Daj cynk
Reklama

Artykuły

IWA 2014: Airsoft Specialist & Krytac

Sprawozdania, 21.03.2014, h. 16:22, dodał: LogaN
15

Reportaż ze stanowisk Airsoft Specialist oraz Krytac z tegorocznych targów IWA & OutdoorClassics.IWA 2014: Airsoft Specialist & Krytac

To już ostatni szczegółowy reportaż ze stanowisk konkretnych wystawców z IWA 2014. W najbliższych dniach na naszym portalu pojawią się jeszcze dwa artykuły poświęcone tegorocznym targom w Norymberdze. Pierwszy z nich traktował będzie o trzeciej edycji międzynarodowej konferencji Airsoftowej "Airsoft Meetup!", a w drugim zawrzemy pojedyncze ciekawostki, na które się natknęliśmy, a także podsumowanie naszego wyjazdu.


Airsoft Specialist


Airsoft Specialist to firma zajmująca się głównie hurtową sprzedażą produktów. W swojej ofercie mają towary kilku producentów, w tym firm takich jak BO Manufacture i Silverback Airsoft.


as.jpg

Nas najbardziej zaciekawiła jednak firma Palladio Airsoft, z której produktami zetknęliśmy się na jednej z półek stoiska Airsoft Specialist. Palladio to włoska firma, która zajmowała się produkcją różnego rodzaju części metalowych. Na rynek Airsoftowy trafiła na wskutek nawiązania współpracy z firmą BO Manufacture. Ta druga zainteresowała się włoskim producentem, kiedy szukała odpowiedniego wykonawcy dla części montowanych w swoich produktach.


palladio (2).jpgpalladio (3).jpg

Wówczas firma zdecydowała się także wejść na rynek Airsoftowy. Firma Palladio Airsoft zaczęła tworzyć własne części wewnętrzne produkowane we Włoszech. Części te nie są produktami limitowanymi, jednak ich nakład jest zdecydowanie mniejszy niż firm takich jak choćby Element, którym również handluje Airsoft Specialist. Firma Palladio Airsoft bardzo ceni sobie informacje zwrotne od nabywców swoich produktów. W przypadku braku jakiejś części bądź niedopasowania do produktu istniejącego na rynku, producent jest w stanie wykonać go na indywidualne zamówienie. Z czasem firma zajęła się także produkowaniem Airsoftowych granatników, w których nacisk położono na atrakcyjny wygląd, nie zaś na odwzorowanie. Naturalną konsekwencją produkcji granatników było wprowadzenie na rynek własnych Airsoftowych granatów.


palladio (4).jpgpalladio.jpg

Drugim ciekawym produktem zaprezentowanym nam przez przebywającego na stoisku Airsoft Specialist przedstawiciela firmy Silverback Airsoft był prototyp konwersji dedykowanej do replik w standardziej APS 96 (w planach jest także wypuszczenie analogicznej konwersji do systemu VSR). Konwersja wykonana jest z aluminium obrabianego CNC, która wyróżnia się bardzo niską wagą. Przedstawiciel firmy poinformował nas jednak, że na chwilę obecną produkt stworzony został w celu zbadania rynku na ewentualny popyt. Egzemplarze produkcyjne prawdopodobnie cechowały będą się nieco gorszą jakością, za to dostępne mają być w przystępnej cenie.


Krytac


Bardzo ciekawym aspektem tegorocznych targów okazała się nowo powstała firma Krytac. Krytac to oddział firmy Kriss znanej głównie z rynku broni palnej. Krytac wprowadził własne produkty na Airsoftowy rynek i planuje sukcesywnie powiększać ofertę.


kr.jpg

Produkty firmy Krytac mają się pojawić na europejskim rynku w okolicach września tego roku. Planowana jest zarówno sprzedaż produktów klientom hurtowym jak i detalicznym. Repliki Krytac pod względem wygladu zewnętrznego sprawiają dobre wrażenie, jednak po wzięciu produktów do ręki jest już nieco gorzej - miejscami plastiki wydają się słabej jakości, nienajlepsze jest także spasowanie części zewnętrznych, ale źle też nie jest.


iwa 001.jpgiwa 004.jpgiwa 006.jpgiwa 008.jpg

Wnętrze replik ma być kompatybilne z systemem Marui. Wiele modeli wyposażonych jest w system szyn montażowych, nad którymi pracowały osoby odpowiedzialne za produkcję części do broni palnej. Repliki posiadają funkcjonujący system bolt catch.


iwa 012.jpgiwa 013.jpgiwa 017.jpgiwa 028.jpg

W przypadku części wewnętrznych, w oczy rzuca się komora hop-up, która w większości modeli od Krytac przypomina tą znaną z produktów M4/M16 firmy ICS. Zmiana nastaw odbywa się za pomocą pierścienia, który charakterystycznie klika po osiągnięciu kolejnych nastaw. Dodatkowo, pierścień posiada cyfrowe oznaczenia, co ułatwia szybkie przystosowanie systemu hop-up do wagi używanych kulek. Znajdziemy tutaj także zintegrowany układ MOSFET oraz system szybkiej wymiany sprężyny. Replika zwalnia także sprężynę do pozycji neutralnej po przełączeniu repliki w tryb zabezpieczony. Wszystkie wyeksponowane repliki generują prędkość początkową na poziomie 350 FPS.


iwa 033.jpgiwa 036.jpgiwa 039.jpgiwa 051.jpgiwa 053.jpg

Przedstawiciel firmy poinformował nas także, że trwają prace nad powstaniem replik z rodziny AK.

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
leriander 21.03.2014, h. 17:28 leriander
Czwarte zdjęcie od spodu.... Co to za potwór O.o
wyglada jak tłumik z dwóch stron - może jakby ktoś znalazł się w środku ognia :D
Ursus 21.03.2014, h. 17:37 Ursus
Można z takim iść polować na UFO :P
Naird 21.03.2014, h. 19:29 Naird
Kopcik 21.03.2014, h. 18:24 Kopcik
Kolejana firma i co??? Jeszcze więcej emek.
Powinni zacząć od Beryla. Cały świat by go kupił w zatrważających ilościach ;)
Promant 21.03.2014, h. 18:44 Promant
A Dzie tam beryl panie, pierwiastkiem SZCZelać! Lepsze jest M4A1 Mało dziś tych eMek na rynku. :( Nidzie pany w sklepie nima, no. No nima, Nawet na bazarze u Romana Czarnego Cygana Pod seksszopem.
muffasaSF 21.03.2014, h. 21:15 muffasaSF
Ja bym pomyślał o bumerangu z szynami ris. Na pewno cała Australia by to kupowała, a może i Afryka. :D
HunterKiller 22.03.2014, h. 00:52 HunterKiller
Warlord Shadow 21.03.2014, h. 21:54 Warlord Shadow
Czy środkowe zdjęcia przedstawiają M4 zasilane z taśmy?Coś jak tu: http://www.youtube.com/watch?v=FrcDMqWAVAc ??
Czy to po prostu M249 z lower receiverem od M4?
Sorry, nie wiem czemu komentarz pojawił się jako osobny wątek a nie jako odpowiedź do Twojego pytania.

Poza tym co napisałem wcześniej, konwersja na prastarą wersję ostrego LMG Ares Shrike, produkowana była chyba już z 6 lat temu pod różnym brendingiem. Często lokalnym. Najprawdopodobniej to jej adaptacja na replikę.

Aha - nie napisano tego tutaj, ale jakość części zewnętrznych wynikać może z tego, że większość replik to jak twierdzi kilka serwisów internetowych - dopiero prototypy.
Ghandi2 22.03.2014, h. 11:24 Ghandi2
Ghandi2 21.03.2014, h. 23:06 Ghandi2
No zdecydowanie ktoś przegapił jedno z najciekawszych:
http://www.youtube.com/watch?v=er-gBSxw9gc

Przy okazji - znany wszystkim pan wspomina o łatwej wymianie sprężyny.
Czas filmu 2:28 - zaraz po tym informacja o Trident LMG:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t31.0-8/q79/s720x720/1015170_572352212860379_168989045_o.jpg
Już wytropionym przez zainteresowanych.

Jakaś stara wersja Ares Shrike?
http://tml.travellercentral.com/shrike/index.html

Znane mi mają układ gazowy z boku.
Bardzom ciekaw za co ten -1 w ocenie :D. Dawno mnie zaden tak nie ubawił. Autor się przyzna? Czy pozostanie przy anonimowości? :D
Ghandi2 22.03.2014, h. 11:16 Ghandi2
Ghandi2 21.03.2014, h. 23:22 Ghandi2
Przy okazji - to jest chyba bardzo, bardzo stara wersja Shrike. EXP 1? Chyba sprzed 13 lat...
http://www.biggerhammer.net/mgshoot/kcr/ares.html

Bazująca na konwersji brendowanej przez Hurricane i inne firmy-widma.

Cwaniaki pewnie za rok wydadzą wersję Ares-16 AMG-2 - z zasilaniem z taśmy i magazynków.
Układ oryginału pozwala na to bez problemu.

A wersja ta jest BOSKA (składana kolba miedzy innymi :):
http://www.youtube.com/watch?v=_hNYGU1hcYk
Ech... :)
Moją prywatną armie bym w to uzbroił :)
LogaN 22.03.2014, h. 18:33 LogaN
Według informacji, które udało nam się zebrać, ta replika ma nie różnić się wewnętrznie od innych replik z serii M4/M16 od Krytaca, więc nie poświęcaliśmy jej (być może niesłusznie) aż tak dużej uwagi. Kulki czerpać ma z boxa o pojemności 3500 kulek.
Szkoda, że wykorzystano starą konwersję odnoszącą się do zarzuconego już modelu. Zapewne kwestia szybkiego zysku (istniejąca, sześcioletnia konwersja sprzedawana pod różnymi markami). A to w zasadzie realna broń wsparcia o wadze 3,5kg... Mocowanie skrzynkowych magazynków i tak wykorzystuje gniazdo magazynków M4, więc można spokojnie zrobić replikę zasilaną i z "boxów" i zwykłych "stanagowców" ze standardowa komorą hop-up. Ciekawe czy w ogóle biora to pod uwagę, bo replika wersji sprzed 13 lat, która nigdy nie weszła do użytku - to połowiczne wyjście. Większość środowiska i tak tego nie zna, a fani ciekawych "krewnych" M4 i tak ekscytują się wersją AMG-2, więc raczej nie kupią. Zdaje się, że przewidywana cena 500$. Zastanawiam się, czy nie można by zmajstrować konwersji do wersji AMG-2. Wnętrze i tak zostałoby takie samo jak w M4. Ale w sumie, chyba i tak jestem jedynym fanem Ares-16 w Polsce :D.

P.S.
Zawsze się przegapi coś co wypatrzy sobie jakiś maniak, na to nie ma siły ;).
Ghandi2 25.03.2014, h. 23:20 Ghandi2
siwaszek 23.03.2014, h. 11:17 siwaszek
Wiele emek dla leworęcznych będzie w czym wybierać nareszcie :D
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 23795

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane