaby przyzwoita. Niektóre wyniki rzeczywiście zaskakują. Poniekąd potwierdzają, że dłuższa lufa i cięższe kulki dają lepsze wyniki. A już na pewno cięższe kulki zachowują pewną normę i nie latają w nieoczekiwany sposób jak to bywa z 0,2g.
RED (Lone Wolf) 06.04.2014, h. 17:59 RED (Lone Wolf)
Mój poprzedni post został usunięty a nie był negatywny ani pozytywny tylko uspokajający.
W innych artykułach podobne posty nie są usuwane, więc prosta zasada, albo wszędzie czyścimy co uznamy za syf, albo nic, a nie raz tak raz tak, to tak do moderatorów ;).

Odnośnie kulek.
Dziś z kolegą testowaliśmy paczkę 0.25.
W tarcze oddalone niecałe 20 m jak i w cele typowo airsoftowe, czyli w coś wielkości człowieka na granicy zasięgu naszych replik.
Repliki: M4 TM next gen 320 fps + oryginalne lowcapy,
Chiński HK416 z mocno powymienymi flakami, precką prometheusa ok 430 fps., chinskie midy.
Tarcza "człowiek" i "fajki" ok 20 m
i strzelanie "na granicę zasięgu skutecznego" powyżej 40 m lobem, żeby sprawdzić skupienie.
Strzelane na przemian mag 30bb G&G i DD po pare na singlu i full auto do końca.

Oboje mamy takie same odczucie: kulki strzelają baaardzo porównywalnie, czyli są OK.

Nie zgadzam się tylko z jednym punktem tej recenzji, oczywiście moim zdaniem ;) :
Wg mnie na pewno nie są lepsze od G&G.
Wg mnie są baardzo porównywalne, czyli są bardzo dobre, ale nie są lepsze.
Nie udało się nam strzelać celniej, dalej, z lepszym skupieniem itp.

Teraz zostaje tylko przyciągnąć klienta.

Czyli jakość porównywalna, czyli bardzo OK, ale cena musi być konkurencyjna.

Niestety co jak co ale jeżeli mam kulki używane z 6 lat bez ani jednej zacinki,
to nie dam nagle tyle samo/więcej za kulki, które dopiero weszły na rynek,
zwłaszcza, że wielokrotnie przekonałem się, że kulki, które są tanie i dobre,
nagle w innej partii, okazują się w jakiś sposób gorsze, na co nie mogę sobie pozwolić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Zawsze lepiej jak rodzima firma idzie w górę :)
Nie edytuję już bo pewnie tekst pogubi "entery" itp więc napiszę tu:
W obecnej chwili cena 33,30 za 0,25 bardzo mnie przekonuje.
Jak mi się skończą obecne kulki to pewnie zamówię.
RED (Lone Wolf) 06.04.2014, h. 18:14 RED (Lone Wolf)
Shaq 06.04.2014, h. 20:30 Shaq
Hmm......Wystrzelałem dziś kolo 1500 tych kulek..... latać latają fajnie , dobre skupienie ale...po kilku godzinach grania zaczęły się zacinki.... nie wiem czy to wina kulek czy nowej precki , ale jeszcze nigdy nie miałem tak brudnej lufy w środku :/(przed strzelanką wszystko było pucowane :D ) no i w mojej paczce zauwazylem sporo uszczerbionych kulek...
Jaki brud? Syf z ziemi czy coś z kulek?Pokaż foty tych uszczerbionych kulek, jak to wygląda?
No i ważne pytanie przy jakichkolwiek testach:
Czy strzelałeś przynajmniej jeszcze z innej firmy kulek, żeby w ogóle porównać, z jakiej?
RED (Lone Wolf) 06.04.2014, h. 20:49 RED (Lone Wolf)
Shaq 06.04.2014, h. 21:01 Shaq
Raczej cos jak pył z kulek , ale tak jak pisalem , mam założoną świeżo preclufe 6.03. W piątek postrzelałem jeszcze trochę z kulek G&G i 5.95.Widać było że mają ewidentnie większy rozrzut.Natomiast dum dum lecą "jak po sznurku".Uszczerbione kulki powyrzucałem , ale jak coś jeszcze znajdę do zapodam fotkę bo nie przebierałem jeszcze całej paczki.Ogólnie jak dla mnie kulki bardzo dobre a czy moje problemy to akurat ich wina to się okaże jeszcze.Może mi się trafiła jakaś zmaltretowana paczka :D
widmo 06.04.2014, h. 21:01 widmo
czytajac niektore kom.. to masakra co jest z polakami nie tak jest cos naszego to odrazu trzeba to zniczyc /osmieszyc/zmieszac z błotem... brak słow
To ja nie wiem, które komentarze czytałeś...
koho 06.04.2014, h. 21:55 koho
Shaq 06.04.2014, h. 21:32 Shaq
Wyjąłem garść kulek i większość wygląda tak......
Shaq 06.04.2014, h. 21:33 Shaq
Ręce umyte? ;)
koho 06.04.2014, h. 21:56 koho
Ślad wygląda podobnie jak te po uderzeniu dyszy...
DobryDobrodziej 06.04.2014, h. 22:54 DobryDobrodziej
Może każda kulka jest testowana poprzez wystrzelenie z jakiejś repliki zanim zostanie zapakowana? ;P
Jak skończą mi się kulki to zakupię DD w celu przetestowania. :)
Fajnie, polski produkt. To mi się podoba!!! :D
Ralf_86 07.04.2014, h. 15:22 Ralf_86
Shaq 06.04.2014, h. 22:13 Shaq
Szorowałem aż się skórka pomarszczyła :D ;) :D
dybo 07.04.2014, h. 11:23 dybo
A ja uważam, że jeśli kulki są przynajmniej tak dobre jak G&G i niech nawet będą w tej samej cenie, to czemu nie zrezygnować z G&G i wspierać polską firmę skoro dają gwarancję jakości? Panowie, trzeba wspierać polski rynek, kupować od chłopaków. Większy obrót = mniejsza marża na pojedynczej paczce kulek= mniejsza cena za paczkę (zakładając, że producent nie będzie zbyt pazerny).

Sam od dłuższego czasu używam tylko G&G ale na dniach będę zamawiał DD i jeśli okażą się tak dobre jak G&G to bez wahania się na nie przerzucę.
Dokładnie tak jak piszesz dybo. Szybciej sprzedamy to co mamy = szybciej bedą 0.42 = będziemy mogli zamawiać więcej i uzyskać lepszą cenę dla was.
hellmans 07.04.2014, h. 19:36 hellmans
barakuda 07.04.2014, h. 15:26 barakuda
Witajcie bowiem od tego powinno zaczynać się swoje wywody.

Koledzy są ode mnie ze Szczecina, znam ich więc sądzę że rzetelnie podeszli do testów.
Obawiam się że jednak wszystko szlak trafił w tym przypadku, czemu ? Bowiem co daje sprawdzenie skupienia: 1. na dystansie 25m 2. Bez HopUp-a ?
Tor lotu kulki, lepszy lub gorszy wynika z jej wyważenia, które powinno być jak najbardziej w centralnej części kulki. Obrót podczas lotu wywołany HopUp-em wpływa wtedy na celność. Do całej reszty dochodzi sprawa właściciela repliki, tuningu, lufy precyzyjnej, jakie posiadacze replik mogą mieć.
Przyjąć i zgodzić się mogę iż kulki DD mają lepsze skupienie na dystansie 25m lub więcej ale po tym dystansie kulki "na podkręconym HopUpie dziczeją i lecą już inaczej.
Kolejną dość ważną rzeczą w Airsofcie, będzie zużycie lufy prec. słabej jakości kulką. Testowałem nie raz jak to wygląda z dwoma producentami kulek X oraz tanich Y, szlify, nagar tworzywa wywołany miękkimi, słabej jakości kulkami. Również twardość ma ogromny wpływ na np. nie zacinanie się kulki w magazynku przy twardych, dobrej jakości kulkach.

Mógłbym pisać godzinami o samych kulkach i co tam na prawdę jest w nich ważne, lecz dziś powiem tyle, dobra robota chłopaki !

...bo któremu graczowi chce się testować i chwalić czymkolwiek ? Nie, najlepiej pierdzielić 3 po 3...

Pozdrawiam Barakuda !
Widać Bara, że tych kulek nie miałeś w ręku :DUżywałem Madbulli, G&G i Dum-Dumów i te ostatnie najlepiej sprawdzały się na placu boju, czyli na podkręconym hop-upie, siejąc seria i widząc tor kulek w lunecie. Przy czym napomnę, że Madbulle sprawowały się najgorzej ;)
Aydyn 11.04.2014, h. 15:37 Aydyn
Kaczan 07.04.2014, h. 21:19 Kaczan
Fajnie byłoby gdyby wypuścili jakieś dobre kulki dla snajperów.
0,40g/0,43g.
seba999 08.04.2014, h. 01:32 seba999
A gdzie można zamówić te kulki?
http://www.aimer.pl/
pizeso 08.04.2014, h. 14:58 pizeso
Dzieki:)
seba999 08.04.2014, h. 15:21 seba999
DamiŁ 25.04.2014, h. 07:22 DamiŁ
Witam, Kupiliśmy z kolegą dum dumy 0,28g na próbe i moge śmialo powiedziec ze te kulasy to syf.. u kolegi wogle nie chodzą u mnie zacinki co 3-4 kulka a do tego latają jak i gdzie chcą... przyczym g&g latają ze aż miło.. dlatego dumdumy nie mają nawet startu do g&g a gdzie tu niby są porównywalne... Wspomne ze jeszcze 3 kolegów spróbowało tych "cudownych" kulek i jednego wogle nie ruszają, a u pozostałych 2 lecą jak z bb-loadera... Niewiem na jakim sprzecie testy były przeprowadzane faktycznie ze takie super wyniki mieliscie... ale ja sie władowałem z tym zakupem. Gorąco niepolecam, z resztą faktycznie w tej cenie to musiało byc coś z nimi nie tak.. Dodatkowo po ogledzinach kulek nasuwa sie taka mysl ze kulki były już strzelane... Mają jakies czarne koliste kreski jakby od dyszy.. Badziew totalny. Pozdrawiam.
kupolud231 29.04.2014, h. 21:10 kupolud231
Po co Pan na zdjęciu celuje ?
Ano po to, bo zdjęcie było wykonane podczas "przestrzeliwywania" repliki zgodnie z laserem, przed oddaniem strzałów właściwych. Nawykiem jest, że podczas strzelania patrzy się na cel przez przyrządy celownicze, nawet przy usztywnieniu repliki za pomocą prezentowanego wyżej trójnogu.
Mówiąc krótko - tak wyszło.
szmerglu 30.04.2014, h. 17:15 szmerglu
Jinete 07.05.2014, h. 23:14 Jinete
A co z kulkami BIO? Są plany produkcji takowych?
Warlought 03.02.2015, h. 22:27 Warlought
Spotkałem się ze stwierdzeniem że kulki dum dum lubią się zacinać. Czy jest to prawda???
Różnice między partiami mogą być znaczne - po wielu sygnałach stwierdzających pogorszenie jakości tych kulek postanowiliśmy ponownie się im przyjrzeć w najbliższym czasie.
szmerglu 04.02.2015, h. 16:41 szmerglu
kola20lat 16.03.2015, h. 21:00 kola20lat
Sam je testowałem bardzo ŚWIETNE KULKI!
hamilkar 15.05.2015, h. 08:38 hamilkar
Podobno firma się zwija i teraz wyprzedaje resztki, kupiłem kulki z "nowej" partii w militariach na narutowicza w łodzi i tną się w midach uniemożliwiając strzelanie