Daj cynk
Reklama

Artykuły

IWA 2014: Gunfire & Specna Arms

Sprawozdania, 12.03.2014, h. 23:57, dodał: LogaN
17

Reportaż ze stanowiska Gunfire wraz ze Specna Arms z tegorocznych targów IWA & OutdoorClassics.IWA2014: Gunfire & Specna Arms

Pierwszy w tym roku, szczegółowy reportaż z IWA & OutdoorClassics poświęcimy firmie Gunfire. Główna część stoiska poświęcona była replikom głośnego ostatnio producenta - E&L. W większości były to repliki serii AK, choć nie brakło również prototypu repliki M4 w systemie GBB.


IWA_H7-gfc.jpg
gunfire.jpg

Repliki serii AK od E&L robiły naprawdę dobre wrażenie. Więcej o samej genezie firmy E&L będziemy pisać jeszcze w artykule poświęconym konferencji "Airsoft Meetup!". Jeśli chodzi o części wewnętrzne, udało nam się dowiedzieć, że repliki AK od E&L powinny być w stanie bezproblemowo pracować nawet na sprężynie M150. W niedługim czasie, w ofercie sklepu Gunfire powinna pojawić się replika AKS-74U w cenie około 1000 złotych.


elak (1).jpgelak (2).jpgelak (3).jpgelak (4).jpgelak (5).jpg

Prototyp M4 od E&L pozwala mieć nadzieję, że wersja produkcyjna będzie produktem o wysokiej jakości. Replika jest dość ciężka, ma stalowe suwadło i stalową lufę zewnętrzną. Replika wykonana jest w systemie podobnym do WA i będzie kompatybilna z magazynkami od WA. Choć magazynki zasilane Greengasem pozwalają na strzelanie, to zalecane będzie używanie CO2.


elm (1).jpgelm (2).jpgelm (3).jpgelm (4).jpgelm (5).jpgelm (6).jpg

Ostatnią nowością od E&L zaprezentowaną na stanowisku Gunfire był prototyp Glocka IV generacji. Ciekawostką w nim jest osobny element będący pazurem wyciągu. Choć nie wpływa on w żaden sposób na funkcjonowanie repliki, to jest miłym walorem strony estetycznej. Wewnątrz znajduje się podwójna sprężyna powrotna. Niestety, z bliżej nieznanych przyczyn - nie zapisały się nam żadne zdjęcia tej repliki.


Na stoisku Gunfire zostały nam także pokazane nowe repliki z serii AUG od GFC. Produkowane są w Chinach dla GFC, jednakże nie są to fabryki produkujące repliki JG, a inne, nowe.


aug (1).jpgaug (2).jpgaug (3).jpg

Podobnie, na stoisku znajdowały się także nowe repliki tanich strzelb produkowanych dla GFC. Robione są w innej fabryce, jednak w tym samym systemie co repliki Double Eagle. Niestety, ze względu na cenę malowania replik techniką Water Transfer, te tanie strzelby nie będą oferowane w takim kamuflażu, jaki widoczny jest na zdjęciach (replika w maskowaniu jest wykonana w celu pokazu jakości Water Transfer od GFC). Repliki te dostępne są już w magazynie Gunfire i niedługo powinny trafić do oferty sklepu.


shot (1).jpgshot (2).jpgshot (3).jpg

Dostępna będzie również nowa seria replik firmy Cyma, sprzedawanych przez Gunfire ze zmienionymi niektórymi elementami zewnętrznymi. Części wewnętrzne - bez zmian w stosunku do w pełni standardowych wersji. W sumie ma być 6 "nowych" produktów tej serii.


cyma.jpgcyma (1).jpgcyma (2).jpg

Mieliśmy okazję przyjrzeć się także replice FC VAL (AS Wał) chińskiej firmy ForceCore. Nawiasem mówiąc, firma ta ma według zdobytych przez nas informacji zajmować się tworzeniem replik broni nie aż tak popularnych na Airsoftowym rynku. W przeciwieństwie do repliki firmy G&G, która jeszcze przed premierą zdążyła zasłynąć z nieosiowej lufy, w produkcie firmy ForceCore wszystko jest jak być powinno.


val (2).jpg

Optyka, którą widać na zdjęciach, to PSO-1 firmy E&L przeznaczone dla broni palnej z podświetleniem na diodzie LED.


val (1).jpg

Krążą pogłoski, że firma ForceCore ma stworzyć między innymi Berettę M1938, jednak nie są to potwierdzone informacje.

ASAR-15, to replika, o którą pytaliście nas w komentarzach. Produkt zaprezentowany na stanowisku Gunfire jest wersją działającą, jednak prawdopodobnie jeszcze nie ostateczną. Replika na chwilę obecną nie zachwyca ciężarem i wykonaniem.


asar.jpgasar (1).jpgasar (3).jpg

Gunfire planuje ponownie wprowadzić większą ilość produktów firmy BOLT. Na zdjęciu można zobaczyć jedną z ich nowych replik, BR-47, z poprawionym systemem EBB (w wersji, która według informacji generuje lekki odrzut, choć nie aż tak odczuwalny jak w replikach GBB).


bolt.jpg

W ciągu najbliższych dni do oferty trafić ma zapowiadana w zeszłym roku replika MG42 produkcji Gunfire. Sprawia ona dobre wrażenie, jednak cena może być wyższa niż wielu graczy przypuszczało.


m249.jpg

Jedną z dość gorących nowości jest Sterling SL-Mk4 firmy Action. Niestety, niewiele na chwilę obecną o nim wiadomo, gdyż do Gunfire trafił na kilka dni przed targami. Prezentujemy za to kilka zdjęć.


sterling (2).jpgsterling (1).jpgsterling (3).jpgsterling (4).jpgsterling (5).jpgsterling (6).jpgsterling (7).jpgsterling (8).jpgsterling (9).jpg

Na M14 EBR od Cymy widać zamontowaną lunetę firmy SHS z działającym światłowodem. Sam krzyż celowniczy przypomina ten znany z lunet typu SUSAT, jego centralny punkt jest podświetlany. Luneta będzie dostępna w sprzedaży za jakiś czas.


shs.jpg

W ofercie sklepu Gunfire znajdzie się także większa liczba poprawionych replik typu M4 PTW od A&K.


ptw.jpg

Linia ładowarek do akumulatorów zostanie wzbogacona o pozycję Touch, czyli ładowarkę mikroprocesorową z dotykowym wyświetlaczem, dzięki któremu układ menu jest dużo lepiej zoptymalizowany i przyjazny użytkownikowi.


touch.jpg

Gunfire planuje wprowadzić do oferty szeroką gamę produktów firmy Pantac. Mają się one sukcesywnie pojawiać w ofercie.

Testowane jakiś czas temu kulki Rockets serii Platinum Series doczekały się odpowiedników w innych wagomiarach - dostępne będą kulki o wadze 0,2g-0,43g. Nieśmiało mówi się o planach we wprowadzeniu własnych kulek Tracer.


rockets.jpg

Rękawice znane do tej pory jako GFC Heavy Duty mają pojawiać się teraz jako produkty Armored Claw. Zmiana nie jest czysto kosmetyczna, rękawice tej serii będą testowane w celu spełniania norm EN166. Oprócz tego, wiele modeli rękawic ma być przystosowanych do obsługi ekranów dotykowych, pojawią się także inne, odporne na przekłucia produkty.

Znalazło się tutaj także miejsce dla zapowiadanych rok temu na stanowisku firmy ICS rosyjskich granatów Airsoftowych bazujących na substancji pirotechnicznej.


russia.jpg

Oprócz tego, Gunfire położyło silny nacisk na promowanie swoich produktów z serii Water Transfer - i trzeba przyznać, że nie robią tego bez powodu, gdyż repliki te wyglądają naprawdę dobrze.


wt (2).jpgwt (3).jpgwater.jpg

Na stanowisku Gunfire znaleźć można było także specjalnie wydzieloną strefę dla produktów Specna Arms. Obecnie w ofercie znajduje się już kilkanaście wersji replik z rodziny AR-15, różniących się konfiguracją zewnętrzną (wnętrze oraz dolna część korpusu są identyczne w tych replikach). Planowane jest wprowadzanie do oferty około 12 modeli rocznie. Mówi się o możliwości włączenia do oferty także replik HK416, jednakże na chwilę obecną nie ma jeszcze na ten temat żadnych pewnych wiadomości.


sa (2).jpg

Wnętrze repliki wytrzymuje bez problemów sprężyny typu M120. Planowane jest wzmocnienie części wewnętrznych (np. tłoka, który obecnie ma tylko jeden stalowy ząb, a docelowo ma mieć wszystkie).


sa.jpgsa (1).jpgsa (3).jpgsa (4).jpgsa (5).jpgsa (6).jpgsa (7).jpg

Zaprezentowano nam także przedprodukcyjną wersję repliki ze zmodyfikowanym systemem szybkiej wymiany sprężyny. Do tej pory w replikach Specna Arms wymagało to wyjęcia mechanizmu GB z korpusu repliki. W nowych wersjach, możliwość szybkiej wymiany sprężyny będzie można uzyskać od strony prowadnicy kolby, bez konieczności wyciągnięcia mechanizmu GB.


sanew.jpgsanew (1).jpgsanew (2).jpg
Trzeba uczciwie przyznać, że stanowisko firmy Gunfire, pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, było jednym z najlepiej prezentujących się pod względem nowości na tegorocznych targach IWA & OutdoorClassics.

Ocena wszystkich (5.50, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
thewojtz 13.03.2014, h. 07:31 thewojtz
BIAŁE 0,4 i 0,43? Szkoda, że roketsy, ale i tak wyprzedadzą się na pniu.
Pierwsza seria wcale nie musi być zła, będą budować wizerunek, kolejne pewnie wyjdą z innej/tańszej fabryki... i zgaduję że będą dostępne jednocześnie z bbwarz ;]
shamoth 13.03.2014, h. 07:52 shamoth
ciekawe tylko kiedy będą
galikos 16.03.2014, h. 22:28 galikos
Zamiast wymyślać jakieś dotykowe ładowarki to niech skupią się na jakości BB.
Niech cena będzie wyższa ale nich jakoś będzie lepsza ;]
KSM4 23.03.2016, h. 17:11 KSM4
eMBeKa93 13.03.2014, h. 08:20 eMBeKa93
"W nowych wersjach, możliwość szybkiej wymiany sprężyny będzie można uzyskać od strony prowadnicy kolby, bez konieczności wyciągnięcia mechanizmu GB." Eureka, geniusze z bożej łaski -_- To była moja pierwsza myśl gdy tylko zobaczyłem nazwę "enter&convert", szkoda że oni wpadli na to tak późno...
dokładnie tak samo pomyślałem :) dopiero sprzedawca w sklepie poinformował mnie ocb :)
Fokuz 13.03.2014, h. 09:27 Fokuz
Okota 13.03.2014, h. 08:41 Okota
ja tam bym chciał zobaczyć MSBS :D
Że tą przerobioną masadę?
Maza94 13.03.2014, h. 10:11 Maza94
Całe szczęście, że oparli to na wizerunku Masady. Inaczej mogła to być oryginalna, polska myśl designerska która ujawniła się w postaci kolby do Beryla. ;)
Ghandi2 13.03.2014, h. 13:02 Ghandi2
roni17 13.03.2014, h. 09:48 roni17
jak jest z kompatybilnością replik SA ?
Mixon 13.03.2014, h. 15:55 Mixon
Czekam niecierpliwie na wszelkie nowinki związane z rosyjskimi granatami śmierci.
Nath 13.03.2014, h. 16:06 Nath
O, suczka z Cymy z risami-wreszcie będzie ją można nabyć nad Wisłą i nie będzie trzeba targać z dalekiego wschodu :).
Mam nadzieję, że ploteczki o 416 Specny się potwierdzą :).
x54 13.03.2014, h. 17:41 x54
"Mieliśmy okazję przyjrzeć się także replice FC VAL (AS Wał) chińskiej firmy ForceCore.(...)
W przeciwieństwie do repliki firmy G&G, która jeszcze przed premierą zdążyła zasłynąć z nieosiowej lufy, w produkcie firmy ForceCore wszystko jest jak być powinno"

Ta jasne. Kolba składa się już na właściwą stronę?
O tym samym chciałem napisać.
To jest abominacja WAŁ'a, ilość wymiarów i deatali które się nie zgadzają powala.
Winiacz 13.03.2014, h. 18:17 Winiacz
Nie wiedziałem, że kolba w oryginale składa się na drugą stronę. Zwrot "wszystko jest jak być powinno" dotyczył lufy, choć przyznaję, że mogło to być nie do końca dobrze użyte sformułowanie.
LogaN 13.03.2014, h. 19:11 LogaN
Jak widziałem egzemplarze serii która się niedawno pojawiła w PL w paru sklepach, to odrazu rzuca się w oczy że selektor to poprostu ta sama konstrukcja co w kałaszkach tylę że dzwignia zewnętrzna jest innego kształtu i długości. Choćby imitacji selektora przy spuście brak.
Kopcik 13.03.2014, h. 20:23 Kopcik
leriander 13.03.2014, h. 18:46 leriander
Oj czekam na dostępność shotów :P
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 24523

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane